Perspektyva: Kaip pasaulį suvoki tu?

Pažiūrėk į stiklines apačioje. Jos visiškai vienodos, tačiau skirtingi žmonės jas vertina skirtingai. O kaip su tavo gyvenimu? Kaip jį matai tu?

Pabandykime atlikti paprastą pratimą. Aš jį naudoju, kai rodos viskas dūžta į šiupus, pavyzdžiui, netyčia ištrynus visos knygos juodraštį (taip, man tai jau yra nutikę…).

Tačiau po šio pratimo mano požiūris pasikeičia ir įgaunu naujų jėgų!

Atlik pratimą:

 1. Išsirink vieną asmeninę problemą, su kuria susiduri šiomis dienomis.
 2. Tada atsakyk sau: ko gali išmokti sprendžiant ją?
 3. Ir galiausiai: duok vardą savo bėdai! Įvardink jos esmę!

Pavyzdžiui…

 1. Turiu begalę nebaigtų darbų ir mane bombarduoja laiškai dėl vėlavimo.
 2. Spręsdamas nebaigtų darbų katastrofą išmoksiu a) kaip efektyviau dirbti, b) kaip neprisiimti milijono darbų vienu metu ir c) kaip išgyventi stresą.
 3. Ir šią bėdą galiu pavadinti „bėda, kuri padės dirbti su galva“!

…Ir taip, tai labai asmeniškas pavyzdys. Šią savaitę tai nutiko man. 🙂 Taigi – tavo eilė. Kokią problemą-ne-problemą turi tu?

 • 1. Baimė prisiimti atsakomybę jei nesu 100 proc. tikra, kad pasirinkimas geras ir nesugebėjimas apsipręsti.
  2. Prisiimdama atsakomybę galiu išmokti labiau pasiitkėti savimi, išmokti nuspręsti, kas svarbu, o kas ne bei greičiau priimti sprendimus.
  3. Užknisanti baimė, kuri stabdo judėti pirmyn.

 • Vienintelė problema yra pinigų trūkumas komfortiškai gyvent. Tik nežinau kiek daug jinai problema, nes pradėjau vis daugiau naujų ir įdomių dalykų pasyviom pajamom uždirbi. Prieš kelis mėnesius problema buvo samdomas darbas, kadangi neturėjau laisvo laiko sau, dabar šita problemą išsprendžiau ir turiu begale laiko daryti tik tai, kas man patinka. Esu lankstus, laimingas, nuolat besišypsantis žmogus! 😉

 • Problema- nuotaikų kaita. Kaip sakant, kokia nuotaika – toks ir požiūris. Jei yra nuotaika, viskas ok, bet jei nėra, tai galiu ištisas dienas praleisti nieko nedarant ir žiūrint bukas laidas per tv.
  Spręsdama išmoksiu: kontroliuoti save ir savo nuotaikas; atlikti reikalingus darbus, o ne gulėti prie tv; optimizmo ( kurio man dažnai trūksta).
  Pavadinimas: Daugiau saulės, mažiau lietaus 🙂 (esmė daugiau geros nuotaikos, mažiau blogos) 🙂

 • Burunduko sindromas. Čia mano iššūkis kaip išmokti nekaupti daiktų ir galvoje nedaryti „bardako”, mintis užrašyti ir visų nelaikyti iki kol užvirs „čainykas”. Svarbiausia neatidėlioti Sprendžiant susidariusią situaciją matau nuostabią stiklinę, kadangi išmoksiu planuoti laiką, susitvarkysiu ne tik galvą bet ir namus bet to grįšiu prie rašymo. Yuhooo

 • stikline nuostabi, o tai dar ir per silpnai pasakyta 😉

  1. pastovus automobilio gedimas, atrodo nebepataisoma… 😀 kiekvienas meistras savus variantus pasakoja…
  2. pasirinkti tinkamus ekspertus, negaileti uz atitinkamas zinias pinigu, planuoti laika taip, kad buti visada su auto, bet ir ja sutaisyt, kol man ji bus nereikalinga, pvz. darbo metu 😉
  3. auto-servis 😀

 • 1. Noras atlikti darbus greitai. Lb. Greitai ir kokybiškai, kai jie yra beįdomūs, zudėtingi ir užimantys daug laiko.
  2. Spręsdamas šią problemą išmoksiu a) Kantrubės. b) Konventracijos. c) Laiko valdymo. d) Poilsio pertraukėlių paskirstymas darbo eigoje. e) Disciplina.
  3. „Ledynmečio voverė”.
  Bėda kuri padės numesti apsukas ir normalizuotistreso lygį.

 • Šiomis dienomis man ramybės neduoda nesibaigiantys projektai, jų daugėja ir daugumą jų užsakovams reikia skubiai. Iš šios situacijos mokausi darbus atlikti greičiau, laiką naudoti kuo racionaliau, darbus paprastinti. Taip pat tai puiki praktika kaip bendrauti su klientais kai yra abipusis stresas:) Šią situaciją pavadinsiu „Į viską žiūrėk paprasčiau”.

