[Pirmasis mano straipsnis] Kaip pakeisti save? Faktai ir argumentai

Apžvalgos ir kitos temos

Tekstas žemiau yra pirmasis bei seniausias Debesylos įrašas, išleistas 2013 metų sausio 26 dieną. Jis nėra naujintas arba taisytas 1 ir specialiai paliktas kaip atminimas. Debesyla prasidėjo čia.

1) Pakeisti pats savęs negali

Tam reikia kažko į ką galėtum pasiremti, kažko ant ko galėtum užkopti, kažko kas galėtų pakelti tave aukščiau. Pats savęs niekaip nepakelsi, niekaip, tai kaip bandymas paimt save už užpakalio ir iškelti aukščiau - neįmanoma niekaip*.

Norint pakeisti save reik padaryti taip, kad pasikeitimas būtų neišvengiamas. Reik padaryti taip, kad aplinka priverstų tave pasikeist, kad ir kaip tai baisiai skamba. Pavyzdžiai matomi plačiai - atmink tą kartą kai bijojai stot ant scenos, o staiga tave kažkas įstūmę į ją.. Ar jutai baimę kai baigei savo kalbą? Galbūt, bet ji buvo daug mažesnė nei ankščiau.

Ankstesni slenksčiai padeda peržengti naujus slenksčius. Mokinkis lėtai ir nepastebėsi kaip tapai meistru. Pirmus du kartus neklausyk noro pabėgti, trečią kartą - priimk ir pabėk. Užteks ir dviejų kartų, sekantį bandymą ištversi ilgiau.

2) Klysk, klysk ir dar kartą klysk.

Kas mūsų nenužudo padaro mus stipresniais, pasakė kartą Bob Marley**. Mokinkis greitai, mokinkis taip greitai, kad skaudėtų.

Jei nori išmokti nardyti įmesk savo prabangų mobilųjį telefoną į seklią ežero dalį, bet ne tiek seklią, kad pasiektum nepanėręs. Jei išgelbėsi - bravo, tu išgelbėjai savo lobį.. Ir kartu išmokai nardyt.. Jei, kitu atveju neišgelbėjai arba netyčiom paskendai - na, nieko tokio, kitą kartą bandysi smarkiau.

3) Nesistenk visiems girtis ką tu darai.

Vienų tyrimų kurių šaltinio neduosiu*** žiniomis žmonės kurie pasigyrė draugams, kad vykdo kažkokį savo iškeltą tikslą (tikslai įvairūs) dažniau tikslą "pabaigdavo" ankščiau, nei tie kurie nesigyrė.

Pagrindžiama tuo, kad pasigyrę žmonės gaudavo greičiau aplinkinių palaiminimus, padrąsinimus, o tai paskatindavo mintis, jog tikslas jau iš esmės pasiektas. Kitaip tariant, aplinkinių dėmesys užliūliuodavo savo pasiryžtą tikslą įvykdyt kaip pridera manant, kad tu jau padarei ką reikia, pabaigei. Patikrinkit patys kada kai bandysit mesti rukyti ar pradėt vaikščiot į sporto klubą - tiesiog to niekam neminėkite.

Tiek šiam kartui, gal dar ateityje prisiminsiu ir daugiau naudingos teorinės informacijos tiems kurie bandys pakeisti save. Ar aplinkinius, jei esi toks geras, kad kitiems padedi pasiekti jų tikslus. 😉

* O, reliatyvizmo teorija! Sistema pati nejuda kol jos nepajudina kažkas iš išorės.

** Tai netiesa, tai sakė A.Einšteinas. Nors gali būti, kad tai taipogi netiesa.

*** Taip, aš tiek tinginys, kad net patingėsiu ką protingo parašyt šioje pastraipoje.


  1. Neskaičiuojant šio perspėjimo.

  • Bob Marley buvo teisus nebent iš psichologinės pusės. Kažin kaip ten galima būti stipriam po kokios rimtos šautinės žaizdos :D.

  • Na, nebent po šautinės žaizdos susiveiksi šarvus kokius – tada irgi priskaičiuot galima kaip sustiprėjimą. 😉

  • >