Pirmą kartą čia?
Atnaujinta:

Gali kiekvienas: mėnesio be interneto iššūkis

Facebook, Gmail, Delfis ir, o, žiūrėk – juokingi paveiksliukai! Ohoooo…! …Na gerai, grįžtu prie darbo. Bet pirma reikia patikrinti, kas atsitiko feisbuke per paskutines trisdešimt sekundžių ir vėl patikrinti el. paštą.

Tokia buvo mano kasdienybė, kai palikau samdomą darbą ir pradėjau dirbti internete. 59 minutės pramogoms ir 1 minutė darbui.

Ir tai tesėsi daugmaž pusę metų. Iki kol netekęs kantrybės spjoviau, tariau „dėjau“ bei išsijungiau internetą mėnesiui.

Atradimas:
Mėnuo be interneto buvo turbūt geriausia mano patirtis per pastaruosius 3 gyvenimo metus.
…Ir mielai tai pakartočiau dar kartą.

Bet kodėl priėmiau tokį iššūkį, kaip jį vykdžiau, ko išmokau, ko pasiekiau, kaip pasikeičiau? Ir kodėl tokio iššūkio reikėtų Tau?

Leisk, pradėsiu nuo pradžios.

Kaip gerai tai buvo?

Labai gerai. Tai buvo geriau, įdomiau, smagiau, veiksmingiau ir paprasčiausiai maloniau nei:

 • Keturis metus užtrukusių studijų baigimas ir diplomo atsiėmimas;
 • Pirmosios mano gyvenime mokymų programos išleidimas;
 • Pirmosios ir antrosios novelių juodraščių rašymas;
 • Pažintis su 87 žmonėmis per vieną mėnesį Čekijoje;
 • Trys savaitės, kai su viena mergina tiek užsiėmiau veikla lovoje, kad man net nebeveikė kojos;
 • Mano pirmi pasirodymai scenoje;
 • Diena, kai radau spintoje daugiau nei 600 eurų, kuriuos maniau, kad tikrai buvau išleidęs;
 • Ar tos kelios nepakartojamos minutės, juokiantis iš draugų pokštų iki beveik apsisisiojimo.

Visą tai patyriau per pastaruosius 3 gyvenimo metus.
Ir mėnuo be interneto buvo geriau!
Šis iššūkis kartu padėjo:

 1. Pabaigti senus darbus, kurių nebuvau baigęs daugiau kaip 5 metus;
 2. Sustiprinti ryšius su savo šeima;
 3. Perskaityti daugiau nei 15 knygų per mėnesį;
 4. Parašyti naujos Debesylos knygos juodraštį; 1
 5. Ir svarbiausia: Vėl pasijusti išties PATENKINTU savo gyvenimu.

Na, neskaičiuojant kitos smulkmės. Bet tai vardinu, kad susidarytum vaizdą, kaip džiaugiuosi šiuo iššūkiu. Nes pasakymas „buvo labai gerai“, be patikslinimų, turbūt nebūtų buvęs toks įtikinamas. :)

Leisk į tai atsakysiu. :: NASA nuotrauka.

A, neblogai. …O KODĖL šį iššūkį išsikėlei?

Atsakymus turiu du. Pirmasis – kodėl nusprendžiau tai padaryti aš, o antrasis – kodėl TU galėtum šį iššūkį pakartoti.
Pradėsiu nuo tavęs. Nes, spėju, tu sau šiek tiek įdomesnis.
Jeigu internete praleidi mažiau nei 30 minučių per dieną, neskaitai naujienų portalų, nedirbi internete ir neturi feisbuko…

…Tada mėnesio be interneto tau nereikia.

Nereikia ir savaitės ar dienos. Tu ir taip tinkle praleidi tiek, kiek trimečiai vaikai 2 ar pensininkai. 3 Viskas su tavimi gerai. Atsipalaiduok.

Tačiau, jei tavo situacija kitokia ir jei internete praleidi visą dieną, juo kasdien naudojiesi jau ilgiau nei 13 metų ar savo gyvenimo atsijungus įsivaizduoti negali…

…Interneto išjungimo išbandymas sukurtas būtent tau.

Tiesa – nebūtinai mėnesio trukmės. Užteks ir dviejų savaičių, jei šį kartą bijai, 4 arba tavo pajamų šaltinis yra darbas internete. Bet pabandyti verta ir tu tai gali. Tikrai gali.

Štai kaip…
„Ei, palauk, pamiršai save? O kodėl tu, Danieliau, išjungei sau internetą?“
Ak, tikrai pamiršau. Pameni, minėjau internetą kasdien, 13 metų iš eilės?

Tai buvo pirmoji mano priežastis. Internetą namuose turiu nuo 10-ties, jame aktyviai gyvenu ir per tuos metus nebuvo nei mėnesio, kai būčiau gyvenęs be jo. Man buvo įdomu – ar priklausomybė internetui išties egzistuoja.

Antroji priežastis buvo ta, kad vadinu save rašytoju. O rašytojas, kuris nerašo ir švaisto laiką internete nėra rašytojas. Taigi, nusprendžiau patikrinti savo ribas ir tapti efektyvesniu darbe.

Pasaulis ryšyje. :: Vėlgi NASA nuotrauka.

