12+ Geriausių lietuviškų tinklaraščių saviugdai [Atnaujinta 2022 metams]

Apžvalgos ir kitos temos

Per praeitą mėnesį atlikau purviną darbą ir išnaršęs lietuviškus internetus bei išklausinėjęs Debesyliečius... Atrinkau geriausius, įdomiausius bei naudingiausius asmeninio augimo tinklaraščius Lietuvoje.

Nes tikiu, jog ir lietuviškame internete galime rasti kokybiško turinio. Ne tik angliškame saviugdos internete.

Kaip buvo atrinkti šie tinklaraščiai? Svarbiausia įvertinimuose – nauda skaitytojams. Tuomet – išskirtinumas, įdomumas ir kiekingumas.

TEIGIAMI balai už:

 1. Straipsnių ilgį, išsamumą ir pagrindimą (asmenine patirtimi ar moksliniais faktais).
 2. Knygų, programų, seminarų ir kitokių produktų pasiūlą.
 3. Gerbėjų ratą (daugiau yra geriau). 1
 4. Autoriaus mandagumą bendraujant su skaitytojais. 2
 5. Autoriaus mandagumą bendraujant su kolegomis.
 6. Puslapio gyvavimo laiką.
 7. Ir teigiamus atsiliepimus internete.

Mano nuomonė čia neįskaičiuota. Nes tai, kas patiks man, nereiškia, kad patiks likusiai daugumai skaitytojų. Stengiuosi save atriboti nuo vertinimo.

NEIGIAMI balai už:

 1. Prastą puslapio aktyvumą (jei atnaujinimų nebuvo ilgiau nei mėnesį).
 2. Atstumiantį ir nepatogų dizainą. 3
 3. Jei puslapyje vien tik reklamos kažką pirkti.

Tuomet suskaičiuojami balai, kandidatai išrikiuojami ir...

Pradėkime nuo penkių populiariausų! 

1. Valtininkas. Atsakantis į klausimus.

Valtininkas yra finansų analitikas. Toks į buhalterį panašus darbuotojas, skaičiuojantis pinigus, o laisvu laiku – rašantis turbūt filosofiškiausią ir ramiausią šių dienų lietuvišką tinklaraštį.

Jis rašo gausiai, pozityviai ir taip, tarytum savo laiškais kalbėtų asmeniškai tau. Šio tinklaraščio autorius, Martynas, nėra senelis, bet jei tokiu bus – bus turbūt išmintingiausiu seneliu iš visų.

Valtininkas padės, kilus klausimams. Martynas turi feisbuko klausimų ir atsakymų grupę, kuria elektroninę muziką ir gyvena tuo, ką kalba.

Išskirtiniausia: Jis nevengia pasijuokt iš pigių ir tariamai „motyvuojančių“ citatų, kurių taip gausu internete. 4

Martyną rasi: Valtininkas.lt

2. Proto architektas. Motyvacijos inžinierius.

Lukas Marcinkevičius yra psichologas, besidomintis siaura motyvacijos, tikslų kėlimo ir jų pasiekimų tema. Jo straipsniai išsamūs, paremti gausybe mokslinių tyrimų ir papuošti pačio Luko pieštomis iliustracijomis. 5

Lukas tau padės keliantis tikslus. Prieš kurį laiką buvau siūlęs Lukui išleisti knygą. Tačiau jis atsisakė, teigdamas, kad jei kada rašys – tai tik atlikęs gausius tyrimus ir atidirbęs su knyga bent trejus metus. Jis užsispyręs dirbti kokybiškai.

Išskirtiniausia: Jis mokslo žmogus. 6

Luką rasi: Protoarchitektas.lt

3. Alex Monaco. Nepramiegantis gyvenimo.

Kai prieš dvejus metus pirmą kartą išgirdau apie Alex, pagalvojau „Valio, dar vienas nieko gero nežadantis tinklaraštis“. Tada puslapį išjungiau ir atgal negrįžau keletą mėnesių… Tačiau vėliau supratau, kad padariau klaidą.

Agresyvus, grubus ir tiesiai į ausį šaukiantis Alex Monaco 7 tinklaraštis tikrai gali išgąsdinti ir ne vieną atbaidyti. Tačiau po fasadu Alex dalinasi savu požiūriu į gyvenimą, o tas požiūris nėra toks jau blogas.

Iš visų lietuviškų saviugdos tinklaraščių Alex turi didžiausią skaitytojų ratą. Ir jei jį seka beveik 100 tūkstančių lietuvaičių, tai turbūt, kad yra priežastis.

