Kaip rasti savo pašaukimą?

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas to manęs paprašė.

Aš jau minėjau: Pradėk daryti, nes didžiausia klaida, kurią tu gali padaryti, yra išvis nepradėti. Tačiau tai parašęs, greitai sulaukiau klausimo:

„O ką daryt, jei nori kažką pradėt, bet nežinai ką?“

Neapsisprendusi debesylietė

Ir suvokiau, kad šitai irgi dažnai būna problema pradedantiems kurti. Iškart po klausimų ar jie išvis gali kurti, ar jie nebijo, ar jie netingi.

Pamenu ir aš tokius klausimus savo gyvenime.

Tai buvo praeitų metų lapkričio mėnesis, sėdėjau rudens sukeltame liūdesyje, po „Baltos drobulės“ spektaklių 1 filosofavau apie savo gyvenimo prasmę ir nesugalvojau, ko galėčiau imtis, kas teigiamai pakeistų mano ir mano artimųjų gyvenimus.
Tai užtruko. Tiesą sakant – iki pat sausio mėnesio.
Aš nesugalvojau, ką noriu daryti. Ir todėl nedariau nieko. Mano idėja žuvo dar net negimusi.

Dabar, šiandien, jau turiu atsakymą:

Jei nežinai kuo užsiimti – daryk tai, ką trokšti pamatyti jau padarytą.

„Rašyk knygą, kurią pats norėtum skaityti.“

Austin Kleon, poetas
Leisk, papasakosiu trumpą istoriją:

Kadaise aš skaitydavau tokio minimalisto Leo Babauta kuriamą Zen Habits, 2 architekto Lino Matulio Super Gentį 3 ir verslininko Dale Carnegie knygas. 4

…Ir mąsčiau: nejau Lietuvoje daugiau nėra nė vieno panašiai gero tinklaraščio su panašiai geru turiniu? Nejaugi reiks tenkintis anglišku tekstu ir tuo vienu lietuvišku blogu?
Po pusės metų aš neiškenčiau.
Pradėjau rašyti Debesylą.
Tuomet tai buvo tik mažas, bjaurokas tinklalapis, 5 kurį skaitė tik mano draugė redaktorė ir kartais aš pats.

Bet Debesyla per laiką tapo geresnė. Nežinau, ar dėl mano kantrybės bandant parašyti kažką vis labiau skaitomo, ar dėl redaktorės kantrybės mane mokant rašybos taisyklių.

Ir netikėta, tačiau Debesylai tapus geresne, aš pradėjau gauti laiškus su padėkomis, klausimais, pasiūlymais naujoms temoms, o vieno projekto autorės net prašė mano interviu.

Aš dar iki šiol stebiuosi.

Pasirodo žmonėms patiko tai, ką aš dariau. Pasirodo mano bandymai sukurti pasaulyje kažką tokio, ko trūko man pačiam… Buvo įvertinti ir kitų. Netikėta!

"Būk tas pokytis pasaulyje kurį tu nori matyti." - Mahatma Gandhi

Pasauliui reikia tavo darbo.

Jei padėsi kitiems – viskas išsispręs. Tačiau svarbu, kad tas darbas būtų naudingas ir tau.
Teiginys, kad visi žmonės skirtingi, yra klaidingas.
Nes žmonės NĖRA skirtingi.
Dažnai mes turime labai panašius arba vienodus troškimus. Ir jei kažkas bus naudinga tau, labai tikėtina, kad tai bus naudinga ir kitiems. 6

Manai tai netiesa? O kaip, tavo manymu, gali gyvuoti tokie tinklalapiai kaip Martyno Jociaus Virsmai, 7 Rimvydo Širvinsko Makaliaus kelionės, Andriaus Užkalnio Protokolai ar Beatos Nicholson Virtuvė?
Visa ši kūryba be vartotojų ir gerbėjų nebūtų gyva.
O vartotojai ir gerbėjai atsiranda tik tuomet, kai suteiki naudą. Naudą, kurios pats ieškojai. Tinklaraštį apie maistą, nes visada tokio troškai; kokybiškas akmens apdailas, nes tokių niekas iki tavęs nekūrė… 8
Tavo darbo gavėjai nėra akli. Jie mato, ar tai, ką darai, tu darai su
užsidegimu ir nuoširdžiu noru padėti.
Jie tai įvertina. Gal ne iš karto, gal ne pinigais, bet įvertina ir prisimena.

Meistras dirba del saves

Pradėk daryti tai, ką trokšti matyti jau padarytą.

Nes jei nežinai, kuo užsiimti – tai geriausia, ką gali nuveikti. Kam laukti, kol kažkas bus padaryta už tave, jei gali tapti lyderiu, kaip tapo visi sėkmingiausi mūsų žmonės?

Tavo artimas,


 1. Kuriuos žiūrėjau net keturis kartus… Jonas Jurašas ir Dainius Svobonas nuostabūs!

 2. Dar iki šiol tai vienas mėgstamiausių mano tinklaraščių, nepaisant to, kad Leo pradėjo kartotis.

 3. Gaila, kad Linas didžiąją dalį senųjų savo straipsnių paslėpė.

 4. Pradėjau, aišku, nuo jo žymiausios „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“.

 5. Štai viena seniausių nuotraukų, o štai seniausias įrašas.