Kaip pradėti savo mėnesį be interneto?

Atsakymą, kaip atsisakyti interneto mėnesiui, tikėtina, kad ir taip žinai. Jei nori išjungti internetą, išjungimo mygtuką rasi skirstytuvo galinėje pusėje arba išmanaus aparato nustatymuose. Paspausk jį.

Tačiau, aišku, tai nėra taip visada lengva. Ypač, jei dirbi internete ir toks pokytis būtų naujiena tavo sielai.

Štai keli padėsiantys žingsniai:

A) Kiek įmanoma sutvarkyk ir užbaik senus reikalus.

Pavyzdžiui, jei turi neatsakytų laiškų ar nebaigtų darbų – pabaik. Kiek įmanoma ir kaip galima greičiau, pernelyg neuždelsiant su iššūkio pradžia.

Aš, asmeniškai, visų darbų nebaigiau ir net pradėjau kelis naujus. Taigi, šis žingsnis, galų gale, nėra TOKS svarbus.
Bet nėra reikalo savęs mėnesio metu apkrauti papildomu nerimu
dėl neištesėtų ar neįvykdytų pažadų.
Sumokėk skolas, atsakyk į laiškus ir pasakyk, kad darbus baigsi grįžus, 5 iš anksto pasveikink mamą su gimtadieniu ir taip toliau. Kuo greičiau atsikratysi naštų – tuo geriau. 6

B) Pranešk, jog dingsti, ir kur bus galima tave rasti.

Tai, kad atjungi internetą, nereiškia, kad atsisakai ir gyvų susitikimų, telefono, popierinių laiškų, apsilankymų darbe ar kitų neinternetinių bendravimo būdų.

Taigi, išnaudok tai. Aš čia pasielgiau šitaip:

 1. Pranešiau laišku Debesyliečiams, kad šiek tiek dingsiu;
 2. Parašiau žinutes feisbuke svarbiems draugams bei kolegoms, kokiu telefonu jiems skambinti, jei staiga manęs prireiktų;
 3. Sukūriau Gmail autoatsakiklį su telefono numeriu skubiems atvejams.

Taip pat paprašiau kelių komandos narių bei draugų, kad vis žvilgtelėtų į mano rašomus tinklaraščius, feisbuko anketas ir el. pašto dėžutes, ar nieko blogo neatsitiko. Jei nutiktų – skambintų.

C) Nedelsk.

Lengva galvoti „Galbūt ateityje tai padarysiu“, planuoti, laukti idealios akimirkos ir taip niekada, prakeiktai, neišbandyti to naujo dalyko. Aš tai žinau, nes savo iššūkį, prisipažinsiu, atidėliojau mėnesį – nuo lapkričio pradžios.
Tačiau idealaus laiko tavo pokyčiams nebus.
Paprasčiausiai. Bus geresni laikai, 7 bet idealaus laiko – ne. Panašiai, kaip ir kuriant verslą ar gimdant vaiką. Taigi, geriausia, ką gali padaryti: Pabandyti.

Tau nereikia visam gyvenimui atsisakyti interneto, išeiti į kalnus bei tapti jogu chirurgu samurajumi. Tačiau tu tikrai gali imti ir pasidaryti mažą, savaitės, ar dviejų, trukmės eksperimentą.

Jei dar vis bijai – nesijaudink – nuraminsiu:
Tiesą sakant, aš nesu pirmas žmogus, sugalvojęs sau išjungti internetą.
Ir tai nėra kažkas netikėto, tokius iššūkius dalis internautų kėlė sau nuo pat interneto atsiradimo pradžios. Pavyzdžiui, vienas jų yra Amsterdamo VU universiteto tyrėjas Jim Stolze, tikrinęs interneto ir laimės ryšį.

Antrasis pavyzdys būtų Paul Miller, žinių portalo The Verge redaktorius, pasakojęs apie savo iššūkį TED kalboje:

O ką per šį mėnesį patyrei tu?

Na, o aš… Tai, išties, nėra kažkas milžiniško. Kažkokio nušvitimo ir čakrų atsivėrimo nepatyriau, neapsilankė pas mane nė draugas Jėzus. Tai buvo maži ir malonūs potyriai.

Dalis šių potyrių buvo nudirbti darbai. Buvo beprotiškai smagu, kai išjungus internetą radau laiko visiems tiems ilgai atidėliotiems darbams: taisymui, tvarkymui, rašymui, sportavimui…

Kita dalis potyrių buvo kiek mažiau apčiuopiama, bet užtat suteikusi išliekantį pasitenkinimą gyvenimu:

PIRMA: Tapau labiau pasitikintis savimi.

Tai buvo keista. Ir iki šiol neturiu logiško paaiškinimo, kodėl taip nutiko, bei kas būtent tą paskatino. Bet jei mėnesio pradžioje bijojau dėl savo karjeros (ir tolimesnio gyvenimo), dėl rašymo (ir ar jis kam įdomus) ar savo santykių…

…Pabaigoje buvau ramus kaip olandas. Tai yra, panašiai kaip belgas, bet dar ramesnis.
Galbūt padėjo, kad įveikiau iššūkį, nepaisant pirmos savaitės sunkumų. Galbūt toks buvo pabaigtų darbų ir pasiektų tikslų poveikis. Galbūt dar kažkas; mistika. Bet tai įvyko ir įgavau pasitikėjimo savimi. 8

ANTRA: Šeštoji iššūkio diena buvo sunkiausia.