Išskirtiniausia: Jo rašymo stilius. Kai kiti rašytojai nulaižo tekstus pagal VLKK taisykles – Alex išlaiko savo kalbos stilių. 8

Alex rasi: Monaco.lt

4. Gyvoji psichologija. Sielos moksliukė.

Tai psichoterapeutės Linos Vėželienės tinklaraštis apie psichologiją, jos problemas ir sprendimus. Lina yra viena tų autorių, sugebančių rašyti apie rimtas temas įdomiai, įtraukiančiai ir maloniai.

Turbūt todėl Linos „Gyvoji psichologija“ sulaukė įvairiausių profesionalų dėmesio. Nuo psichologų, iki Lietuvos kūrybinio pasaulio įžymybių.

Išskirtiniausia: Ji rašo gyvai ir su kalnu įvairiausių žinių. 9

Liną sutiksi: Gyvojipsichologija.lt

5. Virsmai. Svajojantis tyrinėtojas.

Muzika, atradimai ir gamta – sujunk tai ir gausi gana neįprastą Martyno Jociaus tinklaraštį. Šis autorius yra tyrinėtojas ir jis kviečia kartu tirti pasaulį aplinkui mus.

Martynas tau padės pritrūkus įkvėpimo. Jis kuria muziką, yra parašęs trumpą knygelę apie produktyvumą bei dėmesį ir dažniausiai dalinasi gana naujomis idėjomis.

Išskirtiniausias: Jo ritmingas rašymo stilius.

Martyną rasi: Virsmai.lt

6. Džiaugiuosi savimi. Besidžiaugiantys tavimi.

Prasidėjęs nuo pasitikėjimo savimi stiprinimo programos, šis psichologės Rasos Norbutės tinklaraštis tapo asmenybės stiprinimo tvirtove. Rasa tau padės praturtinti kasdienybę naujais įpročiais.

Rasa kuria Lietuvoje turbūt draugiškiausią 10 asmenybės stiprinimo programą „Lūšis“, 11 o taip pat rašo bei verčia straipsnius, knygų ištraukas.

Išskirtiniausia: Žaismingas tinklaraščio stilius ir psichologės kuriami internetiniai mokymai.

Rasą ir lūšį sutiksi: Dziaugiuosisavimi.lt

7. Tranzo būsena. Nepopuliarus psichologas.

Šio tinklaraščio autorius – vėlgi psichologas. Vitalijaus Gafurovo tinklaraštyje rasi naujienų (ir patikrintų senienų) iš psichologijos pasaulio be „17 geriausių idėjų“ stiliaus sąrašų. 12

Išskirtiniausia: Psichologija be pagražinimų. 13

Vitalijų rasi: Tranzobusena.lt

8. Transformacijos. Patirianti stebuklus.

Luka yra 50-metė ir ji gyvena ten, kur ją nuvedė svajonės – saloje, kur visus metus pavasaris, o ore sklando žiedų kvapai. Ji kažkada svajojo apie tokį gyvenimą... Ir jį įgyvendino.

Luka tau padės svajoti apie geresnę kasdienybę. Na, ir ne tik svajoti. Ji taip pat straipsniuose dalinasi idėjomis bei praktikomis, kurios veikia jai bei jos skaitytojams!

Išskirtiniausia: Tai ne jaunimo sapalionės. 14

Luką rasi: Transformacijos.lt

9. Žalia gentis. Ekologijos ekstremalė.

Pirmą kartą su Irmina susipažinau... Tinderyje. 15 Jau nepamenu kaip prasidėjo mūsų pokalbis, bet prisimenu kaip ją sutikau: spindinčią, energingą, žybsinčią ir besišypsančią.

Irmina tau padės gyventi gyviau. Irmina ir mina, ir bėga, ir rašo apie ekologiją, minimalizmą, veganizmą bei aibę kitų džiugaus gyvenimo temų lengvai bei gaiviai.

Išskirtiniausia: Jos kūryboje nerasi nuomonės grūdimo.

Irmina rasi: Zaliagentis.lt

10. Tu tikrai gali. Atleidžiantis.

Emocijos neišvengiama kasdienybės dalis. O moki susitvarkyti su jomis? Tadas tau padės suprasti savo jausmus. Tapti nuoširdžiai savimi.

Išskirtiniausia: Audio įrašai, įgarsinti pačio autoriaus! 16

Tadą rasi: Tutikraigali.lt

11. Sielos namai. Kūrybiškoji.

Daugiau nei 8 tūkst. feisbuko gerbėjų turinčius „Sielos namus“ kuria Aurelija, tikinti, jog užsiimti kūryba 17 gali kiekvienas, kad kurti sveika ir kad tai galimas kelias į ramybę.

