Kas geriau: Popierinė ar elektroninė užrašinė?

#produktyvumas #užrašinės
Svečio įrašai

Turbūt ne kartą teko girdėti, kad užrašyti tikslai turi daug didesnę tikimybę išsipildyti, nei tik padrikos mintys, kurios lengvai pasimiršta.

Pasakoja debesylietė Akvilė Stankevičiūtė, moksleivė.

Argi ne to mes ir siekiame? Norime savo gyvenime kuo daugiau nuveikti, suspėti atlikti įvairius darbus laiku, todėl į pagalbą pasikviečiame laiko planavimo priemones.

O jų yra pačių įvairiausių…

Minkštas popierius, kietas viršelis, daug laisvos vietos piešti, grafos užrašyti įvairioms mintims, o kur dar dizainas, įvairios įkvepiančios citatos ir t.t. Ko tik neprigalvoja prekybininkai, kad į mūsų rankas atsidurtų jų parduodamos užrašinės.

Elektroninėje erdvėje taip pat sukurta daugybė programėlių skirtų laiko planavimui. Galima pasiklysti!

Darydama ši nedidelį eksperimentą bandžiau išsiaiškinti kas patogiau: elektroninė ar popierinė užrašinė?

Pirmiausia išbandžiau elektroninę užrašinę “Business Calendar 2”.

Pirma: Elektroninė užrašinė

Elektroninės programėlės pliusai…

Ši programėlė siūlo labai patrauklų laiko planavimo būdą. Darbai gali būti planuojami metų, mėnesių, savaičių ir net dienų tikslumu.

Dizainas ir išdėstymas lengvai pasirenkami, tad programėlės aplinka priklauso tik nuo asmens, kuris naudojasi.

Patiko užduočių skiltis, kurioje užrašęs ir priskyręs tam tikrai dienai galėjai susikurti užduotis, kurias padaręs užžymėdavai varnele ir jos gražiai būdavo išbraukiamos. Taip galima stebėti visus darbus ir radus laisvo laiko atlikti kitos dienos darbus, kurie jau nesimaišydavo su neatliktaisiais.

Taip pat lengvas redagavimas, tvarkymas ir kopijavimas, to, deja, taip lengvai negali padaryti su popierine užrašine.

Lengvas ir nemokamas parsisiuntimas iš „Google Play“ ir „App store“.

Elektroninės programėlės minusai:

Didžiausias minusas, kurį pastebėjau yra tai, kad nėra specialios terpės užrašyti savaitės, mėnesio darbams. Aišku, visada galima išsisukti, ir aš tą puikiai padariau, pasirinkdama vieną užduotį rodyti visą savaitę ar netgi visą mėnesį, bet tai labai nepatogu ir nebuvo tokio poveikio, tuo labiau, kad pačiam tekdavo pažymėti jau padarytus darbus.

Su programėle teko išmokti ir dirbti, nors ji visai nesudėtinga, bet keletas klaustukų buvo, kuriuos vėliau lengvai išsiaiškinau.

Turėjau bėdų ir su pripratimu, čia galbūt todėl, kad nelabai naudojausi laiko planavimo priemonėmis, ir supratau, kad tai buvo DIDELĖ klaida.

Taip pat neradau ir laisvos vietos kūrybai. Teko matyti kitose elektroninėse užrašinėse skiltį, kurioje tiesiog buvo galima piešti, rašyti įvairias mintis ir panašiai, deja, šioje – tokios vietos nebuvo. Viskas labai gražiai suskirstyta, bet paprastai minčiai vietos nebeliko.

Įdomu:

Iš pat pradžių žiūrėjau gana skeptiškai į šią programėlę ir net prisipažinsiu ja nepasitikėjau. Svarbiausius darbus, kuriuos būtinai turiu atlikti užsirašydavau ne tik telefone esančiame jau įvardytame kalendoriuje, bet ir ant lapelio, ar kur kitur. Iš kur toks nepasitikėjimas nežinau, bet laukui bėgant pripratau ir užsirašinėti papildomai popieriuje jau nebereikėjo, tuo labiau, kad programa siūlo priminimus su signalu, tai netgi pranoksta tą lapelį, kurį greitai gali pamesti.

