Norint numesti svorio, pradėti reikia ne nuo sporto…

Debesyliečių istorijos

Netaktiškas klausimas: kiek sveriate? Arba, kokios apimties jūsų liemuo? Gal toks, kad sunku užsirišti batus? Arba Kalėdų metu vaikai jus vadina Kalėdų seniu?

...Na gerai, tik juokauju! Bet ar kada troškai numesti svorio ir sugrįžti nuo XXL dydžio drabužių iki M dydžio? Taip, kaip buvo senais laikais?

Šiandien šnekinu debesylietį Audrių, kuris išsikėlė sau iššūkį padaryti būtent tai. Ir pusei metų visiškai atsisakė mėsos, cukraus, miltų gaminių ir net pieno produktų, siekdamas išgelbėti savo sveikatą.

Tai buvo iššūkis, kuris nebuvo jam įprastas (o kokie iššūkiai būna?): ilgas, varginantis ir sudėtingas. Bet Audrius pabandė išsaugoti sveiką kūną.

Ir štai, kaip tai padarė:

Audrius, įpusėjus mitybos iššūkiui.

🥗 Audriau, kas tu?

Sveiki! Esu Audrius Petkevičius, man 31-eri metai, šiuo metu dirbu finansų srityje, vienoje iš didžiausių Lietuvos įmonių.

Jau keletą metų domiuosi psichologija, įvairiomis dvasinėmis praktikomis, bet labiausiai turbūt ieškau atsakymų apie save: kas esu, kaip esu, kodėl esu ir kur mano tikrasis pašaukimas.

Trumpai tariant, esu žmogus, siekiantis įminti gyvenimo mįslę.

Taip jau pas mane surėdyta, jog noriu to, ar nenoriu, bet gyvenimas man kelia iššūkius. Ilgas sėdėjimas komforto zonoje formuoja tiesioginį spyrį į sėdimąją. O tokių „pendelių“ esu gavęs ne vieną ir tikrai ne po pirmo pradėjo aiškėti, jog pirmą žingsnį link iššūkių reikia žengti pačiam.

🥗 Kokį iššūkį išsikėlei?

Iššūkis iš pažiūros turėjo būti tik fizinėje plotmėje, tačiau vėliau supratau, jog tai stipriai palietė ir mano vidinį pasaulį, suteikė pasitikėjimo savimi ir motyvacijos ateityje...

Prieš kelerius metus pasiekiau tokią ribą, kai užlipus ant svarstyklių užsidegdavo triženklis skaičius. Viduje priėmus sprendimą, pats gyvenimas tuomet suvedė su žmonėmis, kurie paaiškino, kur toks gyvenimas veda ir ką turėčiau keisti.

Iššūkio esmė: bent pusę metų JOKIOS mėsos, cukraus, miltinių ir karvės pieno produktų. Jau nekalbant apie alkoholį. Racione liko daržovės, vaisiai, kruopos, riešutai, ožkų pieno produktai. Mėsos buvo galima kartą per savaitę, bet tik po pirmų 3-jų mėnesių.

🥗 Nebuvai patenkintas savo svoriu?

Taip, atėjo suvokimas, jog jeigu tau 27-eri ir per pilvą sunkiai gali pasilenkti užsirišti batų – tai jau kažkas ne taip. Ydingos mitybos ir gyvensenos pasekoje prasidėjo įvairūs sveikatos sutrikimai ir negalavimai.

Norėjosi pasitikrinti, ar po visais pasiteisinimais slepiasi pakankamai valios viską pakeisti. O tuo labiau, šalia savęs turėjau žavią merginą, todėl norėjosi pasistengti ir dėl jos 🙂

Audrius prieš iššūkį.

🥗 Ak! Ir kaip sekėsi?

Kaip ir kiekvieno tikslo siekime – pasitaiko išbandymų. Ne išimtis ir mano atveju. Rezultatas atėjo ne iškart – kol organizmas valėsi, buvo tiek fizinių, tiek emocinių duobelių.

Supratau, jog maistas yra kaip narkotikas ir keičiant savo įpročius turi praeiti visus „abstinencijos“ etapus.

Nes kūnas ir protas ėmė priešintis naujam elgesio modeliui – „Kaip čia dabar nebegalima nei šašlykų, nei alaus?!”. O pagundų buvo: vakarėliai, iškylos, šeimos šventės ir taip toliau...

🥗 Ką darei, kai būdavo sunku?

