Kaip per 20 minučių ir be techninių žinių sukurti savo tinklaraštį?

Straipsnio autorius: Danyla

Danyla

Norėtum sukurti savo blogą, bet nežinai, kaip tai padaryti? Bandei ieškoti pagalbos internete, tačiau ten viskas parašyta ateivių kalba arba beviltiškai pasenę?
Galiu tave nudžiuginti – atėjai ten, kur ir reikėjo ateiti.
Ne paslaptis, kad internete galima rasti šimtus įvairiausių gidų, kaip susikurti (ar užsisakyti sukurtą) tinklalapį. Bet štai daugumos tų gidų bėda: jie dažniausiai nesuprantami visiškam naujokui. 1

Ir aš žinau tai – kadaise prieš septynis metus galvojau, kad norėčiau pradėti savo tinklaraštį…

…Ir užtrukau visus metus, kol pagaliau prisiverčiau perskaityti tas nuobodybęs ir aiškintis kuo vienas angliškas terminas skiriasi nuo kito. Dar apie savaitę užtrukau kol viską atlikau pagal tas instrukcijas.
Bet sudėtingi gidai užknisa. Net nežinau, ką jų autoriai galvoja. Tikisi, kad naujokai ateis jau viską žinodami?
Būtent todėl nusprendžiau sukurti šį gidą. Ir jei tau tikrai reikia patvirtinimo, jog išmanau, ką sakau, tai turėk omenyje, kad esu tinklaraščio Debesyla(.lt) autorius. Kurį sukūriau pats.

Šis gidas paprastas, sąlyginai trumpas ir tikrai nereikalaujantis programavimo žinių. Jei iki šiol manei, kad sukurti blogą yra didelis vargas – manyk dar kartą. Tai taip paprasta, kad tai galėtų padaryti ir šimtadešimtmetė kaimo močiutė.

Štai turinys. Ir jei nori, gali peršokti į dominančią dalį:

Įžanga | Pagrindas | Pavadinimas | Hostingas | Paleidimas | Pabaiga

…Nenori vargti?

Sukursiu puslapį už tave pagal tavo norus. Padėsiu išrinkti domeną, parinksiu tinkamą hostingą, įrašysiu sistemas, sukursiu dizainą, gausi 700+ € vertės Thrive įrankių paketą ir dar pakonsultuosiu kaip kurti įtraukiantį turinį. Parašyk man žinutę.

Bet pirmiausiai, kodėl išvis trokšti savo tinklaraščio?

Žinau, kad tai skamba keistai, žinant, jog skaitai šį straipsnį. Tačiau kodėl išvis trokšti savo tinklaraščio? Iš kur tau šovė mintis, kad tai bus naudinga?

Štai kelios geros priežastys. Tau VERTA pradėti savo blogą jei:

 1. …Tiki, jog turi ką pasakyti ir nori tai pasakyti.
 2. …Džiaugiesi savo veikla bei trokšti apie jos išmokyti kitus žmones.
 3. …Tapai, rašai, muzikuoji, skaptuoji šauktus ar bet kaip kitaip kuri ir svajoji parodyti savo kūrybą bei sulaukti atsiliepimų.

Ir štai kelios blogesnės priežastys. Tau NEVERTA kurti tinklaraščio jei:

 1. …Trokšti sukurti tinklaraštį, kuris būtų visiškai nejuokingas, pilnas šampūnų reklamos ir visai nesuteiktų naudos tavo skaitytojams.
 2. …Neturi ką veikti ir tik nori prastumti šį savaitgalį.
 3. …Nori sukurti tinklaraštį, kuriame galėtum perspausdinti kitų autorių darbus be jų sutikimo ar kitaip vogti turinį.
 4. …Esi teroristų vadeiva ir nori užverbuoti daug naujų narių.

