EGU.lt apžvalga: vietoj televizijos + 3046% naudingiau

Apžvalgos ir kitos temos

…Šis skaičius – 3046% – nėra ištrauktas iš oro. Tuoj paaiškinsiu, kaip jį gavau. Bet pirma… Kas per velnias tas Egu.lt portalas ir ką jame galima patirti?

Pasidalinsiu savo 3 mėnesių patirtimi šiame saviugdos portale, kuriame kai kuriomis dienomis praleisdavau po 6+ valandas, žiūrėdamas paskaitas lietuvių kalba, nepaisant, kad žiūrėti video įrašus įprastai nemėgstu, o iš pradžių galvojau, kad nieko gero Egu.lt nerasiu.

(Maniau, kad rasiu nemokamų Youtube ar Facebook įrašų lygį. Klydau.)

Kas tas Egu.lt?

Tai internetinė platforma, kurioje rasi įvairiausių video kursų, seminarų, paskaitų. Sakau „įvairiausių“ ne dėl to, kad norėčiau sukurti įspūdį, jog čia visko daug (tai plačiai žinomas reklamčikų triukas), o dėl to, kad… Taip yra.

Šioje platformoje rasi daugiau nei 400 kursų apie:

 • Pasitikėjimą savimi,
 • Laiko planavimą,
 • Vaikų auginimą,
 • Poros, šeimos santykius,
 • NLP,
 • Viešąjį kalbėjimą,
 • Emocijų valdymą,
 • Klientų aptarnavimą,
 • Konfliktų valdymą,
 • Komandos formavimą,
 • Bendravimą su žiniasklaida,
 • Verslo etiketą…

O dar ir visiškai nišinius hobius: kosmetologiją, muilo gamybą, fotografiją…

Šie online kursai sukurti taip, kad juose gausi ir video įrašą (pamoką), ir atsisiunčiamą medžiągą, ir žinių patikrinimo kursus, ir pažymėjimus, kuriuos gali drąsiai pridėti prie savo darbo CV ar Beprotiškų tikslų sąrašo.

(Tą pradėjau daryti aš. Labai džiaugiuosi, kad žinios įrėmintos ne tik mano galvoje!)

Taip pat, tai gali būti tavo televizijos pakaitalas. Arba skrolinimo veidaknyge pakaitalas. Arba būdas praleisti laisvalaikį ar itin nuobodų darbą.

Pastarąjį dalyką dariau aš.

3 mėnesius žiūrėjau Egu.lt kursus nuobodaus darbo metu

(Bei valgydamas. Mėgstu valgydamas kažką žiūrėti. Sakoma, kad tai nesveika, bet vis tiek tai darau. Ir žiūrėdamas Egu.lt mokymus nesigailiu.)

Šalia savo įprastų darbų – rašymo ir Onbo mokymų priežiūros – turiu ir šalutinių, kurių vienas – draudimo sutarčių tvarkymas.

Šis darbas man ŽIAURIAI nuobodus ir kartais veda iš proto, nes kas kelis mėnesius tenka praleisti po 30 valandų tiesiog tvarkant savo bei kolegų popierius. Iš vienos krūvelės į kitą… Anksčiau kartais pagalvodavau, kad eina tai…

Bet.

Ką dariau, kad nesėdėčiau feisbuke ir neatidėliočiau neišvengiamo? Pastaruosius mėnesius tiesiog įsijungdavau Egu.lt ir su juo praleisdavau po 6+ valandas iš eilės. Tiesiog. Vienas kursas, antras, trečias.

(Spėk, kas nutiko!)

Darbus atlikti buvo maloniau, nes dabar mokiausi to, kas man įdomu! Dabar laiko nešvaisčiau veltui – jį tiesiogine prasme investavau į savo asmenines žinias.

Iki galo peržiūrėjau šiuos kursus:

 1. Kaip pasiryžti pokyčiams gyvenime?
 2. Rebefingas
 3. 4 produktyvumo strategijos
 4. Kaip liautis atidėlioti ir pradėti veikti?
 5. Kaip atsikratyti jaudulio ir kitų blogų emocijų?
 6. Kaip efektyviai prisistatyti darbdaviui ieškant darbo?
 7. Greitas skaitymas
 8. Kūno kalbos galia
 9. Kaip tapti turtingu? Allen knygų apžvalga
 10. Self-koučingas
 11. Kaip atpažinti ir valdyti emocijas?
 12. Kas yra emocijos?
 13. Kas yra baimė?
 14. Laiko planavimas arba kaip mylėti gyvenimą
 15. 11 praktinių patarimų kaip sutaupyti apsiperkant
 16. Investicijų priežiūra
 17. Praktiniai investavimo žingsniai – nuo sąskaitos iki strategijos
 18. Įvadas į investavimo pagrindus
 19. Pakalbėkime apie jūsų pinigus…
 20. Ilgalaikis taupymas bei investavimas
 21. Vaikų finansinio intelekto ugdymas

Dar kelis kursus žiūrėjau prieš miegą (jie neitin migdė, taigi, sakyčiau, tai visai gerai) bei vieną kartu su drauge (tas vienas buvo apie santykius ir neitin patiko).