Pirmos savaitės pabaigoje man prasidėjo tai, ką būtų galima pavadinti lomkėmis – bloga savijauta, galvos skausmas, nuobodulys ir didelis susierzinimas. 9
O septintą, ir toliau, tai staiga praėjo ir viskas pasisuko geryn.
Būtent šeštą dieną buvo sudėtingiausia neįsijungti interneto telefone ar kitame kompiuteryje. Bet pasirodo, net didžiausia pagunda ir noras prisijungti yra įveikiamas. :-)

TREČIA: Pagaliau radau laiko sau.

Jeigu išties norėtume išgydyti Lietuvos žmones nuo alkoholizmo, geriausia, ką mes galėtume padaryti, tai duoti jiems interneto. Daug interneto.
Nes naršant internete nepastebime savęs. Ir viskas būna gerai.
Kai ant galvos nuolat pilami milžiniški informacijos kiekiai, mus iš visų pusių spaudžia straipsniai, motyvacija 10 ir visokie Delfiai bei Debesylos… Lengva pamesti save šiame triukšme. Tuomet nereikia ir alkoholio, jog pamirštum savo gyvenimo klausimus ar bėdas.

Tik išjungus šį triukšmą ir naujų idėjų geizerį Internetą, pagaliau radau laiko sau ir savo problemoms. Savo mintims, darbams ir santykiams su svarbiais žmonėmis.
Mėnuo be interneto buvo kosminė patirtis!

Ši nuotrauka, kaip ir dvi praeitos, yra fotografuotos NASA ir redaguotos visai minimaliai. Mane jos labai žavi.

Palauk, aš dar turiu klausimų!

Leisk, tada atsakysiu į dažniausiai užduodamus klausimus ir pabandysiu išskaidyti tavo baimių debesis, jei tokių turi. :)

Ar galiu atsisakyti interneto tik, tarkim, namuose?

Taip! Ir aš taip elgiausi dvi savaites prieš gruodžio 12-tą dieną. Įkvėptas šio straipsnio namuose atjungiau internetą ir dirbau tik bibliotekose bei kavinėse. Tai buvo smagu ir įdomu, o mano produktyvumas, dirbant ne namie, buvo didesnis.

Tiesa, vienas trūkumas: keliauti iki bibliotekos ar kitos darbo vietos užtrunka. Nėra taip, kad atsikėlus iš lovos lieka žengti tris žingsnius iki kompiuterio. Autobusai kartais važiuoja itin lėtai.

Bet pabandyti tikrai galima ir verta. Jei tikrai, tikrai bijai nutiksiančios pasaulio pabaigos… Gali išbandyti šį metodą. Net jei dirbi neįgaliojo vežimėlyje – vis tiek gali pavažiuoti iki, tarkim, kaimyno ar artimiausios užkandinės.

Taip laiko žaidimams nešvaistysi, o kartu pilnai neatsijungsi.

Ar tikrai garantuoji, kad bus taip gerai ir smagu?

Ne. Nes kas aš – ponas Dievas? Kol neatliksi eksperimento asmeniškai, negalėsi žinoti, kas nutinka. Kitų žmonių patirtys ir moksliniai tyrimai yra gerai, bet to nepakanka užtikrintumui. 11

Užtat aš galiu nuraminti – tikėtina, kad nieko blogo tau nenutiks.

Oi, koks tu lepūnėlis, aš tai išvis be interneto gyvenu!

…Kodėl tu skaitai šį straipsnį? Tau iššūkio be interneto nereikia – tą jau sakiau straipsnio pradžioje. Ir geresnis klausimas: KAIP tu skaitai šį straipsnį? Ir išvis, čia tau ne Delfi komentarų skiltis. :-)

Kokia šio iššūkio kaina?

Nemokama! Kartu suteikiama 100% pinigų grąžinimo garantija.

O kas, jei per tą laiką nutiks kažkas baisaus? Prasidės karas, grius ekonomika, išrinks į seimą durnius ar nulūš mano interneto puslapis?

Jeigu nutiks kažkas baisaus, tai, mano brangioji… 12 TU PRAKEIKTAI TAI PAJAUSI. Jei kils karas – apie jį garantuotai sužinosi net ir gyvenant be interneto. Tau papasakos šeima, draugai, kolegos. Atsiversi popierinį laikraštį ir jame rasi būtinas žinias bei naujienas.

Tačiau kol tavęs kažkas neliečia ir vienintelis būdas apie tai sužinoti yra tik paniką skleidžiančių portalų skaitymas internete…
…Gali atsipalaiduoti – tai nėra svarbu.
Portalai internete skleidžia paniką, nes ši, moksliškai įrodyta, pritraukia dėmesį ir paspaudimus. 13 Tačiau anaiptol ne viskas, kas pristatoma siaubingai, yra baisu. Pavyzdžiui, ar tavo gyvenimas labai pasikeitė po 2008 metų krizės ir 2012 metų pasaulio pabaigos?