Arba trumpa versija – atsipirks tik toks tinklaraštis, kuris suteiks skaitytojui naudos. Tinklaraščio kūrimas yra kaip verslas.
Ar tavo priežastis yra vieną gerųjų?
Tuomet gerai – skaitytojų sau tikrai rasi. Kitais atvejais… Na, juos pasirinkus gali iškart liautis skaičius šį straipsnį, nes tau neverta net pradėti. Jei nenori, kad kiltų tokie klausimai:

Nedaryk taip. Jei nežinai, ką norėtum rašyti – tuomet dar nepradėk.
Nedaryk taip. Jei nežinai, ką norėtum rašyti – tuomet dar nepradėk.

Tik toks tinklaraštis, kurio autorius yra pasiryžęs suteikti naudą skaitytojams (įdomias idėjas, humorą, laiko prastūmimą arba žinias) gali į kažką išaugti. Kiti – neišlieka.

Penki nesunkūs žingsniai link tavo pirmojo tinklaraščio.

Tiek tau tereikės. Visą tavo darbą galima suskirstyti į penkias dalis. 2

Išsirink tinklalapio pagrindą. (Arba kodėl tau Facebook netinka)

Jei turi feisbuko anketą (o tikėtina turi), rodos vienas logiškiausių žingsnių, kuriant plaformą savo mintims bei darbams… Yra feisbuko puslapio sukūrimas. Arba savo anketos pavertimas vieša.

Juk atrodo taip paprasta – tekstus rašai ant savo sienos arba „užrašuose“… Ir tada visi tavo draugai mato! Kam čia dar kažkur vargi ir po to siuntinėti jiems nuorodas į atskirą puslapį? Kodėl nerašius vien feisbuke?

…Tačiau, deja, paprasčiausias atsakymas čia nėra geriausias. Ir jei manęs kas klaustų, kur kurti rimtą tinklaraštį – feisbuke ar savo puslapyje, aš tikrai rekomenduočiau antrajį.

Štai kodėl:

 1. Turinys Feisbuke pasimeta. Pasimeta ant bendros sienos (taip, net tavo draugams ne visus įrašus FB rodo), pasimeta grupėse, pasimeta, nes srautas viską nepaliaujamai stumia iš viršaus apačion. Iš esmės – senesnis nei viena para turinys yra iškart pamirštamas.
 2. Kalbant apie radimą – Google neseka Feisbuko įrašų. Ar tiksliau – išvis nerodo feisbuko, jei labai tiksliai neįvedei paieškos raktažodžio. Pavyzdžiui jei pabandytum įvesti „kaip išsivirti kiaušinį“, tau išmestų viską, išskyrus feisbuką. Ir te tau nuplaukia visi tie žmonės, kaip tu, ieškantys atsakymų pas Visažinį.
 3. …Pats Feisbukas neranda savo įrašų. Jei pabandytum ieškoti net savo pačio įrašų per FB paieškos laukelį, tai jų nerastum. Ką kalbėti apie kitus žmones. Taip pat, jei ieškotum puslapių rašančių kažkokia tema – rastum juos tik, jei tai minima pavadinimuose. Todėl kai kurios moterys ir persivadina save Geliniais nagų lakavimais.
 4. Feisbuko turinys tekstu nėra vertingas. Nėra vertingas psichologiškai, nes auksas tarp šlamšto krūvos neišvengiamai atrodo lyg šlamštas, nudažytas aukso spalvos guašu… Ir nevertingas dėl to, jog feisbuke neegzistuoja teksto formatavimas, patogios nuorodos ar išvis būdas pristatyti turinį savaip. Pavyzdžiui, ką jei noriu įtraukti suformatuotą ir lengvai perskaitomą sąrašą, skaidres, apklausą…?
 5. Svarbiausia – Feisbukas visad gali pagriebti tave už kiaušių.  Metaforiškai, be abejo. Ir tu nieko nepadarysi, jei taip atsitiks. Visas turinys, kurį dedi į Feisbuką priklauso jam (ar bent jis valdo nuorodas iki tavo turinio). Ir jei kurią dieną jo įkūrėjai nuspręs, kad „dėjau, susirenkam babkes ir varom“… Tai nieko negalėsi pakeisti ir viską, ką sukūrei nuplauks pavėjui.
 6. Papildomai: Feisbukas nėra saugus. Jei tavo grupę ar profilį kažkas sumanys užspaminti skelbimais apie paskolą – lengvai jų neatsikratysi. Jei kažkas užgrobs tavo anketą – greito kelio atgauti valdžią irgi nebus. Tokie dalykai nutinka nedažnai, bet jie nutinka. Ir netgi žmonėms, kurie šiaip virusų nekolekcionuoja.

