Minimalizmo privalumai (5/7): Išgelbėk gamtą, gyvūnus ir tyrą orą

365 tekstai minimalizmas minimalizmo privalumai
Pamąstymai ir juodraščiai

Dienos tikslas: 169 žodžiai. Parašyta: 269.

Taip pat Minimalizmas tau gali padėti…  Išsaugoti gamtą, gyvūnus ir pasaulio ekologiją.

Ar pameni Kalėdas ir pusnis sniego? Sniego senius žiemą ir varlių kurkimą vasarą? Paukščius pavasarį ir voveraites rudenį? Jei prisimeni – tada tau gerai. Pasisaugok tuos prisiminimus, nes tau jų prireiks. Jeigu, aišku, neįsikiš visagalis Dievas ir neatitaisys to, ką spėjome pridirbti.

2015 metų Kūčių naktį buvo 1 laipsnis šilumos. Kalėdų dieną – 8 laipsniai šilumos. Pagal Celsijų, ne pagal Kelviną. Taip pat 2015 metais lijo visą vasarą ir tvyrojo apie 15 laipsnių šiluma, vieną savaitgalį šovusi iki 38 laipsnių sauso karščio, o po dviejų dienų nuslūgusi iki daugmaž 25 laipsnių. Tikiu, kad tai prisimeni.

…Įdomiai, ar ne?

Ir tai ne paskutinis klimato pokyčio efektas – kartu su temperatūra sutriko paukščių žiemojimo metas, augalų žydėjimas (2015 metų gruodį prieš Kalėdas mačiau žydinčius kačiukus). Jau pasikeitė viskas, kas susiję su gamta – mūsų maisto augimas, oro užterštumo lygiai, keisti potvyniai vidury vasarų. Ir pokyčiai nesiruošia sustoti.

Tokios tokelės.

Aš nebandau kažkaip tavęs gąsdinti, bet faktai rodo, kad Lietuvos gamta jau yra bent dalinai sušikta ir ateityje, jei nieko nekeisime, ji taps sušikta tiek, kad mūsų vaikai žiūrės į nuotraukas ir stebėsis, kaip prieš 30 metų Kaune būdavo žiemos su -20 laipsnių temperatūra.

…Ką galima padaryti?

Nors ekologija ir rūpinimasis gamta jau galbūt pasiekia kai kurių protingesnių lietuvių galvas, bet pripažinsiu, tai gali būti sudėtinga. Ypač, jei nepasakoma tiesiai, kuris produktas yra žalias, o kuris – ne.

Užtat paprastumo principai leidžia išvengti „Ką daryti pridirbus bėdą?“ laiptelio . Ir, vietoj to, įsikiša laiptelyje „Ar tikrai tau reikia kenkti gamtai?“.

O tai, mano įsitikinimu, geriau. Ypač, jei nesinori savo vaikams ir mažiesiems anūkams palikti rudos, visada lietingos pliurzės su Akropoliu viduryje, kurią jie vadins Lietuva.

Už gamtą,
Danielius

Parašykite komentarą

Palikite komentarą. Anonimiškai.