Kaip susirasti draugų? Trys žingsniai…

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas to manęs paprašė.

Ar kada buvo taip, jog renginyje ar gatvėje pamatei žmogų, su kuriuo norėtum susipažinti… Tačiau neišdrįsai prieiti ir pasisveikinti?

O gal drąsos kitose srityse turi, tačiau niekada nemokėjai užmegzti naujų ir nuoširdžių pažinčių? Galbūt todėl didžiąją gyvenimo dalį praleidai neturint su kuo pasikalbėti ar pabūti?

Jei į bent vieną klausimą atsakei teigiamai – gali pasidžiaugti, kad mes panašūs. Aš irgi kadaise toks buvau.
Gera žinia ta, kad tu gali išmokti bendrauti.
Tai nėra taip sudėtinga.
Leisk, apie tai papasakosiu išsamiau.

Ką šiandien išmoksi:

Prieš vienerius metus gyvenau mieste, kuriame nepažinojau nė vieno žmogaus. Net nekalbu apie mokančius lietuviškai – tai buvo šalis, kur vietiniai net angliškai kalbėjo prasčiau nei premjeras A. Butkevičius.

(O tai kai ką sako.)

Tada vienam mėnesiui aš išsikėliau iššūkį susipažinti su 100, tarpusavyje nesusijusių žmonių. 1 Arba vidutiniškai 3,3 žmogumi kasdien, atmetant 0,3 likutį, nes nesu žmonių pjaustytojas maniakas.

Taip, galbūt kažkam toks pasiekimas neatrodytų ypatingas. Galbūt kažkas kasdien susipažįsta su dar daugiau žmonių…

…Tačiau man tai buvo pasiekimas, nes pirmą kartą gyvenau už tūkstančio kilometrų nuo Lietuvos ir kartu tą mėnesį visai nesinaudojau Facebook ir kitais socialiniais tinklais.

Tai buvo mano pokytis.

Pasirodo, išmokti bendrauti yra įmanoma. Net jei to niekada nenutuokei.

Prieš rašydamas šį straipsnį, naršiau internete ieškodamas, kur dar būtų mokoma bendravimo pradmenų. Man buvo įdomu, ar tai, ką išbandžiau, jau aprašė kitas autorius? Tuomet tereikėtų tik pasidalinti nuoroda.

Tačiau po valandos supratau, kad tokio straipsnio nėra. Taip – radau kelis tekstukus, kuriuose mokoma, kaip „pakabinti“ merginą ar vaikiną… Tačiau ieškojau ne to. Pigūs triukai nėra bendravimo esmė.

Būtent todėl šiandien norėčiau papasakoti:
Kaip išmokti bendrauti su nepažįstamais žmonėmis
ir tapti naujų pažinčių užmezgimo meistru.
…Pasiruošei?

Pagrindinis bendravimo principas.

„Pagrindinis visų žmonių poreikis yra suprasti ir būti suprastam kitų.“

Ralph G. Nichols, psichologas ir mokslinių tyrimų autorius
Čia galėčiau daryti ilgą įžangą, aiškindamas, kas yra bendravimas, kodėl norisi bendrauti, ko nesąmoningai išmokstame vaikystėje ir panašiai. Tačiau velniop tai. Geriau iškart pristatysiu pagrindinį principą.

Nes jeigu iš šio straipsnio įsiminsi vos vieną mintį (o tikiuosi, įsiminsi daugiau), noriu, kad tai būtų ši mintis.

Pagrindinis bendravimo principas:
Daryk tai, ką norėtum, jog kiti darytų tau.
Taip, aš visiškai rimtai.

Tai – pagrindinė taisyklė. Kiti tai vadina auksine taisykle, ta pati mintis išreiškiama posakyje – „Kaip šauksi, taip ir atsilieps“.

Jei nori, kad žmonės bendrautų su tavimi – bendrauk su jais. Jei trokšti diskutuoti apie verslą – kalbėk apie verslą, ne papus. Jeigu tau įdomiausi apvalumai ant pusės žmonijos krūtinių – tai kalbėk apie apvalumus, ne technologijas. Nes…
„Su kuo sutapsi, tokiu ir pats tapsi.“

Lietuvių liaudies posakis
Paprasta, ar ne?