Nurimk, nieko blogo nenutiks. O jei ir nutiks – visada galėsi grįžti prie senų įpročių vienai dienai ir sutvarkyti problemas. Šis iššūkis nėra tremtis. Tai tik eksperimentas.

Tai dienoraštis, kurį sau pildžiau mėnesio metu. Buvo nuostabu. Gali spręsti pagal šypsenėles ir produktyvaus darbo laiką!

O ar manęs niekas nepamirš, jei mėnesį nesirodysiu internete?

Jeigu tave gali pamiršti dingus vos mėnesiui, tavo vietoje nesijaudinčiau dėl tų žmonių. Aš jaudinčiausi dėl savęs.

Bet jei atvirai – nusiramink, niekas tavęs nepamirš. Jei tik žmonėms pažintis su tavimi buvo svarbi, jie niekur nedings ir bendravimas tęsis toliau. Nedings nei pirkėjai, nei draugai, nei sekėjai. Debesyloje, tiesą sakant, jų per mano mėnesį… Net padaugėjo. Kas buvo keista.

Galų gale – susirink telefono numerius ir susiplanuok susitikimus mėnesiui į priekį. Juk pameni telefonus, ar ne? Tai tokie aparatai, kuriems interneto nereikia. Paspaudi knopkę. Dvi. Būm – ryšys! Neįtikėtina.

Ką aš veiksiu?!

Tu miegosi. Ilsėsies. Dirbsi. Stebėsi paukščius, žiūrėsi filmus, skaitysi knygas, nueisi į muziejų ar knygyną, užkalbinsi Maximos pardavėją – veiksi viską, ką seniausiai norėjai nuveikti, bet neturėjai tam laiko.

Vienintelis skirtumas: tą darysi be interneto.
Po pirmos savaitės tu suprasi, kad įmanoma nuveikti žymiai daugiau nei atrodė. Pamatysi, kad internetas nėra toks jau svarbus, kaip atrodo prie jo kasdien prisijungiant.
Tu galėsi augti ir mokytis. Laisvai. 14 Galėsi išties būti savimi, ir nevaržomai bendrauti su artimais ir brangiais žmonėmis. Galbūt net sukurti kažką naujo. 15

Ar galiu paklausti dar vieno klausimo?

Be abejo, gali! Ir ką tik jo paklausei, o atsakymas buvo „Be abejo, gali“. Tačiau jei norėtum paklaust dar vieno – rašyk komentaruose žemiau ir aš tau atsakysiu, padėsiu, patarsiu.
Mėnuo be interneto gali būti geriausiu pokyčiu tavo gyvenime.
Ir aš nuoširdžiai rekomenduoju tai išbandyti.
Tai buvo turbūt geriausias mano iššūkis per pastaruosius 3 metus. Ir tu gali tai pakartoti. Tau patiks. Patikėk manimi. :)

…O aš greitu metu šį iššūkį kartosiu! Ar prisijungsi?

Atsijungęs,


 1. Atnaujinimas: Dabar jau išleista!

 2. Dar neturintys iPadų

 3. Dar nemokantys iPadais naudotis.

 4. Pradžioje bijojau ir aš, bet pasirodo tai buvo daug maloniau, nei tikėjausi.

  Hm… Tai galima pasakyti ir apie mėnesį be interneto, ir apie seksą.

 5. Arba, jei kuri kažką kompiuteriu – visada gali apsikeisti USB raktais arba užblokuoti sau visą internetą išskyrus Dropbox.

  Kaip užblokuoti viską išskyrus…? Apie tai kalbėjau „Eksperimentas 002: Kaip atgavau 90% dienos iš lipnių interneto spąstų“.

 6. Netempk. O kai kurių, ypač ilgai besitesiančių darbų, gali išvis atsisakyti: „Kaip susitvarkyti su begaliniais nebaigtų darbų sąrašais?“.

 7. Pavyzdžiui, sutvarkius skubius reikalus ir susikūrus autoatsakiklį. *Niuksas, niuksas*

 8. Apie pasitikėjimą savimi, beje, plačiau yra pasakojęs debesylietis Gabrielius: „Kaip įgauti pasitikėjimo savimi praktiškai?“.

 9. Nesu tikras iš kur atsiradęs šis žodis, bet, be abejo, aš kalbu apie Abstinencijos sindromą.

 10. Kuo ji kliudo pasakojau „Įkvėpimas pokyčiams, kurio tau visados trūko“.

 11. Taigi čia, kaip ir dažnai būna, gera nieko nesitikėti.

 12. Ar brangusis. Susitaikyk – lyčių lygybė.

 13. Apie tai plačiau, be abejo, su mokslinių tyrimų nuorodomis, pasakojama Psychology Today žurnale: „Why We Love Bad News More Than Good News“.

