Pirmą kartą čia?
Atnaujinta:

Kaip perskaityti daugiau knygų?

Šiuolaikinis jaunimas (ir tu) skaito daugiau nei bet kada, daugiau nei vyresnės kartos. 1 Mes skaitome ne tik daugiau, 2 bet ir skaitome knygas! Popierines! 3

…Nors vos prieš šešiasdešimt metų skaityti mokėjo ne visi, 4 dabar skaitymas tapo įgūdžiu, panašiu į valgymą. Galbūt net šią akimirką valgai ir skaitai?

Užsibrėžiau perskaityti 75 knygas per metus.

Perskaičiau 77: ilgas, trumpas, moksliškas, poetiškas, juokingas ir graudinančias. Skaičiau kiekvieną savaitę. Praktiškai kas antrą dieną.

Ir šį tą išmokau.

ATNAUJINTA: Per 2016 metus norėjau perskaityti 50 knygų ir perskaičiau 58. Tuomet 2017 metais siekiau 75 ir perskaičiau 77.

Knygu skaitymo issukis

Keli dažniausiai išgirsti klausimai ir mano atsakymai į juos:

Kodėl?

O kodėl tu skaitai šias raides? Ir gyveni?

Bet juk skaitymas skirtas mėgavimuisi?

O manai aš tiek nepilno proto, kad skaityčiau tai, kas nekelia malonumo?

Bet kam rūpi tas knygų kiekis?

Man. Ir dar keliems mano draugams, su kuriais dalyvauju knygų skaitymo žaidynėse ir matuojame savo knygų lentynų ilgius.

Čia bandai apsimesti protingu?

* Pažiūri į didelėmis raidėmis išraitytą „Nieko neišmanantis jaunuolis…“ *

O negalėjai geriau panaudoti laiko?

Galėjau. Bet nenorėjau. Man kelionės ir kačiukių gelbėjimas neįdomu, aš mieliau skaitysiu knygas, kad kažką išmokčiau, o tada dalinčiausi.

O kodėl ne filmai ar serialai?

Nes skaityti smagiau. Taip pat skaitant lengviau praleisti neįdomias dalis, o prasta vaidyba arba efektai knygose praktiškai neegzistuoja.

Ar mokeisi greitojo skaitymo?

Ne, nors ir esu skaitęs knygą apie šį mokslą, 5 niekada neįstengiau to išmokti. Tačiau skaitydamas pamažu savaime išmokau skaityti greičiau, o įsiminti geriau.

Tai geriausias būdas išmokti daug skaityti yra…?

Aha, tiesiog daug skaityti. Į naujienų portalu šios paslapties po skambia antrašte neįdėsi, 6 bet tiek ir tėra tos paslapties.

Tu turbūt visada daug skaitei?

Dalinai. Per vaikystę ir paauglystę perskaičiau praktiškai visas „Eridano“ fantastines knygas, tačiau paauglystę praleidau su video žaidimais, o ankstyvą suaugėliškumą – merginų glėbiuose. 7

Tai dabar du metus atsiskaitei ir daugiau neskaitysi?

Ne. Skaitysiu ir toliau, tačiau tikslai bus kitokie – ne kiekio, o turinio.

Ar tu šiandien piktas?

Ne, tiesiog mokausi rašyti trumpiau.

Tai kaip sekėsi skaityti knygas 2016 metais? Ką patyrei?

Maždaug šitaip:

Metai, kaip visada būna su tokiais iššūkiais, prasidėjo su sprogimu. Septynios knygos per dvi savaites! …Tada sekė ilgi lėto skaitymo mėnesiai, kol spalį suvokiau, kad reikia pasistengti.

Spalis buvo turbūt įdomiausias mėnuo – 29 knygos per jį.

Maždaug po vieną kasdien. Tą mėnesį skaičiau visur – tualete, virtuvėje, lovoje, šalia lovos, prie spintos, parkelyje, parduotuvėse, laukiant autobuso… Buvo visiška knygųsutra.

Bet pabaigiau! Metų gale perskaičiau dar kelias knygas, kurių nebuvau baigęs skaityti jau nuo 2013-tųjų metų.

…Tada, 2017-taisiais metais, bandžiau perskaityti dar daugiau.

