Dropshipping – nuo ko pradėti? Trumpa įžanga pradedantiems

Debesyliečių istorijos

Sveiki, debesyliečiai! Mano vardas Indrė. Nors gyvenime veikiau ir veikiu daug, nebijau iššūkių ir visada čiumpu galimybes. Jei paklausia kas aš, atsakau – dropshipperė.

Iš tiesų nuėjau ilgą kelią iki nepriklausomo nuo vietos ir paros laiko gyvenimo. Įkūriau Dropshippingo mokyklą ir apsupau save tokiais pačiais žmonėmis.

Kviečiu paskaityti apie dropshippingą, digital nomad gyvenimo būdą ir kaip tai ištraukė mane iš gyvenimo duobės.

Kadaise buvau tokia kaip visi. Niekuo neišsiskyriau, nors visada buvau labai aktyvi. Baigiau mokyklą, įsidarbinau, įstojau studijuoti. Baigiau studijas susiradau geresnį darbą...

Nežinau kokioje situacijoje esi Tu...

Tačiau mano priešistorė nebuvo rožėmis klota. „Įsidarbinau“ nuskambėjo gražiai? Tai kol studijavau dirbau valytoja, buvo metas kai dirbau dviejuose darbuose ir studijavau dieniniu rėžimu. Lengva nebuvo, bet kas man jaunai – bemiegės naktys studentui tai nieko baisaus. Dar būdavo ir papildomai kažką veikdavau, kad tik prisidurt. Čia turbūt tas bruožas, kuriuo skiriasi verslininkai nuo paprastų darbuotojų. Aš viskam turėjau laiko. Nes labai norėjau viskam turėti laiko. Ir daug svajojau.

Vėliau jau diplomuota specialistė įsidarbinau į puikias pareigas – ekonomistė inžinierė. Dar ir šiandien nežinau ką tiksliai toks specialistas daro. Po studijų mane persekiojo nesėkmės. Truputį padirbėjusi supratau, kad negaliu pakęsti darbo. Aš tikrai visa savo siela nekenčiu žadintuvo ir spūsčių. Vienu momentu jau pradėjus dirbti sau – sekmadieniais aš verkdavau, nes žinojau – rytoj nuo šešių ryto skambės mano telefonas. Kadangi pirmieji mano verslai nebuvo labai sėkmingi, tos ašaros, ypač priešbankrotinės, buvo labai tikros.

Nepagalvokite, kad skundžiuosi. Oi ne. Visos nesėkmės, kad ir kaip mane talžė emociškai ir finansiškai buvo geriausios mano mokytojos.

Dabar tai nebeatrodo baisu, gal net kiek juokinga – tačiau tuo metu buvo sunku. Kaip šiandien menu – einu pirkti šuniui maisto už paskutinius centus. Vėjai kišenėse ir aš buvome gana geri draugai.

Tai tiek trumpai apie mano pradžią, tik norėjau, kad suprastumėt, jog, kad ir kokiame taške dabar esate viskas praeis. Viskas visada praeina. Išaušta nauja diena ir mes privalome judėti pirmyn. Kiekvieną dieną, net ir pačią sunkiausią galvodavau apie tai, kad nors dabar ir labai sunku – tai baigsis. Ir baigėsi.

Dropshippingo apsireiškimas!

Nuo seno buvau interneto fanė. Dabar tai jau nebe naujiena, tačiau kai startavau buvau lygintina su beprote. Verslai žlugę, pati „sėdžiu“ biržoje, pajamos minimalios, nieko neturiu ir sėdžiu visą dieną prie kompiuterio. Ką pasakytumėt tokiam žmogui? Ištisas dienas, kad jau nebeskambino niekas, nes nesumokėjau telefono sąskaitos, sėdėjau ir žiūrėjau youtube. Peržiūrėjau tiek vaizdo įrašų apie internetinį uždarbį, kad akys mirguliavo. Aš niekur neidavau. Visą dieną ieškojau kažko. Primaigiau tiek visokių apmokamų reklamų, kad sunku ir suskaičiuot. Būčiau ir investavusi į visokius keistus tūkstančius procentų palūkanų žadančius projektus. Visa laimė, kad neturėjau ką investuoti. Kas žino kiek daug pasiekiau dropshippinge mano, kad labai čia viskas buvo paprasta ir ėmiau, radau ir padariau. Tai ne – aš atfiltravau tiek mėšlo internete kol radau, kad sunku būtų suskaičiuoti.