 14. Sakoma, kad kaip medis.

 15. O žinoma, kad kūrybos tu nestokoji. Jei tik esi žmogus, ne šuniukas.

43 komentarai

 • esu išbandžius šį metodą:) buvau visą mėnesį be interneto ir tai buvo NUOSTABU, atsirado begale erdves mintyse.. aišku, neslėpsiu, vėliau sugrįžo seni iprotukai bet aš nepasidaviau , gal prieš gerus keturis mėnesius pradėjau eksperimentą kuris tęsiasi su minimaliais nuokrypiais budrumui patikrinti iki dabar,tai kad neskaitau jokių delfių, l rytų bei kitokio šlamšto, šalia to labai negailestingai pravaliau Fb pasilikus tik tai kas man svarbu ir kas neerzina.. ir KAIFUOJU :) laiko, energijos, laisvės net DŽIAUGSMO padaugėjo daug daug kartų :)

 • Butu gerai tai padaryti atsijungti interneta nors dviems savaitems.Klausimas,o kaip su proverziu,negaliu gi praleisti ir mano darbas daugiau internetu,nezinau kaip cia reiktu pasielgti,bet manau pabandysiu,nes tikrai jau esu issekusi.

 • Kaip gerai, kad per visą gyvenimą nė karto neužsisakiau mobilaus interneto plano.

  • O! Kaip tai padarei, Mantai? Nes Telia, jei neklystu, net nėra plano, kad būtų be mobilių duomenų? Turiu iš jų patį mažiausią, o ten ir tai 200MB įeina… Hm.

   • Ežys dabar turi interneto planus. Angsčiau mano šeima sunkiai vertėsi, neišgalėjom normalių drabužių įpirkti. Mobilų telefoną turėjau, tačiau per tuos klavišinius nesugalvojau ką veikti internete. Išmanujį įsigijau vėliau už dauguma mano bendraamžių, todėl pokemonų gaudyti taip ir nepradėjau. Tiesiog poreikio internetui telefone taip ir neatsirado.

   • I be viso šito gaudavau labai mažus kišenpinigius palyginus su tuo ką gaudavo visi mano bendraamžiai. Turėjau mažai ką galėdavau sau leisti.

 • Labai juokingas straipsnis! Aš sekmadieniais darau tikrą išeiginę ne tik sau, bet ir visiems kas del manęs turėtų dirbti. Neeinu į parduotives, kavines. Telefono neišjungiu, bet padedu į šalį, nelandžioju po internetą. ( Kitas rimtas žingsnis būtų atsijungti nuo elektros sekmadieniais). Tada pradedi kurti – ką veikti, kad tai nebūtų darbas. Atrandi sportą, prisimeni vaikus, randi senus stalo žaidimus. Bet geriausia, žinoma, lauke. Bendraminčiu tik trūksta.

  • Visada galima žaidimus ir dalykus leisti su šeima arba senais draugais. Juk pabandymui kažką smagaus! Aš kartais kai užsižaidžiu kokį Dixit ar Cards against humanity… :D

 • Vadinasi, mėnuo be interneto vienu atžvilgiu buvo tik “mėnuo be interneto”, bet ne “mėnuo be kompiuterio?”

  • Kaip ir parašyta! Kompiuteryje bėdos nematau, bet dar tai išbandysiu ateityje – be laptopo, planšetės, telefono, automobilio ir kitų kompiuterių.

   …Tik, kaip matyt galima, jų daugiau, nei įsivaizduojame. Net mano vandens boileris su kompiuteriu :)

   • Kaip ir rašyta straipsnio pradžioje, šis eksperimentas buvo sugalvotas tam, kad išvengti darbo pertraukimo pamačius Facebook ar kt. pašalines žinutes. O ar šį eksperimentą būtų įmanoma įvykdyti ir kaip, jei darbas yra su klientais, kurie užsakymus atsiunčia internetu ir tie užsakymai taip pat internetu jiems yra grąžinami? T.y. kai klientų el. paštas eina visą dieną, kurį nuolat turi tikrinti ir atsakinėti?

   • Taip, manau būtų galima.

    * Nustačius laiko tarpą, kada 100% būsi (pvz visiems pasakant, kad prisijungi lygiai 10:00, atsijungi 16:00 – taigi rašykit laiku).
    * Pirmuoju laišku atsiunčiant “atostogų” autoatsakiklį, kuriame rašai “Labas, tuojau tau atsakysiu, o štai čia dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai. Jei rasi atsakymą – praneškite. Taupykime vienas kito laiką.”
    * Išvis randant automatizavimo sprendimų, kur grąžinimo sistema nueina nuo tavo galvos ant kompiuterių.

    Plačiau išties apie tokį automatizavimą kalba Tim Ferriss knygoje “4 darbo valandų savaitė” – rekomenduoju.

    Aš, tiesa, esu linkęs apie freelancer stiliaus darbą kalbėti, tai apie mažesnį, asmeniškesnį, automatizavimą pasakoju savo knygoje “Tinginio Manifestas”.

    Šiaip suprantu bėdą – tikrai, kai kuriuose darbuose turima sėdėti daug. Gaila, kad universalaus sprendimo nėra. Bet gera dalis, kad tik labai mažytė dalytė tokių darbų nėra bent dalinai palengvinami kažką automatizuojant ar perduodant laisvę pačiam klientui. :)

    (Tim Ferriss, išties, pasakoja daaaaaug plačiau.)