…Naaaaa, ne visai. Juk kartais ši taisyklė nesuveikia. 🙂

Kodėl rasti naujų draugų ir mylimųjų kartais taip sunku?

Mes norime sutikti neįtikėtinai fainus žmones ir tapti jų draugais. Galbūt vieną jų įsimylėti. Galbūt kartu pradėti naują verslą ar iškeliauti po Europą tranzuojant. …Tačiau tai ne visada pavyksta. 2

Nenoriu tavęs skaudinti, bet taip nutinka todėl, kad tu nesugebi peržengti pagrindinių bendravimo laiptelių.
Kokių bendravimo laiptelių?
Na, savo iššūkio metu pastebėjau šį tą įdomaus – mokymąsi bendrauti sudaro trys pakopos. Kurios, beje, tarpusavyje susijusios. Jos yra tokios:

 1. Mes nežinome, ko ir kodėl ieškome. Todėl nieko ir nerandame.
 2. Mes randame ieškomus žmones, tačiau nedrįstame jų užkalbinti. Todėl joks pokalbis ir neprasideda.
 3. Mes užkalbiname sutiktus žmones, tačiau nedrįstame būti savimi. Todėl negauname iš aplinkinių to, ko trokštame.

Leisk, pradėsiu nuo pirmojo:

bendravimo-laipteliai

Kaip rasti žmones, kurių ieškome?

Iškart įspėju: šis laiptelis tau gali pasirodyti svetimas, neįprastas ir galbūt netgi įžeidžiantis tavo įsitikinimus. Išties, jau net sakydamas šitai, girdžiu kai kurių debesyliečių mintis:
„Bet Danieliau! Tu juk niekada negali žinoti, ką sutiksi išėjęs į miestą ar klubą!
Geriausios pažintys įvyksta neieškant!“
Ir atsakau – neskubėk. Tuoj paaiškinsiu.

Kodėl taip svarbu žinoti, ką trokšti sutikti?

Pripažink – kartais mes nežinome, ko norime. Trokštame sutikti visokeriopai šaunų ir įdomų asmenį, o svarbiausia, kad „su juo būtų malonu bendrauti“.
…Tačiau, tikiuosi pritarsi, kad tai nėra pats geriausias žmogaus apibrėžimas.
Tiesą sakant, to net nelaikyčiau apibrėžimu. Gal tik bandymu sukurti idealų asmenį, kad patenkintume savo pasąmoningą norą likti vienišiems ir nesuprastiems pasaulio. 3

Bet štai toks dalykas… Mums vis tiek svarbu žinoti, ko ieškome. Net jei trokštame nieko nesitikėti bei atsiduoti gyvenimo siurprizams. 4

Štai kodėl šitai svarbu:

1) Neturint taikinio – nėra prasmės mokytis į jį šaudyti.

Tiesą sakant – kokia išvis prasmė mokytis, neturint aiškaus tikslo? Todėl, kad „ateityje galbūt prireiks“?

…Retorinis klausimas: ar tau kada prireikė integralų matematikos ar Archimedo dėsnio formulės, atmetus tą vieną kontrolinį mokykloje?

2) Tavo šoviniai – laikas, jėgos ir dėmesys – riboti.

Taupyk juos, nes nėra prasmės savęs švaistyti žmonėms, su kuriais tau nepakeliui. Ir žinau – skamba žiauriai. Tačiau tu valdai savo gyvenimą ir todėl turi taupyti jėgas, kad galėtum jas skirti tam, kas svarbu. 5

3) Jei neturėsi taikinio, nežinosi, kada į jį pataikei.

Aš tai jau patyriau: anksčiau eidavau į begales pasimatymų, bandydavau „pakabinti“ kiekvieną sutiktą merginą. Ir man kartais pavykdavo.
Tačiau jokio džiaugsmo, kurio norėjau, aš nepatyriau.
Ir štai priežastis: Nors sutiktų merginų buvo daug, visos jos buvo „kažkokios ne tokios“, taigi, jas mesdavau. Tačiau kaip jos galėjo būti „tokios“, kai aš net nežinojau kaip „tokios“ atrodo bei elgiasi?

Su sutiktomis merginomis aš galėjau atrasti ir sukurti laimę. Tačiau vietoj to vaikiausi „idealaus žmogaus“ vaizdinio ir net nepastebėdavau, jei kuri jų buvo tikrai tokia, kuri man būtų tikusi. …Šaunu… 6

4) Galiausiai – neturėdamas taikinio, neišmoksi į jį taikytis.