(Išties, turiu pripažinti…)

Buvo kursų, kurie nepatiko. Tiesiog. Lektoriai pateikė pernelyg asmeninę patirtį, sunkiai suprantamai tarė žodžius…

Tačiau gali būti, kad šios bėdos tau nekeltų problemos – čia tik mane erzina, kai lektoriai duoda pernelyg daug asmeninės patirties ir per mažai tyrimų, o tarimas išvis pernelyg skirtingai vertinamas dalykas.

Tokių prastesnių kursų, iš visų mano peržiūrėtų, buvo vos keli.

Taigi priėjome. Ar Egu.lt yra 3046 % naudingiau už televiziją?

Televizija, linksmi ir juokingi filmukai jūtubėje, feisbuke, turi savo privalumų. Visgi, atsipalaiduoti reikia. Apie poilsio svarbą parašiau visą knygą. Išleisti garą ir tiesiog pačilinti su sulčių, vandens, arbatos ar kavos puodeliu rankoje yra svarbu.

…Tai ar reiktų mesti televiziją bei kitas pramogas ir VISĄ laiką skirti Egu.lt portalui?

Ne.

Nereikia. Nebūtina. Neprivalu imti ir viso laisvo laiko skirti mokymuisi. Tiesą sakant, daug žmonių niekada nesilankė Egu.lt ar panašiuose portaluose ir dėl to nesijaučia kažką praradę.

(Gal dėl to, kad nesilankė, nepažiūrėjo ir dar nežino..?)

Tačiau su tinkama mąstysena Egu.lt gali tapti ne tik saviugdos bei kompetencijų kėlimo platforma. Tai gali tapti tavo poilsio bei pramogų platforma.

Kaip?

Žiū, tau nebūtina mokytis kažko, kas susiję su tavo dabartiniu darbu. Na, jau ir taip dirbi diena iš dienos, tai čia kas dabar – DAR DAUGIAU DARBO?

Fui. Na jau ne.

Geriau patinginiauti! Sąmoningai. Kaip miniu „Tinginio manifeste“.

(Žiū, reklamuoju savo knygą man patikusios mokymų platformos apžvalgoje. Koks aš gudrus. Cha, cha.)

…Ir skirti laiko SAVIUGDAI tarytum PRAMOGAI. Pasimokyti, ko niekada nemokėjai ir tau atrodo tiesiog smagiai. Pavyzdžiui groti gitara. Arba paruošti fantastiškas salotas. Arba…

(Na, tiesiog užsuk į Egu.lt ir rasi visus dabartinius kursus. O jų kiekvieną mėnesį pridedama vis daugiau.)

Ir kai įprastoje televizijoje turinio, iš kurio galėtum pasisemti žinių, liko gal apie 3 % (tokio, kur ne tik pramoga, bet ir žinios. Dabar net Diskaveri Čianel pradėjo rodyti apie turbo-tornadus ir mega-ryklius), Egu.lt tokio turinio beveik 100 %…

(O skirtumas tarp ~3 % ir ~100 % yra nemažas – bent 30,46 karto.)

Galbūt ne viskas, kas yra Egu.lt, tau bus nauja, taigi sakykime, kad lavinančios medžiagos procentas kiek mažesnis. Tačiau net tuomet lieka saviugda kaip pramoga!

Kas smagiausia – Egu.lt kursai dar ir visai pigūs. Nors kitur jie kainuotų po kelis šimtus eurų, čia gali vos už 119 € gauti 12-kos mėnesių VIP narystę (taip, mažiau nei 10 € per mėnesį) ir gauti prieigą prie visų iki šiandienos įkeltų mokymų.

(Juos rimtai galvoju padovanoti savo tėčiui.)

Kai pradėjau Egu.lt nuotykį, nemaniau, kad jis man patiks. O patiko. Ir dabar rekomenduoju tau.

…Tesa, kadangi jau turiu 12-kos mėnesių VIP narystę, man vis dar  lieka 9 mėnesiai nuotykių! Nekantrauju pratęsti.

Ak, ir žinai ką? Pakalbinkime Egu.lt kūrėjus!

3 klausimų interviu su Egu.lt autoriumi

Tiesiogiai kalbinu Augutį Kučinską, VŠĮ „Gyvenimo universitetas“ vadovą, taip pat plėtojantį mokymų platformas Verslokursai.lt bei Pedagogas.lt.