Aurelija tau padės suderinti asmeninį augimą ir kūrybą. Savo straipsniais Aurelija turi talentą perduoti gerąją energiją. Ir tai man tikrai patinka. Tiesa, ji kalba ne tik apie kūrybiškumą, bet ir autentiškumą, dvasinius potyrius, savęs paieškas.

Išskirtiniausia: Ji veda įvairiausius kūrybinius kursus, terapijas!

Aureliją rasi: Sielosnamai.lt

12. Šviesu. Tiesiog ji pati.

Paslaptingoji Miglė 18 yra pusiau naujokė. Tačiau nors Lietuvoje yra ilgiau kuriančių autorių – ji nurungė didžiąją dalį. Tekstus ji kuria septynerius metus, tačiau plataus dėmesio sulaukė tik prieš pusmetį!

Miglė tau padės kurti savo ateitį. Ji kalbina žymiausius lietuvaičius, o taip pat rašo ir savus straipsnius apie minimalizmą, kūrybiškumą, keliones bei susitelkimą į svarbiausią.

Išskirtiniausia: Ji neskubina kažko pirkti. Atsipalaiduok, prisėsk ant suoliuko ir pasimėgauk. Miglė su tavimi.

Miglę rasi: Sviesu.lt

O tryliktasis tinklaraštis...

...Yra tas, kurį pridėsi tu 😉

Nes išnaršęs lietuviškus internetus, o gerų ir žinomų tinklaraščių feisbuke klausinėjęs (net) šešis kartus, iš visų saviugdos tinklaraščių... Radau tik 12, kurie buvo verti dėmesio.

Kokį tinklaraštį įrašytum į šį sąrašą tu? Ką praleidau?

Prašau pareklamuok man komentaruose žemiau ir aš jį pridėsiu į sąrašą! O taip pat, nepraleisk progos pasidalinti šiuo sąrašu su draugais, kuriems taip įdomi saviugda bei jos atradimai. Ačiū tau!


 1. Nes tai, kas patinka tūkstančiui Lietuvos piliečių – tikėtina kažkuo naudingiau, nei turinys, patinkantis dešimčiai. Tai nėra garantuota, bet tikėtina.

 2. Nes geras žmogus bjauriai nesielgs.

 3. Kalnas ateina pas Mohamedą. O tinklaraščiai turėtų būti įskaitomi ir per mobiliuosius ekranus, be įkyrių, nesusijusių, reklamų.

 4. Štai jo iliustracijos. Man jos patinka!

 5. Kačiukai!

 6. Kai aš ar dalis kitų psichologijos tema rašančių autorių tyrimus tiesiog permetame akimis – Lukas užsispyręs juos išanalizuoti iki galo. Nors psichologijos mokslo padėtimi Lietuvoje jis kiek nusivylęs – stengiasi, kad nusivilti nebebūtų kuo.

 7. Išties autoriaus vardas Aleksandras.

 8. Ir dėl to jį labiausiai gerbiu. Nors Alex straipsniai manęs dažniausiai nesudomina, jo stilius – traukia akį. Visgi lietuvių kalbą kuriame mes patys ir velniop, ką sako VLKK kalbainiai.

 9. Pažvelk į vieną jos straipsnių. Citatos, užuominos, nuorodos dalinamos vos ne kas trečiame sakinyje. Laukiu kada Lina išleis savo knygą!

 10. Ir dar Lietuvoje sukurtą!

 11. Tai sužaidybinta asmenybės stiprinimo erdvė. Ji gimė sukryžminus psichologines užduotis, pažangą bei įsitraukimą skatinantį žaidimą ir jaukų socialinį tinklą. „Lūšis“ vieną kartą per metus suburia 600–800 žmonių.

 12. *Pažvelgia į savo straipsnio pavadinimą* ...Oi.

 13. Kuriais save sunaikino psichologijos straipsnių katalogas Psichika.eu. Vis sulaukiu pasiūlymų įtraukti pastarąjį portalą į šį saviugdos tinklaraščių sąrašą, tačiau jis kokybe su Vitalijaus darbu lygintis negali.

 14. Esu sulaukęs tokių laiškų, kad aš nieko neišmanau ir negaliu išmanyti, nes esu tik 25-rių. Ir tai pripažįstu. Luka, užtat, turi gyvenimo patirties!

 15. Tokioje pažinčių aplikacijoje mobiliajame telefone.

 16. Štai, pavyzdžiui, vienas jų po trumpu straipsniu apie pyktį. Tai papildo tekstą ir padeda žinias įgauti ne tik akimis.