Mesti viską tikrai norėjosi ne kartą, bet tai buvo toks pribrendęs reikalas, kad tiesiog nebeleidau sau pasiduoti. Visgi sakoma, jog jei kažko nori, bet nieko nedarai, tai reiškia, kad ne taip labai ir nori. 1

Sustojęs kelio vidury būčiau labai savim nusivylęs, o atsiradus pirmiems pokyčiams motyvacija tik didėjo. Aišku, gal buvo lengviau, nes draugė nusprendė keisti įpročius kartu su manimi, todėl jaučiau palaikymą!

🥗 Ar pasiekei, ko tikėjaisi?

Rezultatai pranoko visus lūkesčius:

 • Minus beveik 20 kg;
 • Pagerėjusi sveikata ir nuotaika;
 • Išaugęs pasitikėjimas savimi; 2
 • Ir iš XL dydžio grįžau į M.

Ir visa tai praktiškai be sporto, tik pakeitus mitybą. Bet svarbiausia buvo vidinis džiaugsmas, jog nepaisant sunkumų, nesustojau. Dabar mano mityba nėra tokia griežta, tačiau jau žinau, kaip į tam tikrus produktus reaguoja mano organizmas.

🥗 Ar išmokai ką netikėto, šios kelionės metu?

Nuskambės banaliai, tačiau viskas yra įmanoma, sutrukdyti gali tik nepakankamas noras keistis. Supratau, kaip kartais pasiduodame sociumo, aplinkos įtakai, paprasčiausiai nusigręžiame nuo savo vidinio balso, kuris stengiasi pasakyti, kas mums iš tikrųjų naudinga, o kas ne.

Man iki šiol tai yra labai didelė motyvacija ir pavyzdys kitoms gyvenimo sferoms. Paradoksas, bet turbūt labiau džiaugiausi pokyčiais savo mąstyme, o ne fizinėje formoje.

Taip pat supratau, kad dažnai svarbu tiesiog padaryti eksperimentą:

Neprisiriškite prie rezultato, o tiesiog padarykite eksperimentą!

Taip, tai Audrius po iššūkio! Beveik kaip kitas žmogus, ar ne!?

🥗 Ar turi patarimų žmonėms, kurie norėtų pakartoti arba pralenkti tavo pokytį?

Galbūt patarčiau nesiimti tokių drastiškų priemonių, kadangi kiekvienas esame skirtingi ir galite sau labiau pakenkti, nei padėti. Asmeniškai man turbūt reikėjo tokio stipraus šoko, nes kažkokios smulkios dietos nebūtų manęs pakeitusios iš esmės.

Pabandykite bent mėnesiui 3 atsisakyti to, ką manote esant kenksminga: saldumynų, alkoholio, o gal net bendravimo su negatyviais žmonėmis. Po kurio laiko galbūt suprasite, jog to jums visai nereikia, atsiras stimulas dar labiau keistis.

🥗 Taaaaiii... Kokio iššūkio imsiesi dabar?

Globalus mano iššūkis – pačiam valdyti savo gyvenimą, o ne kaltinti aplinką dėl įvairių situacijų. Tai nėra paprasta. Turiu troškimą bent savaitę pabūti aplinkoje, kurioje galėčiau dar labiau sutelkti dėmesį į save. Visiškai be veiklos, bendravimo, interneto, žmonių, knygų. 4

Sakysite bėgimas nuo savęs? O facebook bei tušti pokalbiai negali būti bėgimas nuo savęs? 5 Sutelkus visą dėmesį į vidinį pasaulį ir mintis, norisi pažiūrėti, kas aš esu iš tikrųjų. 🙂

🥗 Ačiū, Audriau!

Taigi, rodos, kad norint numesti svorio – atsisakyti mėsos yra geras sprendimas! Cukrus, miltai ir karvės pienas turbūt irgi ne itin padeda suliesėti. Visad tai sakiau! 🥗

Ir, ei, juk užtenka tik pradėti eksperimentą. Mėnesiui. O jei labai sunku, tai dvejoms savaitėms. Juk svarbiausia pradėti. Ir pradėti pamažu.

Na, o dabar turiu paskutinį klausimą tau, skaitytojau: O kokį dalyką norėtum pabandyti tu? 

Irgi laikytis dietos? Pradėt bėgiot? Atsisakyti televizijos? O gal medituoti? Atsakyk komentaruose žemiau. Ir gerų iššūkių bei gerų pokyčių!


 1. Danielius: Įsiterpsiu pareklamuoti savo straipsnį būtent šia tema. Jei ieškai motyvacijos, kad pradėtum dirbti – reiškiasi nė velnio nenori to savo tikslo. Paleisk tą tikslą ir galvok naują.