„Mano nuomone, geriausia yra tureti ir Feisbuko paskyrą ir tinklalapį. Nes kitaip gali nutikti kaip man – po įsilaužimo praradus feisbuką, praradau visus skaitytojus.“

Inga Aukštakojienė, po jos anketos nulaužimo šį gruodį
Taigi, nors feisbukas yra patogu, susisiekiant su pažįstamaisiais, rašant juokingas ar trumpas žinutes bei norint pasidaryti greitą (bei pigią) reklamą…

…Rašyti jame ilgus straipsnius su nuotraukomis, video ar kitokiu vertingu turiniu yra neįmanoma. O pabandžius – tik išmeti savo jėgas tam, kad tavo darbas būtų pamirštas po 24 valandų.

Feisbuke labai gerai gyventi, jei esi humoristas, žurnalistas arba gyvenimą švaistyti mėgstantis žmogus. Tačiau kuriant ilgaamžį turinį, kuris suteiktų naudą (o galbūt ir atneštų išsvajotus pinigus!), geriau jo nesirinkti.
Tai ką rinktis vietoj Feisbuko? Rašyti į One.lt?
Ne, taigi ne! Nejuokauk taip.

Geriau imk ir pasirink… WordPress.org. Tai tokia turinio valdymo sistema (arba TVS, atleisk dėl sudėtinos frazės), kuri stovi už 59,1% visų blogų internete. Antroje vietoje esantis Joomla turi 6,4%. Ir taip, tai yra beprotiškai daug tinklaraščių, įskaitant ir šį, kurį skaitai šią akimirką.

Tačiau palauk, dar neskubėk skaityti kas tas WordPressas bei kaip jis veikia. Tai paaiškinsiu kiek vėliau.

Štai argumenacija, kodėl tau iškart miniu šį pavadinimą:

 • Jei niekad negirdėjai tokio dalyko: Tada įsivaizduok, kad WordPress yra vienintelis (bei geriausias) pasirinkimas. Nes tai turbūt paprasčiausia naujokui ir lanksčiausia profesionalui priemonė iš visų. O taip pat – jei kils kokių klausimų ar problemų, tai, kadangi WP naudoja visi – internete visad rasi atsakymus.
 • Jei jau girdėjai apie WordPressą: Tai turbūt žinai, kad yra ir alternatyvų. Daug alternatyvų. Ir šioje vietoje gali rinktis, tavęs nelaikysiu. Bet jei pasirinksi kažką sudėtingesnio ir išskirtinio, po to nekaltink kitų, jog nerandi pagalbos internete ar tavo tinklaraštis atrodo siaubingai.

Antras padoresnis tavo pasirinkimas yra Blogger(.com). Bet. Didelė bėda. Sakydamas „padoresnis“ neturiu omenyje, kad tai lygu WordPressui. Išties, pagal funkcijas ir patogumą tai turbūt atsilieka apie dešimtis tūkstančių kartų.

…Vienintelis Blogger privalumas – jis nemokamas.

Kas nėra taip ir žavinga, žinant, jog jo irgi dažnai Google neranda bei gyvenant nemokamą gyvenimą liksi įstrigus su „pavadinimas .blogger .com“ puslapio adresu.

Tiesa, kaina – ši priklausys nuo to, ką išsirinksi kituose žingsniuose. Bet renkantis pigiausią ir paprasčiausią variantą (tau daugiau ir nereikia), tai atsieis vos apie 15 eurų per metus.

