kaip atsisakyti turto

Vienas sunkiausių dalykų, susijusių su minimalizmu, daugumai žmonių yra atsisakyti turimų daiktų.

Tai sunku, nemeluosiu.

Atleidimas gali būti nuostabus išsilaisvinimas, o kai tai padarysite, jausitės išlaisvinti ir lengvi. Tačiau leisti sau paleisti daiktus yra emocinis dalykas, ir, kaip ir su viskuo, kas emocinga, tai ne visada paprasta.

Yra kelios emocinės priežastys, dėl kurių mums sunku paleisti daiktus. Prieš kurį laiką skaičiau puikią seriją apie mokymąsi paleisti drabužius iš „The Very Small Closet”, kurioje buvo nurodytos kelios tokio sunkumo priežastys:

  • Su daiktais mus sieja prisiminimai ir geros emocijos;
  • Daiktams išleidome pinigų, o tai reiškia, kad praleidome kitas galimybes išleisti tuos pinigus, ir mums nepatinka galvoti apie praleistas galimybes;
  • Baiminamės, kad ateityje gali pasitaikyti proga panaudoti drabužius arba kad ateityje galime numesti 10 kg ir drabužiai mums tiks;
  • Baiminamės neaiškios ateities, kai gali prireikti tų daiktų, nes neturime pinigų nusipirkti daugiau;
  • O dabartyje mėgaujamės „gausos” pojūčiu.

Kaip matote, šis ryšys su mūsų nuosavybe susijęs su daug kuo. Taip pat galite pastebėti, kad pirmieji du yra susiję su praeitimi, antrieji du – su ateitimi, ir tik paskutinysis susijęs su dabartimi.

Yra du būdai, kaip galime įveikti šias baimes, kad galėtume laisvai paleisti nuosavybę:

1. Sutelkite dėmesį į dabartį. Žinoma, galime jausti jausmus, susijusius su praeitimi, ir nerimauti dėl praeityje praleistų progų, bet jos jau praėjo. Jei sutelksime dėmesį į dabartį – mėgausimės šiuo metu, kai mums nereikia visų tų daiktų, galėsime paleisti praeitį. Būkite laimingi dabar, neprisirišę prie praeities prisiminimų ar praleistų galimybių. Jei užsisklendžiame praeityje, prarandame dabarties galimybes.

O neaiškios ateities baimes taip pat galima išvyti, jei susitelksime į dabartį. Ateitis dar neatėjo – atėjo dabartis. Nežinome, ką atneš ateitis, todėl nerimauti dėl jos – tuščias laiko gaišimas. Tą tiltą pereisime, kai ten nuvyksime. Vietoj to sutelkite dėmesį į gyvenimą dabar, dabartyje. Kai tai padarysite, suprasite, kad jums nereikia nė vieno iš šių daiktų. Viskas, ko jums reikia, tai kuo geriau išnaudoti šią akimirką, būtent dabar.

2. Sutelkite dėmesį į kokybę, o ne į kiekybę. Žinoma, gali būti malonu turėti daug, jausti „gausos” jausmą. Tačiau jei vietoj to susitelksime į kokybę, o ne į kiekybę, galėsime patirti dar didesnį malonumą. Turėti kelis gerus dalykus yra daug geriau nei turėti daug dalykų. Mėgautis mažais malonumais dabar yra geriau nei trumpalaikis ir nepatenkinamas jausmas, kurį mums suteikia nuosavybė.

Taigi susitelkite į dabartį, o praeičiai ir ateičiai leiskite išnykti. Sutelkite dėmesį į kokybę, o ne į kiekybę. Tai darydami panaikinkite savo emocinius ryšius su turtu, kad galėtume jį paleisti.

Žinau, kad tai nėra taip lengva, kaip atrodo. Bet tai galima padaryti, o kai tai padarysite, jausitės nuostabiai.