Vieną eilinę dieną, skaitant ir žiūrint „how to earn money online“ 1 visas rubrikas iš eilės išgirdau žodį – „dropshipping“.

Suklusau. Tokių dalykų dar nebuvau girdėjusi. Tai priminė svajonę, nes aš vis galvodavau kaip padaryt, kad miegi, tada atsikeli ir žiūri kiek pinigų gavai. Kadangi, aš nedvejodama imdavausi visko – pasiryžau imtis ir šios veiklos. Mano „google“ ir „youtube“ paieškos patobulėjo – pradėjau ieškotis visos įmanomos informacijos apie dropshippingą ir jos nebuvo labai daug.

Bet manęs tai nesustabdė – esmę pagavau iškart, tai iškart ir pradėjau dėti skelbimus. Nekokybiškus, negražius, dabar kai viską suprantu, gal net ir neaiškius skelbimus – bet pradėjau.

PIRMAS PARDAVIMAS! Pirmas pardavimas apsireiškė tą pačią naktį. Kaip šiandien pamenu tą jausmą. Verslas veikia! VEIKIA! Tie pirmi uždirbti centai pardavus bevielę pelę 2015 metų vasario 22 dieną apie 3 valandą ryto mane taip išjudino, kad nežinojau kur dėtis. Galvoje virė mintys – taip aš padarysiu, aš galiu, pagaliau kažką radau ir tai veikia! Tas jausmas… visi dropshipperiai su manimi sutiks – pirmo pardavimo niekas nepamiršta. Ir neįmanoma nupasakoti – pajusite tik pabandę.

Pažintis ir aistra.

Kai susipažinau su dropshippingu tai pamilau galima sakyti iš pirmo žvilgsnio. Tarp mūsų įsiplieskė aistra ir ji gyva iki dabar. Dropshippingas iš pažiūros lengvai prieinamas ir nuobodokas susipažinus atskleidė savyje slypinčią galią ir tvirtybę. Kuo labiau pažinau jį, tuo labiau supratau, kad tai man, mano ir man pakeliui.

Kuo daugiau radau atsakymų, tuo daugiau man kilo klausimų. Šis verslas senas ir platus. Jis turi labai daug perspektyvų ir labai daug strategijų. Šiame versle galite pasitelkti geriausias savo savybes ir jas pritaikyti verslui.

Mėgstate tyrinėti rinką? O gal jūsų „fetišas“ yra marketingas, tai yra, kurti, galvoti, maketuoti, dėlioti, rašyti? O gal jums neįdomu nei vienas iš minėtų, jūs tik norit daryti ir uždirbti? 

Viskas gerai, nes visiems čia yra vietos. Nebūtina turėti marketingo ar programavimo žinių, kad uždirbtum iš dropshippingo. Netgi galite būti visiškai susipykę su fantazija. Arba priešingai – jūsų kišenėse švilpauja vėjai, tačiau idėjų jums nestinga. Visi mes čia galime būti, dirbti ir uždirbti jei tik turime pakankamai ryžto prieiti prie jo. Užsiliepsnojus aistrai niekas nebebaisu.

Kelias į laisvę

Daugelis žmonių per visą savo gyvenima sau taip ir neatsako kas jiems yra laisvė. Aš visada žinojau kas tai yra man. Jei jūs nežinote atsakymo – būtinai raskite jį. Kiekvienas sau turime atsakyti sąžiningai. Man laisvė susideda iš kelių dalių:

