Mano fantastinio „Pasaulio” politinė sistema

365 tekstai fikcija pasaulis
Pamąstymai ir juodraščiai

Kelios mintys apie valdžios sistemą. Nesuformavau dar tikslios sistemos, bet viskas turėtų sueiti į kažką panašaus į dabartinę neo-demokratiją. Tiesa, šioje sistemoje partijos suskirstytos daug griežčiau ir daug atskiriau – kelios iš jų yra pavyzdžiui: žemės ūkio ir gamtinių išteklių gildija, gamybos gildija, astronomų gildija, gynybos ir karo gildija, ekspancijos, verslo ir biurokratijos, visuomenės, diplomatų, religijų ir aukščiausioji gildijos.

Kiekviena iš jų turi po minimum x% gyventojų dalies ir turi po vieną balsą, nutardami vieną ar kitą įstatymą, ar aspektą. Aukščiausioji gildija prižiūri tvarką visose gildijose ir turi tris taškus. Suaugęs asmuo (30 žemės metų ir vyresnis) gali priklausyti vienai iš gildijų. Gildijų sritys paskiriamos sutartiniu gildijų noru po aukščiausiosios gildijos ar referendumo pasiūlymo.

Vidinė gildijų sistema paprasta – gildijos turi savo atitinkamus valdžios organus, pirmininkus, tarybą ir taip toliau. Gildijos rūpinasi tik savo gildijos sritimi, bet gali nulemti ir kitų gildijų nutarimus, jei jie kertasi su šios gildijos interesais ir surinks pakankamai balsų iš kitų gildijų.

Aukščiausioji gildija prižiūri, kad visur būtų tvarka, paviešina ir pateikia visuomenės referendumų metu surinktus pasiūlymus ir turi įvairių kitų unikalių galių, padedančių nuspręsti gildijų likimus. Tiesa, kitos gildijos visad yra laisvos pasipriešinti ir aukščiausiosios gildijos sprendimams ir prašyti sekančiam referendume pateikti atitinkamą klausimą visuomenei.

Kritiniais momentais aukščiausia valdžia įgauna totalitarinę valdžia.

Aukščiausiajai gildijai yra renkami geriausi iš geriausių įvairių gildijų atstovai lygiomis dalimis bei 50% aukščiausiosios gildijos sudaro įvairūs piliečiai, nepriklausantys jokiai gildijai.

Aukščiausiajai gildijai gali priklausyti y% gyventojų. Likusių gildijų narių skaičius ribojamas y*3% gyventojų. Gildijoms, išskyrus aukščiausiajai, nesurinkus norimo skaičiaus narių gresia įvairios sankcijos ar suliejimas su kita panašiausio pobūdžio gildija.

Kiekviena gildija gali turėti savo būstinę kur tik nori Saulės sistemoje, kol ryšys su jais nėra prarandamas bei privalo turėti savo atstovus pagrindiniam mieste Z. [Bene sostinėje? O gal diplomatinėje sostinėje? Nesugalvojau dar, turbūt pastarasis variantas]

Parašykite komentarą

Palikite komentarą. Anonimiškai.