PIRMA: Kodėl Egu.lt? Juk internete yra įvairių mokymų platformų: Coursera, Udemy, Udacity, Lynda… Kodėl buvo sukurtas Egu?

Egu.lt idėja išties kilo dar 2010 metais, kai nebuvo minėtų projektų (išskyrus Lynda, aišku, kuri yra turbūt seniausias pasaulyje nuotolinių mokymų projektas). Yra kelios priežastys, dėl ko nusprendėme kurti Egu.lt:

 • 2010 metais pardavėme ilgai vystytą pirmą lietuvišką socialinį tinklą – Klase.lt, o gautus pinigus norėjau investuoti realizuojant kitą savo IT idėją.
 • Tuomet maniau ir dabar tebemanau, kad žmonėms vis dar trūksta žinių ir įgūdžių, kurie jiems praverstų gyvenime. Tačiau kažkodėl jie tų žinių negauna nei mokyklose, nei universitetuose. Tai žinios apie sveikatą, mitybą, sportą, psichologiją, bendravimą, viešą kalbėjimą, vaikų auklėjimą, asmeninį efektyvumą ir t. t.
 • Didžioji dauguma edukacinių renginių vyksta Vilniuje. Į kitus miestus, nebekalbant apie mažesnius miestelius, geri lektoriai neturi laiko nuvykti arba tai būtų per brangu (kelionė, honoraras ir panašiai).
 • Egu.lt panaikina ir kalbos barjerą, nes tikrai ne visiems lietuviams yra lengva klausytis paskaitų užsienio mokymų portaluose anglų ar kitomis kalbomis.

ANTRA: Ak, kaip papunkčiui! Manau, kad priežastys rimtos! O kiek laiko jūs, asmeniškai, per savaitę skiriate saviugdai? Ir turbūt, kad daugiausiai žiūrite video kursus?

Aš asmeniškai saviugdai kasdien skiriu bent pusvalandį, tačiau naudojuosi įvairiais šaltiniais, ne vien Egu.lt (dažnai žiūriu ir Lynda ar Udemy mokymus).

Tai darau ne tik saviugdos tikslais, bet ir iš profesinio intereso – gilinuosi į mokymų technologijas, nes mūsų tikslas yra mokymus padaryti efektyvius – kad galėtume ne tik pasigirti kiek mokymų turime, bet svarbiausia, kad tie, kas mokosi, gautų realią naudą iš mokymų.

Dėl to ir lektorių prašome, kad jie pasirengtų mokymams pagal specialius mūsų reikalavimus.

TREČIA: Įdomu! O išduokite tuomet, kuris Egu.lt kursas jums asmeniškai patinka labiausiai? 🙂

Vieną kažkurį išskirti sudėtinga, nes yra tikrai daug gerų ir įdomių temų ir lektorių. Galiu paminėti kelis, kuriuos žiūrėjau visai neseniai ir jau pradėjau praktiškai taikyti mokymuose išgirstus dalykus. Tai mokymai „4 produktyvumo strategijos“ ir „Viešas kalbėjimas. Nuo ko pradėti?“. Taip pat nemažai gerų atsiliepimų girdėjau apie mokymą „Taisyklingo bėgimo pradžiamokslis“. Planuoju artimiausiu metu peržiūrėti ir pradėti bėgioti.

Patikusių mokymų tikrai yra ir daugiau, tačiau bendrai kalbant apie nuotolinius mokymus, man asmeniškai labiausiai patinka tokie, kurie yra aiškiai struktūruoti, informacija pateikiama koncentruotai, su konkrečiais pavyzdžiais. Apskritai, mokymai, nesvarbu nuotoliniai ar auditoriniai, turi duoti aiškius atsakymus į tau rūpimus klausimus ir paveikti tave taip, kad tu ne tik žinotum, kaip reikia daryti, bet ir darytum.

Idealus mokymas yra tas, kuris padaro didesnę ar mažesnę įtaką tavo gyvenimui, kuris priverčia tave keistis, tobulėti. Toks mokymas yra geriausias. Ir nesvarbu kur jis ar kokiu formatu – Egu.lt ar Lynda.com, viešbučio salėje ar universiteto auditorijoje.

Ačiū labai!

Na štai. Aš 3 mėnesius praleidau Egu.lt platformoje ir man ji patinka. O kaip tu? Ar prisijungsi? Paskyrą susikurti nieko nekainuoja ir tai gali padaryti tiesiai čia!

Apsiedukavęs,

P. S. Papildomai… Spausk ir atsisiųsk 3 NEMOKAMUS podkastus – interviu: 3 Lietuvos saviugdos mokytojai atskleidžia, kaip efektyviai mokytis. Kadangi domiesi Egu.lt, spėju, kad tau svarbu mokytis. Šie audio interviu atsakys į daugelį tavo klausimų.

>