 1. Nepriklausomybė nuo vietos. Kaip žmogui, kuriam sėdint vietoje man čiuožia stogas aš turiu daug judėti, matyti,daryti, patirti. Kelis kartus gyvenau svečiose šalyse – tai man patinka labiausiai. Atvažiuoji kažkur ir žinai, kad čia tavo namai. Susikuri rutiną, dienotvarkę, randi draugų, eini linksmintis. Tampi vietiniu, matai tikrą šalį. Ne prabėgom leki per turistines ar neturistines vietas. Tu būni, tu įsigyveni, pajauti kitų žmonių ritmą. Žinai, kada kaimynui laisvadienis, esi pakviečiamas į vietinę šventę, tave ateina pasveikinti su gimtadieniu, supažindina su tradicijomis. Dropshippingas man leido visa tai sau leisti patirti, išvažiuoti ir darbas, pajamos nuo to nekenčia. Tai labai žavinga. Matyt tai vertinu labiausiai.
 2. Pajamų lubų nebūvimas. Nežinau kaip jūs, bet aš visada mėgau svajoti. Svajoti daug ir stipriai. Kai dirbau samdomus darbus mane tai spaudė. Dabar aš žinau, kad nieko nėra neįmanomo. Jokia, absoliučiai jokia, suma, kuri toptelėjo jums kaip uždarbis nėra nereali. Ar ji turi tris, keturis, penkis, šešis ar septynis ženklus. Tai nėra nerealu. Aišku, kuo daugiau ženklų – tuo daugiau darbo teks įdėti, darbuotojų pasamdyti, gal net dropshippingo verslų pastatyti. Tačiau nieko nėra neįmanomo šiame versle. Dropshippingas man leidžia užtikrintai svajoti, o tada kurti planą ir judėti svajonės link.
 3. Laiko valdymas. Niekada nesupratau tokio išsireiškimo: „nežinau ar mane išleis atostogų“. Savo laikui vadovauti noriu pati. Nors dirbu tikrai daug dėl didelių savo svajonių, jeigu aš šiandien noriu skristi į Italiją – aš skrisiu. Jeigu aš noriu važiuoti į Prahą – aš važiuosiu. Jeigu aš noriu pagyventi Kinijoj – aš pagyvensiu. Man nereikia prašyt kažkieno leidimo. Jeigu noriu dirbti per naktį – dirbsiu. Jei nenoriu dirbti pirmadieniais – nedirbsiu. Taip priklauso tik nuo manęs. Laiko kontrolė man buvo svarbi nuo paauglystės ir kuo toliau, tuo labiau aš vertinu laiką.

Mano kelias į laisvę nebuvo lengvas. Dropshippingo lektorių, trenerių ar mokytojų prieš ketverius metus nebuvo daug. Buvo madinga išvis slėpti, kad esi dropshipperis, kad tik nereiktų atsakyti į klausimus kitiems.

Dropshippingo starte galėjau lygintis su aklu viščiuku – neturėjau kapitalo, neturėjau žinių, visa informacija, kurią gebejau susirinkti buvo pagrįsta forumais. Apie galimas klaidas sužinodavau tik jas padariusi. 

Tada aiškindavausi ką padariau ir tik tada bandydavau atsakyti kaip to nepakartoti. Dar kokius tris kart pakartojusi suprasdavau. Dabar didžiulės pagalbos galima rasti pas kolegas dropshipperius, o kadaise net paprasti, atrodytų savaime suprantami dalykai buvo sudėtingas galvosūkis.

Kelionės...

Toks darbas ir gyvenimo būdas suteikė laisvę keliauti kiek noriu, kur noriu, kada noriu. Kelionės pasirodė esančios tikras lobynas. Pamėgome keliauti ne savaitei ar dviems, o apsigyventi ir pažinti šalis. 2018 metus sutikome Filipinuose, ten praleidome beveik 5 mėnesius, susiradome draugų, pažinome šalį, papročius, žmones, kultūrą. Tapome dalimi bendruomenės, kurioje gyvenome. Tokiu pat keliu 2017 pradžioje pažinome Kinijos Guangdong apylinkes. Keliaukite – tada atsiveria akys, prasiplečia protas, kyla daug idėjų ir noro jas įgyvendinti. Jautiesi gyvas patirdamas naujus dalykus. Labai rekomenduoju. Labai vertinu tai, kad turiu galimybę keliauti ir būti kur noriu, kiek noriu laiko ir mano pajamos nuo to nenukečia. Tai tikriausiai svarbiausias aspektas, kodėl pamilau dropshippingą. Prekyboje prekės tave pririša prie vietos, tačiau dropshippingas yra visiškai atrišęs man rankas. Tai stebuklinga!

Kas yra sėkmė?

Sėkmė neegzistuoja. Sėkmė yra uždirbama. Kartais man taip juokinga kai girdžiu: „Tau tai lengva kalbėt, kai tau pasisekė“.

