viską saugoti tekstiniuose failuose

Kalbant apie technologijas, tvirtai tikiu, kad paprasčiau yra geriau.

Siekdami pasinaudoti vis galingesne kompiuterine galia, mes nuolat didiname užduočių ir duomenų sudėtingumą – dabar viskas nebėra paremta tekstu (kaip kad anksčiau, kai buvo žiniatinklis), dabar viskas yra grafinė ir vis dažniau naudojama vaizdo medžiaga.

Rezultatas – turtingesnis vaizdinis pateikimas, kuris yra nuostabus, tačiau tuo pat metu puslapiai įkeliami lėčiau, programos išsipučia ir stringa, o informacija, kuri galėjo būti pateikta paprastai ir greitai, dabar pateikiama vaizdo įrašu, todėl, norėdami gauti vieną ar dvi svarbiausias informacijos dalis, turime laukti kelias minutes.

Sudėtingumas yra išpūstas, lėtas, apsunkinantis. Dar blogiau, kad mūsų duomenys dažnai būna susieti su patentuotais formatais, duomenų bazėmis, kurios gali būti sugadintos, formatais, kurie nesusikalba su kitomis programomis.

Paprastumas yra greitas, taupus, lengvas. Paprasto formato duomenys, pavyzdžiui, tekstiniai, yra mobilūs, juos galima perkelti į bet kurią programą, jie nėra pririšti prie nuosavybinės programos ar duomenų bazės.

Kelerius metus buvęs sudėtingesnių formatų ir programų gerbėjas, vis labiau pereinu prie tekstinių failų.

Man patinka tokios programos kaip „Evernote„, „Yojimbo„, net paprasta „Notational Velocity„, bet tiesa ta, kad tekstinės bylos yra tokios pat geros. Be to, jie greitesni ir paprastesni.

Galiu įkelti savo mėgstamą teksto redaktorių(„TextEdit”, labai paprastas) ir per dvi sekundes pradėti rašyti tekstą. Įkelti didesnę programą, pavyzdžiui, „Evernote” arba „Yojimbo”, prireikia kelių papildomų sekundžių, o kiekviena iš jų užima kur kas daugiau sistemos atminties ir lėtina darbą. Netgi lengvoji „Notational Velocity”, puiki programa, saugo informaciją duomenų bazėje, kuri gali būti sugadinta, tokiu formatu, kurio negalima perkelti kitur.

Nors mėgstu grafines programas, mano poreikiams jos tiesiog perteklinės. Jūsų poreikiai gali būti sudėtingesni, reiklesni, bet mano – ne.

Įrašus, straipsnius, knygas rašau „TextEdit” (arba „WriteRoom„, kai jaučiu, kad per daug blaško dėmesį), tada įklijuoju juos ten, kur reikia.

Užrašus, darbų sąrašus (kai man jų reikia), kitą informaciją, kurią reikia išsaugoti, laikau tekstiniame faile ar trijuose. Juos galiu atidaryti per pusę sekundės, o greita komanda „Rasti” galiu rasti bet kokią informaciją.

Vėlgi, mano poreikiai tyčia yra paprasti. Tekstiniai failai yra minimalistiniai, lengvi, greiti, taupūs ir todėl gražūs.

Atnaujinimai

  • PStevenP paklausė, ar saugau savo tekstinius failus Google dokumentuose. To dar nedariau – paprastai tai darau tik tada, kai kažkuo dalinuosi. Pastaruoju metu failams sinchronizuoti naudoju tik „DropBox”. Tačiau man patinka „Google Docs”. Vis dar ieškau geriausio metodo.
  • victorluft ir Scrod atkreipė dėmesį, kad galite nustatyti, jog „Notational Velocity” informacija būtų saugoma tekstiniuose failuose, o to nežinojau. Dėl to, mano nuomone, tai yra perspektyvus būdas tvarkyti tekstinius failus. Skaitykite daugiau.
  • abhidg pasiūlė Todo.txt kaip lengvą komandinės eilutės programą tekstiniam darbų sąrašui tvarkyti. Neblogai. Tikriausiai ja nesinaudosiu – man tinka TextEdit – bet tai gera alternatyva tiems, kurie teikia pirmenybę komandinei eilutei.