Atviras laiškas Lietuvai: „Ką gi žmonės pagalvos?“

drąsa kūrybiškumas
Pamąstymai ir juodraščiai

„Ką gi žmonės pagalvos?“

Kartais verta apie tai susimąstyti – galbūt išvengsi skausmo, prastų idėjų ir blogų įspūdžių kitiems. Tačiau atrodo, kad vienintelis dalykas, kurį tavo kaimynai / viršininkai / aplinkiniai daro, tai klausinėja šio klausimo bei nieko kito nepadaro.

„Ką gi žmonės pagalvos?“

Šis klausimas yra Lietuvos liga

Negaliu nusakyti kelintos stadijos. Gydytojas nesu. Tačiau ši liga piktybinė ir negydoma jau ilgiau nei 25 metus… Dar ilgiau. Nors pagydyti jį tikrai galima.

„Ką gi žmonės pagalvos?“

Šis klausimas gadina verslo idėjas.

Tokių – naujų, unikalių, kūrybiškų – sprendimų tikrai sugalvoji bent kelis per mėnesį. Tačiau ką gi žmonės pagalvos? Juk nesąmonė internetinio pokšto formatu paprašyti 10 eurų baltai mišrainei – žmonės pasijuoks, o niekas už tokį pokštą 55,4 tūkstančių eurų nepasiūlys…

Vietoj to, kad sukurtum kažką pirmas – ir galimai įsimintum istorijoje ar bent šiandienos virusiniuose pasidalinimuose feisbuke – nesukuri nieko, nes ką gi žmonės pagalvos?

Šis klausimas gadina politines idėjas.

Tokių – išties (ne melagingai) drąsių – sprendimų tikrai turi ir mūsų geriausieji. Tačiau ką gi žmonės pagalvos? Juk nesąmonė dekriminalizuoti visus narkotikus įskaitant marihuaną bei heroiną, o narkomanų ne tik nebausti, bet ir jiems duoti eurų, laikinus būstus bei darbą – pasaulis pasijuoks, o perdozavimų nuo narkotikų mąstai tikrai nesumažės per 80 ir daugiau procentų…

Vietoj to, kad pabandytum tai, ką rekomenduoja mokslininkai – ir galimai išspręstum didelę dalį problemų – ne tik, kad nedarai nieko, bet situaciją dar labiau blogini, klausydamas to ką gi žmonės pagalvos?

Šis klausimas gadina edukacines idėjas.

Tokių – išmintingų, vaikams bei suaugusiems naudingų – idėjų tikrai sugalvoji ir tu, ir daug kitų Lietuvos žmonių. Tačiau ką gi žmonės pagalvos? Juk nesąmonė perpus sutrumpinti pamokas mokykloje – visuomenė pakraups nuo tokių mokinių, o mokiniai tikrai nepradės mokytis dvigubai aistringiau…

Vietoj to, kad išbandytum naujas saviugdos idėjas bei technikas – ir galimai taptum šio dešimtmečio Malaizija – lieki prie to, kas tariamai „veikia“, bet šiaip visai neveikia. Nes ką gi žmonės pagalvos?

Nori likti paskutiniu?

Tuomet klausk „Ką gi žmonės pagalvos“. Ir tikrai tokiu liksi.

Na, arba visados gali imti ir pabandyti, neklausydamas ką gi žmonės pagalvos. Ir tai, manau, verta.

Ką manai tu?


Pirmąsyk publikuota: http://pinksoup.lt/atviras-laiskas-lietuvai/

Parašykite komentarą

Palikite komentarą. Anonimiškai.