 2. Danielius: Apie šį plačiau pasakoja debesylietis Gabrielius: „Kaip įgauti pasitikėjimo savimi praktiškai?“.

 3. Danielius: Rekomenduoju išbandyti ir Pokyčių architektūrą + Mažų žingsnelių metodą.

 4. Danielius: Galbūt Vipasanos meditacijų stovykloje?

 5. Danielius: Visai tam pritarčiau. Pats buvau visą vasarą be facebook ir likau laimingesnis.

 • Kaip tik vakar skaitinėjau internete, kokių produktų atsisakyti, norint padailinti figūrą. O čia šiandien iš pat ryto toks straipsnis 🙂 Matyt taip likimas (ar dar kažkas) bando man padėti ir pasakyti, kad jau tikrai reikia :)) Na tai ko gero, negaliu nepaisyti tokių ženklų 😀

 • O aš labai norėčiau nemesti sportuoti ☺. Nes vos tik pradėdavau,tai trukdavo neilgai. Šį kartą šauni esu jau apie tris mėnesius ☺.

 • Atsisakiau baltos ir juodos duonos, miltinių produktų, angliavandenių ir t.t…… Laikausi Pierro Dukano dietos 🙂 Rezultatas puikus per 1 mėnesį -7 kg. Labai gera knyga, rekomenduoju isigyti 🙂 Esu visada soti, nekankina alkis, tiesiog baltyminė dieta. Atminkite, kad 80 % svorio kritimas priklauso nuo mitybos ir tik 20 % nuo sporto. Sekmės pradedančiom !!!

  • Tik nepamirškite, kad angliavandeniai yra maistas smegenims. Ne kiekviena dieta, padedanti greitai numesti svorio yra sveika. Geriau maitintis tiesiog sveikai, subalansuotai ir per ilgesnį laiką mesti svorį, tačiau užtikrintai ir negrįžtamai… sėkmės…

  • Paskaityk Kolino Kempbelo knygas apie mitybą gyvūninės kilmės baltymais ir ryšį su vėžiu. Glaudų ryšį.

 • Nuo rytojaus menesi be cukraus ir be miltų (visi kviečių produktai). Pirmą kartą gerai gavosi, per 3 savaites dingo 4,5 kg. Paskui netikėtai nutrukau nuo tikslo.
  Po to ir be kavos mėnesiui.
  Nu gal ir sportuoti pradėsiu. Morališkai jau nusiteikusi 😉

  • Man puikiai sekasi ;). Jau 6 dienos be miltų ir be cukraus. Liko tik 24 d. Buvo kasdien progos, kai galėjau palūžti, bet puikiai atsilaikiau. Per susiėjimus su vaišėmis išmokau nuvalgyti tik sumuštinukų viršų, taip neįžeisdama įkyrių vaišintojų :). Net pasportuoti buvau.

 • Nuo siandien pradejau laikytis kinu dietos.Tikiuosi uzteks valios,nes laikantis sios dietos negalima kavos.

 • Nuo balandzio menesio ivedu: 1 diena troskintos darzoves, 2 diena badavimas su vandeniu, 3 diena isejimas is badavimo su sultim ir vakarienei salotos, sekancios dienos veganines mitybos. Sekmes visiems igyvendinant savo tikslus!

  • tokios iskrovos dienos vyks kiekviena savaite 6 menesius, veliau 3 badavimo dienos, 7 ir t.t. Labai noriu issivalyti organizma nuo toksinu ir slaku!

   • Tai tu taip siaubingai užsišlakavus? Kiek metų ir ką išvis veiki, kad taip valytis reikia??!?

 • O aš vis per daug tikslų vienam laikotarpiui prisikuriu. Todėl ne vienas tinkamai nepavyksta. Tai manau dabar didžiausias tikslas, veikti ties vienu tikslu.