Pripažįstu, kai kurias savo asmenybės dalis – charizmą, humoro jausmą, vidinį susidomėjimą kitais, kūno kalbą – išties gali išugdyti bendraudamas su bet kokiais žmonėmis.

Tačiau, ar matai skirtumą tarp vaikino ar merginos suviliojimo vestuvėms bei kupetai gražių vaikučių ir galimo verslo partnerio sudominimo iki tau naudingo sandorio ir pelno?

…Aš matau. 🙂

Norint ismokti bendrauti turi zinoti to tiksla 1

Tikėjimas, jog geros pažintys (ir įgūdžiai pažintims) atsiranda atsitiktinai išėjus į gatvę vidury nakties yra abejotinos vertės.

Norint sutikti žmogų A, o dar svarbiau, norint išmokti bendrauti su žmogumi A – privalai bendrauti su žmogumi A. Nes dirbdamas staliumi neurochirurgo darbo neišmoksi. Ir atvirkščiai.
„…Bet tai skamba taip nemaloniai ir sudėtingai!“

Turbūt sau meluoti mėgstantys žmonės
Taip, žinau. Kur žavesys posakio „Geriausi dalykai nutinka jų nesitikint“? Kur tas nuvalkiotas, bet saldus „Daryk ką nori, o Dievas tau duos“?

Visi šie patarimai skamba lyg bendravimas su kitais žmonėmis ir gerų, tinkamų pažinčių kūrimas yra darbas, kuriam reikia jėgų, laiko ir proto.

Tačiau be jėgų, laiko ir proto tu neatsiversi. Savo tikslų nepasieksi, jei nepradėsi jų siekti. Didžiausia klaida, kurią gali padaryti, yra laukti kol „likimas“ duos kažką tau į rankas.

Nes turiu klausimą: Ar likimas dažnai tau duoda į rankas būtent tai, ko trokšti? Jei dažnai – tada tau pavydžiu galios įsakinėti pačiam Dievui.

Tačiau, jei šios galios tu neturi ir tinkami žmonės pas tave dar neatėjo, tuomet keliaukime prie antrojo klausimo. Kaip sužinoti, ko mes ieškome?

Kaip sužinoti, kokių žmonių aš ieškau?

Mes visi ieškome tokių žmonių, kurie patinka MUMS. Ir nesvarbu, ką kiti pasakys – mes vis tiek trokšime su jais bendrauti. Ir lygiai taip pat yra žmonių, su kuriais nenorime turėti jokių reikalų.

Prisimink savo draugus ir mylimuosius; priešus ir bjauriuosius. Juk iškart pastebi, kuo tikri draugai skiriasi nuo bjaurybių, tiesa?
Tau teks įvertinti, su kuo bendravai iki šiol
ir kuo šie žmonės ypatingi.
Paklausk savęs:

 1. Su kuo labiausiai pasaulyje man patinka bendrauti? Kokie tie žmonės?
 2. Su kuo labiausiai nemėgstu bendrauti? Kokie šie žmonės?
 3. Ir kas patinka man? Kas nepatinka? Kuo mėgstu užsiimti? Apie ką kalbėti? Kokius tinklaraščius skaitau? Kokių filmų neapkenčiu? Ką rinksiu kituose rinkimuose – Darbo partiją ar Liberalus?

Jeigu nori, gali atsakymus užsirašyti ant popieriaus. Gali papasakoti artimam žmogui. Tačiau atsakyk sau į šiuos klausimus. Ir galiausiai paklausk: su kuo norėčiau susipažinti?

Labai tikėtina, kad šie žmonės nesiskirs nuo tų, su kuriais bendrauji dabar. Būtų keista, jei skirtųsi, nes net ir verslo santykiuose skirtingos pažiūros perskiria. Jau nekalbu apie religiją, gimimo vietą 7 ir taip toliau.

Taigi, atsakyk į šį klausimą, nes tik tada galėsime išsiaiškinti, kur rasti tau reikalingus žmones, ir ką daryti juos sutikus.
„Kai žinai, ko trokšti, ir trokšti pakankamai smarkiai,
visada rasi kelią tai gauti.“

Jim Rohn, verslo filosofas ir lektorius
O ką, jeigu nejauku skirstyti žmones į patinkančius ir nelabai?

