Motyvacijos ir įkvėpimo paieškos yra narkotikas.

Apžvalgos ir kitos temos

Ką, jeigu pasakyčiau, jog įkvėpimas ir motyvacija yra du pikčiausi tavo priešai? Taip, tas pats įkvėpimas, kurį gauni iš kokio Sėkmės milijonieriaus ant feisbuko ar instagramo sienos...

Tai nematomi priešai – neatrodo, kad blogai ieškoti įkvėpimo. Tačiau tai nuodinga – kaip asbesto dulkės, kylančios nuo šiferio stogų, ar anglies monoksidas iš automobilių variklių.

Štai. Pažvelk, ką turiu delnuose: 

Tai du tavo pasirinkimai, dvi tabletės:

 1. Baltoji. Laisvės ir pilnatviško gyvenimo tabletė. Kurią galime pavadinti Gyvenimotoniu. 
 2. Vaivorykštinė. Euforijos, įkvepiančio troškimo kažko siekti, motyvacijos keistis ir daryti tabletę. Kurią galime pavadinti Tobulėjimofilu.

Ką renkiesi? Kurios šių tablečių norėtum?

...Nebijok, tau nebūtina pasirinkti to šią akimirką. Pirmiau, leisk, papasakosiu apie šių dviejų tablečių poveikį tau.

Pirmoji tabletė: Gyvenimotonis.

...Išgėrus, tu išeisi pro savo namų duris ir pradėsi savo KELIONĘ.

Tu keliausi, augsi, mokysiesi, kaupsi fantastiškus potyrius. Išpildysi viską, kas surašyta tavo svajonių sąraše – nesvarbu, ar tai tik daugybė šuolių parašiutu, ar jauki kasdienybė su mažais gražiais vaikučiais ir važinėjimu po Australiją motociklu.

Tavo gyvenimas pasikeis. Pasikeis ir tavo požiūris į jį.

Tavo gyvenimas taps švarus, pozityvus, vedantis į gerą. O viso gale, kai jau paskutinį kartą su Ponu Mirtimi žaisi Durnių, net ir pralaimėjęs liksi laimingas. Nes buvo verta. Tavo gyvenimas turės prasmę. Nes per jį būsi pasiekęs viską, ko norėjai.

Išgerk Gyvenimotonio – pajusk gyvenimo skonį.

Šalutiniai poveikiai: Gali būti išvadintas apgaviku, niekšu ir sukčiumi, nes tau viskas pernelyg gerai seksis. Taip pat... Tu gali nepastebimai pradėti pardavinėti Tobulėjimofilį...

Antroji tabletė: Tobulėjimofilis.

...Išgėrus šią tabletę, tu įgausi ĮKVĖPIMO ir tavo gyvenimas nušvis visomis vaivorykštės spalvomis. Tu įgausi motyvacijos ir noro:

 • Pokyčiams.
 • Pasaulio užkariavimui.
 • Susirasti sau kažką į porą.
 • Perskaityti išmintingą knygą.
 • Pasidaryti selfį ant statybinio krano.
 • Pradėti rašyti.
 • Vaikščioti į sporto klubą.
 • Kasdien bėgioti.
 • Valgyti sveikiau.
 • Kitaip pakeisti savo gyvenimą.

Ir nuveikti dar daugiau nuostabių dalykų...

...Kol vartosi Tobulėjimofilį.

Kiekvieną kartą atsibudus ryte ir įsijungus feisbuką, priešais akis iššoks tavo pamėgti puslapiai: „Gražios citatos visiems“, „Nuostabios mintys“, „Pozityvumas <3“ ir visokie „Svajonių milijonieriai“. Arba tiesiog tavo draugų, kuriems gyvenime einasi geriau nei tau, nuotraukos.

Tu spausi širdutes ir nykščius viršun ant nuostabių citatų, idėjų, mąstymą keičiančių pratimų. Tai išsisaugosi. Pakomentuosi ir pritaginsi savo draugus.
Ir tavo gyvenimas bus fantastiškas.

...Kai tik ateityje suveiks visi tie įkvėpimai ir spyriai į šikną. Dabar juk netinkamas metas darbams. Bet va, peržiūrėjus įkvepiantį filmą apie invalidus viskas pasikeis. Va tada tai turėsiu jėgų pakeisti viską. Pamatysit! Pamatysit – mama, tėti, ir visi buvę klasiokai!