Mielieji, jūs nerasite žmogaus, kuris sakytų, kad jam ėmė ir pasisekė. 

Tam, kad aplankytų vadinama „sėkmė“ dažniausiai yra nepaprastai daug dirbama, mylima ir puoselėjama tai kas daroma. Klystama ir vėl bandoma iš naujo ir tada, kartu su patirtimi, kuri dažniausiai yra labai karti vieną dieną ateina sėkmė. Sėkmės neuždirbsime per naktį. Dirbti reikia diena iš dienos ir nuosekliai. Tada mes pasieksime ir/ar sulauksime savo išsvajotos „sėkmės“.

Ko mane išmokė dropshippingas?

Dropshippingas yra lygiai toks pats verslas kaip bet koks kitas. Esminis skirtumas tarp tradicinio verslo ir dropshippingo yra tas, kad dropshippingas yra virtualus verslas, tai yra, mes viską galime daryti internetu.

Dropshippingas mane išmokė kelių labai svarbių bruožų. Pirmiausia tai darbo disciplinos. Joks verslas negali sėkmingai veikti jeigu veiksmai atliekami jo labui yra padriki. Sistemingas mažų darbų padarymas yra raktas į sėkmę.

Sekančiai išmokau nieko nebijoti ir spręsti bėdas tuojau pat. Versle būna, kad turi priimti sprendimus ir jeigu kažkas einasi ne taip kaip tikėtasi reikia imtis veiksmų tuojau pat. Sistema ir visuomenė ir šiaip žmonės yra linkę atidėti kažką daryti. Jeigu jūs nieko neatidedate, tai jau esate vienu žingsniu priekyje. Greitas reagavimas į bet kokius nukrypimus yra raktas nuo galinių „sėkmės“ durų.

Ir finale dar vienas išugdytas bruožas yra kantrybė. Daugelis tikisi vienos nakties rezultatų, nesvarbu ką darytų. Tačiau vienos nakties nakties rezultatai jei ir ateina, tai ir yra tik vienos nakties rezultatai.

Viską apibendrinus, tai ko išmokau – sistemingai dirbti, turėti ilgalaikius tikslus, nesitikėti stebuklų, o juos užsidirbti, judėti pirmyn kiekvieną dieną. Esu kantri ir mano verslas sistemingai auga. To mes visi ir siekiame.

Kaip atrodo dropshipperio diena?

Dropshipperius galima skirstyti į kelias kategorijas: naujokai, pažengę ir laisvi. Tai visų jų diena skiriasi. Aš laikyčiau save kažkur tarp pažengusios ir laisvos. Naujoko diena yra monotoniška pakankamai – kelti skelbimus, daryti užsakymus ir kartoti. Pažengę jau kažką samdo, kad monotoniškų veikmų nebereiktų atlikti, todėl jiems lieka daugiau laiko mąstymui kaip savo verslą padaryti geresniu. Jie priima daugiau sprendimų kaip, pavyzdžiui, priimti darbuotoją atlikti tuos ir anuos veiksmus, skelbimus reorganizuoti taip ir anaip, pridėti tą, atimti aną, sukurti dar vieną sėkmingą dropshippingo parduotuvę ir panašiai. Laisvi – turi sau pakaitalą ir sprendimuose.

Mano diena niekada nebūna tokia pati. Mano darbo ciklas manau yra apie mėnesį. Aš vertinu verslo rodiklius, domiuosi naujienomis, darau testus žiūrėdama kaip daugiau parduoti, priimu sprendimus ir darbuotojus, tikrinu kaip mums einasi ir jei matau, kad kažkas juda ne ta linkme imuosi veiksmų tai sutvarkyti. Mano darbas dabar kūrybiškesnis.

Vidinė virtuvė – kas yra dropshippingas ir nuo ko pradėti?

Dropshippingas – perpardavinėjimas prekių, kurių neturime. Ekonominis terminas – trikampė prekyba. Mes parduodame prekes, kurios yra pas mūsų tiekėją ir perkame jas tik tada jeigu arba kai parduodame. Labai paprastas modelis.

Tokia prekyba nuo seno užsiima labai daug įmonių Lietuvoje. Mes šį modelį pritaikome tarptautinei erdvei.

