Ruduo su eksperimentu #100naujųDalykųKasdien

drąsa kūrybiškumas savęs pažinimas
Iššūkiai

Nuostabios vasaros be Facebook metu (apie kurią ir kodėl ji man taip patiko, pasakoju čia) radau idėją, kuri įsiminė:

Geriau už 10 tūkst. valandų taisyklę, kurią rašytojas Malcolm Gladwell knygoje „Išskirtys” pristato kaip taisyklę, nusakančią kiek valandų reikės, kad taptum savo srities meistru…

…Yra 10 tūkst. eksperimentų taisyklė.

Jeff Bezos, Amazon.com imperatorius, savo karalystę pastatė per eksperimentus. Vilnietės Strelka ir Belka savo asmeninį gyvenimą stato per eksperimentus. O net katalikų kunigai, (tų, kuriuos juk laikome naujovių nemėgstančiais seniais…), ragina klausinėti savęs, tyrinėti ir atrasti kur dar yra tas Dievas.

Dievais… Na, aš tikiu. Bet palikime tai kitam kartui.

Užtat, man atrodo, kad gausiai eksperimentuojant – gyvensiu geriau, nei neatliekant jokių savęs, aplinkos, darbo metodų, mitybos, veiksmų ir… Tyrimų.

Man atrodo, kad eksperimentai yra labai gerai.

Taigi padarykime eksperimentą.

Kaip ir vasaros be feisbuko metu – tu gali prisijungti. Vasarą prie manęs prisijungę 8 debesyliečiai ir keli žmonės, kurių išvis nepažįstu. Tu gali prisijungti rudens eksperimentui.

  • Vienas ruduo.
  • ~90-100 dienų.
  • Kasdien po 1 naują patirtį.

Šių metų pavasarį tokį iššūkį, #100naujųDalykųKasdien, sau išsikėlė instagramerė Kristina. Taigi kviečiu ir toliau naudoti šį hashtagą. Bent jau šio eksperimento metu.

Hipotezė: Ne tik patirsime smagių nuotykių, bet…

…Tikėtina, kad kažką išmoksime iš šių patirčių. Padarysime naujų dalykų. Gal išpildysime, ką seniausiai alkome pabandyti. Nežinau.

Nemanau, kad šis eksperimentas gali atnešti kažko neigiamo.

Juk nereikia paaukoti 99 tūkst. eurų, kad nueitum į muziejų, pažiūrėtum keistą filmą ar sužaistum nebandytą stalo žaidimą su draugais. Taigi jei nėra neigiamo – lieka tik teigiama.

SVARBU: Jei nepatiks – galima ir netęsti!

Tame ir esmė tokių iššūkių. Niekas jų neverčia daryti, juos patys sau išsikeliame. Tiesiog pabandymui.

Mano tėtis yra didelis maisto megėjas, tai pastoviai nuperka kokių keistų vaisių, ledų, kepinių… Jis sako „o gal patiks?”. Aš mintyse apie tokius iššūkius sau irgi sakau panašiai: „avdrug patiks?”. Nežinau iš kur šį rusizmą pasigavau, bet turbūt reiškia tą patį 🙂

Svarbiausia, kad jei nepatinka – niekas neverčia daryti!

Ir galima tiesiog sustoti.

Mano minėta Kristina taip ir padarė su savo 100 dienų iššūkių. Ties 51 diena ji liovėsi postinusi savo progresą instagrame. Gal nepatiko? Gal nusibodo? Gal pasiekė ko ieškojusi? Gal tiesiog tęsė savo eksperimentą toliau, tačiau viešai apie tai nepasakojo? Velniai čia žino ir tai nėra esmė.

…Esmė – ji liovėsi, nes norėjo. Pradėjo irgi nes norėjo. Ir tai yra gerai.

Gali ir tu. Jei nori.

Kaip gali prisijungti prie #100naujųDalykųKasdien?

Kaip tik nori.

Manau, kad tereikia kelių svarbiausių dalių:

  1. Kasdien nuveikti bent vieną TAU (ne kitiems!) naują dalyką;

…Na, ir kaip ir viskas. 🙂

Ką darysiu aš?

Savo progresą pabandysiu dalintis asmeniniame instagrame @debesyla. Kasdien bandysiu įkelti po nuotrauką ir trumpą aprašymą, ką tądien patyriau arba supratau.

Taigi:

  1. Kasdien bandysiu padaryti kažką naujo;
  2. Kasdien bandysiu įkelti į savo instagramą nuotrauką su aprašymu, ką padariau;
  3. Leisiu sau kai kuriomis dienomis užskaičiuoti senus eksperimentus, kurių seniaus tiesiog nebaigiau – pradėjau, bet… Laikas pagaliau apibendrinti ir užbaigti šiuos eksperimentus.

Nežinau ar pavyks.

…Bet tame ir esmė – padaryti eksperimentą ir pažiūrėti, ar daryti eksperimentus verta.

Jei nori prisijungti – tiesiog prisijunk ir tiek! Atsiklausti, registuotis ar panašiai nereikia. Jei nori, gali parašyti man instagrame @debesyla arba į emeilą danielius(sraigė)debesyla.lt. Viskas tinka!

Vasara be Facebook buvo nuostabi ir pradedam rudenį!

Lapus metantis*,
Danielius

 

* Jei sunku įsivaizduoti, kaip tuos lapus metu, tai įsivaizduok, kaip paimu daug baltų A4 formato lapų ir tada metu juos, metu… Kaip Rudnosiukas.

Parašykite komentarą

Palikite komentarą. Anonimiškai.