Dienoraščiai iš mėnesio be interneto: „Mintys nebepasimiršta taip greitai“

365 tekstai kūrybiškumas mėnuo be interneto minimalizmo privalumai
Pamąstymai ir juodraščiai

Dienos tikslas: 343 žodžiai. Parašyta: 344.   Foto autorė Agne * (lietuvaitė, debesylietė)

Pradėjau pastebėti keistus dalykus. Šiandien dvylikta diena ir pastebėjau du dalykus, iš kurių vienas už kitą keistesnis.

Tarp kitko: Šį dienoraštį rašiau gruodžio mėnesio be interneto metu. Šiandien pabaigiau, sutvarkiau ir rodau tau.

Pirmasis: Nežinau, ar tai priskirti mėnesiui be interneto (gali būti, kad tai šio iššūkio efektas), bet kūriniai, kuriuos suvartojau per paskutines dienas, ne taip greitai pasimiršta. Gal tai tik sutapimas, tačiau aš jų nepamirštu jau kurį laiką.

Gali būti, kad paprasčiausiai šie kūriniai buvo/yra geri:

1. Kardiofono daina apie Kalėdas (ir žodžiai apie ant Kalėdines eglutės kukuojančias raibas gegutes, ką jos iškukuos šiemet). Ją man vakar per grotuvą paleido mama, pirmąjį kartą klausiausi jos atidžiai.
2. Spektaklis „Hamletas“, kuriame buvau septintą dieną (prieš 5 dienas) ir jo keistai ryški atmosfera, bepročiai aktoriai ir regimai beprotis režisierius Vidas Bareikis.
3. Žaliaplaukė mergina tapytoja, su kuria bendravau prieš 4 dienas vienoje Kalėdinėje mugėje kažkokiuose loftuose, Kauno Savanorių prospekte ir jos paveikslai ant rudų patalpos sienų.
4. Ir istorinė knyga „Stalinas“, kurią pirkau prieš 2 metus per akciją (nes norėjosi kažką nusipirkti iki nemokamo kitų knygų siuntimo) ir tik dabar pradėjau skaityti. Apie Stalino gyvenimą, „džiugius“ pasiekimus ir kitas įdomybes.

Nežinau, ar tai sutapimas, ar ne, bet šie kūriniai nekrenta iš galvos ir vis šauna atgalios su savo mintimis bei mikro-prisiminimais.

O tuo pačiu metu…

Antra: Randu vis daugiau laiko rašymui. Dabar prie rašymo prisėdu daug daugiau kartų ir dažnai parašau kažką spontaniškai. Pavyzdžiui, šios dienos dienoraštis, kurį skaitai – jį sugalvojau rašyti prieš 10 minučių, kaisdamas puodą koldūnams.

Šiomis paskutinėmis dienomis rašau daugiau nei įprastai. Ir nežinia, ar tai…

  • Dėl to, kad turiu daugiau laiko;
  • Dėl to, kad lengviau, sakykime, susikaupti;
  • Dėl to, kad taip nuobodu, nes neturiu, kur daugiau švaistyti savo dėmesį;
  • Dėl to, kad lengviau šauna mintys, kai jų neužgožia naujienos;
  • Dėl to, kad vakar padėjau interviu šalin ir jau prieš kurį laiką prisižadėjau kasdien rašyti bent 1% daugiau nei vakar;
  • Ar dėl dar kažkokios priežasties, apie kurią nepagalvojau.

Atrandu netikėtų dalykų.

O dabar, ei, jau einu prie puodo, nes turbūt verda vanduo. Keisti dalykai dedasi šiomis dienomis. Ar bent vienas jų keistas, o kitas mažiau.

Atrandantis,
Danielius

Parašykite komentarą

Palikite komentarą. Anonimiškai.