Martyno Jociaus knyga „Dėmesio virsmai“

365 tekstai knygos produktyvumas
Apžvalgos

Dienos tikslas: 161 žodžiai. Parašyta: 483.

Ši knyga pristatoma kaip kišeninis įrankis dėmesio valdymui. Ir tai, iš esmės, yra būtent tai – kišeninis (labai trumpas)… Dalykas… Dėmesio valdymui.

Nesu tikras, ar tai įrankis. Labiau – trumpa knygutė, kuri galėtų būti vienas ilgesnis straipsnis ar 6 trumpesni. Vietomis panašu, kad šios knygos dalys buvo parašytos trumpų Martyniškų Jociškų straipsnių stiliumi.

Mokslinių žinių čia daug nerasite. Naujų tyrimų, nuorodų, literatūros šaltinio nemačiau nė vieno. Bet užtat, galbūt, ši trumpa knyga padės pažvelgti į savo darbo metodus, darbų priežastis bei sutelkti dėmesį į tai, kas svarbiausia.

(Panašiai kaip „Tinginio Manifeste“!)
(Aha – tai begėdė savireklama.)

Na, bet eikime prie apžvalgos.

Įvertinimas, jei nesiruoši toliau skaityti:

 • Man, asmeniškai, temos(-ų) įdomumas: 9/10
 • Rašymo stilius ir žodžiai: 6/10
 • Informacijos konsistencija: 3/10
 • Bendrai: 6/10

Mano atradimai…

Štai, ką sužinojau, skaitydamas Jociaus „Dėmesio virsmus“:

 1. Pasirodo, apie 15 A4 lapų standartiniu universitetiniu šriftu rašytą tekstą galima išplėsti iki 95 lapų, lapus sumažinant iki 10×10 cm formato bei pridedant citatų.
 2. Audio versija kartu su .pdf knyga – velniškai gera idėja. Man labai patink skaityti ir klausyti įgarsinimo vienu metu – tai gera patirtis ir ne veltui savo knygoje tai irgi padariau.
 3. Mūsų dėmesį ir jo lauką galima įsivaizduoti kaip kameros vaizdo lauką. Tai labai gera metafora, kurią pirmą kartą ir perskaičiau būtent šioje Martyno knygoje.
 4. Gaila, kad nurodymai „Kalifornijos universitetas JAV“ darė tyrimus… Buvo ne itin įkvepiantys ar naudingi. Ką man daryti su šiomis žiniomis? Nes universitetų ten tikrai ne vienas.
 5. Pasirodo, produktyviausias dienos laikas yra tarp 8 ir 11 valandų. Nesvarbu, koks žmogus bebūtum ar koks dabar metų laikas. Produktyviausia ir taškas.  (Taip, aš šią akimirką sarkastiškas.)
 6. Krypstant link knygos pabaigos pradėjau mintyse vis labiau sarkastiškėti.

Pastebėjimai ir komentarai autoriui:

 • Audio knygos versija išties visai nebloga. Gal tik fono muzika vietomis kiek trikdė, tačiau klausyti buvo labai malonu. Ne veltui sakei, kad .pdf versija yra tik priedas audio knygai.
 • Tyrimai. Kažkas tokio. Martynai, ar kada girdėjai apie tai? Kodėl turėčiau tikėti bent vienu tavo žodžiu, jei didžiausias argumentas yra „tyrimų metu nustatyta“?
 • Jei nuoširdžiai, tai aš abejoju, ar keltis 5-tą ryto tikrai sveika. Bet tiek to, čia dar pats nesurinkau medžiagos, kad pagrįsčiau savo žodžius.
 • Nežinau kas tas Osho yra, bet tavo cituoti jo žodžiai man patiko: „Zen požiūris yra toks: nėra nieko, ką reikėtų daryti. Nereikia nieko veikti. Užtenka būti“. Paskutinė knygos dalis apie vidinę tylą ir ramybę buvo tikrai maloni. Raminanti. Nors ir ne itin naudinga, bet bent sutampanti su maniške paprastumo filosofija.
 • „Čia aš baigiu savo pasakojimą ir džiaugiuosi galimybe pasidalinti žiniomis, o svarbiausia, padėti perkelti dėmesį į esminius dalykus ir juos įtvirtinti“. Tai buvo labai netikėta bei staigi pabaiga.
 • Man patiko knygos viršelio dizainas. Iš dizaino pusės tai buvo geriausia dalis.
 • Jeigu tai buvo naujas knygelės leidimas, kaip rašoma jos pristatyme, tai… Kaip atrodė pirmoji? Nejau dar trumpesnė??

Po perskaitymo efektas:

Jaučiuosi taip, lyg būčiau skaitęs nemokamą knygelę. Bet… Už audio knygos versiją tikrai buvo verta mokėti tuos 7 eurus! Kaip audio produktas – tai tikrai malonus kūrinys priminimui ar pasimėgavimui. Ypač, sakykime, važiuojant automobiliu nuo namų iki darbovietės.

Dėmesį telkiantis,
Danielius

Parašykite komentarą

Palikite komentarą. Anonimiškai.