Šis tekstas yra archyvinis. Originalus straipsnis pasirodė adresu:  http://tunusipelnei.blogspot.lt/2014/06/projektas-333-pradzia.html

Paimta: 2017-04-16

Projektas 333: Pradžia.

Biželio pirmoji šiemet man reiškia šiek tiek daugiau, nei kalendorinės vasaros pradžią.

Nuo šiandien aš pradedu dalyvauti „Project 333”, o tai reiškia iššūkį mano vartotojiškiems įpročiams, improvizacijos galimybėms ir tuo pačiu palengvėjimą mano spintai, skalbimo mašinai ir, tikiuosi, laiko, kurį rytais praleidžiu prie veidrodžio sutrumpėjimą. Apie ką aš čia kalbu? Tuoj pat viską paaiškinsiu.

Project 333 yra nuostabus projektas, kurio tikslas – išmokti gyventi paprasčiau. Projektą sukūrusi Courtney sugalvojo idėją – visą sezoną (tai yra, tris mėnesius) vilkėti tik 33 drabužius. Rodos, labai mažas skaičius, juolab, kad į jį įeina ir lauko drabužiai bei batai? Vis dėlto, tiek Courtney, tiek jos projekte dalyvaujantys žmonės tiki, kad tiek drabužių pakanka (o kartais net būna per daug) norint gyventi patogiai, neapsikraunant bereikalingais, nenešiojamais drabužiais ir negaištant laiko prie spintos skundžiantis, kad „neturiu ką apsirengti”.

Turiu pripažinti, kad pastaruoju metu man dažnai kildavo ši „neturiu ką apsirengti” arba „mano spinta būtų tobula, jei dar turėčiau tą, tą ir aną” problema. Bet ar iš tiesų man reikia kažko daugiau? Ar tikrai pamačiusi parduotuvėje gerą išpardavimą turiu skubėti ir pirkti drabužius, „nes paskui taip pigiai nebus”? Ilgą laiką didžiausią turimų pinigų dalį išleisdavau drabužiams, bet kažkodėl niekada dėl to nesunerimdavau, nes man tai atrodė logiška. Bet atradusi „Project 333” dar kartą viską permąsčiau – ar tikrai man dar daiktų? Ar tikrai reikia visų, kuriuos turiu? Juk vistiek nėra taip, kad viskas, kas kabo/guli/mėtosi spintoje yra nešiojama – dažniausiai pasirenku kelis mėgstamiausius drabužius ir juos nešioju dažniausiai. Taigi, nusprendžiau viską keisti ir priimti projekto iššūkį. Turiu pripažinti, kad man tai atrodo net laaabai nelengva, bet smarkiai tikiuosi, kad man pavyks.

Taigi, o dabar šiek tiek apie projekto taisykles. Originalios taisyklės yra tokios:
1. Reikia susidaryti spintą sezonui (trims mėnesiams) iš 33 drabužių. Į šį sąrašą įeina batai, lauko drabužiai, papuošalai ir aksesuarai. Į sąrašą neįeina apatiniai, maudymosi kostiumėlis, namų drabužiai (su sąlyga, kad jie ir bus nešiojami tik namie), darbo drabužiai, jei dirbama su uniformas, sportiniai drabužiai (su sąlyga, kad jie bus vilkimi tik sportuojant). Visus kitus turimus drabužius reikia sudėti į dėžes ir paslėpti iki kito sezono.
2. Jei drabužis suplyšta arba nebetinka (priaugus ar numetus svorio ir pan.), jį galima pakeisti kitu, tačiau svarbu, kad būtų išlaikomas 33 drabužių skaičius — tai yra, jeigu vienas drabužis įdedamas, kitas turi būti išimamas.
3. Kiekvienas dalyvis gali pritaikyti projekto taisykles sau – pavyzdžiui, jei kažkam pasilikti tik 33 drabužius yra nerealus iššūkis, galima pradėti su 50, kitą sezoną šį skaičių mažinti. Arba, galima pasirinkti į šį skaičių neįskaičiuoti batų ar papuošalų ir pan.
Pagrindinė taisyklė: nereikia savęs kankinti. Jei kažkuriuo metu matai, kad spintoje turi per mažai šiltų drabužių, ar pan, visada galima koreguoti 33-uką. Vis dėlto, svarbu ir per daug sau nenuolaidžiauti ir keisti drabužius tik tada, kai tikrai to reikia.

Kad jūs žinotumėt, kaip sunkiai aš susidarinėjau savo top 33. Visų pirma, man atrodė toookia fantastika, kad į šį skaičių turi įeiti ir lauko drabužiai, batai  bei rankinės! Tiesa, aš nusprendžiau pasirinkti kiek palengvintas taisykles – į savo sąrašą neįskaičiavau aksesuarų (papuošalų, diržų, šalikėlių). Bandžiau sąrašą dėlioti ir šiaip, ir taip, kol galiausiai jį susiaurinau iki išrinktųjų 33. Taigi, rodau savo pasirinkimus:

2 džinsai
3 marškiniai
5 palaidinės
4 megztiniai
6 suknelės
1 švarkas
4 poros batų
2 sijonai
1 paltukas
3 rankinės
1 medžiaginis maišelis
1 kombinezonas

O štai ir viskas iš arčiau (atsiprašau dėl prastos kokybės, mano fotoaparatas laikinai iškeliavęs, o fotografavimas telefonu mano drabužiams suteikė daugiau mėlynų atspalvių, nei jų iš tiesų yra):

Ar galite patikėti, kad artimiausius tris mėnesius vilkėsiu tik tiek drabužių? Skamba kaip rimtas iššūkis, tiesa? Na, bent jau bus gerokai lengviau viską skalbti, arba supakuoti į lagaminą važiuojant prie jūros.
O ir šiaip, bus įdomu bandyti iš naujo atrasti savo stilių naudojant ribotą kiekį drabužių, stebėti, kuriuos nešiosi dažniausiai, o kuriuos – rečiau bei atrasti, kiek daiktų man iš tiesų reikia. Tikiuosi, kad šūkis „Be More with Less” mane skatins ir ves į priekį. O tam, kad man būtų smagiau ir kad galėčiau sekti savo progresą, dalinsiuosi savo kiekvienos dienos apranga šiame tinklaraštyje ir Instagram paskyroje.
Pradėsiu nuo šios – pirmosios dienos – aprangos nuotraukų:
O kokia tvarka jūsų spintoje? Ar nuolat dėvite visus ten laikomus drabužius? Gal norite prisijungti prie projekto ir kartu iškelti sau šį iššūkį? Tam niekada ne per vėlu!
>