2017 metais bandysiu perskaityti 75 įdomias knygas!

Skaityk toliau!

Šiuolaikinis jaunimas (ir tu) skaito daugiau nei bet kada, daugiau nei vyresnės kartos. 1 Mes skaitome ne tik daugiau, 2 bet ir skaitome knygas! Popierines! 3

…Nors vos prieš šešiasdešimt metų skaityti mokėjo ne visi, 4 dabar skaitymas tapo įgūdžiu, panašiu į valgymą. Galbūt net šią akimirką valgai ir skaitai?

Užsibrėžiau perskaityti 50 knygų per metus.

Perskaičiau 58: ilgas, trumpas, moksliškas, poetiškas, juokingas ir graudinančias. Aš skaičiau kiekvieną savaitę. Praktiškai kas antrą dieną.

Ir šį tą išmokau.

ATNAUJINTA: Per 2017 metus bandysiu perskaityti 75 knygas!

Keli dažniausiai išgirsti klausimai ir mano atsakymai į juos:

Kodėl?

O kodėl tu skaitai šias raides? Ir gyveni?

Bet juk skaitymas skirtas mėgavimuisi?

O manai aš tiek nepilno proto, kad skaityčiau tai, kas nekelia malonumo?

Bet kam rūpi tas knygų kiekis?

Man. Ir dar keliems mano draugams, su kuriais dalyvauju knygų skaitymo žaidynėse ir matuojame savo knygų lentynų ilgius.

Čia bandai apsimesti protingu?

* Pažiūri į didelėmis raidėmis išraitytą „Nieko neišmanantis jaunuolis…“ *

O negalėjai geriau panaudoti laiko?

Galėjau. Bet nenorėjau. Man kelionės ir kačiukių gelbėjimas neįdomu, aš mieliau skaitysiu knygas, kad kažką išmokčiau, o tada dalinčiausi.

O kodėl ne filmai ar serialai?

Nes skaityti smagiau. Taip pat skaitant lengviau praleisti neįdomias dalis, o prasta vaidyba arba efektai knygose praktiškai neegzistuoja.

Ar mokeisi greitojo skaitymo?

Ne, nors ir esu skaitęs knygą apie šį mokslą, 5 niekada neįstengiau to išmokti. Tačiau skaitydamas pamažu savaime išmokau skaityti greičiau, o įsiminti geriau.

Tai geriausias būdas išmokti daug skaityti yra…?

Aha, tiesiog daug skaityti. Į naujienų portalu šios paslapties po skambia antrašte neįdėsi, 6 bet tiek ir tėra tos paslapties.

Tu turbūt visada daug skaitei?

Dalinai. Per vaikystę ir paauglystę perskaičiau praktiškai visas „Eridano“ fantastines knygas, tačiau paauglystę praleidau su video žaidimais, o ankstyvą suaugėliškumą – merginų glėbiuose. 7

Tai dabar metus atsiskaitei ir daugiau neskaitysi?

Ne, šiuo metu siekiu 75 knygų per metus tikslo.

Ar tu šiandien piktas?

Ne, tiesiog mokausi rašyti trumpiau.

Tai kaip sekėsi skaityti knygas 2016 metais? Ką patyrei?

Maždaug šitaip:

Metai, kaip visada būna su tokiais iššūkiais, prasidėjo su sprogimu. Septynios knygos per dvi savaites! …Tada sekė ilgi lėto skaitymo mėnesiai, kol spalį suvokiau, kad reikia pasistengti.

Spalis buvo turbūt įdomiausias mėnuo – 29 knygos per jį.

Maždaug po vieną kasdien. Tą mėnesį skaičiau visur – tualete, virtuvėje, lovoje, šalia lovos, prie spintos, parkelyje, parduotuvėse, laukiant autobuso… Buvo visiška knygųsutra.

