minimalios informacijos gavimas: visa informacija, kurią reikia sekti

Tinklaraštyje „a million monkeys typing” (nebeveikiančiame) buvo įdomus senesnis įrašas „Beginner’s Mind”, kuriame autorius sudarė visos informacijos, kurią jam reikia sekti, sąrašą.

Douglasas laikosi „pradedančiojo proto” požiūrio ir sudaro visų rūšių informacijos, kurią jam reikia sekti, sąrašą, įskaitant, bet neapsiribojant:

 • užduotys
 • deleguotos užduotys, kurias reikia sekti
 • išlaidos
 • susitikimai
 • projektai
 • kontaktinė informacija
 • terminai
 • kasdienės naujienos
 • prisijungimo vardai ir slaptažodžiai
 • informacija apie automobilio paskolą
 • pavedimai

Tai ne visas sąrašas, tačiau jis sugebėjo jį sumažinti iki maždaug dešimties dalykų, kuriuos reikia stebėti. Manau, kad tai mažiau nei dauguma žmonių, nes jis susiaurino jį iki svarbiausių dalykų (jam). Žinoma, supraskite, kad kiekvieno žmogaus poreikiai yra skirtingi, ir tai, kas vienam žmogui yra būtina, kitam nėra būtina. Vis dėlto tai naudingas pratimas. Sudarykite sąrašą visko, ką reikia stebėti, ir tada sugalvokite paprasčiausią, intuityviausią būdą jiems stebėti. Naudokite paprasčiausius įrankius.

Kaip pratimą pateikiu savo sąrašą:

 • užduotys
 • susitikimai
 • kontaktai
 • prisijungimo vardai ir slaptažodžiai
 • sveikatos ir (arba) fizinės būklės žurnalai (švari mityba, mankšta)

Gali būti, kad praleidau keletą dalykų. Ir tai nėra pats minimaliausias įmanomas sąrašas. Tačiau papasakosiu, kaip man pavyko jį sudaryti iki šiol, o paskui pažvelgsime, kaip galėčiau jį padaryti dar minimalesnį.

Kaip jį sutrumpinau

Prieš porą metų mano sąrašas būtų buvęs daug ilgesnis. Pavyzdžiui, vienu metu sekiau visas savo išlaidas, visas skolas, kiekvieną sąskaitą ir jos apmokėjimo terminą. Dabar to nebedarau. Vienu metu sekiau visą savo maistą, kiekvieną kaloriją ir kiekvieną kaloriją, kurią sudeginau sportuodamas. Taip pat turėjau daug sudėtingesnę produktyvumo sistemą (paremtą GTD), kurioje sekiau ne tik užduotis („kitus veiksmus”), bet ir projektus, „kada nors” / „galbūt”, deleguotas užduotis ir pan. Vienu metu turėjau tikslų ir subtikslų sąrašą ir kiekvieno iš jų veiksmų sąrašą. Ir dar daugiau, bet nevarginsiu jūsų visomis detalėmis.

Pamažu išskaidžiau savo poreikius:

 1. Pamažu pakeičiau savo darbą, kad jis atitiktų mano poreikius. Tai užtruko porą metų, bet tai buvo sąmoningos pastangos dirbti sau, savo sąlygomis ir supaprastinti tai, ką darau.
 2. Dėl to turiu mažiau poreikių – man nereikia tiek daug susitikimų, susitikimų, projektų ir pan.
 3. Pamažu išbridau iš skolų, o tada susitelkiau į taupymą, todėl galiu mažiau rūpintis finansais. Dabar kai kurias sąskaitas moku iš anksto, kitas – automatiškai, o savo atsiskaitomojoje sąskaitoje laikau nedidelį perteklių, kad nereikėtų rūpintis automatiniais mokėjimais ir atsitiktinėmis gyvenimo išlaidomis.
 4. Pastaruoju metu sumažinau savo bendravimo poreikius.
 5. Nustojau skirti tiek daug susitikimų ir rengti tiek daug susitikimų.
 6. Nustojau nerimauti dėl tikslų. O tai reiškia, kad man nereikia sekti nei jų, nei jų veiksmų žingsnių.
 7. Mano valgymo ir mankštos įpročiai pasiekė tokį lygį, kad man nereikia būti tokiam įkyriam. Išsiugdžiau atsipalaidavusį požiūrį į sveikatą, mėgaudamasis mankšta ir sveiku maistu. Dabar viską stebiu per savo dienyną, tiesiog dėl įdomumo ir kaip motyvatorių.
 8. Taip pat nustojau skaityti naujienas ir rūpintis, kad neatsilikčiau nuo tinklaraščių. Man patinka skaityti tinklaraščius (ne naujienas), bet nejaučiu poreikio juos sekti. Tiesiog skaitau savo malonumui, be jokio spaudimo.

Apie daugelį šių dalykų rašysiu vėlesniuose įrašuose, nes jie nusipelno atskiro dėmesio. Esmė ta, kad tai įmanoma, ir jūs taip pat galite permąstyti savo poreikius ir laikui bėgant juos keisti.

Taip pat svarbu pažymėti, kad dauguma šių pokyčių įvyko ne dėl mano gyvenimo būdo, o dėl mano požiūrio: Aš mažiau nerimauju dėl tikslų, kalorijų sekimo, finansų ir pan., o kadangi mažiau nerimauju, mažiau viską seku.

Kaip galiu dar labiau sumažinti

Tačiau nesu tiek minimalus, kiek įmanoma. Štai ką galiu daryti ir tikriausiai darysiu artimiausiais mėnesiais, kad sumažinsiu savo poreikį sekti informaciją:

 1. Užduočių sekimo metodas. Netrukus apie tai parašysiu. Iš esmės tai reiškia, kad neseku tikslų, projektų ar net užduočių. Tiesiog kiekvieną rytą paklausiu savęs: „Ką šiandien noriu nuveikti?” Tada kiekvieną akimirką dirbu tai, kas man labiausiai patinka.
 2. Beveik visiškai atsisakiau susitikimų. Pasakykite žmonėms, kad paskambintų / parašytų man tą dieną, ir mes susitarsime dėl laiko. Jei mano dienos bus atviros, nustatyti laiką neturėtų būti sunku. Dažniausiai taip dirbu jau dabar.
 3. Leiskite technologijoms sekti mano kontaktus ir slaptažodžius už mane. Dažniausiai tai jau darau su „Gmail” – jis automatiškai išsaugo el. pašto adresus, ir aš nebesirūpinu jais. Mano telefone dažniausiai saugomi mano telefono kontaktai. Slaptažodžių tvarkyklės nenaudoju, bet galbūt tai padarysiu. Nors tai nereiškia, kad man nebereikės saugoti šios informacijos, tačiau tai reiškia, kad man nebereikės dėl to nerimauti.
 4. Šiuo metu man nereikia sekti mankštos ir švarios mitybos. Tačiau kol kas jaučiuosi geriau tai darydamas. Galbūt po poros mėnesių būsiu tokioje vietoje, kur tai bus nereikalinga.

Žinoma, nė vienas iš šių sprendimų netiks visiems. Pateikiu juos čia, kad parodyčiau, kaip įmanoma pakeisti savo požiūrį ir poreikius, kad informacijos sekimas taptų gana minimalus.