100 dienų bėgimo iššūkis: „Dideliam valios tinginiui tai idealu“

Debesyliečių istorijos

Šiomis dienomis atrodo, kad bėgioja kas antras. Tačiau... Kaip pradėti bėgioti, jei ankščiau tik sėdėjai?

Kalbinu Arnoldą Rogoznyj, interneto žmonių konferencijos LOGIN įkūrėją. Jis išsikėlė sau beprotišką iššūkį bėgti 100 dienų iš eilės ir, netyčiom, kasdien vidutiniškai nubėgo po 4,9 kilometro.

...Kodėl jis pradėjo bėgti? Kur? Kaip? Pasiklausykime.

🏃 Labas, Arnoldai! Tai... Kas per veikėjas esi?

Esu reklamos specialistas ir LOGIN konferencijos organizatorius. Taip pat esu adrenalino fanatikas ir visais įmanomais būdais stengiuosi jo gauti: bėgiojimas, motociklai, ekstremalūs užsiėmimai – nuo vandenlenčių iki šuolių su guma.

🏃 Ar dažnai keli sau iššūkius? Kur skalėje nuo Pilkosios pėlytės iki Betmeno padėtum save?

Sunku gyvenimo nuotykius išskirti kaip iššūkius. Dažniausiai negalvoju apie tai kaip apie iššūkį. Esu nuėjęs 960 km Jokūbo keliu (Camino del Norte) iki Santiago de Compostela per 25 dienas, šokęs nuo Vilniaus TV bokšto su guma... Bet ar tai galima vadinti iššūkiais?

Esu smalsus ir galiu išbandyti daug ką, jei tik leidžia galimybės. Gaila, kad dažniausiai tai ir lieka pabandymais, niekas neprilimpa ilgesniam laikui.

Jei paklaustum mano draugų – aš tikrai esu gana nuobodus, bet gal tai nesusiję su iššūkiais ir nuotykiais? Juk visus iššūkius dažniausiai įveikiu vienas. Anyway, renkuosi tarpinį variantą – Mikę Pūkuotuką, kuris sakė: „Kai neturi ką veikti, veikti vis tiek ką nors reikia“.

🏃 Kodėl pradėjai bėgioti?

Norėjau dažniau užsiimti bėgiojimu. Kažkur perskaičiau apie 100 dienų trukmės iššūkį bėgioti kasdien, bent po minimalų atstumą, tačiau šimtą dienų iš eilės. Jei vieną dieną praleidi, skaičiuoji nuo pradžios.

Per 100 dienų turėtum taip priprasti prie bėgiojimo, kad po to nebereikėtų didelių pastangų kelis kartus per savaitę reguliariai sportuoti. 1 Taisyklės buvo labai paprastos – kasdien nubėgti bent po 1 km, nesvarbu kada, nesvarbu kaip, nesvarbu kur ir nesvarbu su kuo.

Pamaniau, kad man – dideliam valios tinginiui – tai yra idealus iššūkis. Kadangi nereguliariai bėgioju jau kelis metus, buvo poreikis sustiprinti šią priklausomybę.

🏃 Ir kaip sekėsi bėgioti kasdien?

Pradžioje degiau noru parodyti sau, kad galiu lengvai įveikti tokį iššūkį, nes neatrodė sudėtinga kasdien nubėgti kilometrą ar du. Tačiau po pirmos savaitės atsirado nuovargis – tiek fizinis, tiek emocinis.

Norėjosi tiesiog padaryti pertrauką: nebėgti, kai lyja, kai vėsu, kai skauda galvą (mane kamuoja migrena), kai vakarienė per daug soti ir atrodo, kad tikrai negaliu pasijudinti, kai geras oras kviečia į miestą ir norisi išgerti alaus. Daugybė faktorių kiekvieną dieną trukdė siekti tikslo, tačiau sugebėdavau įveikti save ir nubėgti ne po kilometrą kasdien, bet vidutiniškai penkis.

Iššūkiui įpusėjus ėmė skaudėti sąnarius ir kelias dienas vos įveikdavau 1 km, tačiau pasikonsultavęs su žinovais, ėmiau vartoti maisto papildus ir po kelių dienų vėl buvau pilnas energijos. Vėliau nutraukti iššūkį atrodė neprotinga, kai esi įveikęs 60-70-80 dienų, likutis atrodo niekingai lengvai įveikiamas!

🏃 Kaip jauteisi? ...Ar pasiekei tai, ko pradžioje tikėjaisi?