Taip, tiesiogine prasme. Net jei pasinaudosi mano pagalba sudiegiant tinklaraštį, tai kainuos tik apie 100 papildomų eurų. 3 Bet, kaip minėjau, viską galima pasidaryti pačiam nemokamai. Ir papasakosiu kaip.

Nors kadaise pats pradėjau su Blogger, patarčiau išvengti nemalonumo vėliau persikėlinėjant į WordPress ir geriau paaukoti tuos kelis eurus vardan savo skaitytojų. 4

Išsirink tinklaraščio pavadinimą bei tinkamą nuorodą

Paplok sau per petį – tu antram žingsnyje iš penkių! Šį kartą gausi smagią užduotį – sugalvoti savo tinklalapiui pavadinimą bei nuorodą (domeną). Į pagalbą gali pasikviesti draugus ir/ar pažįstamus.

Šis žingsnis teoriškai galėtų užtrukti apie nulį sekundžių. Bet. Bet žmogaus smegenys taip neveikia – idėjų akimirksniu nesukuria. Idėjos marinuojasi, gulinėja, laukia ir trinasi tol, kol susitrina. Ir tai užtrunka. Duok sau bent kelias dienas.

Štai keli pagrindiniai dalykai, į kuriuos galėtum (ar turėtum) atkreipti dėmesį:

 • Tavo tinklaraščio pavadinimas turėtų būti įsimenamas. Ir geriausiai lengvai ištariamas. Ne joks Euklidalibrris, o, sakykime, Eukas. Delfi, Maxima, Senukai ir Debesyla yra geri pavadinimai, nes juos įmanoma įsiminti.
 • Jokių skaičių ir brūkšnių (-) pavadinime. Geriau tokių nenaudoti, nes tai irgi prideda sudėtingumo įsimenant. Plačiau apie tai gali skaityti šioje diskusijoje.
 • Atsižvelk, kad domenas geriau skambėtų be „www“ priekyje. Nes šiais laikais dalelė „www“ taip pat yra atgyvenusi ir vis dažniau nenaudojama. Plačiau apie tai gali skaityti šioje diskusijoje. Tiesa, tai nėra būtina. 5
 • Google įvertina, jei tavo tinklaraščio pavadinimas sutampa su turinio temomis. Pavyzdžiui, puslapis pavadinimu  Security Guards HQ, rašantis apie apsaugos darbuotojų darbą, automatiškai aukščiau pakyla paieškoje ieškant „security guard training“ ar panašiai. Nes jei tai pavadinime – reiškiasi yra svarbu.
 • Tinklaraščio pavadinimas gali būti tavo vardas ir pavardė. Naudojant kartu su Feisbuku, tai puikus sprendimas – visi atsimins vardą, jei norint skaityti tavo tekstus, reiktų jį įvesti. Tai veikia ir su ilgais, ir su trumpais vardais. Jei taip daro Bill Gates, kodėl negali tu?
 • Tinklaraščio pavadinimą visada galėsi pakeisti. Ir niekas tavęs nebaus. Tiesa, gali nutikti taip, kad su nauju adresu pasimes dalis skaitytojų, nebeveiks senos nuorodos (jų nenukreipus) į puslapį.  6 Bet tai tikrai ne milžiniška bėda.

Taigi, čia dramblio išradinėti nereikia?
Eee… Ar turėjai omenyje dviračio? Bet taip, visiškai teisingai. Geras pavadinimas yra toks, kurį prisiminsi pamačius vos kartą ir jį bus lengva įvesti. 7

Tarp kitko, čia tinka penkiamečio testas – jei parodžius pavadinimą penkiamečiui jį perskaitys tinkamai, reiškia pavadinimas geras.
Jėga! Tuomet jau turiu kelias idėjas, ką dabar?
Po to, kai išsirinkai pavadinimą, tau telieka iš kiaulės taupyklės išsikratyti kelis euro centus (.lt domenui tai apie 8 EUR metams) ir jį užsisakyti.