Bet pabaigiau! Metų gale perskaičiau dar kelias knygas, kurių nebuvau baigęs skaityti jau nuo 2013-tųjų metų.

…Dabar, 2017-taisiais metais, bandau perskaityti dar daugiau!

Kaip aš galėčiau perskaityti daugiau knygų? Ar to galima išmokti?

Pirmiausiai: išsikelk sau knygų skaitymo iššūkį. Su tikslu visada smagiau nei be jo. Nejau ne?

Antriausiai:

P.S. Tai mano pirmas kartas kuriant tokį video. Taigi, jei turi komentarų ir kritikos – mielai laukiu. 8

Šiais metais ruošiuosi perskaityti 75 knygas. O kaip tu?

Ar prisijungsi prie manęs? Išsikelk tikslą ir padarykime tai!

Lauksiu tavo komentaro!

Beskaitantis,
Danielius


  1. Kaip pastebėjo „PEW“ tyrimų centras JAV ir vakarų Europoje.

  2. Tekstas feisbuko sienoje – irgi tekstas.

  3. Užsuk į „Knygų mugę“ arba vietinį knygyną. Šiuo metu leidyklos leidžia viską iš eilės – nes perkame!

  4. Tikėtina, kad jei ne visi pasaulyje skaitė, tai ir Lietuvoje/SSRS buvo panašu. Tačiau jei matei tikros statistikos iš SSRS Lietuvos – pasidalink, prašau!

  5. Aivaro Pranarausko „Pažintis su greituoju skaitymu“.

  6. „Asmeninio augimo guru atskleidžia savo greito knygų skaitymo paslaptį! Sužinok dabar.

  7. Kuo nesidžiaugiu…

  8. Pirmyn, komentarai žemiau atviri visiškai visiems. Jei gėda – gali parašyti man laišką. Aš ne sadomazochistas, bet komentarus, kur galėčiau pasimokyti, mėgstu.

40 netikėtos mintys... Prisijunk ir tu!

avatar
Rikiuoti pagal:   naujausius | seniausius | mėgstamiausius
Gintarė
Gintarė

Nuo savo 19 gimtadienio iki 20-ojo perskaičiau virš 100 knygų. Dabar, iki 21-ojo planuoju tiek pat. Smagu matyti, kad yra žmonių, kurie taip pat daug skaito ir dar kitus skatina tai daryti!

Jolanta
Jolanta

Aš į biblioteką einu kas dvi savaites ir pasiimu aštuonias knygas. . Visuomet jas perskaitau. Labai mėgstu skaityti!!! Miesto bibliotekoje pradėjau lankytis nuo 16 metų… 27 metai nepertraukiamo skaitymo…

Martyna
Martyna

Danieliau, fainas linksmas video
Kaip atsirenki knygas, kurias planuoji perskaityti?

Kristina Gelionamas
Kristina Gelionamas
Sveikas Danieliau + visi beskaitantys Debesyliečiai . Žavus pasakojimas : paukščiukai čiulbinėja, medaliai žaliuoja, gražu žiūrėti! Puiki idėja lauke / gamtoje kurti / filmuoti . Danieliau tu toks “ gyvsidabris “ judrus , gyvas, tupinėji , čiut šokinėji, gestikuliuoji = šaunu . O svarbiausia “ gyvą, tikrą“ balsą tavo išgirdau . Jau šitiek m. skaitau “ debesyla “ ir štai balsas : tai kitas “ Level“ . Robert Lynn Asprin 14 knygų perskaičiau eBooks variante. Taipogi Martin George R. R . 18 knygų . Vis gi man žymiai mielesnis Jausmas kai aš popierinę knygą rankose laikau , nes ji kvepia tuo mišiniu ; kai popierius susimaišo su spausdinimo dažais , o Audio knygos tuo nebekvepia ;-) . Nors ZInoma ir jų turiu galybę, klausausi tik kai mezgu šalikus , megztinius , yvairiausio tipo viršutinius apdarus bei neriu vąšeliu. Kai aš skaitau , tai esu tarp protagonistų , manosios fantazijos dėka lyg atsijungiu iš čia esamos realybės ir patenku y “ knygą “ užmirštu net pavalgyti . Dažnai būna , kad naktį negaliu užmigti , nes vis noriu žinoti , kaip pasakojimas baigsis . Lygiai tas pats ir su nesausomis dalykinėmis knygomis . Iki šiolei neatėjo mintis , kad reiktų man… Skaityk toliau...
Sandra
Sandra