Tu uždominuosi savo gyvenimą. Ir tapsi tokiu, kokiu visada norėjai būti. Sėkmingu, didžiu, gerbiamu ir, svarbiausiai – laimingu.

Šalutiniai tabletės poveikiai: Galimai pradėsi nebematyti, kad vartoji šį chemikalą, o įkvėpimo poveikis vis silpnės. Greitai paprasto įkvėpimo net neužteks susitvarkyti spintai ir tau reikės vis kažko naujo. Kitokio.

...

Tik... Ar nepastebėjai?

Kas ten per skystis, tekantis tavo namuose iš čiaupo? Ar tikrai tai vanduo? Tik tyras haš du o?

...Nes jame, kaip ir tavo feisbuke, knygose, filmuose bei mokymuose ir visur, kur prisilietė tavo rankos, slypi ištirpintas Tobulėjimofilis:

Tu jau vartoji Tobulėjimofilį.

Tik, galbūt, to nežinojai. Tau atrodo, kad visi sėkmingiausi žmonės pradeda nuo įkvėpimo, motyvacijos, draugiškų spyrių į šikną ir begalės gražių paveikslėlių su automobiliais bei gražiomis merginomis.

Nes ką kito galėjai pagalvoti?

Juk tie žmonės, pasiekę daugiau už tave – ir Alex Monaco, ir Dalia Grybauskaitė, ir Donaldas Trumpas, ir Egidijus Dragūnas ar Anthony Robbinsonas – tuo dalinasi.

Jie dalinasi savo gyvenimo atvaizdais. Savo mintimis, skatinančiomis siekti daugiau, nuotraukomis, rodančiomis, kaip jie guli Maldyvuose, visais tais nuostabesnio gyvenimo gabaliukais.

Ir tuo dalinasi netgi tie tavo draugai...

...Tie sėkmingi šunsnukiai, kurie ėmė ir sukūrė savo verslą, todėl dabar turi daug pinigų ir gali atostogas praleisti Maljorkoje, Malaizijoje ar Meksikoje, kai tu atostogas leidi Maximoje.

Visi tie šunsnukiai dalinasi įkvepiančio gyvenimo nuotrupomis.

Ir vietoj to, kad apgalvotum vieną idėją ir ja pasidalintum, prarytum vieną tabletę ir atliktum apčiuopiamą darbą, išgertum eliksyro ir pradėtum nuo mažų žingsnių...

...Tu susiverti kibirą įkvėpimo sau į gerklę, ryji, iki kol paskausta skrandį, žarnyną, gerklę ir pratrysti nuo galvą sukančių nesąmonių.

Tačiau net ir tada nesiliauji ieškoti įkvėpimo.

Na, dar truputi. Daaar truputį. Už tėvelį. Už mamytę. Daaaaarrrrrrr įįįįįįkvėėėėėėpiiiimooooo pakeisti savo gyvenimą.

Susileidi dozę motyvacijos tiesiai į veną ir laimingai nueini miegoti. Rytoj, o gal ne rytoj, bet pirmadienį... Na, gal ne šį, bet kažkurį – va tada viskas bus geriau. Va tada tai pradėsiu.

Išties... Šiek tiek įkvėpimo nėra blogai.

Viena ar dvi idėjos iš kokybiškos knygos, iš gero filmo ar draugo patarimo – tik į naudą. Protingiausi, daugiausia pasiekę žmonės mokosi iš visko, kas aplinkui juos.

Tačiau nuolatinis, begalinis Tobulėjimofilo vartojimas... Tai tampa priklausomybe. Troškimu „tobulėti“. Dar. Dar. Dar. Ir dar. Visiškai nepanaudojant to, ką jau žinai.

Juk nesi gimus vakar. Turi žinių. Šią akimirką. Visas tas smegenyse sukauptas idėjas, visas tas istorijas iš tavo gyvenimo, visus tuos tavo įgimtus talentus.

Visą tai išmeti tam, kad... Dar geriau pasiruoštum. Nežinia kam.

Dar truputį. Ne dabar. Aš dabar negaliu. Šiandien užimta diena. Man dar reikia didesnio noro! Ne, ne tokio, kaip po seminaro praeitą penktadienį... Dar didesnio! Visada turiu trokšti visko!!!

