Kaip aš tapau stiliaus konsultantu

menas ir estetika
Interviu

Ar kada nors susimąstei, kiek lemia žmogaus išvaizda? Kur pirmiausia krypsta akys sutikus žmogų? Neabejotinai – į aprangą.

Nors mano, paršo, regėjimo laukas apsiriboja tik trajektorija į priekį… Bet batus pastebiu tikrai! Tik svarstau, moku juos įvertinti ar ne…

Algirdas Gricius įvertina ne tik batus, bet ir visą žmogaus stilių. Ir stilių Algirdas suvokia plačiąja prasme – tai ne vien apranga, bet ir elgesys, manieros. Savo tinklaraštyje Algirdas aprangos stiliaus klausimais konsultuoja vyrus Lietuvoje!

Apie net 2 labai stilingus iššūkius pasakoja vyrų aprangos konsultantas Algirdas Gricius.

Kviečiu paskaityti ir sužinoti, kiek porų kojinių reikia subalansuotam garderobui, sužinoti, kas vyrų aprangoje yra fantazija, ir gauti patarimų, kurie ne tik vyrams atvers kelią į stilingesnį gyvenimą.

Pradėkime pokalbį!

Labas, Algirdai! Pirmiausiai prisistatyk. Penkiais arba mažiau sakinių – kas tu?

Esu Algirdas Gricius, 10 metų IT srityje dirbantis specialistas, kuris vieną rytą atsibudo ir sugalvojo, kad reikia pradėti domėtis vyrų stiliumi ir mada. Tuomet ir gimė projektas pavadinimu „Vyro stilius”, kuriame rašau straipsnius bei talpinu įvairią medžiagą, susijusią su vyrų stiliumi ir mada.

Tai darau jau šiek tiek daugiau nei dvejus metus. Prieš keletą mėnesių taip pat pradėjau konsultuoti vyrus stiliaus klausimais ne tik el. paštu ar Facebook žinutėmis, tačiau ir gyvai, asmeniškai.

Papasakok, koks buvo tavo iššūkis ir jo taisyklės?

Projektui „Vyro stilius” konkrečių taisyklių nebuvau užsibrėžęs – norėjau išmokti gerai rengtis, tapti vyrų stiliaus specialistu. Situaciją kiek išskirtine darė tai, kad esu IT srities atstovas – ne paslaptis, kad čia dirbantys žmonės dažniausiai siejami su tais, kurie nelabai išmano stilių ir madą.

Naujausio iššūkio taisyklės yra labai paprastos:

Mažų mažiausiai visus metus kiekvieną savaitės dieną turiu apsirengti vis skirtingą aprangos derinį.

…Tada jį nufotografuoti, patalpinti @algirdasgricius Instagram paskyroje ir tam skirtoje svetainėje, kur papildomai pridedu ir trumpą istoriją, kodėl tądien nusprendžiau taip rengtis.

Be abejo, skirtingu aprangos deriniu, teoriškai, galima laikyti ir tokį, kuriame pasikeitė tik kojinių spalva, tačiau to nedarau ir kuriu kuo skirtingesnes kombinacijas, panaudodamas įvairius turimus drabužius, batus ir aksesuarus.

Kiek skirtingų rūbų šiuo metu turi savo spintoje, kad ryžaisi tokiam iššūkiui?

Kažkaip niekuomet tiksliai neskaičiavau, todėl žinau tik apytiksliai. Tačiau tai tikrai nėra labai didelis kiekis drabužių. Žinoma, tai, ko gero, bus daugiau nei turi vidutinis Lietuvos vyras. 🙂

Kaip ir minėjau, apytiksliai būtų maždaug taip: kostiumai – 5, švarkai – 3, megztiniai – 20, marškiniai – 20, kelnės – 16, šortai – 5, marškinėliai trumpomis rankovėmis – 10, batai – 16, kaklaraiščiai – 30, kojinės – 50 (porų, o ne pavienių).

Kokie aksesuarai dažniausiai pagyvina tavo dėvimus rūbus?

Mėgstamiausi aksesuarai, be jokios abejonės, yra kaklaraiščiai ir fantazijos (švarko kišenės nosinaitės). Su šiais aksesuarais galima sukurti įvairių, visiškai skirtingai atrodančių derinių, vilkint vieną ir tą patį kostiumą. Didelis spalvų ir medžiagų pasirinkimas taip pat leidžia kurti skirtingas kombinacijas ir šiltajam, ir šaltajam metų laikui.

Be to, papildomo išskirtinumo visam deriniui galima sukurti kaklaraištį surišant vis kitu mazgu bei skirtingai sulankstant fantaziją.

Kas labiausiai trukdo tavo kelyje?

Pradėjus su „Vyro stiliumi” trukdžių beveik nebuvo. Tik tiek, kad pats projektas ganėtinai nišinis, tad reikėjo įdėti daugiau pastangų, kad pritraukčiau auditoriją – nėra lengva paaiškinti vyrams, ypač vyresniems, kaip rengtis ir kokių klaidų geriau nedaryti.

Pagrindinis naujo iššūkio trukdis, ko gero, yra tas, kad fotografuotis reikia kiekvieną dieną.

