Kas yra Prioritetų piramidė + Kaip sukurti savo tikslų žemėlapį?

gyvenimo prasmė metodai sėkmė tikslai
Svečio įrašai

Per paskutinius 10-12 metų teko be galo daug domėtis apie asmeninį tobulėjimą, efektyvumą ir panašius dalykus. Todėl mano pristatomi dalymai gali būti girdėti kažkur kitur. Tai dalykai, kuriuos išbandžiau savo kailiu ir kurie man veikia.

Pasakoja debesylietis Vaidas Valatkevičius, asmeninis treneris.

Pirma: Prioritetų piramidė

Teko praeiti ilgą kelią, kol supratau, kurie dalymai man yra pamatiniai ir ant kurių statyti galima kitus.

 1. Piramidės pagrindas prasideda nuo sveikatos. Taip tai brangiausias mūsų turimas turtas. O kodėl būtent tai yra pagrindas? Remiuosi kraštutinumais: O kas būtų, jei nebūtų sveikatos? Arba sveikata būtų labai prasta? Ar tada rūpėtų kiti dalykai? Galiausiai sveikata – tai mūsų gyvybė. Nėra sveikatos – nėra gyvybės. Nelieka ir mūsų.
 2. Antras laiptelis pavadintas „Karjera“. Bet tai apima platesnius dalykus: darbus, pajamų šaltinius. Nes neturint pajamų šaltinių, pripažinkime būtų sunku gyventi.
 3. Tolimesnius laiptelius esu susidėliojęs pagal tai, kas tuo metu (2017.12.16) man buvo aktualu ir prasminga. Artimieji, tobulėjimas, laisvalaikis – viskam reikia rasti laiko, viskas užima tam tikrą laiko dalį. Tuo pačiu ir atneša tam tikrus dalykus į mūsų gyvenimus.
 4. Savianalizė – tai laikas, kai pradedi galvoti apie tai, ar viskas vyksta taip, kaip nori kad vyktų. Gal kas nors gyvenime yra ne taip. Tai laikas sau ir klausimai sau, kuriuos būtina užduoti ir atsakyti kuo nuoširdžiau sau pačiam.
 5. Aukščiausia pakopa – dvasingumas. Šiuo atveju tai nėra susiję su bažnyčia ir jos lankymu. Tai dalykai, kuriuos darome dėl kitų asmenų, geri darbai, pagalba, priežiūra, patarimai. Gyvenimas dėl kitų, o ne tik dėl savęs.

Piramidė – tai savanaudiškas reikalas. Visos pamatinės pakopos susijusios su savimi. Nes tik tada, kai rūpinsiesi savimi, tik tada galėsi rūpintis tinkamai ir kitais. Ir nemeluokite sau, kad pirmiausia galvojate apie kitus. Juk taip tikrai nėra.

Antra: Tikslų žemėlapis

Yra daug būdų, kurie turėtų padėti pasiekti tikslus. Faktas, kad vien tikslų užsirašymas padeda – tai nustatė britų mokslininkai (negi jais netikėsim?). Bet kaip nepasimesti tarp visų savo tikslų? Tam į pagalbą ateina tikslų žemėlapis.

Viskas labai paprasta, baltas popieriaus lapas, data kada pildai. Per vidurį lapo nusipieši savo simbolį (kvadratą, balionėlį, apskritimą – kas tik patinka). Tai TU. Toliau aplink išsivardini sritis, kurios tau aktualios:

 1. darbas
 2. sveikata
 3. sportas
 4. santykiai, šeima
 5. draugai
 6. finansai
 7. tobulėjimas ir kūryba
 8. hobiai, kelionės

Gaunasi tokia molekulė su centru ir 8 apskritimais aplink (1-8 schema).

Tada kitas žingsnis, prie kiekvienos išorinės dallies pasirašyti po kelis tikslesnius dalykus, kurių nori. Pvz. hobiai, kelionės:

 1. pradėti šokti
 2. išvažiuoti į užsienį savaitei
 3. nuvažiuoti prie jūros

Taip tavo 1-8 schema tampa 1-8-daug:

Kuo tai gerai? Kai susirašysi visus savo tikslus, dėk deadliną iki kada nori pasiekti visų šitų dalykų. Pvz. tai gali būti metų arba pusmečio tikslai ir norai.

Kai viskas bus vienoje vietoje, matysi plačiai, viską, kas tau aktualu. Žinosi, kaip tinkamai paskirstyti savo jėgas, laiką ir finansus tam, kad pasiektum to ko nori.

Tai veikia.. nuo 2013 metų kai pradėjau tai daryti, turiu kasmetinius žemėlapius. Ir kas keisčiausia, tai jie išsipildo. Kartais tai nutinka ne iki deadline, kartais nutinka keisčiausiom formom. Bet nutinka.

Dar tai gerai, nes labai įdomu stebėti, kaip keičiasi norai bėgant metams. Kiek visko pasiekei, ko siekti jau nebereikia, nes atsirado kiti dalykai ir siekiai.

O pabaigai: Kai reikia rinktis tarp dviejų dalykų, kurie vyks tuo pačiu metu, sau užduodu išganingą klausimą – O kas labiau pakeis mano gyvenimą 1 ar 2 dalykas?

– Vaidas Valatkevičius, asmeninis treneris

Parašykite komentarą

Palikite komentarą. Anonimiškai.