Talent Garden „Kaunas pilnas kultūros“

365 tekstai knygos
Apžvalgos

Dienos tikslas: 682 žodžiai. Parašyta: 533.

„Kaunas pilnas kultūros“. Tai nėra knyga – tai žurnalas. Ir, leisk iškart išduosiu, kipšiškai šaunus žurnalas!

Leidžiamas Kauno „Talent Garden“ bendruomėnes, kuriai, berods, daugiausiai vadovauja toks veiklus Kauno herojus Artūras Bulota. Leidinį sponsoriuoja pastaraisiais metais naujai atgijusi Kauno savivaldybė.

Leidžiamas kartą per mėnesį. Taigi metuose – dvyliką numerių. Ir daugiausiai apie… Na, taip, Kauną. Bet, kas smagiausia, tai nėra turistinis lankstinukas apie lankytinas vietas.

Kiekviename šio žurnalo numeryje randu vis ką naujo. Tai apie tarpukario fantastų idėjas apie 2017-tųjų metų Lietuvą, tai apie tautines juostas ir kuo jos išskirtinės, tai apie mažas architektūros detales miestuose – šiukšliadėžes ir šaligatvių trinkeles. Na, ir dar daugiau.

Mėgstu į savo galvą įdėti įvairių ir naujų žinių. Ir šis žurnalas tai duoda.

Kiekviename jų pusė žurnalo – apie Kauną, o kita – apie Lietuvą ir pasaulį. Sujunk… Ir gausi tą jausmą, kad tikrai patekai į Kauną, pilną kultūros. Kalbantį apie meną, mokslus, bendruomenes ir daugiau.

Kaip jį vertinu?

Maždaug taip:

Kaina: 10/10. Visiškai nemokamas.

Prieinamumas: 10/10. Spausdinamas 10 tūkst. tiražu, rasi turbūt visose Kauno centro ir senamiesčio kavinėse ir net mėnesiui įpusėjus – vis dar netrūksta! Nesulyginsi su apie ekologiją pasakojančiu „Ozonu” ar KTU studentų „Njuspeipiu”, kurie dingsta taip greitai.

Dizainas: 10/10. Jo, tai nemokamas ir gausiai spausdinamas. Aišku, kad bus panašus į rinkimų reklamų šūdpopierius, ar ne? NE. „Kaunas pilnas kultūros” sukurtas ne šiaip gerai, o prakeiktai fantastiškai! Net žurnalai kaip „Moteris” su savo 100-tūkstantiniu tiražu gali pasimokyti.

Vizualiai – modernus, švarus, lengvai įskaitomas ir išskirtinis. Kur daugiau rasi įstrižai einančias (netrikdančias) linijas ar aukščiausios kokybės meno darbus paverstus į viršelius ar straipsnių iliustracijas? Šio žurnalo komanda į vizualą įdėjo begalę valandų arba jei neįdėjo – išmano tai fantastiškai. Nuotraukos, iliustracijos, raidės, šriftai – visa aukščiausios kokybės.

Spausdinimas – ant tvirto, storo popieriaus. Šis lankstus, malonus pirštams, kampai užapvalinti per ~0,75mm, taigi nekapoja pirštų. Susegta dvejomis kniedėmis per vidurį žurnalo (jo, beje, storis apie 50 puslapių, 25 lapai). Formatas panašus į A5, kas irgi visai patogu!

Šiaip, nuoširdžiai, jei leisčiau savo žurnalą – ieškočiau „Kaunas pilnas kultūros” komandos ir mokėčiau jiems kalną pinigų.

Turinys: 9/10. Rimtas, išsamus, randantis kažką naujo. Kai kiti žurnalai *žiūri į „Ji” ar „Laima”* spausdina tą patį per tą-prakeiktą-patį, šiame – kaskart randu naujų temų, pašnekovų, idėjų, citatų. Ir ne šiaip ištrauktų iš –užpakalio– internetų, o lietuviškų, lietuvaičių, kaunietiškų ir kauniečių.

Reklamos kiekis žurnale: 10/10. Nėra prakeiktai nė vienos.

Aš šio žurnalo autorius turbūt mielai nusivesčiau į pasimatymą ir karštai išbučiuočiau.

Šis žurnalas toks geras, kad aš už jį mokėčiau.

Galbūt neitin daug, šiaip nesu labai išlaidus, ir gal gaila dėl jo ilgio – tai ganėtinai trumpas leidinys. Bet 3-6 eurai per mėnesį tikrai.

Tai leidinys, kuris iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip pigus turistinis žurnaliūkštis. Na, tokie, kur mėtosi autobusų stotyse ir kas antrame puslapyje po reklamą.

Tačiau – tai leidinys dėl kurio jokiam miestui nebūtų gėda. Didžiuojuosi, kad jį kuria ir leidžia būtent Kaune, mūsų kultūros sostinėje.

„Kaunas pilnas kultūros” yra žurnalas, kurio numerius pasidedu į lentyną ir kaupiu ateičiai. Nes ir po 30-ties metų šiandienos numeriai bus įdomūs, vizualiai ir apčiuopimu malonūs, o kultūrines jusles – aštrinantys lyg gerausi galastuvai.

Tai žurnalas, kurio ieškau specialiai. Ne šiaip, kai neturiu, ką veikti. Vienas geriausių šių dienų Lietuvos žurnalų.

Sužavėtas,
Danielius

P.S. Ar yra Lietuvoje geresnių žurnalų? Taip, gali būti. Bet nepaisant to, „Kaunas pilnas kultūros” turėtų būti geriausių sąrašo viršūnėlėje.

Parašykite komentarą

Palikite komentarą. Anonimiškai.