Tik va tie šunsnukiai, kuriems taip sekasi...

Laimingieji nevartoja įkvėpimo. Jie daro.

Ir darydami...

 • Dirba.
 • Verkia.
 • Liūdi.
 • Mokosi.
 • Suranda vieną įkvepiančią mintį.
 • Ją užsirašo arba pasidalina.
 • Bando.
 • Kartais save apsidovanoja.
 • Ir kartais kankinasi.

Kol pabaigia darbą, pakeičiantį viską. Jie dirba. Iki galo.

Elonas Muskas prie projektų Tesla, xSpace ar Hyperloop dirba po 10 valandų per parą. Be feisbukinimo ir citatų gaudymo. Dalia Grybauskaitė visą save atiduoda valstybei, ne League of Legends žaidimui. Net senovės tyrėjai kaip Leonardas iš Vinci kaimelio – jie daugiau darė, nei ieškojo įkvėpimo darymui. 1

Taip turėtum daryti ir tu.

Nesirinkti Tobulėjimofilo. Išvis – ignoruoti ir savanoriškai atsijungti nuo masturbacijos, ieškant nesibaigiančio įkvėpimo darbams. Ir imtis pačių darbų. Veiksmų. Panaudoti tai, ką gali panaudoti jau šią akimirką.

Tau nereikia vienu smūgiu sugriauti pasaulio politinės sistemos ir tapti Pasaulio Valdovu. Tu gali pradėti nuo mažų pokyčių, pavyzdžiui...

 • Pradėti bėgioti. Bet ne po maratoną kasdien, o po 100 metrų. Gal bandant pavyti autobusą, išvažiuojantį iš stotelės.
 • Pradėti gaminti maistą. Bet netapti geriausiu šefu per naktį. O bent jau išmokti kepti skanius blynus savo mamai.
 • Pradėti užsidirbti eurus. Bet nekurti milijardinio verslo per tris dienas, o pabandyti kasdien uždirbti bent 5-iais eurais daugiau, nei uždirbi dabar.

...Ir panašiai.

Aš tikiu tavim. Tikiu, kad nesi idiotas ir Tobulėjimofilis dar nesugraužė tavo smegenų iki paskutinio neurono. Aš tikiu, kad turi idėjų, turi žinių... Ir tikiu, kad NUJAUTI, nuo ko galėtum pradėti.

Tos nuojautos pakako tiems, kurie savo tikslus išsikėlė ankščiau už tave. Galbūt todėl, kad yra už tave senesni. Arba jaunesni ir supratę, kad gali pasinaudoti savo jėgomis.

Eikš...

Duodu tau tabletę Gyvenimotonio.

Paimk – tau jos pakaks. Išgerk.

Tau padės labiau nei įkvėpimo paieškos. Nes darbai įgyvendinami ne per įkvėpimą, o per darbą. Per aspera ad astra.

Taigi... Nuo ko pradėsi šiandien?

Taip, šiandien. Šią dieną, šį vakarą ar šią naktį. Iki kol nueisi miegoti. Ką padarysi? Ko imsies pirmiausiai? Kokį mažytį žingsnelį žengsi? Atsiversk savo užrašų sąsiuvinį arba kalendorių. Pasižymėk.

Pradėk šią akimirką. Ir velniop tą įkvėpimą – sėkmingiausiems istorijos žmonėms to nereikėjo, taigi patikėk, kad nereikia ir tau.

Nepamiršk vartoti Gyvenimotonį ir gyventi. Nepamiršk dirbti.

P.S. Jei šiuos žodžius atidėsi ateičiai ir jais nepasinaudosi… Na, padariau ką galėjau. Bet nesistebėk, jei tau nesiseka. Tu žinai ko tau reikia. Komentarus išjungiu, kad nešvaistytum savo dėmesio veltui.


 1. Kalbant apie „Pašaukimą“, kaip mes jį įsivaizduojame dabar, Leonardas buvo gana įdomi asmenybė. Jei dabar tikime, kad mes esame sukurti tik vienai veiklai – Leonardas užsiimė visa dešimtimi veiklų, kurios patenka į atradinėjimo kategoriją. Jis pirmiau save išbarstė, o tada viską, ką išmokdavo – panaudodavo naujuose projektuose.

>