Jaučiausi pakylėtas tiek, kad net sugalvojau surašyti viską Facebook draugams. Dabar galvoju, kad tai nieko ypatingo. Žmonės daro tikrai didelius darbus dėl kitų žmonių, o tai tik kasdienis sportas dėl savęs. Nemanau, kad vertas daug dėmesio.

🏃 Ko išmokai ir patyrei per šias dienas bėgant?

Supratau, kad pasiryžti lengva, bet dažnai ryžtas eigoje išgaruoja. Valią reikia ugdyti nuolat. Nebuvo taip sunku, kaip įsivaizdavau, todėl ryžčiausi ir 365 dienoms, jei atsirastų pagrįstas poreikis.

Iššūkio metu, nori nenori, daug kas pasikeitė: atsirado pastovesnis ir labiau suplanuotas valgymo laikas, o ir pats maistas keitėsi, iki visiško minimumo sumažėjo alkoholio vartojimas, po maždaug iki 0,5 l sidro buteliuko per mėnesį, 🙂 geresnis miegas ir žvalesnė diena.

Dabar galėčiau ir toliau kasdien bėgioti, tačiau tam paprasčiausiai nėra poreikio. Taigi ir toliau bėgioju, bet rečiau – kas kelias dienas.

🏃 Kokių patarimų turi žmonėms, norintiems pakartoti arba peržengti (...perbėgti?) tavo iššūkį?

Manau, kad iššūkiai neturi būti daromi dėl iššūkių. Iššūkiai turėtų būti daromi dėl savęs. Jei atrodo, kad kažko trūksta ar reikia kažką savyje pagerinti – ugdyti valią ar panašiai – imkitės veiklos, kuri tam tikslui pasiekti atrodo tinkama. Tai nebūtinai turi būti bėgiojimas šimtą dienų iš eilės.

🏃 Tai kokio iššūkio imsiesi dabar?

Greitu metu keliausiu į Iraną. Bijau, kad globaliame pasaulyje vis mažiau vietų, kuriose gali patirti kultūrinį šoką, kur gali būti išmestas iš savo komforto zonos, bet tikiu, kad Iranas vis dar yra viena tokių vietų. Tai ne iššūkis, bet daug kam atrodo keistas pasirinkimas.

🏃 Ačiū už pokalbį, Arnoldai!

Na, štai... Įkvepia! Arnoldas įkvėpė bėgiojimo iššūkį pabandyti ir mane. Bėgiojau neilgai – vos kelias savaites, bet pabandžiau. 🙃

...Bėgimo iššūkius, kartais, organizuoja ir Ignas Dombrauskis, kurio tinklaraštį apie bėgimą rekomenduoju.

O, taip pat, rekomenduoju šiuos du džedajaus Lino Matulio video apie bėgimą: kaip taisyklingai bėgti ir kaip kvėpuoti bėgant.

Ačiū, kad buvai kartu ir jei turi bet kokių klausimų, pastebėjimų arba nori pasigirti apie savo iššūkį – laukiu tavo komentaro! 🏃


 1. Čia turiu įspėti, kad tokie iššūkiai, tinkamai nepasiruošus, gali ir pakenkti sveikatai, todėl rekomenduoju pasitarti su profesionaliu treneriu ar šeimos gydytoju ir įsivertinti savo fizines galimybes. Pavyzdžiui, galbūt tavo kelių sanariai brokuoti, taigi bėgiojimas gali pakenkti dar labiau.

  • Prašau, čia juk lietuviškas tinklalapis! Sakykite geriau „omd” ir „kpš”.

 • Nuostabus, nuotaikingas ir prasmingas straipsnelis…įkvepia pamąstyti…susikaupti….tapti tvirtesniu….

  • Rodos, kad taip. Arnoldas ir šiandien nesustoja bėgioti, kaip pasakoja savo feisbuko profilyje!

  • Buvo atnaujinta ir pridėta viena eilutė iš asmeninio pokalbio: „Dabar galėčiau ir toliau kasdien bėgioti, tačiau tam paprasčiausiai nėra poreikio. Taigi ir toliau bėgioju, bet rečiau – kas kelias dienas.“!

 • Prisiminiau, kad buvau skaiciusi si straipsni pries 2 metus, tai nusprendziau, kad as noriu irgi begti 100dienu. Ne del kitu, del saves, del valios ugdymo, disciplinos, sveikatos, geresnes savijautos. Siandien buvo 14diena, 14% :).

  Aciu, Debesyla, kad kazkada pasidalinote siuo straipsniu:)

 • Laba diena. Perskaiciau, kad turejote problemu su sanariais begiojant. Ka gerete? Kokius papildus? As nubegu kasdien po 7-8 km, bet vis pradeda skaudeti vienos kojos sanari, net patinsta kelis.

 • >