Kaip minėjau straipsnyje apie interneto ribojimą, produktyvumas internete gali būti pasiekiamas per savikontrolę, laiko internete stebėjimą ir blaškančių puslapių blokavimą.

a) Savikontrolė neveikia. Nes mes esame žmonės. Jei tavęs niekas internete neblaško – reiškia, kad arba to nepastebi, arba esi geležinių nervų žmogus. Pagarba tau antruoju atveju. Pirmuoju žinai, ką daryti.

b) Savistaba paremta stebėjimu. Teoriškai, matant kiek praleidai minučių, susigėdinsi save ir apribosi. Panašiai, kaip valgant sausainius, kuriuos norėjai padovanoti draugui. Ne visada tai veikia – pavyzdžiui, sausainius vis tiek valgai… Tačiau jei tau tai padeda – išbandyk minėtą Rescue time arba Manic Time. Yra daug alternatyvų, apie kurias geriau leisiu pakalbėti šio straipsnio autoriams.

c) Blokavimas. Nors ir baugiai skambantis, tačiau jis veikia. Nuoširdžiai. Nes įprotis patikrinti feisbuką kas X minučių yra tik įprotis – tai kaip priklausomybė, kurią derėtų išrauti su šaknimis.

Aš, asmeniškai, blokavimui naudoju Cold Turkey, kuris laiko, praleisto puslapiuose, neskaičiuoja, o tiesiog užblokuoja priėjimą tavo norimu laiku.

Gali atjungti visą internetą ar tik pasirinktus puslapius (ar visą išskyrus kelis – aš taip atsijungiu viską, išskyrus Spotify), X minučių nuo šios akimirkos ar valandomis, kada norėtum.

Man tai patinka ir „Cold Turkey” myliu. Esu įsigijęs PRO versiją, kuri kainavo vos 11 eurų 1 visam gyvenimui. Vienas geriausių mano paskutinių metų pirkinių.

Ir, taip pat, yra alternatyvų, kurių dalį bandžiau ir kurių – ne.

Esu bandęs StayFocusd.

Tai papildinys Chrome naršyklei veikiantis tik joje, nemokamas. Nors šio papildinio valdymas kiek sudėtingas, 2 jis turi vieną išskirtinį privalumą – gali nusistatyti, kiek daugiausiai laiko per dieną (ar valandą) nori praleisti vienam ar kitam puslapyje.

Pavyzdžiui, jei nori skirti lygiai 80 minučių Feisbukui ir Delfi per dieną (ir ne daugiau) – pasirenki tokį nustatymą ir naršyk šiuos puslapius kiek tik nori… Iki 80-ties minučių ribos.

Aišku, jei norisi, gali užsiblokuoti ir šiaip visą internetą. Perėjau į Cold Turkey todėl, kad StayFocusd veikia tik Chrome naršyklėje, o aš ne tik joje leidžiu laiką.

Šių nesu bandęs, bet galbūt kada išbandysiu – įdomumo dėlei:

Arba parašyk man į danielius@debesyla.lt savo atsiliepimą
ir jį įtrauksiu čia!

 1. Freedom. Beveik nesiskiria nuo Cold Turkey. Skirtumas – galima įrašyti ir į iPhone arba iPad. Šiek tiek brangesnis už CT.
 2. SelfControl. Skirtas tik Mac kompiuteriams, nemokamas.
 3. LeechBlock (Firefox). Iš esmės lygiai tas pats, kas StayFocusd, tačiau skirta Firefox naršyklei.
 4. Focus, by Brad Jasper (Mac). Skirtas tik Mac kompiuteriams, yra įvairių papildomų scriptų (suveikiančių užblokavimo ir atblokavimo momentais) funkcija, susietas su Pomodoro technika – patogu ją išnaudoti.
 5. Zero Willpower (iOS). Itin paprastas ir gražaus dizaino. Skirtas tik iOS aparatams.
 6. Focus Lock (Android). Alternatyva Zero Willpower, bet Android aparatams. Atsiliepimai nėra fantastiški, bet kai kam – kaip tik tai, ko norisi.
 7. Keep Me Out. Paremtas tuo, kad nuorodą dedi į bookmarks ir laikas skaičiuojamas per šį bookmark. Variantas, kai papildinių ir aplikacijų į kompiuterį įrašyti negali arba nenori. Aišku, visiškai lengva sukčiauti. Bet, na, tai „medinis” variantas, kurio visai gali ir pakakti.

Ir, papildomai…
Šie ne tiek blokuoja, kiek padeda lavinti susitelkimo įgūdį:

 1. Visas milijonas Pomodoro aplikacijų kaip ši. Jų gausu, o taip pat gali susikurti su tiesiog telefono ar mechaniniu žadintuvu – užsistatai 25 minutėms, pasibaigus 5 min pertraukai… Ir kartoji. Sako, kad produktyvu. 3
 2. Forest (Android). Žaidimizuotas susitelkimas! Dirbi? Tavo miškas ir medžiai auga! 🙂 Nedirbi? Tavo miškas ir medžiai miršta! 🙁 Visai smagus žaidimas, labai veiksmingas kai kuriems mano pažįstamiems debesyliečiams. Gaila, kad mano telefonas, dėl senumo, nepaveža. Eh.
 3. Focus, by Foggy Noggin (Mac). Šis gana įdomus, nes ne tiek blokuoja, kiek patamsina visus langus, į kuriuos nežiūri. T.y. jei tavo aplikacija nėra paleista pilno ekrano režimu – fone buvę langai bus patamsinti. Susitelkimas į tą vieną, kuriuo naudojiesi!
 4. Le Dimmer (Windows). Alternatyva Windows’am. Instrukcijas ir atsisiuntimą rasi CNET.
 5. Ghoster (Windows). Dar vienas kaip Le Dimmer, tik sukurtas seniau. Ir turi šiek tiek daugiau funkcijų.
 6. Brain.fm. Muzika, sukurta tavo produktyvumui arba atsipalaidavimui. Kūrėjai giriasi atliktais ilgamečiais moksliniais tyrimais, o keli pirmieji kartai, kaip išbandžiau – man visai patiko. Elektroninė muzika smegenims. Niam, niam.
 7. Habitica. Ankščiau vadintas „Habit RPG” yra tavo įpročiais paremtas rolių žaidimas. Susikurk savo herojų… Ir kaskart, kai pasižymėsi atliktą darbą ar pakartotą įgūdį – jis gaus patirties taškų arba aukso. Jei kelias dienas neprisijungsi – herojus pamažu praras gyvybę ir galiausiai žus. Neleisk herojui žūti, tapk herojumi, nupirk savo žmogučiui gražus šarvus ir nudobk (arba prisijaukink) tą drakoną!

…Gero produktyvumo!

Ir nepamiršk, kad produktyvumas – tai produktas per laiką; ne visokių aplikacijų tikrinimas. 😉


 1. Kaina puslapyje nurodyta Kanados doleriais, ne JAV.

 2. Ir negražus, che, che.

 3. Rekomenduoja ir Simas Balčiūnas iš tinklaraščio Raumeningas Protas.

>