Naktimis rašyti sunku. Kada rašyti geriausiai?

365 tekstai rašymas
Pamąstymai ir juodraščiai

Dienos tikslas: 293 žodžiai. Parašyta: 298Žodžių.

Aš šitaip negaliu. Šiuo metu yra pusė ketvirtos nakties, o aš nesu parašęs nė žodžio į šiandienos žodžių normą. Nė žodžio.

Visą dieną aš atidėliojau, laukiau, tingėjau, nors ir žinojau, kad reikia tai padaryti. Vis tiek nedariau. O dabar, štai, kankinuosi.

Taip nėra sveika. Ypač žinant, kad rytoj ryte vėl teks keltis ir rašyti savo knygos tęsinius.

Štai mano klausimas, rytojaus Danieliau, ką daryti, kad tai būtų išspręsta? Kaip ir kada rasti laiko rašymui ir juo naudotis? Dar studijų metu atrastas būdas rašyti naktimis matomai neveikia, nes nei aš ką parašau, nei naudingai išnaudoju laiką. Kaip tik priešingai – jį tik iššvaistau.

Taigi, ar reikėtų bandyti perstumti miego ritmą nuo nakties link ryto?

Kaip tai būtų galima padaryti? Šiuo metu man šauna kelios idėjos:

a) Pradėti vėl keltis anksčiau. Rašyti prieš visiems darbams prasidedant.

b) Rašyti vakarais ir naktimis. Tačiau su griežtesniu „rašymo laiko“ ribotženkliu. Be tempimo į ketvirtą ryto valandą.

c) Rašyti dienos eigoje.

Pabandykime panagrinėti privalumus ir trūkumus.

Pradėsiu nuo varianto C:

Privalumai – Rytas ir vakaras/naktis man laisvi, aš galiu būti laimingas ir fainas, ilgai miegoti ir ilgai svajoti. Taip pat dienos viduryje baigtas darbas duotų didelį motyvacijos ir energijos šuolį, kaip duoda visi baigti darbai.

Trūkumai – Aš neįsivaizduoju su kuo savo rašymą surišti. Nesu tikras ar išeina paskirti kažkurią valandą/minutę, nes kiekviena diena ir jos darbai yra skirtingi. Toks surišimas gal būtų visai žavus, bet aš nuoširdžiai nežinau, kaip tai padaryti, ar tiksliau – tęsti darius.

Variantas B:

Privalumai – Naktys, bent jau studijų KTU metu, man buvo smagiausias rašymo metas. Tiesą sakant – tokios jos yra ir dabar. Man smagu taip rašyti.

Trūkumai – vakarais/naktimis aš jau nebeturiu jėgų net galvoti. Dažniausiai. Nes iššvaistau visą tai pakeliui. Taip pat – man norisi miego ir spaudžia terminai iki kada reiktų užmigti, kad rytoj atsikelčiau ankščiau nei 15:53.

Variantas A:

…Galimas sprendimas?

Galvojantis,
Danielius

Parašykite komentarą

Palikite komentarą. Anonimiškai.