Išsikėliau 75 knygų tikslą ir šį pasiekiau spalio 31 dieną:

Esu visai patenkintas. Žinios, įgautos skaitant knygas, padeda man dirbti pagal profesiją – rašyti. Tai man naudinga!

Tarp kitko: Ar žinai, kodėl skaitai tu? Tinklaraštininkas Valtininkas pasakoja, ką daryti, kad perskaitytas knygas įsimintum.

Kaip aš galėčiau perskaityti daugiau knygų? Ar to galima išmokti?

Pirmiausiai: išsikelk sau knygų skaitymo iššūkį. Su tikslu visada smagiau nei be jo. Nejau ne?

Antriausiai:

P.S. Tai mano pirmas kartas kuriant tokį video. Taigi, jei turi komentarų ir kritikos – mielai laukiu. 8

…O kaip tu?

Ar prisijungsi prie manęs?

Išsikelk tikslą ir padarykime tai!

Prisiskaitęs,


 1. Kaip pastebėjo „PEW“ tyrimų centras JAV ir vakarų Europoje.

 2. Tekstas feisbuko sienoje – irgi tekstas.

 3. Užsuk į „Knygų mugę“ arba vietinį knygyną. Šiuo metu leidyklos leidžia viską iš eilės – nes perkame!

 4. Tikėtina, kad jei ne visi pasaulyje skaitė, tai ir Lietuvoje/SSRS buvo panašu. Tačiau jei matei tikros statistikos iš SSRS Lietuvos – pasidalink, prašau!

 5. Aivaro Pranarausko „Pažintis su greituoju skaitymu“.

 6. „Asmeninio augimo guru atskleidžia savo greito knygų skaitymo paslaptį! Sužinok dabar.

 7. Kuo nesidžiaugiu…

 8. Pirmyn, komentarai žemiau atviri visiškai visiems. Jei gėda – gali parašyti man laišką. Aš ne sadomazochistas, bet komentarus, kur galėčiau pasimokyti, mėgstu.

parama=gėris

Ačiū, kad skaitei! Jei patiko – prašau pasidalink feisbuke, palik komentarą... Arba padėk man skirti daugiau laiko kūrybai! :) Gausi ir papildomų dovanų: kiekvienas, paaukojęs bent 7,50 €, gauna mano knygos „Tinginio manifestas“ audio įrašą. Ir daug meilės! ❤

banko pavedimu

Paaukok bankiniu pavedimu arba kitokiu Lietuvoje įprastu būdu:
 

paypal

Arba vienu paspaudimu per Paypal sistemą:
Paremti dabar  Paremti dabar

58 komentarų... Pritari? Prieštarauji? O ką manai tu?

 • Miglė parašė:

  Labas Debesyla ,
  per praeitus mokslo metus (9 mėn) aš perskaičiau 82 knygas t.y. 102000 tūkst. psl. ir dėl šio savo pasiekimo dėkoju tau.

  • Debesyla parašė:

   Ooooooo!!! Eina sau, Migle!! Kaip be galo nuostabu!!

 • Egle parašė:

  Labas, Danieliau.
  Aš prisidedu į skaitytojų gretas šiemet jau perskaitytų knygų apie 40 gal ir daugiau, plius audio ir kelios el. knygos.
  Esu labai patenkinta knygų ir saviugdos lobynais.
  Kur tu išsisaugai savo perskaitytas knygas? Kokiais podcastais naudojiesi tekstų pavertimu į audio?
  Ačiū.

  • Debesyla parašė:

   O, kaip šauniai, Egle! :D

   Jei knyga išties gera – išsaugau kietu formatu, savo namie ant knygų palangės/lentynos. Joje dabar per paskutinius 4 metus tik 12 knygų liko – tikrai geriausių, kur skaičiau ir norėsis atsiversti vėl dėl informacijos kokybės, gausumo. Jei neskaitysiu vėl – tiesiog atiduodu. Manau knygas reikia išdoroti – paimti geriausias dalis, panaudoti ar papasakoti kam, ir iškart išleisti toliau. Tai dalinuosi pvz instagrame, feisbuke.