 • O aš pamenu kaip buvo su televizija. Vaikystėje aš ją taip mėgdavau. Net pykdavau jei kažkas sutrukdydavo ją žiūrėti. Mano paauglystės metu tėvai nusprendė atsisakyti televizijos, nes pakilo kainos. Kaip pradžioj aš bandžiau juos perkalbėti! Bet praėjus labai nedaug laiko, pamačiau kaip tai yra gerai. Dabar jau kokie 9 metai kaip nežiūriu televizoriaus, nebent netyčia pamatau pas ką nors svečiuose. Ir pastebiu kaip kinta visos reklamos ir tikrai ne į gerą pusę ir kaip tai keičia žmonių vertybes. Dabar tvirtai žinau, kad gyvenime nepirksiu televizoriaus, plius išmokau atsiriboti nuo supančių reklamų! Taip, kad rekomenduoju iššūkį “gyvenimas be televizoriaus”. :)

  • Ak, televizoriaus atsikračiau labai panašiai – paprasčiausiai persikraustydamas į naujus namus televizoriaus nepirkau (nes savo ir neturėjau) ir užtat nusipirkau 100 eurų brangesnį šaldytuvą, valgantį mažiau elektros! :))

   Kai pagalvoji… Kokia išvis nauda iš televizoriaus? Ta prasme, nuoširdžiai? Nebent filmus per Netflix žiūrėti? :X

 • Geras jausmas kai atsisakai kazkokios priklausomybes, aplanko palaima ir pamatai, kad pasaulyje yra graziu dalyku. Be interneto pavyksta gyvent savaitgaliais.

 • Kažkada kai jau turėjau kompiuterį, ilgą laiką neturėjau interneto, tai bibliotekose tik ir kopijuodavau į atmintinę tekstus skaitymui.. nors realiai jų niekada nebeskaitydavau.. Turbūt reik įsigyt keletą enciklopedijų įvairiom temom, kad nustočiau šio įpročio kaupti info.. Dabar jau seniai turiu internetą.. laiko jame praleidžiu turbūt daug. Reiks pasekt savo laiką internete.. tačiau nei naujienų delfy neseku, nei fb dažnai būnu.. o internetas gerai, kai staiga prireikia ko įsigyt, kažką sužinot ar nuspręst.. manau, kad ir interneto apribojimas naudos duotų, tad sužinojusi, kiek jame praleidžiu, pamėginsiu riboti. Pažiūrėsim kas bus.. Ačiū už idėją. :)

 • Prieš tris metus ištryniau savo facebook paskyrą. Skype įsijungiu tik tada, kai susitariu su kuo nors susisiekti. Namuose kompiuterį įsijungiu nebent tik mokesčius sumokėti. Ir nesijaučiu ką nors praradęs. Žinote, ko labiausiai pasigesdavau kai turėjau facebook? Gyvo bendravimo su gyvais žmonėmis! Todėl ir ištryniau savo paskyrą. Nes nuolatos apimdavo jausmas, kad gyvenimas slenka pro šalį. Tavo draugai dalinasi patirtimis ir įspūdžiais, o tu vistiek lieki vienas šiapus ekrano su savo rūpesčiais ir problemomis, kurioms neturi laiko, nes juk sėdi facebooke!
  Debesylą atradau neseniai ieškodamas gerų tinklapių pavyzdžių (mat turiu pasirūpinti įstaigos tinklapio atnaujinimu). Danieliau, esi šaunus vyrukas jau vien todėl, kad įkvepi tiek daug žmonių. O tavo kūrybiškumas tiesiog žavi. Tačiau nesupyk – tavo straipsnių skaitymas taip pat įsiskaičiuoja į internete praleistą laiką. Todėl visiems patariu – vartokite saikingai ir atsakingai!
  Beje, namuose aš labiausiai norėčiau išjungti televiziją… Tik bijau, kad šeima mane suvaųgytų gyvą:)

  • Ačiū labai, Augustai! :) Ir niekis, aš suprantu. Dėl to išties ir yra knopkė straipsniuose, jei norisi, straipsnius spausdintis. Nes jie nors ir ilgi, bet galima taip skaityti atsijungus. :F

   • O spausdindamas eikvoji popierių! Neekologiška. Žinoma, galima ir copy-paste tam pačiam kompe išsisaugoti. Galų gale skaitymas prisijungus nėra blogai. Kaip ir visame kame reikia turėti saiką. Pvz. jei naršai ieškodamas informacijos, tai nėra blogai. Bet jeigu naršymas ir informacijos ieškojimas tampa manija – reikia susirūpinti. Jei skaitai Debesylą iškodamas atsakymų arba norėdamas turiningai praleisti laiką – nieko blogo. Bet jeigu tai užgožia visus kitus dalykus – kvepia religiniu fanatizmu :)

  • Augustai, mano šeima nesinaudoja televizija ir televizoriumi jau daug metų. Tos zombadėžės netrūksta visiškai. Taip , kad drąsiai tai padaryk!

