Baladė džiaugsmui VI: Laiškas merginai su drakono siela.

baladė džiaugsmui meilė
Laiškai

Scena: rašyta 9 dienos po išvažiavus erasmus studijoms į Čekiją.

* * *

Mergina su drakono siela,

Kai prieš pusę savaitės veidų knygoje prasitariau, kad rašau meilės laiškus, tau pirmajai iš mano pažįstamųjų pasidarė įdomu, kam juos skiriu.

Atsakyti tau vengiau. Iki šiandien. Tačiau štai atsakymas: laiškus rašiau tau.

(Ir, tiesą sakant, šią akimirką rašau vieną jų.)

Prisipažinsiu – kai prieš daugiau nei savaitę atsisveikinau su tavimi blankiai apšviestoje įvažoje prie tavo namų, aš nemaniau, kad tai nutiks…

…Tačiau tai nutiko – aš tavęs pasiilgau.

Kad ir kaip absurdiškai, skubotai ir neromantiškai tai skambėtų.

* Tai parašęs Danielius atsikvėpia ir mintyse save padrąsina:
„Štai, pagaliau tai pasakiau. Pagaliau!” *

Tiesą sakant, aš niekad nebuvau žmogus, kuris greitai pamėgtų naujai sutiktus žmones. Net ir čia, išvažiavus Erasmusui į Čekiją, man tai sudėtinga. Nors aplinka, rodos, to tik ir prašo.

Tačiau kai prieš tris savaites tave pirmą kartą gyvai pamačiau Vilniaus geležinkelio stotyje sėdinčią ant suoliuko, susitelkusią į skaitomą knygą…

…Kažkas mano viduje spragtelėjo. Tarytum kažkoks mažas jungiklis mano galvoje peršoko iš stadijos 0 į stadiją 1. Ir pasaulis pasikeitė.

…Ne, aš dar negaliu sakyti, kad pasiilgau tavęs visos. Aš net negaliu tiksliai nusakyti ko būtent tavyje pasiilgau labiausiai.

Tačiau taip yra turbūt todėl, kad tavęs dar vis gerai nepažįstu. Juk dievaži – artimiau bendraujame tik mėnesį, pamirštant trumpus bendravimo momentus ankščiau.

Tačiau net ir to mėnesio bei dviejų susitikimų užteko, kad pamilčiau tavo berniokišką veidą ir įdėmų žvilgsnį stebint mano bandymus rasti dar vieną lobį. Kad pamilčiau tavo juoką ir tavo beprotiškus minčių šokinėjimus.

(Ei, žiū – plytelės!)

Ak, taip… Aš tavęs pasiilgau. Net jei ir pasaulyje egzistuoja begalė merginų, panašių į tave… Nė vienos, tokios kaip tu, dar nesutikau.

Jei tik sugalvočiau kaip tai pasakyti ne tokiu banaliu būdu – tai ir padaryčiau. Bet jaučiu, jog pasakęs tai kitaip tik meluočiau.

– Danielius

* * *

P.S. Jau sužinojau savo atostogų kalendorių. Jei manęs neužpustys, grįšiu gruodžio 20 ar 21 dieną. Arba, kitaip tariant, liko dar 90 dienų iki mano grįžimo, o devynios (~10%) jau praėjo. Laikas bėga greitai ir tikiuosi, jog susitiksime kuo greičiau!

Parašykite komentarą

Palikite komentarą. Anonimiškai.