Dropshippingo pradžia turėtų būti žinios. Pirmiausia turėtumėte pasidomėti kaip tai veikia, kokios strategijos egzistuoja ir kaip šį verslą galite pritaikyti sau. Bazinės informacijos galite rasti mano šiame puslapyje. Rasite mane įvedę Indre Prichockaite.

Iš techninės pusės kaip atrodo ta dropshippingo virtuvė:

 1. Priimam sprendimą – būsiu dropshipperis.
 2. Pasirenkam strategiją. Atsakai į klausimas kur prekiausi ir iš kur prekiausi. Tarkim atsakymas: ebay iš aliexpress.
 3. Atliekam registracijas remdamiesi antro žingsnio atsakymais. Registracija Ebay, PayPal, Aliexpress, Simplybestcoupons ar panašiame cashback (perkant per tokius tinklapius gauname grąžą nuo išleidžiamų pinigų. Labai vertinga) tinklapyje.
 4. Pasirenkam prekę (dėl Dievo meilės, neskirkite atrankai pernelyg daug dėmesio. Bandykite. Tarkim – Motivational Wall Sticker).
 5. Keliam tos prekės skelbimą į Ebay.
 6. Pasirenkam sekančią prekę.
 7. Keliam sekančią prekę į Ebay.

Štai jums ir startas. Vėliau atsakysite į kylančius klausimus. Dabar imkite ir darykite.

Trečiasis kasmetinis Dropshipperių suvažiavimas 2018-08, Kauno rajone.

Dropshippingo mokykla ir bendruomenė!

Kai mano prekybinė patirtis buvo maždaug vieneri metai, daug kam padėjau atsakydama į klausimus. Tų klausimų vis daugėjo ir labai daug laiko teko skirti atsakymams. Man kažkaip atrodo negražu neatsakyti, aš niekada nepamiršau kaip atsakymai man pačiai būtų pravertę startuojant. Taigi, man ėmė stigti laiko atsakymamas. Sugalvojau, kad gal aš tiesiog papasakoju viską ką žinau ir visi nuo manęs atstos.

Į pirmąją mokymų grupę, bet tuo metu aš dar neturėjau idėjos mokyti buvo surinkta 50 žmonių. Tikrai didelis skaičius, nes tikėjausi kokių 7. Tada maniau, kad visi jau kas norėjo, tas girdėjo ir nieko čia daugiau daryti nebereikia man – galiu toliau dirbti. Tačiau radosi vis daugiau ir daugiau žmonių su klausimais ir užsidegimu pradėti, bei pagalbos prašymu. Taip gimė mokykla. Visai netyčia ir netikėtai. Tačiau sakoma, kad geriausi dalykai ir nutinka netikėtai. Mokykla yra gyvenimo dovana man.

Prie mokyklos ėmė jungtis įvariausi žmonės: verslininkai, mokiniai ir studentai, darbo žmonės, bedarbiai, ambicingi ir užsispyrę, kartais pasitaiko ir niurzgų – niurzga, bet vistiek dirba. Mokyklos atmosfera ir profesionalumas auga nepaprastai greitai. Narių žingeidumas sparčiu žingsniu veda mus pirmyn.

Daug žmonių sako: yra be galo daug nemokamos informacijos apie dropshippingą. Tai visiška tiesa. 

...Tačiau vienam ją apdoroti jau nebeįmanoma. O dar reikia ne tik apdoroti, bet ir atsirinkti naudingą nuo netinkamos. Mokymai tai sukramtyta informacija yra stiprus pagrindas po dropshippingo verslo kojomis. O bendruomenė yra vedlys. Bendruomenė skaičiuoja trejus metus. Mes esame sukaupę neįsivaizduojamą kalną informacijos ir patirties. Turime daug narių, kurie į dropshippingą pažiūrėjo rimtai ir samdomo darbo jau nebedirba. Jiems negaila patarimų, mes nepamiršome jog kažkada startavome ir patys. Mokykloje turime taisyklę: nėra kvailų klausimų, tad įprastų lietuviškiems komentarams paauklėjimų pas mus nėra.

Organizuojame ir gyvus susitikimus. Gal ne taip dažnai kaip norėtųsi, tačiau didžiuosiuose miestuose man teko susitikimams keisti sales į didesnes. Džiugu, kad žmonės ieško informacijos, mokosi, šviečiasi ir dirba dėl gražesnės ateities.