   O audio formatu neklausau daug, nebent kitaip tiesiog nėra knygos arba sunku gauti. Klausau iš http://audioteka.lt/. Man labai sunku atsiminti, ką išgirstu žodžiu, vertinu žodį… Gal dėl to ir rašau :D

   Išties, teksto įgarsintojų angliškai tikrai yra. Mačiau internetuose. Tik lietuviškai negirdėjau apie tokus. Ar yra? Nežinau :o

 • Malvina parašė:

  Sveikas, Danieliau! :)
  Gal pasidalintum skaitytų knygų sąrašiuku?
  O gal ir rekomenduotum vieną, kitą kuri tave labiausiai paveikė? :)

 • 3 dalykai parašė:

  1. „Informacija imta iš mano Goodreads paskyros, kur perskaičius knygą ją pasižymiu.“ Padalyvis, dalyvis. Kitaip tariant, ne „perskaičius pasižymiu“, o „perskaitęs“.
  2. „Taip pat skaitant lengviau praleisti neįdomias dalis“ – jei praleidi, vadinasi, neperskaitai visos knygos.
  3. Sąraše pasigendu turiningos grožinės literatūros. :)

  • Debesyla parašė:

   Kokią literatūrą įtrauktum, Žydrūnai? :P

 • Indrė parašė:

  Jei gerai pamenu, mano pirmoji perskaityta knyga buvo „Gražuolė ir pabaisa“. Man pasakų knygutės ir padėjo išmokti skaityti. Nuo to laiko skaitau viską, romanus, meilės istorijas, detektyvus, fantastines knygas, mokslines knygas (jei įdomios ir noriu kažką sužinoti), psichologines, pagalbos sau iš temos „ką daryti kad būtum/pasiektum/galėtum…“. Per metus perskaitytų knygų skaičius svyruoja tarp 20-40 knygų. Jei knygos storesnės (Sostų žaidimas, Pirmyštė moteris), tai knygų skaičius būna mažesnis. Tokia mano skaitymo patirtis :)

  • Debesyla parašė:

   Tai, Indre, žiūriu esi knygų griaužikė kaip ir aš! :)) Mano pirmoji, kurią pamenu, yra turbūt Melagių pasakos, kurią man krikštatėviai, berods, dovanojo, kai man buvo dar neitin bais daug metų. Tada irgi nesustojau… :))

   Beje, Pirmykštės moters knygas irgi skaičiau. Va šios tai įtraukia!

   • Indrė parašė:

    Gaila, kad yra begalybė daug gerų knygų, kurias norisi ne tik pavartyti, bet ir paskaityti, tik visom knygom norimom tikriausiai neužtektu ne tik vieno, bet ir dviejų gyvenimų :)))

 • Jole parašė:

  Kokia išminties prasmė, jei perskaityta informacija nepanaudota dulka lentynėlėse? Taip, po testo galėjau pereiti prie savigudos tinklaraščių. Bet tai – ta pati informacija, kurios prigrūstos smegenys atsisako pačios mąstyti priimti dar vieną porciją.
  Ačiū, Tau, Debesyla. Kažkada ir aš buvau save pavadinusi Debesėja, nes nesu praktiška ir vis skraidau padebesiais. Ir nerandu savo nišos ant šio svieto. Po Joninių šalių susitarimu išėjau po beveik 13 m. iš darbo. Nebeapsikenčiau. Tačiau dabar – su silpnesne klausa, nevairuoju, nekalbu, nebendrauju angliškai (nors mokykloje, universitete egzaminus išlaikiau, ir vis sapnuoju, kad pabėgau iš anglų paskaitų, egzaminų ir kaip reikės atsiskaityti už šį įrašą, kad gauti diplomą :D ), specialybė nebepaklausi – juk kam dabar reikia ekonomistų, kurioms per 50; jau imu „panikuoti“, nes iliuzijų bokštai, kad galėsiu uždirbti iš rankų darbo gaminių, griūna, kaip kortų nameliai… Nugalėti prieš pigų srautą iš Kinijos šansai labai menki (tačiau pagarbiai lenkiu galvą prieš kinų darbštumą).
  Gėriuosi Tavo, Debesyla, entuziazmu, atkaklumu beieškant savo nišos. Taip ir toliau ir gero vėjo, Tavo Debesų laivui!
  Pagarbiai, Jole

  • Debesyla parašė:

   Ak, ačiū, Jole! Ir aš tikiu, kad tau viskas gerai išeis, tikrai! Svarbu irgi nesustok, prašau :)

 • Erikas parašė:

  Sveiki debesylos.