Danieliau, pozityvus ir naudingas video!
As pasiryzusi perskaityti per siuos metus bent 15 knygu. Anksciau skaiciau daugiau ir labai tuo dziaugiausi, dabar laika deja turiu sio malonumo padalinti dar ir vaikui, tad ziuresiu kaip man seksis. :) Ačiū, kad esi! <3

Vaidas

Vaizdo klipas geras idomus

Luka
Luka

O aš noriu parašyti šiemet vieną knygą :)

Loreta
Loreta

Kaip smagu, kad yra tokių skaitymo, o ne filmų maniakų!
Skaitau labai daug, tik niekad neskaičiavau, o kiek knygų per metus. Būna, kad greta lovos trys keturios knygos ir visos skaitomos! :-D
A, gerai čia apie tą: valgai ir skaitai. :-D Kaip tik datulę arbata užsigėrinėjau ir garsiai nusijuokiau. :-D

Inga
Inga

Šaunu, kad yra tokių skaitymo maniakų:) aš kurį laiką buvau pamiršus savo meilę knygoms. Šiais metais buvau užsibrėžus perskaityti 15 knygų (tuo metu atrodė daug), o jau perskaičiau 45, tai nežinau gal ir tave aplenksiu;). Sėkmės ir gero skaitymo!

Eglė
Eglė

Tu toooks fainas :>

Kristina
Kristina

SSRS, o ne SRSS

Mantas
Mantas

Idomu kokios gi yra tos 75 knygos, butu smagu jei pasidalintum, gal ka rasciau sau :)

Nerilė
Nerilė

Skaitau knygas kiekvieną dieną ir tai turbūt mano priklausomybė. Galbūt reiktų pradėti jas skaičiuoti, o 75 knygos vienas juokas. Patikėk manimi

Benas

Labai geras iššūkis, prisijungsiu ;)

Asta
Asta

Gyvenu ne Lietuvoje, jeigu kas nors važiuoja į Lietuvą prašau, kad atvežtų po kelias knygas. Daugiausiai skaitau vakare, man pats tinkamiausias metas.

Rimvydas

Puikus iššūkis, sėkmės įgyvendinant užsibrėžtą tikslą. Ir super sveikinimai išleidus knygą, nuostabus pasiekimas!

Ema

Nuo 19 gimtadienio perskaičiau 65 knygas, iki 20 gimtadienio noriu perskaityti dar 5 (gimtadienis birželio 26d – tikiuosi pavyks!)

Asta
Asta

Geras video, ačiū už patarimus. Aš tiek daug knygų per metus neperskaitau. Mėgstu skaityti popierines knygas. Patinka laikyti knygą rankose ir versti puslapius, dar taip paspjaudai ir verti..

Vaidas

Neseniai pradėjau skaityti knygas pirma is jų buvo Laimingi šunsnukiai taip ir pradėjau skaityti knygas ir buvau labai pasinėres i skaitymą tik radęs laisva minutę bet stai ir atitolau nuo skaitymo

Aušrinė
Aušrinė

Danieliau, labai sudomino knyga „Sėkmingų tinklaraščių vadovas“. Pagūglinau, rašo, kad yra ir audio, ir pdf, bet nei viena nuoroda nebeveikia. Gal žinai, kur būtų galima rast (pageidautina, audio?).

wpDiscuz