Kas yra „digital nomad“ darbo būdas?

Debesyliečių istorijos

„Nori žinoti, kas tai yra? Po šito nėra kelio atgal. Mėlyna piliulė – istorija baigta. Atsikelsi savo lovoje ir tikėsi tuo, kuo tiki. Imi raudoną – ir aš tau parodysiu kaip giliai veda svajonių šaly esanti kiškio ola.“ – paskutiniai žodžai, kuriuos girdėjo Neo prieš pasirinkdamas gyventi realybėje.

Tik filmo herojus ir nieko realaus? Gyvenime taip nebūna? O kas jeigu pasakytume, kad skaitmeninė erdvė yra reali, o sistema egzistuoja ir išnaudoja kiekvieną joje gyvenantį žmogų?

Sunku patikėti? Galbūt. Bet 21 technologijų amžiuje nereikėtų stebėtis, jeigu sutiksim vieną kitą skaitmeninį klajoklį.

Ir nekalbu aš apie tuos, kurie užsidarę savo kambaryje geimina ir gyvena World of Warcraft ritmu ar tiesiog scrollina Instagrame ir kartas nuo karto užima pilį per Clash of Clans. Tokie žmonės lygiai tos pačios, tik skaitmeninės sistemos įkaitai.

...Kaip tokiu netapti gali atsakyti tik ta grupė žmonių, kurie naršymą internete pavertė bilietu į kitokį gyvenimą.

Jokio ofiso, boso ir prisirišimo prie laiko ir vietos. Jie yra tikrieji skaitmeniniai klajokliai, išdrįsę gyventi kitaip.

Darbas internetu bet kurioje pasaulio vietoje, pastovūs nuotykiai ir savęs pažinimas.

Tapti klajokliu ar svajokliu galima greitai, tačiau norint dirbti digital nomad būdu reikia nemažai investuoti ir į save. Skirti laiko ne tik pramogoms, bet ir pažinimui interneto, kuris gali būti ne tik pramoga, bet ir uždarbio šaltinis.

Kažkada ir aš buvau tik svajoklis...

Tačiau atėjo metas, kai reikėjo susidurti su realybe – darbas, draugai, namai, darbas, atostogų ir savaitgalio laukimas. Toks gyvenimas buvo realus, svajonės tolimos ir jokio pasitenkinimo. Atėjo suvokimas, kad per ateinančius 20 metų atsiras tik žilstantys plaukai, veidą išvagos naujos raukšlės, o vaikai girdės tas pačias pabodusias senių istorijas...

NE! – tai buvo pirmas žingsnis, – Nepasiduosim ir nuobodžiai negyvensim.

Antras žingsnis – nustojom svajoti ir pradėjom žiūrėti į internetą ne kaip į pramogą, o kaip į galimybę. Pasaulyje yra 7,5 milijardai žmonių – pusė jų interneto vartotojai.

Trečias žingsnis – reikėjo keisti savo mąstymą pamažu. Nesitikėti per daug ir per greitai, nes galima greitai nusvilti ir niekada negrįžti prie panašios veiklos...

Ketvirtas ir tikriausias svarbiausias žingsnis, kurį reikia įsidėmėti: mokymąsi ir domėjimąsį pavertėm hobiu ir pramoga, o ne prievole.

Taip pamažu iš svajoklių, nėrėme į skaitmenines erdves ir dabar galime drąsiai sakyti, kad nebežinome, kur pabusime rytoj – surfinsime Balyje, Vienoje lankysime muziejus ar kur nors Kalifornijoje mėgausimės saule ir nesibaigiančiais nuotykiais.

Mūsų darbas nepririša prie ofiso ir nėra nuo 8 iki 5. Mūsų darbas yra internete, kuris jungia visas pasaulio šalis ir kultūras. Negalėtume sakyti, kad dirbam mažai – dirbam 24/7, tačiau esam laimingi, nes perėmėm savo likimo gijas iš deivių Moirų.

Ir svarbiausia, kad tokiu tapti gali kiekvienas, tačiau tokiais taps tik nedaugelis... O ar išdrįsi tu nerti į kiškio olą stebuklų šalyje?

Mūsų „method of choice“ yra dropshipping verslo modelis.

Paprastai tariant tai internetinio perpardavinėjimo modelis naudojamas Ebay ir Shopify platformose. Nėra poreikio sandeliuoti prekių, jų užpirkti iš anksto ir rizikuoti savo pinigais...

Padėliokime konkrečiais žingsniais:

 1. Atsikratykite klaidingų nuostatų, jog internetinis verslas yra išmislas ir sukčių išgalvota utopija. Kol Jūs į savo realybę nepriimate naujos informacijos ir suvokimo, kiti žmonės sėkmingai pasikinko internetą savo finansiniam labui.
 2. Susiraskite patikimą, patyrusį mokytoją ir nebijokite investuoti į internetinius mokymus. Mokymasis iš youtube ir google forumų suteikia išmėtytos informacijos ir visada svarbių niuansų neaprašo. Dėl to artimoje ateityje kiekvienam savamoksliui potencialiai gresia pavojus gauti pastovius banus. Pavyzdžiui tokioje platformoje kaip Ebay.
 3. Nuspręskite kuris dropshippingo metodas Jums tinka labiausiai. Ebay ar Shopify? Ebay patrauklesnis naujokams dėl sąlyginai lengvo ir pigaus starto, o Shopify labiau tinkamas žmonėms turintiems daugiau investicijų reklamai ir nebijantiems kiek daugiau mokytis reklamos ir pardavimų
 4. Ebay / Paypal / Shopify registracija – techniniai, neišvengiami dalykai. Teisingas Jūsų eBay paskyros nustatymų pasirinkimas saugiam startui, apsaugantis Jus nuo idiotiškų klaidų. Prekyba eBay yra vėžlių verslas – geras pasiruošimas duoda prinokusius vaisius.