Leisk nuraminti. Mes visi skirstome žmones. Ir tu netapsi arogantišku šikniumi kitų akyse, jei žinosi, ko trokšti savo gyvenime.

Netapsi. Jei bendrauji su sveiko proto žmonėmis, jie nepradės tavęs laikyti pasikėlusiu. Ir nors suprantu, kad gali būti nejauku vieniems žmonėms sakyti „ne“, o kitiems – „taip“…

…Tačiau turi tai padaryti. Pasakyti „velniop“ tiems, su kuriais niekada nebuvo malonu bendrauti, bei liautis su jais bendravus.

Nes jei nesiliausi – niekada neišmoksi būti su tais, kurie tau patinka. Įprasi tik prie to, ko nekenti. 8 O ar to trokšti?

O kur rasti žmones, kurių ieškome?

Kur rasti žmones, kurių ieškome?

Lengviausias būdas rasti lobį – ieškoti vietoje, kuri žemėlapyje pažymėta dideliu raudonu kryželiu. Jei nori rasti žmogų – ieškok jo ten, kur jis dirba arba leidžia laisvalaikį.

Kur? Na, tai priklauso nuo to, kas tavo taikinyje. Jei sąžiningai atlikai ankstesnį pratimą – galbūt jau žinai ne tik tai, ko ieškai, bet ir kur jis ar ji lankosi. Jei nežinai – nesijaudink, mes tai išsiaiškinsime dabar.

Pirmiausiai, pažvelk į savo atsakymą, kokio žmogaus ieškai. Tuomet pagalvok:
Kur galėtų lankytis tave dominantis asmuo?
Lengvesniu atveju – atsakymas gali būti visai paprastas. Pavyzdžiui:

 • Esi vaikinas, ieškantis karštos didžiakrūtės šatenės, kuri mėgtų sekmadieniais lankytis muziejuose? …Tuomet eik į muziejus, sekmadieniais.
 • Ieškai patyrusių barmenų savo naujam, pačiam geriausiam klubui?  …Kodėl nepaieškojus jų baruose, kur jie dirba dabar?
 • Nori atlikti apklausą su ligotais pensininkais? …Kodėl neužsukus į vietos polikliniką?
 • Norėtum susipažinti su keliaujančiais ir Couchsurfinančiais 9 lietuviais? …Pabandyk nueiti į artimiausią jų susitikimą arba tokį suorganizuoti.
 • Ieškai, su kuo paplepėti nuobodų penktadienio vakarą? …Tuomet eik ten, kur renkasi žmonės, mėgstantys bendrauti.
 • Ar galų gale, pavyzdžiui, esi įkyrus politikas, norintis pasiekti vaikų tėvų širdis? …Tuomet eik į mokyklą ir pradėk aiškinti vaikams savo tiesas. Tavęs nekęs, bet juk gali tai padaryti.

Na, bet tai lengvesniu atveju.
O ką daryti, jeigu nežinai, kur rasti tau reikalingus žmones?
Siūlau tris išeitis:

A) Pasitelk intuiciją ir spėk.

Tuo teko pasinaudoti praeitų metų spalį, kai draugo įkalbintas išjungiau feisbuko anketą ir taip praradau galimybę lengvai sužinoti apie renginius ir žmonių susirinkimų vietas.

O kadangi mano mėnesio iššūkis buvo susipažinti su 100 naujų žmonių mieste, kuriame angliškai nekalba beveik niekas… Tai ne itin padėjo.
Reikėjo sugalvoti – o kur rasti anglakalbius?
Pirmas mano spėjimas buvo: Kodėl nenuėjus į vietas, kur renkasi jaunimas? Pasivaikščiosiu po kavines, nupirksiu kokiai panelei kokteilį klube ar tiesiog pasikalbėsiu su barmenu bare?

…Ir gerai spėjau! Nors jaunimas Čekijoje angliškai kalba daug prasčiau, nei Lietuvoje, tačiau taip susipažinau 10 su 34-iais žmonėmis iš planuoto 100-to. O kartu taip sužinojau apie anglakalbių susitikimus mieste.