 • Nuo balandzio 1 d iki liepos 1d. Jokio alkoholio vakareliu iskylu metu tiesiog kartais supranti kam to reikia ir isbandymas saves.ar tu tai gali

 • Aš tai labai labai norėčiau atsisakyti saldumynų, bet man niekaip nepavyksta. Gal valios išties taip labai neturiu? O gal noriu per mažai, kaip ten rašė? Nusprendžiu, kad viskas, daugiau jokių saldumynų. Bet prasideda… Tai negi negalima netgi uogienės ant košės? Juk be uogienės tai ta košė labai neskanu. O košę valgyti tai juk sveika. 🙂 O medaus? Kaip be medaus? Į arbatą… Arba kai susergi… Hm. Hm. O jeigu pasilieku sau uogienę ir medų, tačiau sėkmingai nevalgau jokių kitų saldumynų, tai pradedu pastebėti. kad po kurio laiko labai jau daug tos uogienės ir medaus suvalgau… Nes juk jeigu galima ant košės, tai gal galima ir šiaip? 🙂 Nežinau, ką daryti, kad pavyktų išties, be sukčiavimų. 🙁

  • Reikia pradėti pamažu 🙂 Jau geriau šiek tiek daugiau medaus ar uogienės, nei kalnai šokolado ir ledų! Aišku, geriausia būtų valgyti tam tikromis normomis, galima keisti saldumynus ekologiškais džiovintais ar šviežiais vaisiais be pridėtinio cukraus, kurie bus ne tik skanūs, bet ir sveiki! Aš ir esu be galo didelė smaližė, bet štai – pamažu keisdama savo racioną imu atsisakyti saldumynų! Jau 6-ta diena jų nevalgau! Ir galiu pasakyti, kad daug geriau jaučiuosi! Jei galiu aš – gali ir tu. Svarbiausia pradėti keistis, o kai bus sunku – galvoti apie kelią kurį nuėjai ir vardan jo stengtis nepasiduoti :). Sėkmės!

  • Rinkitės sveikesnius saldumynus 🙂 gyvenimas gražus ir nebūtina savęs per prievartą riboti. Pvz šviežios datulės, toks saldumo užtaisas, kad ir norint daugiau nei keleto sunku suvalgyti 🙂 Su koše – pvz uogos trintos su bananu ar datulėmis 😉 sėkmės ir naujų atradimų

 • Laba, AS nuo Nauju Metu nei laso vyno nenaudoju nors gyvenu Ispanijoj ,kur vynas naturalus yra naudojamas kasdien pietums ir per 3 men. numeciau 5 kg , maista prisiziuriu , valgau viska ,tik po truputi ir valgau 5-6kartus Pirmadieniais visada darau iskrovos dienas.AS nugalejau save ,irodziau sau ,kad AS galiu !!!!!

 • Sveiki visi! 😀
  Aš taip pat bandau laikytis iššūkių, susijusių su maistu, pvz. saldumynų atsisakymas, matinimasis iki 18h ar bandymas neužkandžiauti (o tai ypač sunku). Beeet, kadangi esu vis dar mokykloje, tikrai sunku laikytis iššūkių, kai dažniausiai tėvai gamina maistą. 😀 Taip pat ypač trukdo valios trūkumas..
  Todėl nuo šiandien, paskatinta šio straipsnio, bandysiu bent mėnesį nevalgyt saldumynų ir miltinių patiekalų.
  Palinkėkite sėkmės, tikiuosi pavyks! 😀

 • Nuostabūs pokyčiai. Anksčiau atrodė 10 metų vyresnis. Ir kas gražiausia, kad žmonės, kurie atsisako gyvūninės kilmės maisto tiesiog patys iš savęs spinduliuoja kažkokią vidinę šviesą ir ramybę. Sėkmės!

 • Nevalgiau saldumynų, miltų apie 10 metų dėl migrenos priepuolių. Rezultatas – priepuoliai išnyko visiškai. Pabandžiau grįžti į cukraus vartojimą, sugrįžo ir skausmai. O dėl mėsos atsisakymo siūlyčiau gerai įvertint ir rinktis maistą, turintį pakankamą kiekį geležies. Turiu aplinkoj savo žmogų, jos atsisakiusį ilgam laikui, ir šiuo metu moka šimtus eurų už geležies atstatymą, nes prasidėjo rimta anemija (mažakraujystė). Tad prieš darant geriau pagalvot rimtai, ir įvertint riziką.

 • Sveiki visi! ☺️
  Taigi atėjo ta diena,kai supykau ant savęs ir nutariau susiimti,nes viršsvoris tragiškas nuo M peršokau į XL. Dar tik savaitė,tačiau džiaugiuosi pradžia: atsisakiau miltinių produktų,cukraus. Žinau,kad bus nelengva,bet norisi pasidžiaugti rezultatais ir vėl būti sau gražia! Sėkmės visiems pereiti šiuos mitybos sunkumus! 😉

  • Aš labai džiaugiuosi pasiekimu! (Tik, ups, atleiskite, kad tiek laiko nepastebėjau jūsų pasidalinimo, haha!) Žodžiu, džiaugiuosi ir sveikinu!!

 • >