  Visų pirmą, malonu matyti žmones besidominčius sąmoningu tinginio gyvenimo būdu. Sugebantys atsirinkti tai kas iš tiesų yra svarbu, o ne dirbti kas tik pakliūna po rankas. Per vasarą buvau priėmęs knygų skaitymo iššūkį. Deja, iki galo nenuėjau, tačiau rezultatu buvau patenkintas(perskaičiau 5 knygas per savaites). Man asmeniškai buvo didelis nustebimas. Be to pastebėjau kad per didelis knygų skaitymas mane atbaido imtis tikrų veiksmų. Nežinau ką dar galėčiau pridėti. Žodžiu sėkmėms visiems ir tegul jūsų galvos(ir kūnas) tampa debesyliški(jei dar netapo)

  • Debesyla parašė:

   Ačiū, Erikai!! <3

 • Gabrielė parašė:

  Hey! Praeitąmet buvau išsikėlusi tikslą perskaityti 100 knygų per metus. Perskaičiau 50. Šiemet tikslas tas pats, tik kol kas esu perskaičiusi 33, bet palei mano apskaičiavimus iki metų galo pasieksiu 65 knygas. Taip, galbūt ir nepasieksiu to triženklio skaičiaus, bet tai vis geriau nei nieko, ar ne? Suvokiau, kad jeigu plėšysiuosi tik dėl vieno tikslo, maža tikimybė, kad nebeliks laiko, o galbūt ir motyvacijos, kitiems tikslams/užsiėmimams/ pomėgiams. Tai viena iš priežasčių, kodėl kitiems metams pamažinsiu tų norimų perskaityti knygų skaičiuką iki… Greičiausiai 70.. :) Be to, tuomet galėsiu perskaityti ir ,,sunkesnes“, klasika tapusias knygas. Nebereikės šitaip panikuoti, o ir džiaugsmo skaitydama neturėčiau prarasti. :)
  P.S. Sekmės siekiant savo tikslų, Debesyla! :)

  • Ei, bet vis tiek labai gerai! Jei išvis nekelsi tikslo – tikėtina, kad nepasieksi net pusės. Kaip sako mano guru Ignas Bakėjus – procentas daugiau už nulį :)) Nesustok!

   • Gabrielė parašė:

    Ačiū už paskatinimą!

  • Debesyla parašė:

   Oi! Pataisysiu :’) Man visada tas pavadinimas buvo „trys S ir viena R“

 • Kristina Gelionamas parašė:

  Sveikas Danieliau + visi beskaitantys Debesyliečiai . Žavus pasakojimas : paukščiukai čiulbinėja, medaliai žaliuoja, gražu žiūrėti! Puiki idėja lauke / gamtoje kurti / filmuoti . Danieliau tu toks “ gyvsidabris “ judrus , gyvas, tupinėji , čiut šokinėji, gestikuliuoji = šaunu . O svarbiausia “ gyvą, tikrą“ balsą tavo išgirdau . Jau šitiek m. skaitau “ debesyla “ ir štai balsas : tai kitas “ Level“ . Robert Lynn Asprin 14 knygų perskaičiau eBooks variante. Taipogi Martin George R. R . 18 knygų . Vis gi man žymiai mielesnis Jausmas kai aš popierinę knygą rankose laikau , nes ji kvepia tuo mišiniu ; kai popierius susimaišo su spausdinimo dažais , o Audio knygos tuo nebekvepia ;-) . Nors ZInoma ir jų turiu galybę, klausausi tik kai mezgu šalikus , megztinius , yvairiausio tipo viršutinius apdarus bei neriu vąšeliu. Kai aš skaitau , tai esu tarp protagonistų , manosios fantazijos dėka lyg atsijungiu iš čia esamos realybės ir patenku y “ knygą “ užmirštu net pavalgyti . Dažnai būna , kad naktį negaliu užmigti , nes vis noriu žinoti , kaip pasakojimas baigsis . Lygiai tas pats ir su nesausomis dalykinėmis knygomis . Iki šiolei neatėjo mintis , kad reiktų man sau pačiai siekį / Tikslą užsibrėžti , kiek norėčiau perskaityti per pvz: 10 m. ar 1 egzempliorių per sav. Aš apgailestauju , kad mano gyvenimas toks trumputėlis , kad nebespėsiu daug ydomių knygučių perskaityti . Mano problema slypi tame , kad aš numirsiu vis tiek ankščiau , nei bespėsiu visas geidžiamas , norimas perskaityti . Kaip tau atrodo iš šalies , Danieliau , gal žinai / turi ;-) mano problemos sprendimo Variantą ?!
  Linkiu tau malonaus , gražaus laiko su knygomis + kad pasiektum savo užsibrėžtą , norimų perskaityti knygų skaičių . O tie debesyliečiai , kurie nemėgsta skaityt , linkiu Jums; pradėkit nuo laikraščių , komiksų , mažų + plonų bei lengvesnio turinio . Nebūtina pradėti su “ Meistras ir Margarita “ , “ Stepių Vilkas “ , “ Senis ir Jūra „, “ Karas ir Taika “ , pabandykite , pradėkite su “ mažesniais“ kasneliais ;-)