Aš, asmeniškai, visus savo (ir draugų, kai šiems prireikia pagalbos) domenus registruoju per turbūt geriausią registratorių Lietuvoje: Interneto Vizija. Jų darbas yra tik registruoti domenus, taigi jie dirba atsakingai ir pigiai. 8

Tačiau jeigu niekada nebandei registruotis domeno ar dar net nesuvoki, kas tai yra, tuomet rekomenduoju paprastesnį įrankį, kuriame iškart galėsi užsisakyti ir hostingą. Tai Domenai.lt. 9 Irgi atitinkamai pigu ir paprasta. Ak, ir gali dar pasinaudoti ir Serveriai.lt hostingu! 10

Bet apie hostingą plačiau kitame žingsnyje. Jame papasakosiu kas yra hostingas ir kodėl tai nėra taip sudėtinga, kaip gali skambėti. O dar kitame žingsnyje – viską atliksime kartu. Parodysiu vaizdžiai.

Įsigyk kokybišką hostingą, kuris nebūtų nemokamas

Hostingas – tai vieta, kur bus tavo puslapis. Teoriškai tai gali būti ir tavo kompiuteris, 11 tačiau tam reikėtų niekada neišjungti kompiuterio ir neatjungti interneto. Taigi, geriau šį vargą patikėti kitiems.
Taip, būna „visiškai nemokamų“ hostingų. Tačiau ne – tokie hostingai nėra geri. Nes nemokamas sūris tik ant degustavimo staliukų. Ir dažniausiai nemokami sūriai būna prėski, ištižę bei neskanūs.
Todėl rekomenduoju hostingą pasirinkti tokį, kuris, įvedus į google paiešką, nebūtų „Uždarbio“ forumuose minimas kaip „blogiausias hostingas pasaulyje“.

Ko tau reikia, tai patikimumo, 12 patogumo 13 ir pigumo. 14

Aš pats naudoju ne patį patogiausią, tačiau pigiausią, patvariausią ir turbūt geriausią aptarnavimą turintį 15 hostingą Lietuvoje: Universalūs sprendimai16

Tačiau, jeigu nenori įkelinėti savo WordPress instaliacijos per FTP arba šią akimirką net nesupranti, ką kalbu… Tada vėlgi rekomenduoju Domenai.lt. 17

Ir juos rekomenduoju ne todėl, kad man už tai sumokėjo. Tiesą sakant, už tai negaunu nė cento. Tačiau tai turbūt geriausius atsiliepimus turintis hostingas ir domenų registratorius (kartu) Lietuvoje. Jis nėra toks pigus kaip „Universalūs sprendimai“, tačiau privalumas, kad WordPress įrašyti bus juokų darbas, o pirmi talpinimo metai – su didele nuolaida.
O paprastumas, patikimumas ir pigumas (3P) yra gerai.
Na, bet šaunu. Tuomet sujunkime ankstesnius du žingsnius… Ir pagaliau pabaikime su technine puse! Padarykim tai!

Sujunkime žinias kartu: Domenas, Hostingas ir WordPress

(Aha, tiek daug keistų žodžių…)

Jeigu savo domeną ir hostingą įsigijai skirtingose vietose, 18 čia negalėsiu tau padėti. Ne todėl, kad nenorėčiau, bet paprasčiausiai yra per daug būdų, kaip pabaigti techninį blogo kūrimą.

Bet trumpai procesas yra toks:

 1. Nusiperki hostingą kažkokiame serveryje.
 2. Nusiperki domeną per kažkokį domenų registarorių.
 3. Nukreipi domeną į hostingą pagal instrukcijas, kurias tau turėtų duoti ir hostingo tiekėjas, ir domenų registratorius. 19
 4. Per Cpanel, DirectAdmin, FTP arba kitaip įsirašai WordPress į hostingo diską.
 5. Džiaugiesi pabaigus bjauriausią darbo pusę ir eini pasidaryti arbatos.

Tačiau… Tai šiek tiek sudėtinga, tiesa?

Būtent todėl ir pradžioje rekomendavau tau Domenai.lt 20 hostingą bei registratorių. Nes jų sistemoje viskas pateikta aiškiu būdu, jie padeda el. paštu bei telefonu ir svarbiausia – viskas vienoje vietoje.