Dabar, dar keli dalykai...

 • Esminis dalykas NR. 1 – Tikslinga prekių paieška pardavimui. Ebay yra didžiausia internetinė prekybvietė, kurioje konkuruoja tūkstančiai pardavėjų. Tad mokėjimas atsirinkti bei rasti pelną nešančias, mažiau konkurencingas prekes – Jūsų sėkmės pamatas.
 • Esminis dalykas NR. 2 – prekių kainų pokyčių sekimas. Kadangi eBay perpardavinėjame prekes iš kitų tiekėjų, labai svarbu sekti jų prekių kainų pokyčius. Žinoma, tam naudojame atitinkamas darbą palengvinančias programas.
 • Esminis dalykas NR. 3 – Greitas ir efektyvus prekių kėlimas į savo eBay paskyrą. Jūs neįsivaizduojate, koks didžiulis skirtumas yra jeigu įdedi 200 ar 800 prekių per mėnesį. Prekių sukėlimui taip pat naudojamos specialios programos palengvinančios darbą (listeriai).

Vienas mus labiausiai žavinčių dalykų apie prekybą eBay yra tai, jog nereikia pačiam sandėliuoti prekių ar už jas susimokėti iš karto prieš įkeliant jas į savo paskyrą. Todėl tai yra dar vienas didelis pliusas – savo eBay parduotuvėje galite pardavinėti N skaičių prekių. Pradedate su 50-80 pirmą mėnesį, o metus pabaigiate su 2-4 tūkstančiais.

Daugumai sužinojus apie eBay verslą, kyla nemažai klausimų. Tikimės, jog į keletą iš jų jau atsakėme, tačiau norėtume pateikti atsakymus į dar keletą esminių svarbių klausimų:

Kiek laiko reikia skirti, norint pradėti ir auginti verslą?

Atsakymo vieno nėra.

Iš esmės, Jums, kaip naujiems pardavėjams, eBay neleis įkelti N skaičiaus prekių – dažniausiai pradedame nuo 10/20. Kitiems pasiseka gauti aukštesnius limitus (registruojantis ebay.co.uk), tad mūsų tikslas pradėjus – užpildyti savo parduotuvę maksimaliai ir informuoti eBay, apie norą pasikelti savo limitus. Dažniausiai juos pakelia kartą į mėnesį, tačiau labai atkakliems, 2-3 kart.

Atsakant į klausimą – 1 valanda per diena yra tikrai pakankamas laiko kiekis skirti savo eBay verslui, o eigoje patys nuspręsite, kiek laiko norite skirti ateityje.

Kiek ir kokių investicijų man reikia, norint pradėti?

Kaip jau supratote, mes patys prekių iš anksto neužsakinėjame, tačiau su nuliniu biudžetu startuoti nerekomenduojame. Apyvartinės lėšos čia yra reikalingos, ypač ką tik pradėjusiems prekiauti.

PayPal yra kol kas vienintelis bankas, per kurį eBay „vaikšto“ visi pinigai. Kadangi tai yra tikrai saugi atsiskaitinėjimo platforma, ji taiko tam tikras politikas naujiem pardavėjams – pirmąsias 60/90 dienų nuo pirmo pardavimo, PayPal turi teisę „šaldyti“ tavo pinigus – tu jau uždirbai, tačiau negali pačiupinėti pinigėlio. Neišsigąskite. Pinigai užlaikomi MAX iki 3 savaičių nuo pardavimo datos.

Ankščiau tokių atvejų pasitaikydavo dažniau ir daugumai iš mūsų teko ašarą bebraukiant žiūrėti į keturženklias, „pending“ sumeles savo PayPal paskyrose – šaldymo atvejų pasitaikydavo ir vėlesniu prekybos metu.

Kalbant bendrai ir kiek leidžia suvokti mūsų patirtis – 150/200 eurų apyvartinių yra saugi suma pradėti savo eBay dropshippingo verslą.

Mes stipriai rekomenduojame naudoti ir tam tikras prekių kėlimo bei kainų sekimo programas, kurios, kai neturi didelio inventoriaus savo paskyroje, kainuoja iki 20 eur/mėn, tad tai nėra esminiai pinigų magnetai.

- Tautvydas Ivoška

 • Asmeniškai jų mokymų neturiu, bet pats dropshipingu uzsiemu ir jų bloge bei podcaste radau tikrai naudingos informacijos tai litų aš vyrukam

 • Sveiki, ka tik perskaičiau. Ir nuo ko pradėti man dabar? O galima i mokymus kokius nes, visai žalia šitoje srityje.

 • Labas Kristina, užsiimti internetine prekyba galima iš bet kurios pasaulio vietos, svarbu, kad turėtum kompiuterį ir interneto prieigą. Mokymuose rodomus veiksmus galima pritaikyti įvairioms rinkoms. Mokymai pasiekiami – http://www.workless.lt/ivk

 • >