 17. Piešti, dainuoti, eiliuoti ir taip toliau...

 18. Taip, savo pavardės ji dar neatskleidė. Spėju, kad šitaip išnaudoja progą atrasti savo stilių be puolimo į įžymybių ratą. Taip dariau aš, Valtininkas, Irmina ir didelė dalis kitų lietuviškų autorių.

 • Paciupinekite „ieskantiems menulio”. Ivairios temos. Bent man tai atliepia.

 • Nuostabu! Šiuo sąrašu būtinai pasidalinsiu su savo draugais ir šeima. Kiekvienas iš jų gali atrasti straipsnių įvairiausiomis temomis ir pasisemti daug naujų žinių, pamatyti visai kitokį pasaulio pažinimą, pasimokyti iš autorių aprašomų klaidų ir sėkmės istorijų, kurios įkvepia :), galiausiai – sulaukti pagalbos.

  Ačiū, Danieliau!

 • http://www.supergentis.lt
  Nes pasako esmę ir įkvepia. Tinklaraščio autorius Linas Matulis kuria vertę ne tik per straipsnius, jis organizuoja Zen Spa Vilnius plūduriavimo vakarėlius, kartu su draugais sukūrė ir dalinasi Space Dragon – nealkoholiniu energijos gėrimu, bei puikiai veda šokio dirbtuves ir dar daro begalę kitų gerų dalykų. Labiausiai patinka pozityvumas ir paaiškinimas, kodėl mes darome taip ir taip, kas tai lėmė, ir ką galėtume daryti kitaip. Linas visuomet teigiamai paskatina. Drąsiai rekomenduoju. 🙂

  • Ooo taip! Nuo Lino tinklaraščio man ir kilo mintis, kad „kada norėčiau būti toks, kaip jis”. Tai va, dabar dar vis rašau, o gaila, kad Linas nebe tiek. Bet Lino sukurtą ZenWork suoliuką esu įsigyjęs, ragavau ir Space Dragon – skanumas! Tikiuosi Linas kada grąžins senus straipsnius į savo tinklaraštį!

  • Ačiū! Kažkas naujo!!
   Tiesa, turinys galėtų būti pateiktas kiek patogiau, kokybiškiau. Bet visai žavu!

  • O, apie šią porelę sužinojau Masters of Calm festivalyje. Kol kas dar seku ar tikrai ten viskas taip gerai, irgi prenumeruoju :3 Ačiū, Diana!

  • O, ačiū, Kristina!! Patikrinau – tikrai labai šaunus tinklaraštis, įdomu į ką išeis per laiką!

  • Pavadinimas ir atitinka :)) Užsukau, visai įdomus, įvairus! Ačiū, Jurgita!

  • Oi, man patinka, Rimai! Turit naują skaitytoją, ačiū, kad dalinatės!

  • Ačiū, Zofilijau! Skaitau šį ir aš retkarčiais! 😉

 • Aš spalio mėnesio gale išdrįsiu atlikti vieša savo tinklaraščio skelbima, bet skirtas jis motyvacijai ir hobiu verslo idėjoms/ uždarbiui. Moscar.lt, o mano IG jei nori susidaryti nuomone apie ka bus agnemoscar:)

 • Koks senas įrašas ir kaip smagu, kad dauguma tinklaraščių vis dar gyvi, su malonu vartau rekomenduotus!

  Rašome apie Ispanijos pietų regioną – Andalūziją. Susitikimai, interviu, reportažai, istorijos. Pretenduojame į laisvalaikio skaitinių kategoriją:
  http://www.virgenextra.lt/istorijos

  • Oi, Laima! Aš tipiškai grynai pardavybinių puslapių nepalieku komentaruose (nes, kaip suprantu, pardavinėjat aliejų ir jo produkciją), bet jūsų straipsniai išsamūs ir įdomiai iliustruoti! 😀 Ačiū, gavot naują skaitytoją :))

   • Tai čia toks atvirkštinis reikalas. parduodame kokybišką aliejų, kad galėtumėme kurti kokybišką turinį. Neprašome nei kavos puodelio, neprašome “duok eurą ar “ paremk”. Prašome mėgautis Andalūzija apie ją skaitant ir namie pasišlakstant maistą aliejumi. Būna ir taip 🤣, įsivaizduokit!

 • Googlindama naujų tinklaraščių ir skaitydama šį įrašą, pagalvojau, kad paskutinį įterpčiau Debesylos tinklaraštį… Ir tik tada pastebėjau, kad ir esu jame! 😀 Ačiū, kad rašai!

  • O! Ačiū už pasidalinimą, man patinka jūsų tinklaraštis!

 • >