  • Aš nekenčiu teleko. Seniai būčiau sudaužius, bet vyras kitą nupirktų, didesnį. O vaikams griežtai riboju apie 1val technologinių dalykų per dieną. ( Na jei žiūri kokį filmuką, tai pasižiūri iki pabaigos). AŠ nuspaudžiu išjungimo mygtuką be diskusijų. Vaikams kenkia – tai faktas ir jokių diskusijų negali būti. Po kurio laiko, pažiūrėję savo filmukus, vaikai pradėjo išjunginėti televizorių net neprašyti, net jei dar kas nors žiūrėdavo! O išjungti kompiuterinių žaidimų dar nemoka, jiems reikia padėti. Čia yra tas pavyzdys, kai mes turime būti suaugę be diskusijų.
   P. S. Nekeisk savo žodžio, nesileisk perkalbamas, pakeisk teliką įdomesne veikla.

 • O ką daryti jei duoną valgau iš to, kad sėdžiu internete? Nenoriu keisti darbo, nes būtent internetas į mano gyvenimą atnešė tokią laisvę, apie kokią net pasvajoti negalėjau. Juk kai mokiausi mokykloje, mes net skaičiavimo mašinėles laikėm prabanga. Tačiau jaučiu, kaip stipriai esu nuo jo priklausoma ne tik dėl to kad, toks darbas, bet ir dėl to, kad esu jį įsimylėjusi ir suasmeninusi, kaip kokį žmogų. Kvailiausia, kad neturiu net laiko panaršyti po tuos visus tinklapius, nepamenu, prieš kiek laiko buvau į naujienų portalus įėjusi. Taip žiauriai mėgstu savo darbą, kad man pakanka visą dieną tiesiog dirbti internete. Tačiau aš visiškai nebejaučiu laiko tėkmės, nes mano protas gyvena ten, virtualioje erdvėje ir dažnai net nežinau ar valgiau ar ne, o apie tai sužinau tik patikrinusi šaldytuvą ir pamačius ar maisto sumažėjo, ar ne.

  • Gali, Sigita, laiką internete pradėt stebėti (https://debesyla.lt/laikas-internete/) ir tuomet blokuoti. Pavyzdžiui su Cold Turkey vakarais ir sau leisti tik tas 7-8 valandas darbui (na, ir vieną kokią ar dvi pramogoms) per parą. Sumoj 10 val internetui ir 6 laisvos be jo – visai gal ir gerai? :)

   Žodžiu, po truputį galima! Galbūt pakeliui suprasi, kad dirbti internete gali ir be interneto. Pavyzdžiui jo gal reikia tik tam, kad kažką įkeltum, o šiaip kurti gali atsijungus. Ir panašiai. Čia jau nuo srities priklauso ;-)

 • Šiandien kaip tik vėl prisijungiau prie interneto po to, kai jame nebuvau visą savaitę ( anksčiau būdavau online 24/7 , tai man ir ta savaitė buvo didelis iššūkis :D ) ir tai buvo tokios geros atostogos:) Tikrai rekomenduoju visiems išbandyti savaitei ar net ilgesniam laikui.

  Prieš tai jau kokius porą metų brandinau šitą mintį pabūti offline, bet visada atrodė kad dar ne laikas, kad turiu kažkokių neatidėliotinų reikalų, kol galiausiai pamiršdavau savo planus:). Taigi ačiū tau, kad priminei man šitą norą, kurį pagaliau įgyvendinau:). Manau kitą kartą pasidarysiu ilgesnes atostogas:))

 • Super! Skaitant tavo straipsnius, Danieliau, jau susiplanavau penktą mėnesio iššūkį! Tokios idėjos priveda prie teigiamų pokyčių, keičiant savo įpročius :) Sėkmės darbuose! :)

 • Turbūt viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl sėdėdavau internete, buvo daug laisvo laiko turėjimas. Ir žinoma, tas įkyrus įprotis kas keletą minučių tikrinti fb užuot dirbus, nors žinai, kad niekas ten nepasikeitė. Jau kiek anksčiau pradėjau nebeskaityti naujienų portalų, nes supratau, kad juose pateikiama informacija man visiškai nenaudinga. Su fb reikalai susitvarkė, kai dalyvavau “Lūšies” programoje. Ji vyko gruodžio mėnesį ir tai sutapo su darbų užbaigimais ir pasiruošimais sesijai, šventiniu laikotarpiu, tad tiesiog nebelikdavo laiko naršymui internete. Nebuvau itin prisirišusi prie interneto. Jei pasitaikydavo užimtesnė diena, džiaugdavaus, kad neliko laiko varvinti akių prie monitoriaus. Bet iššūkio vistiek nutariau imtis. Svarsčiau, dvejojau, nes buvo reikalų, kuriems reikėjo būtent interneto ir telefonas negelbsti. Bet kaip ir minėjai, sunku pasakyti, kada tas geriausias laikas. Visada gali iškilti visokių trukdžių, skatinančių tai atidėti. Tad vieną dieną tiesiog ėmiau ir atsijungiau nuo virtualaus pasaulio. Niekam nepranešusi, nesusitvarkiusi visų darbų (dėl sąskaitos apmokėjimo teko trumpam pasinaudoti internetu, nes lyg tyčia tą mėnesį nusitęsė kažkaip susimokėjimas :D). Kai kuriems žmonėms tiesiog eigoje pranešiau, kad dvi savaites nesinaudosiu internetu. Kas keisčiausia, kad laukiau dviejų žinių, dėl kurių būtų tekę lįst į internetą, bet net ir čia, lyg nujausdamos jos mane susirado netikėtu telefoniniu skambučiu. :D Kadangi (ne)egzistuojančios priklausomybės internetui kaip ir neturėjau, tai ir tos dvi savaitės lengvai prabėgo. Tiek daug visko nenuveikiau kaip tu, tačiau džiaugiausi, kad savo veiklomis galėjau užsiimti ramiai ir niekur neskubant, nes laiko, kas be ko, turėjau daugiau, niekas neblaškė. Sunkiausia buvo paskutinėmis dienomis, nes kaip tyčia užplūdo šiokie tokie nauji atradimai, mintys ir norėjosi jau iškart visko imtis, bet tai to tai ano reikėjo pasižiūrėt ir pasiieškot internete. Tad su nekantrumu laukiau iššūkio pabaigos. :D Na, o kaip rašinys be išvadų (kad jau taip išsiplėčiau į visą romaną). Dar labiau atpratau nuo sėdėjimo internete. Fb skiriu vos porą minučių tik patikrint, ar yra ko svarbaus. Patikrinu el. paštą. Nustojau tiek daug skaityti įvairius tinklaraščius ir straipsnius apie geresnį gyvenimą ir pagaliau ėmiausi veiksmų. Nes supratau, kad visko vistiek neperskaitysiu. Galų gale, man to net ir nereikia. Tai buvo geriausias įvykis, kuris kaip tik nutiko iššūkio metu. :)

