Kviečiu tave prisijungti prie iššūkio! Vasara be Facebook!

soc. tinklai
Iššūkiai

Iššūkis tau!

Kas tokia?

Vasara. Nuo šiandien (birželio 8 dienos arba, jei prisijungsi, vėliau) iki rugsėjo 1 d. 00:00. Arba, jei nori, trumpiau – tik mėnesį ar savaitę. Bet aš 3 mėnesius, nes orai šaunūs ir vasara puikus metas susitelkimui!

Ką daryti?

Be Facebook (www.facebook.com). Nesinaudoti savo paskyra.

Kažko trūksta?

Nemanau – juk nereiškia, kad reikia išsitrinti FB Messenger iš telefono ar kompiuterio (www.messenger.com) – vis tiek galėsi vos per kelias akimirkas susisiekti su kiekvienu draugu, šeimos nariu, pažįstamu ir pažįstamais. Jei norėsi.

Aišku, jei nori, gali visiškai deaktyvuoti savo paskyrą. Aš tiesiog liausiuos vaikšiojęs į www.facebook.com telefone (per aplikaciją) ar kompiuteryje, o jei labai pagaus lomkės – užsiblokuosiu jį velniop per vieną šių aplikacijų.

Kodėl?

Nes tai gerai.

Ne, rimtai, kodėl gerai?

Na…

  • Užkniso laiko trūkumas? Tikėtina, kad Facebook portale KASDIEN praleidi bent po 1-2 valandas, jei esi vidutinis Lietuvis. Netiki? Tada savaitę prieš išbandyk vieną šių lengvų būdų suskaičiuoti šį laiką internete.
  • Užkniso dalbajobai, prašantys tavo dėmesio, laiko, pagalbos ir..? Spėk ką – nors jie nesiliaus to darę (nes jie yra ant tiek bukapročiai), bet dabar to prašys mažiau. Galėsi jiems pasakyti “Žėk, bičas/čiole, čiuošk, neturiu laiko šitam barachlo”. Arba kažkaip gražiau. Na, čia kaip jau norėtum.
  • Užkniso šūdas galvoje? Durnos “naujienos”, idiotiški mėmai, internetiniai skandalai ir clickbait antraštės “Spausk Čia Ir Tai Susprogins Tavo Smegenis”? Manau, kad jei skirsi mažiau laiko šlamštui, galėsi perskaityti ir pažiūrėti daugiau naudingų knygų, lietuviškų ir angliškų tinklaraščių, seminarų, programų, serialų… Ar, galų gale, nueit į tą sušiktą teatrą, apie kurį tau jau penkis mėnesius ūžė ausis žmona, vyras ar tavo siela.

O ką jei nenoriu?

Tai tavo bėdos.

O ką jei noriu?

Tai mūsų bėdos.

Nors, išties, tokia ir bėda – jei nepatiks, galėsi tiesiog mesti viduryje eksperimento. Niekas neteis. Svarbu, kad tau būtų smagu.

Ką turiu padaryt, kad pradėčiau?

Tiesiog pradėti.Tuojau duosiu kelias rekomendacijas, ką galėtum padaryti, bet šiaip – pradžia yra pradžioje. Įžangų nereikia.

Tai kada pradedam?

Aš – birželio 8 dieną. Bet tu gali bet kada– ankščiau, vėliau, kažkur kitoje dimensijoje ir naudojantis kitokiu kalendoriumi… Žodžiu, tavo reikalas, kad tau tai būtų smagu – neprižiūrėsiu tavęs.

PRISIMINK SVARBŲ DALYKĄ: Nesvarbu, kad kažkas jau prasidėjo – visada gali prisijungti viduryje arba pakartoti pasibaigus!

Rekomendacijos?

Štai, ką galiu pasakyti iš savo patirties 3 mėnesius gyvenant be interneto:

  • Galbūt tau atrodo, kad Facebook tau BŪTINAS darbui. Tai gali būti tiesa. Bet tuomet prisimink šį iššūkį, kai išeisi vasaros atostogų ar ilgesniam savaitgaliui. Tokių tikrai bus. Užuomina: JONINĖS + MINDĖĖĖĖĖĖĖ.
  • Jei reikia pasiruošimo… Pasiruošk. Gali iš anksto baigti svarbesnius darbus, parašyti žinutes draugams, gauti jų tikrų pašto dėžučių adresus, kur nusiųstum laišką ar atvirutę iš tavo atostogų krašto… Jei tik reikia.
  • Tai lengviau, nei skamba.

Prisijungsi?

Parašykite komentarą

Palikite komentarą. Anonimiškai.