Foto autr. Vicas Aleksejus

Jeigu savo intuicija nepasitiki – visada gali prašyti pagalbos tų, kurie žino atsakymus. Arba – kaip mėgstu sakyti – išnaudok aplinkinių žmonių smegenis, nes galbūt jiems malonu būti naudingiems. 😉

Tiesą sakant, jeigu nebūčiau užsiblokavęs savo Facebook anketos, tai klausimą, kur rasti anglakalbius užsienio šalyse, būčiau uždavęs iškart.
Tu tai gali pritaikyti savo situacijai.
Ko ieškai tu? Paklausk savo draugų. Šefo. Mamos. Penkiolikos bendradarbių, kurių net gerai nepažįsti. Padaryk tai, net jeigu nenori atskleisti siekiamo tikslo 11 – juk nebūtina aiškintis, kodėl klausi.

Na, o ką daryti, jei klausti nedrąsu ir nesmagu? Pavyzdžiui, jei ieškai gero urologo ar abortų klinikos? Arba, jei apklausei pažįstamuosius ir niekas tikrai tikrai nieko nežino?

Tau padės paieška internete. Štai kur galima ieškoti:

 • Google,
 • Facebook,
 • Skelbiu(.lt),
 • Uždarbis(.lt),
 • Supermama(.lt)…
 • …Ar kituose skelbimų, diskusijų ir bendruomenių puslapiuose.

Nuoširdžiai. Žinau, kad tai gali skambėti kaip pasiūlymas „pasigūglinti“, 12 bet tai vienas pirmųjų veiksmų, kurių imčiausi aš. Tiesą sakant, dažnai tai darau.

Geriausia dalis – tai veikia. Kur dar galėjau rasti šiuos 16 (ir dar 300+) įdomiausių saviugdos tinklaraščių Lietuvoje ir susipažinti su jų autoriais? O būtent taip sutikau kelis geriausius savo draugus – per feisbuko netikėtus komentarus ir susirašymus jo grupėse.

C) Eik ten... Kur paprasčiausiai smagu būti tau.

Na, o paskutinė išeitis gana paprasta. Jei tikrai neįsivaizduoji, kur rasti tavo žmogų, jei tikrai nesiseka jo rasti… Tuomet atsipalaiduok ir eik ten, kur tau paprasčiausiai malonu, o aplinkui – daug naujų žmonių.
Kitaip tariant – pasižmonėk tarp panašių į tave.
Spėju, kad šis pasiūlymas tau bus bene lengviausias ir paprasčiausias iš visų trijų. Būtent todėl jo nerekomenduoju imtis pirmu taikymu – juk tai, kas neveikė anksčiau, greičiausiai nelabai veiks ir toliau.

Tačiau gali rinktis šį variantą. Štai keletas malonių vietų, kur tau gali patikti lankytis, o kartu turėsi galimybę lengvai susipažinti su naujais žmonėmis:

PIRMA: Pasinerk į savo pomėgius.

Prieš rašydamas šią dalį apklausiau savo draugus ir Debesyliečius feisbuke: kur lengviausia rasti naujų pažinčių… Ir hobius dauguma paminėdavo pirmiausiai.

Taigi – prisijunk prie būrelių, bendruomenių ar klubų, užsiimančių panašia veikla, kokią mėgsti dabar arba trokšti užsiimti ateityje.

Pasirinkimas milžiniškas: keliautojų klubai, kaligrafijos būreliai, rašytojų bendruomenės ir t.t. Galima mokytis naujų dalykų: naujos kalbos, groti instrumentu ar jogos – bet ne pačiam per Youtube, o užsirašyti į pamokas.

ANTRA: Aktyviai dalyvauk renginiuose.

Tiesa, iškart dalis tų pačių žmonių perspėjo: viena yra nueiti į renginį ir jame tyliai prasėdėjus, pabaigoje greitai pabėgti…

…Ir visai kita yra dalyvauti renginiuose ir klubuose aktyviai. Siūlyti savo idėjas. Kelti klausimus jau kalbantiems žmonėms. Padėti tiems, kurie kažką išmano blogiau, nei tu. Nes tik bendraujant mezgamos pažintys.

Prisimink, kad su „klasės tyleniu“ niekas nenori bendrauti – bijo, kad sulaužys jo kokius tylos įžadus ar dar ką. Taigi, nebūk tuo nematomu vaiduokliu, kurio niekas neprisimena. 😉

TREČIA: Organizuok veiklas ir susitikimus.