Tu gali pasidaryti darbą pigiau, kaip dariau aš… Tačiau naujokui to nepatariu. Jau geriau išleisti tuos 10 eurų per metus daugiau, nei pridirbti pačiam nežinia ką.

Štai instrukcijos vaizdžiau:

(Arba štai nuoroda, jei skaidrės neužsikrauna.)

O ką jei man dar vis tiek neaišku? Tuomet kviečiu pasinaudoti pagalba, kurią turėtų suteikti Domenai.lt darbuotojai. Arba visada gali užsisakyti kokio profesionalo paslaugas.

Viskas! Teliko susitvarkyti savo naujuose namuose

Na, bet tai jau tik kremas ir vaisiai ant torto viršūnės. Jei čia liausies skaityti ir pradėsi eksperimentuoti – nieko blogo nenutiks. Pavyzdžiui, aš taip pradėjau savo kelionę – spaudžiau mygtukus ir žiūrėjau, kas nutinka.

Po visko, įsirašius WordPress tau tereikia suvesti adresą kaip  http://<tavodomenas>.lt/wp-admin/ 21 ir baigti instaliaciją. WordPress valdymo panelę pasieksi pro ten pat.
Ir taip, yra WordPress ir lietuvių kalba. Paprasčiausiai panelėje pasirink „lietuvių“ kalbą ir būm – lietuvių kalba. Nutiko tai, kas ir parašyta. Kaip netikėta!
Turiu tau kelias paskutines rekomendacijas:

 • Jei kils klausimų, atsakymus dažniausiai rasi Googlėje arba StackOverflow. Ir aš nelinkiu „užsigūglinti“, paprasčiausiai taip lengviausia ir greičiausia. Taip mokiausi aš bei tą darau ir dabar.
 • Pasirink gražią savo tinklaraščio išvaizdą. Ją gali nusipirkti iš Thrive Themes, Theme Forest, tačiau lygiai taip pat rasti nemokamai gūglėje ar per WordPress viduje esančią temų paiešką. Nemokamos temos irgi tinkamos.
 • Nepersistenk su pluginais. Taip, daugelį savo norų wordprese gali įgyvendinti per pluginus, bet turėk omenyje, kad jie lėtina tavo tinklaraščio užkrovimą. Tau nėra būtina jų turėti.
 • Nepamiršk į savo tinklalapį vis pažvelgti kaip svečias. Čia ir vėl suveiks penkiamečio testas – kartas nuo karto patikrink savo tinklapį ar šis tikrai suprantamas, suvokiamas ir neužknisa visiško naujoko.
 • Niekada nesiliauk mokytis. Patartina sekti įvairius tinklaraščius apie jų rašymą ir kūrimą – sąrašą pateiksiu žemiau.

Tiek! Tu ką tik atlikai pačią bjauriausią darbo dalį. Sveikinu! …Ir juk nebuvo ji buvo tokia bjauri?
O jei norisi išmokti daugiau, tuomet rekomenduoju šiuos tinklalapius, kuriuos skaitau ir pats. Išvardinsiu atsitiktine tvarka, nes visi jie yra naudingi, išsamūs ir praktiški.

Na, tiek turėtų pakakti. Nepersistenk su mokymusi ir nepamiršk tiesiog pradėti. Nes didžiausia klaida, kurią gali padaryti – nepradėti ir niekada nieko neišmokti nieko asmeniškai bei praktiškai.

Tai viskas?

Tai viskas! Toliau – tavo laisvė daryti, ką nori ir kaip nori. Čia erdvė fantazijai. Erdvė tavo kūrybai. Erdvė tavo mintims. Erdvė tau.
Pradėk savo tinklaraštį. Nes kažkada tai gali būti per vėlu.
O šiandien geriausias laikas išbandyti savo jėgas ir sukurti tai, kas galimai labai pakeis tavo gyvenimą. Panašiai, kaip tai nutiko man, sukūrus Debesylą.

Na, o jei turi klausimų, pastebėjimų ar komentarų – laukiu!