Na, tai nėra būtina, bet kadangi pats dėliojau iššūkio taisykles, tai nusprendžiau būtent taip – kad nepasilengvinčiau savo darbo per vieną kartą nufotografuodamas derinius visai savaitei. Taigi, kad ir kur keliaučiau, tenka su savimi pasiimti ne tik fotoaparatą, bet ir atidžiai susidėlioti aprangos derinius, kurie nesikartotų su jau seniau sukurtais.

Kita problema, su kuria šiuo metu dar nesusidūriau, tai apšvietimas. Nuotraukas darau ryte, prieš eidamas į darbą, todėl yra reikalingas tinkamas apšvietimas. Žiemą tikrai susidursiu su šia problema, tačiau blykstė turėtų padėti ją išspręsti.

Tai ką naujo išmokai šių iššūkių dėka?

„Vyro stiliaus” dėka padariau keletą dalykų, kurių niekad nesitikėjau: nusifilmavau tiesioginiame eteryje, mano straipsnius spausdino žurnalai ir vienas didžiausių Lietuvoje naujienų portalų, susipažinau su naujais žmonėmis.

Dabartinis iššūkis, manau, pamažu moko disciplinos – kiekvieną dieną padaryti vieną ir tą patį darbą, kad ir kokios sąlygos bebūtų, kad ir ką veikčiau ar kur būčiau. Iš pirmo žvilgsnio mano iššūkis gal ir atrodo paprastas bei nesudėtingas, tačiau, aprangos derinių kiekiui vis augant, tenka pasukti galvą, ką čia šiandien apsirengus.

Žiūrėdamas į nuotraukas taip pat pradėjau matyti aprangos detales, kurios man patinka, o kurios – ne. Tai leidžia man tobulėti kaip vyrų stiliaus žinovui.

Taip pat išmokau dirbti su nuotraukų apdorojimo programa. Nors pačios nuotraukos beveik neretušuotos, tačiau kartais tenka pakoreguoti spalvas, ryškumą ar panaikinti vieną kitą raukšlę, kuri atsirado dėl nakties miego trūkumo. 🙂

Taigi, kokių PATARIMŲ galėtum duoti vyrui, dar tik svajojančiam pakeisti savo aprangos stilių?

1) Dydis. Kad ir kokius drabužius pirktumėte, įsitikinkite, kad jie yra tinkamo dydžio. Pigesnis, tačiau jums tinkantis drabužis visuomet atrodys geriau, nei brangesnis, tačiau per didelis ar per mažas.

2) Universalumas. Pradedant drabužių spintos kelionę pirmiausiai reikėtų įsigyti tuos drabužius, kuriuos nesudėtingai bus galima derinti prie kitų. Tik tuomet, kai tokių drabužių turėsite užtektinai, pradėkite pirkti kažką kitokio ir išskirtinio.

3) Prekės ženklas dar ne viskas. Nereikia vaikytis prabangių prekių ženklų ir galvoti, jog vilkint tokius drabužius automatiškai atrodysite gražiai ir stilingai. Ne, gražiai ir stilingai atrodysite tuomet, kai vilkėsite tokius drabužius, kurie ne tik jums tinka, tačiau ir patinka.

Ir galiausiai – yra posakis: 4) pasitinka pagal rūbą, palydi pagal protą. Taigi, apranga yra tikrai svarbu, nes ji padės sukurti geresnį pirmąjį įspūdį. Tačiau, jei nebus proto, tuomet tave ne tik išlydės susidarę prastą nuomonę, tačiau, ko gero, daugiau niekada ir nebenorės priimti atgal.

Apranga tuomet, kad ir kokia gera ar stilinga bebūtų, neteks prasmės. Turi būti pilnas paketas, kuriame apranga – nė vienintelė sudedamoji dalis.

Ar turi patarimų žmonėms, kurie norėtų pakartoti arba pralenkti tavo nuotykį?

Manau, jog svarbiausia yra susirasti užsiėmimą, kuris tave „vežtų”. Kad ir koks beprotiškas jis būtų, jeigu tau patinka jį daryti, nereikėtų sustoti. Ir visiškai nesvarbu, ką sakys aplinkiniai.

Tol, kol tu nekenki kitiems, turėtum daryti tai, ką nori ir neriboti savęs.
Mažų mažiausiai, ką bet kuris toks užsiėmimas atneš – tai gerai praleistą laiką, žinias ir begalę gerų emocijų.

Taaaaiii… Ar turi užsibrėžęs kitų tikslų, idėjų arba slaptų troškimų?

Tikrai taip – mano kitas tikslas yra parašyti knygą apie vyrų stilių. Na, ne tik ją parašyti, tačiau ir išleisti, kad galėčiau visomis sukauptomis žiniomis pasidalinti su vyrais ir padėti jiems geriau rengtis. Na, taip pat ir moterimis, kurios nori gražiai aprengti savo vyrus. 🙂

Ačiū, Algirdai, už pokalbį!

Tikiuosi, kad pokalbis Jus įkvėpė peržiūrėti savo spintą, o dar svarbiau – elgesį. Nors man stilius – tai debesų sfera, bet, matyt, reikia neatsilikti…

…Ir svarbiausia savo kailyje jaustis laimingai; atrasti savo stilių ir jį pamilti!

Jūsų laimingai besirengiantis,
Paršelis Antanas

Parašykite komentarą

Palikite komentarą. Anonimiškai.