  • Debesyla parašė:

   Ačiūūū už komplimentus ir patarimus, Kristina!!

   Išties tikslo keltis kaip ir nebūtina. Aš jį išsikėliau, nes smagu man save spausti ir mokytis naujų gudrybių (ar kvailybių). Tai galbūt mažiau, bet kokybiškiau irgi gerai?

   Ar išnaudoji ir panaudoji knygų žinias, Kristina? Jei negali pritaikyti – visada gali dalintis su vaikais, draugais ar šiaip sutiktaisiais! Arba, na, komentaruose čia arba feisbuke. Ar panaudoji knygas? :’P

   P.S. Ir jo! Aš išvis pradėjau nuo prastų mokslinės fantastikos ir pasakų knygų skaityti. Jei nesiskaito – skaityti gerai tai, kas skaitosi! :D

 • Mantas parašė:

  Idomu kokios gi yra tos 75 knygos, butu smagu jei pasidalintum, gal ka rasciau sau :)

 • Nerilė parašė:

  Skaitau knygas kiekvieną dieną ir tai turbūt mano priklausomybė. Galbūt reiktų pradėti jas skaičiuoti, o 75 knygos vienas juokas. Patikėk manimi

 • Sandra parašė:

  Danieliau, pozityvus ir naudingas video!
  As pasiryzusi perskaityti per siuos metus bent 15 knygu. Anksciau skaiciau daugiau ir labai tuo dziaugiausi, dabar laika deja turiu sio malonumo padalinti dar ir vaikui, tad ziuresiu kaip man seksis. :) Ačiū, kad esi! <3

  • Debesyla parašė:

   Visada galima knygas skaityti vaikui. Ar ne? Kokią ten tai pasakų knygą! :D Mano vaikystėje (na, gerai, dar ir dabar) mėgstamiausios buvo visokios Tadžikių ir Turkmėnų :))

 • Benas parašė:

  Labai geras iššūkis, prisijungsiu ;)

  • Debesyla parašė:

   Gero skaitymo, Benai! ;)

 • Asta parašė:

  Gyvenu ne Lietuvoje, jeigu kas nors važiuoja į Lietuvą prašau, kad atvežtų po kelias knygas. Daugiausiai skaitau vakare, man pats tinkamiausias metas.

 • Rimvydas parašė:

  Puikus iššūkis, sėkmės įgyvendinant užsibrėžtą tikslą. Ir super sveikinimai išleidus knygą, nuostabus pasiekimas!

  • Debesyla parašė:

   Ačiūūūū, Rimvydai!

 • Ema parašė:

  Nuo 19 gimtadienio perskaičiau 65 knygas, iki 20 gimtadienio noriu perskaityti dar 5 (gimtadienis birželio 26d – tikiuosi pavyks!)

  • Debesyla parašė:

   Manau pavyks! Tiesiog skaityk visur, kur gali ir nesustok, Ema!! ;)

 • Asta parašė:

  Geras video, ačiū už patarimus. Aš tiek daug knygų per metus neperskaitau. Mėgstu skaityti popierines knygas. Patinka laikyti knygą rankose ir versti puslapius, dar taip paspjaudai ir verti..