Jeigu savo būrio, genties, tautos ar klubo nerandi… Išnaudok geriausią būdą megzti pažintis: organizuok veiklas, kuriose trokšti dalyvauti.

Būtent organizavimas (o ne dalyvavimas) suteikia daugiausiai pažinčių. Visi labiausiai nori pažinoti organizatorių, o vieni kitus – mažiau. Turbūt jau tai pastebėjai.

Čia tau padės Facebook, kuriame pilna grupių, kur gali parašyti – tada ir tada einu į žygį, važiuoju dviračiu, renku parke šiukšles, žaidžiu Monopolį, noriu pabendrauti apie interneto verslą ar panašiai.
O dabar, kai žinau ko ir kur ieškoti…
Kaip sustabdyti ir užkalbinti kitą žmogų?
Na… Tai yra antrojo pažinčių kūrimo laiptelio klausimas.

ANTRAS laiptelis: Kaip išdrįsti užkalbinti žmones ir su jais kalbėtis.

O šios dalies pabaigai…

Turiu tau vieną viso bendravimo esmę nusakančią mintį:
„Dviejų asmenybių susitikimas yra lyg dviejų cheminių elementų kontaktas:
jeigu yra bent kokia reakcija, abu jie pasikeičia.“

Carl G. Jung, psichologas
Mano įsitikinimu, tai yra visa bendravimo esmė. Jeigu bendraujant tau nekyla nė menkiausia mintis, idėja, žodis, ar ta bendrystė nepakeičia tavęs – tai nėra tinkama bendrystė.

Bei lygiai taip pat – jei kažko mokymasis tavęs visai neliečia – tai nėra ir reikalingas mokymasis.

Todėl turiu vieną užduotį tau:

 1. Peržvelk tai, su kokiais žmonėmis bendrauji dabar.
 2. Peržvelk, su kokiais norėtum bendrauti ateityje.
 3. Ir tada apibrėžk – tai su kuo norėtum bendrauti? Kokiais žmonėmis?

Nes tikiu, kad nemalonių žmonių tau nereikia. Atstumiančių irgi.
Tačiau kokių žmonių reikia?
Kokias pažintis trokšti kurti TU?
Bendraujantis,


 1. Iššūkį pasiūlęs draugas sakė, kad tiek yra per daug. Bet aš gi norėjau išmokti bendrauti, taigi jo neklausiau.

 2. Būna, kad pabandome užmegzti tokias pažintis ir nieko nepasiekiame. Tik atbaidome kitus.

 3. Būna toks noras. Tada jautiesi išskirtinis ir panašiai.

 4. Kaip siūliau „Tave nuvylė? Nerviniesi? O ar bandei nieko nesitikėti?“.

 5. Tai yra – laimei.

 6. Ne, nešaunu. 😀

 7. Lietuva ar Sirija? Tu išsilavinęs Vilnietis ar kažkoks iš Kauno kaimo?

 8. „Šuo ir kariamas pripranta“ nėra iš oro trauktas posakis. Mes tikrai galime priprasti prie nekenčiamo darbo ar bjaurių žmonių dėl „Geriau turėti, nei neturėti“.

  Kartais tai gana kraupu, kai taip vertinami smurtiniai santykiai. Ar tikrai geriau, kad tavo vyras muša tave bei vaikus, o žmona prievartauja vyrą dėl jo nevėkšliškumo, nei pabandyti tuos santykius pakeisti ar tiesiog nutraukti? Ką čia vaizduoji – kažkokį herojų?

 9. Tai pasaulinis nakvynės ieškančių ir sofas už suvenyrus skolinančių žmonių tinklas. Plačiau gali sužinoti Couchsurfing puslapyje. Esu taip keliavęs ir aš – tai smagu, nes gali pamatyti tikrą vietinių žmonių gyvenimą, ne viešbutinį! 🙂

 10. Susipažinimas mano iššūkyje buvo bent 30 minučių pokalbis apie gyvenimą ir jo tikslus.

 11. Kodėl nenorėtum? Todėl, kad taip mažini savo šansus pasiekti tikslą: „Sieki tikslų? Geriau niekam jų nesakyk“.

 12. „Užsikru**i“ atitikmuo.

  • Bendrauk su kalnais žmonių ir greitai sutiksi tokį, su kuriuo malonu bendrauti. Pamatysi!

