Štai kodėl niekada netapsi sėkmingu, o tavo darbai nesulauks komplimentų

kokybė kūrybiškumas marketingas
Pamąstymai ir juodraščiai

…Meluoju. Tai, ką tuojau pasakysiu, nėra dar vienas savi-patvirtinimas, kad esi nevykėlis, kurio taip ieškojai. Tai, labiau, motyvacija, kad nesustotum.

Ar kada girdėjai apie Sturgeon taisyklę? Ji yra tokia: 90% visos kūrybos yra šūdas.

Tiesiog. Nemeluosiu sakydamas „tai prasta kūryba”, nes tai nėra prasta. Tai šūdas. Didžioji dalis visko, kas yra sukurta – knygų, filmų, picų, buhalterinių ataskaitų bei dulkinimosi lovoje – yra tiesiog blogi kūriniai. Ir tai tu žinai, ir tau tai nėra nauja.

Visgi: įsivaizduok gerą, kokybišką kūrinį, kuriuo džiaugiesi šiandien.

Tarkim, savo telefonu, arbatinuku, paveikslu ant sienos, batais… Na, nesvarbu, vaizduotę gi turi. Įsivaizduoji? Tai va, po velnių, matai kaip tas dalykas geras, TAIGI išsiskiria iš visų kitų kūrinių?

Dauguma kitų panašių objektų tikrai nėra tokie geri. 

…Tai kodėl nori, kad tavo kiekvienas kūrinys būtų toks fantastiškas, kad tau plotume bei neštume turtus? 🙂

Žodžiu, ką sakau – didžioji tavo kūrybos bus šūdas. Ji jau yra… IR VISKAS SU TUO GERAI. Na, visi mes tokie kūrėjai.

Nesiparink. Tiesiog kurk daugiau.

  • Jei sukursi tik vieną išskirtinį kūrinį – tikimybė, kad jis pasiseks yra apylygė 10%.
  • Jei įdėsi daaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuug laiko bei jėgų į vieną kūrinį – tikimybė sumažės iki apie 5% (nes per tą laiką tavo idėja nebeliks tokia nauja, unikali, ją pirmiau pasauliui parodys kažkas kitas… Na, ir šiaip, nusivažiuosi nuo to, ką tau šnabždėjo daug protingesnė už tave Intuicija).
  • Jei sukursi 10 išskirtinių kūrinių – tikimybė, kad vienas jų pasiseks sieks apie 65.13%. Ne šimtas, bet, pripažink – daug geriau nei 10%, ar ne? 🙂

Bandyk. Daryk. Parodyk. Kartok.

Ir galbūt tau pasiseks tapti žymiu, gerbiamu bei laimingu. Galbūt pataikysi. O Sturgeon taisyklė liks tai, kas nutinka tik kuriantiems pernelyg mažai… Arba pernelyg panašų turinį.

Parašykite komentarą

Palikite komentarą. Anonimiškai.