  • Debesyla parašė:

   …O dar ir smagu perskaičius taip pergalingai padėti į lentyną ir nužvelgti. Bent man viena smagiausių dalių :D

 • Jolanta parašė:

  Aš į biblioteką einu kas dvi savaites ir pasiimu aštuonias knygas. . Visuomet jas perskaitau. Labai mėgstu skaityti!!! Miesto bibliotekoje pradėjau lankytis nuo 16 metų… 27 metai nepertraukiamo skaitymo…

 • Vaidas parašė:

  Vaizdo klipas geras idomus

  • Debesyla parašė:

   Valiooo! Stengiausi pabūti naudingas!

 • Vaidas parašė:

  Neseniai pradėjau skaityti knygas pirma is jų buvo Laimingi šunsnukiai taip ir pradėjau skaityti knygas ir buvau labai pasinėres i skaitymą tik radęs laisva minutę bet stai ir atitolau nuo skaitymo

  • Debesyla parašė:

   O, kaip įdomiai! Aš va ir todėl manau, kad knygos turėtų būt rašomos įdomiai ir išskirtinai, kaip Alex Monaco knyga – visgi ne visos knygos yra tokios, kur nuo olos nušokti norisi :-D Stengiausi savo, dėl to, rašyti irgi paprastai bei įdomiai ;)

 • Luka parašė:

  O aš noriu parašyti šiemet vieną knygą :)

 • Aušrinė parašė:

  Danieliau, labai sudomino knyga „Sėkmingų tinklaraščių vadovas“. Pagūglinau, rašo, kad yra ir audio, ir pdf, bet nei viena nuoroda nebeveikia. Gal žinai, kur būtų galima rast (pageidautina, audio?).

  • Debesyla parašė:

   Gali paklausti tiesiogiai autoriaus! Ją parašė Martynas Jocius iš http://www.virsmai.lt/ :P Šiaip visai nebloga knyga; nors ir nėra labai išsami, bet parašyta paprastai ir suprantamai.

 • Martyna parašė:

  Danieliau, fainas linksmas video
  Kaip atsirenki knygas, kurias planuoji perskaityti?

  • Debesyla parašė:

   Ačiū, Martyna! Kadangi jas visas surašau į Goodreads, tai gaunu rekomendacijų iš jo. Bet dar ir draugai ir pažįstamieji visko patarinėja :))

   Iš esmės rinkdamasis knygą pažiūriu į jos subinaitę – jei ten daug mokslinių tyrimų, nuorodų ir ilgas literatūros sąrašas, tai man jau patinka. Pridėk dar žmogišką rašymo stilių, paprastą, ir išvis būnu laimingas!

 • Gintarė parašė:

  Nuo savo 19 gimtadienio iki 20-ojo perskaičiau virš 100 knygų. Dabar, iki 21-ojo planuoju tiek pat. Smagu matyti, kad yra žmonių, kurie taip pat daug skaito ir dar kitus skatina tai daryti!

  • Debesyla parašė:

   …Kada gimtadienis? Padovanosiu savo knygą! :P

   • Gintarė parašė:

    Kaip gaila, jog dar negreit! Gegužės 14-ąją. O kada išleisi knygą? Nelauksiu gimtadienio ir nusipirksiu. :D

   • Debesyla parašė:

    Lietuvos knygynuose bus po maždaug 2 savaičių! Po 1 savaitės, tikėtina, bus galima užsisakyti internetu <3

   • Gintarė parašė:

    Sveikinu iš anksto! ;)

 • Loreta parašė:

  Kaip smagu, kad yra tokių skaitymo, o ne filmų maniakų!
  Skaitau labai daug, tik niekad neskaičiavau, o kiek knygų per metus. Būna, kad greta lovos trys keturios knygos ir visos skaitomos! :-D
  A, gerai čia apie tą: valgai ir skaitai. :-D Kaip tik datulę arbata užsigėrinėjau ir garsiai nusijuokiau. :-D

  • Debesyla parašė:

   Tikiuos nepaspringot! :D

 • Inga parašė:

  Šaunu, kad yra tokių skaitymo maniakų:) aš kurį laiką buvau pamiršus savo meilę knygoms. Šiais metais buvau užsibrėžus perskaityti 15 knygų (tuo metu atrodė daug), o jau perskaičiau 45, tai nežinau gal ir tave aplenksiu;). Sėkmės ir gero skaitymo!

  • Debesyla parašė:

   Ooo! Žiū, trimis kartais save aplenkei! :O