Programėlė taip įtraukė, kad praėjus savaitei po kiekvienos naujai atliktos užduoties savaime įsijungdavau programėlę ir užžymėdavau atliktą užduotį, arba kažką prisiminusi užsirašydavau iškart, kad nepamirščiau. Kaip ir rytais atsikėlus tai būdavo vienas pirmųjų ritualų pasitikrinti ką aš šiandien turiu padaryti, kur būti ir pan.

Antra: Popierinė užrašinė

Popierinis variantas mano buvo visiškai paprasta darbo knyga. Popierinės užrašinės pliusai…

  • Užrašinė skirta visiems metams, kiekviena diena turi atskirą lapelį ir jis suskirstytas pagal valandas, tad darbų planavimas labai tikslus.
  • Kaip rašyti, ką rašyti gali pasirinkti pats, niekas nevaržo tavo kūrybiškumo ir laisvės, kaip tai daro elektroninė užrašinė.
  • Sveikatos prasme popierinė užrašinė lenkia elektroninę, nes nereikia spoksoti į kažkokį tai ekraną, o ir rašymas lavina ranką, raštą ir panašiai.
  • Geresnė vizualizacija, lengviau palyginti kelerių metų užrašines bei išlieka puikus prisiminimas ateičiai.

Popierinės užrašinės minusai:

  • Bent jau pas mane nebuvo jokios atskiros erdvės užrašyti didesnius planus, nei dienos, neskaitant tų kelių lapelių užrašinės gale pavadintų užrašais. Bet kaip visada sugebėjau išsisukti ir prisitaikyti. Kadangi man nėra svarbi valanda kada atlikti darbą, taigi viską surašiusi paprastai dar turėdavau vietos papiešti ar užrašyti kas įsiminė būtent tą dieną, kokią nors mintį.
  • Gaila, bet nepripratau nešiotis šios užrašinės visur su savimi. Labai stengiuosi neapsikrauti daiktais, taigi vis dažniau stora knygelę palikdavau namuose ir tik grįžusi žymėdavausi ką padariau ir ką dar reikia padaryti.
  • Nepamirškim ir to, kad popierinė užrašinė skirta vieneriems metams, kai tuo tarpu elektroninę gali naudoti kiek tik panorėjus. Taigi, ne tik, kad nereikia pirkti, bet ir saugoma gamta.

Ką išmokau ir ką supratau?

Apibendrindama galiu teigti, kad planuoti savo laiką būtina. Per šį laiką supratau, kiek daug laiko išvaistau, na, ir dabar kartais tinginiauju, bet vien užrašinėdama paprastus namų darbus, tikslus supratau, kad daug daugiau nuveikiu nei įprastai. Ir užsirašius visada yra daug didesnė motyvacija padaryti visus darbus, nes juk taip smagu išbraukti, o likęs vienas darbas tikrai negražiai atrodo savaitės planuose.

Bent jau aš tikrai pasiliksiu elektroninę užrašinę savo telefone, nors ji būdama paprasta,  puikiai sugeba sutalpinti visus mano darbus ir netgi priminti apie tam tikrus įvykius. Žinoma, neatsisakysiu ir popierinės, bet joje bent jau aš planuoju didesnius darbus ir tikslus – tai metų, mėnesio ir panašiai.

Tinkama užrašinę išsirinkti sunku, bet kiekvienam žmogui ji reikalinga. Pasirinkit užrašinę pagal poreikius, jei be telefono nė žingsnio – siūlau programėlę telefone, o,jei patinka jausti ką rašai ir patinka čežantis popieriaus garsas – popierinę.

– Akvilė Stankevičiūtė

Parašykite komentarą

Palikite komentarą. Anonimiškai.