  • Oho! Taip ir žinojau, kad reiks tikėtis iš tavęs ilgo laiško ar žinutės! Ačiū, Manta! :))

   Bet tai jėga – atjungei internetą niekam beveik nepranešus ir darbų nebaigus ir vistiek buvo jėga. Nežinau ar čia dar kas trukdžių gali tuomet rast. :-D Super!

   • Tai va, toks būdas atrodė geriausias. Nes kitaip tai ir nusitęsia visi tie “na, gal kada reiks pamėgint”. Jei imtis, tai dabar. :D Tikrai nesigailiu tai išmėginusi. Lauksim kitų įkvepiančių iššūkių :)

 • Nuostabi idėja, neseniai baigiau mėnesį be FB, o dabar jau knieti išbandyt save ir visiškai atsisakyt interneto :) įkvepi, Danieliau, ačiū :D

  • Ačiū, Diana! :3 Jei Paul Miller (video kur buvo) metus galėjo, tai mėnesiui tikrai galima! Galima kartu surišti dar su kokių, sakykime, kelionių mėnesiu. Ar šiaip – kūrybos ir darbų pabaigimo mėnesiu. :)) Ačiū!

 • Aš taip įpratusi prie interneto,kad grįžus namo su kavos puodeliu pirmiausiai sutvarkau iškilusius reikalus,paskaitau Debesylą ar dar ką nors,o vakarais mėgstu bendrauti su gera drauge,kuri šiuo metu užsienyje ir kitaip bendrauti su ja šiuo metu nėra galimybės. Internete praleidžiu santykinai daug laiko,o jeigu įsisuku į skaitalus,tai išvis. Beeet, atsisakyti interneto išviiis,kad ir savaitei ar dviems,manau būtų per staigu. Jaučiu pradžiai man reikėtų tą eksperimentą vykdyti savaip,tarsi pasiruošimą rimtesniems išbandymams;) pvz nusistatyti sau,kad prie interneto kasdien prabūsiu valandą laiko ir žiūrėti kas nutiks:) Kaip manai,Danieliau?

  • Aš panašiai ir dariau, kaip minėjau tekste, kelias savaites prieš iššūkį internetu naudodavausi tik bibliotekose ir kavinėse (ne namie, žodžiu, namie atjungiau visai sau interneto skirstytuvą). Tai taip, gavosi toks kaip ir pasiruošimas ir visai malonus.

   Gali išbandyti tai ir tu, Aušrine! Ir ei, kai smagu, kad tik grįžti, o iškart į Debesylą..! :D

   • Teip,seku kiekvieną naują straipsnį:) kada bus knyga?
    p.s. dar labai megstu paskaityti ilzes butkutes puslapi!

   • Tikėtina, kad po kelių mėnesių. Šiandien pradedu juodraščio taisymą. Tada po trupučio laiko taisysiu kitą knygelę, kurią kartu su Valtininku rašau. Iš esmės kelis mėnesius turėtų užtrukt procesas, nes knygos rašymas čia ne tekstuką feisbuke papilti ;))

 • Ahahahahahaaa :D
  smagiai :) skaitai ir šypsais, štai kur dvasia !
  šaunuoliška, tokie eksperimentai veda prie realaus gyvenimo pažinimo :} taip ir toliau , aš irgi bandysiu, savaitei bent,porai,bet jau nusiteikiau.

  • Gerai, šaunuolė. Kada pradedi? Tikiuos datą jau užsibrėžei, kad po to nebūtų “ai vėliau”? ;)

 • Super straipsnis! Būtinai išbandysiu. Pats atilikau kiek paprastesnį išbandymą – savaitę be Facebook. Ir galiu pasakyti, kad nesigailiu. Patirtis neapsakoma, jaučiau laimę ir motyvaciją užsiimti veikla kuriai vis nerasdavau laiko :)