Užknisa darbas? Kodėl nedirbi to, ką mylėtum?

365 tekstai savęs pažinimas
Pamąstymai ir juodraščiai

Dėmesio! Jeigu pirmadienio rytą prabudęs negali atsikelti iš lovos ir nenori net apie tai pagalvoti, tuomet didelė tikimybė, jog gyvenime sieki ne savo tikslų.

Dažnai mes tiesiog prisiklausome apie įvairias profesijas įvairiausių „programų” dar būdami jauni:

„Ši specialybė yra labai pelninga, o su šia tu tikrai nepragyvensi, Lietuvoje šios specialybės niekam nereikia, o ką kiti pagalvos?”

…Ir panašių.

Taip ir patenkame į gyvenimo situacijas, kuriose esame lyg nesavame kailyje. Tik drąsios asmenybės sugeba vaikystėje pasirinkti specialybes, kurių iš tikrųjų nori ir pagal kurias dirbdami 100% mėgausis procesu.

Dažnai tiesiog pasirenkame viduriuką tarp visai patinkančios specialybės ir teikiamos finansinės naudos.

Taip atsirandame darbe, kurio nemėgstame arba jis po truputį pradeda nebetenkinti mūsų poreikių.

Būtų tikrai šaunu, jeigu tai pamatę iškart ir priimtume sprendimą keistis, bet – prisirišame prie kolektyvo, sėdime komforto zonoje ir nenorime judėti toliau, o dar visos baimės: „Juk neišgyvensiu, o kas jeigu man nepavyks”.

Mes kiekvieną dieną keičiamės, todėl ir mūsų poreikiai bei norai bėgant laikui keičiasi.

Nenuostabu, jeigu ir jūsų veikla jūsų nebedžiugina ar nebejaučiate entuziazmo. Jeigu jūs nesate tokioje situacijoje, tuomet sveikinu, jums tikrai pasisekė, tačiau žmonėms, kurie yra tokioje situacijoje, siūlau:

Nebemeluokite sau, jei esate darbe, kuris jūsų iš tikrųjų nedžiugina, bet vis tiek sakote sau, jog viskas yra gerai.

Jūs sau meluojate, o melas anksčiau ar vėliau paaiškės ir išlįs – nejaugi norite dirbti nemėgiamą darbą dar 5 metus ir tik po to pripažinti, kad melavote sau?

Gebėjimas judėti toliau yra svarbus.

Nesvarbu, kokia situacija. Norite gerti putojantį vyną? Surizikuokite.

Nežinote, ką daryti? Norite keisti darbą, bet nežinote į kokį? Tuomet pradėkite domėtis, judėti, skirkite tam laiko. Anksčiau ar vėliau rasite sritį, kuri jums patinka. Knygos, žmonės, sėkmingos istorijos – visi šie pavyzdžiai padės.

Taip pat pasiimkite lapą popieriaus ir ant jo išrašykite viską, ką galvojate, tema – „Ką aš daryčiau su pasimėgavimu, jeigu manęs neribotų laikas ir finansai?”

Tikėtina, kad šis nuoširdus atsakymas duos idėjų.

O nuo idėjų prasideda viskas.

Parašykite komentarą

Palikite komentarą. Anonimiškai.