 • Mano stiklinė pusiau pilna)))
  1. problema – sudėtingų problemų sprendimo atidėliojimas.
  2. sprendžiant šią problemą išmoksiu susikoncentravimo, planavimo, disciplinos, emocijų valdymo.
  3. ryžto stoka(((…

 • 1. Turiu darbų, darbelių, tiek darbe, tiek po darbo tenka pabėgioti dėl kitų veiklų arba namie laiškai el. pašte.
  2. Ko išmokau/galiu išmokti: kaip planuoti laiką, efektyviau dirbti, neprisiimti daug darbų vienu metu, paprašyti pagalbos, kartais pasakyti „ne”, atrasti laiko ir poilsiui, vertinti laiką.
  3. Pavadinsiu – Darbų gausa, kuri padės vertinti laiką + nepamiršti savęs.

 • 1. Dėl laiko stokos, pagelbėjant sau užsisakiau maistą i namus visai dienai, dviem savaitėm su pristatymu, kurį turi atvežti ryte ir antrą dieną iš eilės sutartu laiku aš jo nesulaukiu.
  2. Sprendžiant šia „bėdą”
  a) galiu išsiugdyti kantrybę,
  b) visada būti pasiruošusi netikėtumams,
  c) tinkamai atsirinkti maisto tiekėją,
  3. Ir ją pavadinčiau „kai neturi kitų bėdų..” �

 • Mano problema, nuolatinis minčių chaosas, kapstymasis praeityje, baimės lydincios kiekviename zingsnyje, nepasitikėjimas. Ko aš iš to ismokstu? Manau nieko. Tiesiog sunku. Ir negaliu suteikti šiai problemai vardo. Tiesiog gyvenu su tuo ir nežinau/nemoku kaip gyventi kitaip.

 • 1. Visą savaitę neišsimiegu, dėl to vangiai keliuosi ir neefektyviai atlieku dienos darbus kas sąlygoja, kad vėl vėlai nueinu miegoti ir per rūpesčius negaliu užmigti;
  2. Spręsdama šią problemą išmoksiu disciplinos pasakyti sau kada laikas miegoti, susiplanuoti darbus taip, kad suspėčiau atlikti darbus laiku ir liktų laiko nusiraminti prieš miegą, atrasiu būdų kurie padės vakare greičiau užmigti ir efektyviau išsimiegoti
  3. Miegoti reikia naktį, o ne tada kai reikia veikti.

 • Mano stiklinė pusiau pilna.
  1. Nemėgstamą darbą atidėlioju jau visą savaitę, nors jau tuoj vėluosiu….
  2. Atlikdama šį darbą išmoksiu: planuoti, būti atsakinga.
  3. Bėda, kuri padės išmokti atlikti viską iki galo.

 • 1.Nerandu laiko sau
  2. Manimi niekas nepasirūpins, todėl reikia išmokti pavesti darbus kitiems arba tiesiog nedaryti to kas nėra būtina čia ir dabar pvz. sutvarkyti vaikų žaislus.
  3. Mama/žmona – viską įmanoma suderinti

 • 1. Turiu darboholikę bosę, kuri verčia (tuo pačiu aš sutinku) ir mane dirbti daugybę valandų.
  2. Spręsdama šią problemą, baigiu išsiaiškinti ko noriu iš darbo aplinkos/sąlygų ir pan. Taip pat mokausi kovoti už savo norus! Bei suvaldyti streso lygį.
  3. Problema, kuri tuoj išsispręs.

 • 1.Šiuo metu turiu pernelyg daug norų ir idėjų. Todėl blaškydamasis tarp jų, nė vieno iki galo neįgyvendinu, o nepasiekti tikslai tik dar labiau stabdo progresą.
  2.Spręsdamas šią bėdą:
  a) išmoksiu teisingai paskirstyti prioritetus
  b) nesiblaškant susikoncentruoti į konkrečias užduotis
  3.Pavadinsiu ją „Norėti niekas nedraudžia”

 • Taip,
  Sveiki bičiuliai,

  Pastaruoju metu, kartais užsiėmu viena veikla, kai atrodo ir norisi jog jau daryčiau visai kita.
  Kai skiriu laiką o atrodo turėčiau skirti svarbesniam dalykui.
  PVZ. skaitau knyga ilgiau nei planavau (nes labai jau daug joje randu) o norisi eiti aplankyti draugę…
  Pavadinčiau ją, „Laiko paskirstymas” (tiems kas svarbiausia).

 • 1.Keista bet kai galvoju apie problemas, suprantu kad aš jų daugiau nebevadinu problemomis… turiu rūpestį (tikslą) kaip suorganizuoti „Laimingųjų šunsnukių” susitikimą Londone…
  2.Ko galiu išmokti iš šio tikslo:
  A) Kaip organizuoti susitikimus.
  B) Kaip pasiryžti daryti tai ko dar nesu daręs.
  C) Kaip siekti savo tikslų.
  D) Išmokti kaip bendrauti su broliais.
  3. Ir šis rūpestis(tikslas) padės suprasti kitus „Laimingus šunsnukius”, kas juos vargina, kaip jie gyvena, kaip jie tvarkosi su savo problemomis, padės atsipalaiduoti ir pajausti dar didesnį laimės jausmą, kadangi pirmą kartą susitiksiu su tokiais broliais kaip aš… ir bus įgyvendintas dar vienas tikslas kurio noriu pasiekti per ateinantį mėnesį.

 • >