 • Super, Danieliau! Kažkuo primena kasdienių įprastinių užduočių atlikimą… kurios tikrai turi naudos. Šie patarimai irgi naudingi. 😉
  Laukiam tęsinių.

 • Iš tiesų “Daryk tai, ką norėtum, jog kiti darytų tau.” dažnai nesuveikia – veda link konfliktų, nesusipratimų ir nepatogių situacijų 🙂 Dažnai žmonės nori to, ko nenoriu aš, arba nenori to ką aš jiems darau ir galvoju, kad darau gera 🙂

  • Gera mintis, bet kivirčų galima išvengti ir išliekant tikru sau. Bet apie tai trečioje dalyje, trečiam laiptelyje. 😉

 • Labai šaunus straipsnis! Jau ilgokai mane kankino šie klausimai, ir vis sukeldavo neigiamas emocijas: tai su kuo bendrauti, ką daryti jei esu aplinkoje, kuri man nepatinka, ir žmonės, su kuriais nenoriu būti.? Bet viską permąsčius ir perskaičius šį straipsnį, suvokiau kodėl esu tokia uždara. Tiesiog įgavau daug noro eiti, bandyti, bendrauti, būti, gyventi. Ir žinoma, man pagaliau yra gera būti vienai su savimi, tačiau jei net pamilau save, tikiu, kad taip gali būti ir su kitais žmonėmis. Esu labai patenkinta ką čia perskaičiau, ir noriu padėkoti, nes tai ir yra dalis mano paskatos žengti tolyn. Ačiū! O jums nuoširdžiai linkiu sėkmės, įvairių patirčių bei noro daryti toliau tai, kas pradėta.

 • Geras straipsnis. Džiugina! Nejučiomis įsitraukiau į apmąstymus ir diskusiją su savim. Straipsnyje užduoti klausimai privertė paieškoti atsakymų, kokie gi žmonės patinka, kokie ne ir kodėl. Tikriausiai ne kiekvieną dieną apie tai susimąstome.
  Laukiam tęsinio. Ačiū 😉

  • Labai smagu, kad patiko, Ilona! Trečioji dalis turbūt išvis susuks jūsų smegenis.

   …Na, bet pirma, taip, reikia pabaigt antrąją ir tik tada trečiąją, kuriai idėjų jau turiu visą kalną. 😀

 • Ačiū už straipsnį, atrodo paprasta ir aišku, bet kartu ir ne taip paprasta..kiek dar daug atsakymų ištikrujų nežinau…bus ką veikti 🙂

  • Taip pat mano straipsniuose. …Na, gerai, juokauju tik, nereikia čia girtis 😀 Ačiū, Aleksandrai!

 • Pritariu moon , nuostabus straipsinis, labai motyvuoja, sukelia tik teigiamas emocijas, imtis veiksmų, tobulėti, judėti i priekį.. 🙂

 • Aaaa, geras dar užvakar, kaip tik pasakojau Debesylos “Kaip atrasti save” komentaruose, apie tai, kad užplūsta mintys apie kai kuriuos žmones, kaip pasielgti geriau, įvertinant žmogiškumo faktorių! Taip, atsidariusi šį straipsnį, skaitau ir matau atsakymus! Vis gi, ilgai mąstant apie tą patį, vistiek gaunam atsakymą. Pagreitint viskam reikėję užisrašyti. Bet dabar atsikelsiu ryte, po puodelio kavos, mankštos ir knygos, atsakysiu sau į Jūsų, Danieliau, pateiktus klausimus
  ☺️

 • Danieliau, puikus straipsnis! Dažnai žmonės yra nelaimingi ir skundžiasi, tačiau paklausus, koks yra jų tikslas, jo įvardinti negali. Labai taiklus palyginimas su taikiniu, ištikrųjų niekada nepataikysi ten kur nori, jeigu šaudai visai į kitą pusę 🙂
  Dar pridėsiu ketvirtą būdą, kur per vieną vakarą galima sutikti 15 naujų įdomių, motyvuotų pašnekovų be jokio streso, galvojant kaip užkalbinti nepažįstamą žmogų – “Kontaktų vakarai” http://kontaktuvakarai.lt
  Jeigu yra daugiau norinčių per mėnesį susipažinti su 100 žmonių, tai šie renginiai tikrai jums palengvins užduotį 😉

 • >