 6. Gerą straipsnį apie tai yra parašęs programuotojas Kernius Kuolys: „Kodėl jauni žmonės neturi darbo ir ką daryti, kad tu jį visuomet turėtum“.

 7. Nemaišyk su Martyno Valtininko tinklaraščiu.

 8. Ir taip – tai slapta (ar nelabai) reklama. Mano tėtis dirba su akmens apdailomis būtent todėl, kad niekas kitas nesistengia taip kokybiškai atlikti darbų. Jis gali užimti kokybiškos apdailos sritį ir jo dažniausias nusiskundimas apie darbą yra tai, kad… Užsakymų sulaukia per daug. 🙂

 • Zinai, tiesa sakan visiskai nepagelbejai, siuo metu mokinuos IT, taciau sia specelybe pasirinkau tik todel kad visiskai niekas man neidomu ir ale kazkiek suprantamas dalykas. Prasidejo antri metai, taciau dar nepradejau dometis tuo ka isgirdau mokykloje. Visiskai niekas manes nedomina. tiesiog neisivaizduoju savo ateities

  • Jei mokaisi IT rimtoj įstaigoj, akivaizdu, kad “turi galvą”. Tada mano požiūriu, tikslų buvimo ir įgyvendinimo problema. Tas bent jau mane stabdo. Aišku, kitas atvejis, jei nori baigti ir turėti “popierių”, o paskui žiūrėsi… Du keliai: 1. Toliau stumi dienas ir baigi/meti mokslus; 2. Randi tai, kas moksle, santyky ar dar kažkame “kabina” ir gali padėti judėti į priekį.

 • Prašau, parašykit tema ” kuo užsiimti, kai turi daug norų, idėjų” žodžiu kai neišsobalansuoti, o susikoncentruoti ir atrasti Tą vienintelį pašaukimą!

  • Tiesą sakant, tai verta ir visos knygos.

   (Taip, tai užuomina, kas sukasi mano galvoje.)

 • “Rašyk knygą, kurią norėtum pats skaityti”
  Oho!… Dar ilgai išliksiantis atminty. Arba net tapsiantys gyvenimo motto 😉 😀
  P. S. “Mokintis” nevartotina! (Jau kažkas yra tai rašęs, bet man irgi rėžia akį visokios klaidos 😀 😀 )
  P. P. S. Tai kodėl “debesyla” ? Kodėl toks pavadinimas? Gal dėl to, kad “tebešyla”? (Panašiai skamba 😉 )

  • Ak taip, klaidų senuos tekstuos pasitaiko. Tai esu palikęs kaip monumentą – kadaise aš irgi mokiausi (ar mokausi)! 🙂

   O “Debesyla” todėl, kad… Tokį pavadinimą pasiūlė draugė, kai aš net nenutuokiau kokį rinktis! Aš paprasčiausiai paklausiau idėjos. :))

 • Danieliau, puikus straipsnis! Jei atvirai, mane tikrai sudomino + įkvėpiančios frazės!

 • Puikiai parašyta! Deja, ne visi žino, ko norėti, koks yra jų dieviškasis tvarkaraštis, kurį susistatėm prieš ateidami čia.
  Blaškiausi ir aš ilgai kol prieš kelis mėn. neatradau super galingo Teta metodo (http://www.tetaklubas.lt/gyvenimo-misija/). Jo pagalba ne tik sužinojau, kokia mano gyvenimo misija, planas, kas bus ateityje, bet svarbiausia, kokios pasąmoninės programos mane varžo, stabdo dvasinį augimą, neleidžia pasiekti tikslų. Tada labai paprastai galima kenkenčias programas pašalinti ir vietoje jų įdiegti naudingas programas.
  Pasidomėkite jei nesijaučiate gerai gyvenime.

 • straipsnis kaip visada geras :))) bet šį kartą noriu padėkoti apie priminimą dėl Baltos Drobulės spektaklio Kaune 😉 senai noriu pamatyti :)) Ačiū, kad priminėt, jog toks yra 😉

  • O ką veiki dabar?

   Tą ir veik. Tinginiauk. Mėgaukis. Gyvenimas skirtas malonumui, nes tokį mums jį davė Dievas (ar kad ir kas tai bebūtų). Kai nusibos mėgautis ar taps sunku dėl pinigų trūkumo – dirbk. Už pinigus mėgaukis. Tęsk. Dalinkis geromis žiniomis. Mylėk artimą ir ne tik. Būk kartu. Tikėk. Džiaukis.

   O ką veiki dabar? Ar negyveni?

 • Pastebėjau tokį dalyką, kad paskaitai motivuojančius puslapius ir pasidaro geriau. Bet kaip save ir apgauni ir nieko nekeiti, paskui vėl paskaitai ir vėl geriau. Klausimas: AR TAI NE SAVIAPGAULĖ?

 • >