Palinkėjimas ir patarimai:

Nuoširdžiai ir net primygtinai patariu neišsigąsti savo klausimų. Jų kils (ypač starte) neišpasakytai daug. Ir tai normalu. Tačiau pradėkite judėti, mažais žingsneliais. Pradėkite domėtis, prisiregistruokite, įdėkite skelbimus. Dairykitės ir bendraukite.

Facebook nemokamos grupės „Dropshippingas LT Ebay“ ir „Dropshippingas LT Amazon“ gali jums padėti žengti pirmuosius žingsnius.

Klauskite kai kliūnate, nesukite galvos kol neužkliuvote. Nespręskite problemų kurių neturite. Kai problemą turite, spręskite nedelsiant.

Tokia pradžia: gal kiek padrika, gal kiek neaiški. Visos pradžios tokios. Būsite kaip Kristupas Kolumbas prieš save, atrasite daug naujų dalykų, nors atrodytų, kad viskas paprasta, bet kiekviena pergalė vedanti jus tikslo link motyvuos.

Jeigu matote save tokioje veikloje nedvejokite ir pradėkite. Linkiu jums nebijoti savo svajonių ir nebijoti svajoti. Nebijoti išsikelti per didelius tikslus. Nebijoti per daug pasiekti. Pirmyn, kolegos. Iki susitikimų!

– Indrė Prichockaitė 2


 1. Lietuviškai „kaip užsidirbti internetu“.

 2. Dropshippingo mokyklos ir bendruomenės įkūrėja.

 • Sveiki, ačiū kad esate, ir labai norėčiau pradė, bet kiek žiūrėjau niekur nerandu, kad būtų parodyta kaip pasidaryti ir kaip sistema dirba.

 • Labas! Pradėjau domėtis dropshipping’u. Netgi susikūriau parduotuvėlę. Tačiau užstrigau ties teisiniais dalykais- PayPal atidarymu (kaip suprantu prašomas individualios veiklos ar verslo liudijimo nr.), taip pat visit terminai, grąžinimai ir pan. Ar turite tokias paskaitas savo mokyloje kur paliestų grynai „formalumus” susijusius us oficialumu, vartotojo teisėmis? Noriu dropshipinti iš AliExpress. Dėkui.

 • sveiki, klausimas,butu jei noriu tarkim uzsiimti UK rinkaj[ebay+amazon],ir noriu prekiauti ten,tai turiu nurodyti UK adresa,nes kaip skaiciau neturint jo gali net banint,tad gal zinote kaip ji gauti ar susikurti??

  • Sveiki, stipriai nerekomenduoju amazon naudoti kaip tiekėjo. O dėl adreso – jei nurodot UK adresą registracijoje tada nereikės VAT numerio iki 85 000 GBP. Toks ir skirtumas

  • Reikia nepamiršti – mes tik tarpinė stotelė, tad ir grąžinimus suvaldom tarp pirkėjo ir tiekėjo. Tik tiek:)

 • Labas, noretusi papildomu pajamu tad pradejau dometis drip shippingu, prekyba lietuvos rinkai, ar isvis tai imanoma, prekiauti lietuvoje drop shipingu

  • Žinoma, kad įmanoma. Dropshippingas toks modelis, kurį galima prisitaikyti pagal savo norus 🙂

 • Prekės gamintojas yra Lietuvoje. Aš noriu pardavinėti jo produkciją Dropshiping principu savo susikurtoje el parduotuvėje. Ar reikia kažkokios sutarties su gamintoju? Gal yra koks šablonas?

 • Sveiki, gal žinote gerų europos supplierių, kurie tiektų prekes į Lietuvą greitesniais tempais nei aliexpress? Domėjausi bigbuy (tačiau kainos gan didelės, viską susumavus neapsimoka..)Taip pat domėjausi ir spocket, bet mažas prekių pasirinkimas.. būčiau dėkinga 🙂

  • sveiki, taip 🙂 daugiausiai dabar dirbu su Lenkija. Susisiekite atsiųsiu fb.com/indre.pricha

 • Norėjau paklausti ar dropshipinimas yra apibrėžtas kokio nors įstatymo kuris neleistu prekiauti esant nepilnamečiu ?

 • >