"pasaule": Nepabeigts alternatīvs visums oriģinālam fantastikas autoram

365 teksti daiļliteratūra pasaule
Atspulgi un melnraksti

Diezgan daudzi rakstnieki saskaras ar to: viņi vēlas uzrakstīt fantāzijas stāstu... Bet viņi nezina, ar ko sākt.

Jei tu esi vienas iš tokių rašytojų arba tau paprasčiausiai trūksta įkvėpimo naujai fantastinei novelei (ar romanui?), galbūt galiu tau padėti.

Prieš daugiau nei penkerius metus aš pats norėjau parašyti fantastinę istoriją. Kažką įtraukiančio, kažką įdomaus, kažką stulbinančio… Tačiau visai nenutuokiau, ką būtent noriu rašyti. Ir nuo ko turėčiau pradėti.

Gerai prisimenu pirmąją savo didingo rašymo dieną. Sėdėdamas lietuvių kalbos pamokose, aš nusprendžiau pradėti savo istoriją su trenksmu ir parašiau pirmąją dialogo eilutę:

 – Tai jie ateina iš šiaurės?- paklausė Danielius

…O tai parašęs visiškai pasimečiau. „Kas tie jie?“, pradėjau klausinėti savęs, „Kur ta šiaurė, kur dabar yra pasakotojas ir kas jis toks?“, pridūriau, tartum pirmojo klausimo neužtektų.

Atsakymo į tuos klausimus neradau. Nepaisant netgi to, kad kalbos mokytoja monotonišku balsu dudeno apie prakeikto Biliūno kūrybą ir tai buvo bene geriausia aplinka rašyti.

Tuomet aš paėmiau pieštuką, atsiverčiau kitą sąsiuvinio lapą. Ir pradėjau piešti žemėlapį.

Lapas po lapo žemėlapis plėtėsi. Pirma nupiešiau žemyno krantus (kaip vėliau pagal mastelį supratau – tai buvo tik menka sala, ne didesnė už Sardiniją), tuomet jo kalnus, upes ir ežerus. Tuomet pratęsiau antrą žemyną ir taip netikėtai gimė pirmasis mano pasaulis – The World.

(Taip, aš tuomet nebuvau pats kūrybingiausias jaunasis fantastas.)

Šiam pirmajam pasauliui aš pripiešiau ir prirašiau visko – nuo minėtų dviejų žemynų (kurių žemėlapius vis dar svajoju pasikabinti ant savo namų sienos), iki planetų dienų trukmės paaiškinimų.

…Ir, po dviejų metų darbo, savo progresą mečiau, padėjau dėžutėn ir užmiršau.

Jį vis dar gali rasti čia:
„Pasaulio“ enciklopedija internete

Taip, paprasčiausiai spausk nuorodą viršuje ir pateksi į enciklopediją, kurioje pristačiau savo worldbuilding kūrybą prieš daugiau nei 5-erius metus.

Ar tau tai atrodo įdomu?
Galbūt naudinga?

Parašyk man asmeninę žinutę feisbuke arba kitaip išsakyk savo mintis. Ir, jei norėtum – aš galėčiau nuvalyti dulkes nuo šios enciklopedijos, sutvarkyti jos žemėlapius ir iliustracijas bei kitaip paruošti tavo naudojimui arba skaitymo malonumui.

Jei norėtum – galėčiau šį savo 5-erių metų senumo kūrinį-zombį prikelti ir užbaigti.

Apsilankyk Pasaulio“ enciklopedijoje, paskaityk apie jo planetas, pasimėgauk rankomis pieštais žemėlapiais ir parašytais fantastiniais tekstais. Tikiuosi tai taps pagrindu TAVO kūrybai.

Lauksiu tavo atsiliepimų.

Kadaise fantastiką kūręs,
Daniels

Atbildēt

Atstājiet savu komentāru. Anonīmi.