Iki susirašymo,
Danyla

…Nenori vargti?

Sukursiu puslapį už tave pagal tavo norus. Padėsiu išrinkti domeną, parinksiu tinkamą hostingą, įrašysiu sistemas, sukursiu dizainą, gausi 700+ € vertės Thrive įrankių paketą ir dar pakonsultuosiu kaip kurti įtraukiantį turinį. Parašyk man žinutę.

#sharing, #subscribe, #komentarai { display: none; display: block!important;}


 1. Ypač, jei nemoki anglų kalbos.

 2. Tiesa, iškart įspėju – tai tik techninės tinkaraščio pusės paruošimas. Deja nors ir norėčiau, jei rašyčiau ir apie idėjos tavo tinklaraščiui generavimą bei panašiai, šis gidas pernelyg išsplėstų. Geriau visas platybes paliksiu kokiai knygai, kurią tikrai kažkas Lietuvoje turėtų parašyti ar tinklalapiuose, kuriuos paminėsiu šių penkių žingsnių pabaigoje.

 3. Vienkartinis užmokestis už tinklaraščio sudiegimą. Jei įdomu – parašyk man! Padarysiu visą darbą už tave.

 4. Nes jei tau jų savijauta puslapyje nerūpi, tada primenu – geriau nieko ir nekurk. Padarysi visam internetui didelę paslaugą.

 5. Tiesą sakant, www pradžia turi savo privalumų. Vienas jų – jei ruošiesi kurti daug subdomenų (kaip debesyla.lt/uzrasai, gusis.debesyla.lt ir panašiai), tai puslapis su www užsikrautų keliais procentais greičiau. Tačiau jei net nežinai kas tie subdomenai, tai nesirūpink. Palik tai profesionalams.

 6. Pavyzdžiu kaip turėjau tinklaraštį Danieliusg.lt, bet šį vėliau pakeičiau į debesyla.lt/uzrasai. Bet niekis, sujungti du tinklaraščius po vienu hostingu ir domenu man apsimokėjo. Google kreipia daugiau srauto į Debesyla.lt, o hostingas tapo dvigubai pigesnis. Che, che.

 7. Ar bent tokia trumpa versija. Šią temą galima plėsti ir plačiau, bet palikime tai kitiems kartams.

 8. Beje, jei rasi pigesnį ir geresnį domenų registratorių – sakyk, nes aš neradau.

 9. Pasinaudok nuolaidos kodu PLZM-3EQMT-JG37 ir gauk 10€ nuolaidą planui „Domenas + paštas + svetainė“! 🙂

 10. Kurio asmeniškai nesu bandęs, bet jis vienas populiariausių hostingo tiekėjų Lietuvoje. Dabar šis priklauso tai pačiai „Interneto vizijai“.

 11. Dar prieš 30 metų buvo tai daroma.

 12. Ar netrūkinėja ryšys ir tavo puslapis visada užsikraus.

 13. Nujaučiu, techninio vargo tau nesinori, kaip ir man.

 14. Nes mes tik pradedame, pameni?

 15. Kartą kreipiausi laišku trečią valandą nakties ir man atsakė per 10 minučių.

 16. „Universalūs sprendimai“ yra perpardavinėtojai. Jų serveriai priklauso tai pačiai „Interneto vizijai“ iš Serveriai.lt, tačiau turi tokį gerą aptarnavimą, kad jų paslaugas perku sau ir savo klientams. Taip pat, eee… Jie pigūs! Ko pilnai pakanka mažam tinklaraščiui.

 17. Primenu – pasinaudok nuolaidos kodu PLZM-3EQMT-JG37 ir gauk vienkartinę 10€ nuolaidą planui „Domenas + paštas + svetainė“.

 18. Pavyzdžiui kaip aš – IV ir US.

 19. Paklausk jų el. paštu, telefonu arba skaityk instrukcijas puslapiuose.

 20. PLZM-3EQMT-JG37

 21. Be abejo, kur reikia įsirašant savo domeną, kurį užsisakei.

>