Idėjos iš Debesylos galvos

Laiškas: Ką daryti, jei gyvenimas stovi vietoje?

Išleista 2017-08-31 į 365 Tekstai Laiškai
Xwrc2hjx 1a

Ką daryti, jei gyvenimas, rodos, stovi vietoje? Tokių ir panašių klausimų sulaukiu dažnai. Aš nesu psichologas, nesu joks religinis (ar kitoks) guru – tik dalinuosi sava patirtimi ir idėjomis.

Norėčiau pasidalinti šiuo laišku, kurį gavau nuo debesylietės Vitalijos.

Įdomu, kad merginai, kurios vardas reiškia jėgą ir gyvybę gali šios jėgos ir gyvybės taip trūkti! Kodėl? Gal todėl, kad ji per mažai leidžia sau būti savimi? Kad nori tobulėti ir nuolatos būti geresnė už praeities save?

(Sutrumpintas ir netaisytas) laiškas, kurį gavau.

Labas, Danieliau,

Gerai ne nezinau, nuo ko pradeti. Bet pirmiausia atsiprasau uz „sveplas“ raides. Is tiesu ir geda, ir nejauku yra sitaip „is lempos“ rasyti, kai pati neatsakau i Tavo debesyliskus laiskus, nors persksitau visus iki vieno, kaip ir puikius straipsnius. Labai dziaugiuosi, kad juose sitiek naudingos, praktiskai pritaikomos ir nenuobodziai pateiktos informacijos. Taciau matau, jog nemoku ja pasinaudoti.. is esmes turbut labiausiai del to ir rasau – nes reikia patarimo. Zmogisko, is asmenybes, kuria zaviuosi ir negaliu atsistebeti, is kur tiek ryzto, energijos ir entuziazmo. Tos gaivaliskos jegos gyventi.

Galbut trumpai reiktu aprasyti savo situacija.. nezinau, nerealu tiketis, kad prisimeni mane is ONBO, juolab, kad vis dar net nesugebu tu mokymu iveikti iki galo. Pabandysiu trumpai: turiu depresija, nerimo sutrikima, nors vis bandau su tuo kovoti. Vis pasiryztu, kad vsio, susiimu, imuosi to, ano, tiesiog imu gyvenima i rankas.. Bet rezultate as viska numetu. I tai galima itraukti faktiskai viska – sporta, normalia mityba, dienotvarkes laikymasi, valgio gaminima (o ne edima bet ko, kas po ranka, ar pasildytu pusfabrikaciu), Onbo (kad ir kaip del to butu geda, nors bandau kazkaip testi toliau), tiesiog taip atsitinka kone su visais mano tikslais ir pazadais sau. <…> Kaip mobilizuotis, o ne blaskytis sukaustytai nerimo, kad darau sh.. su savo gyvenimu?..

Danieliau. Atsimenu is ankstesniu Tavo straipsniu, kad ne visa laika buvai toks, koks esi dabar. Rasei, jog nemazai metu buvo no-life. Bet KAIP ivyko tas luzis? Kaip ivyko tie ilgalaikiai pokyciai? Kaip Tau pavyko tapti tokiu zmogumi, koks esi dabar? Man paciai siemet sukanka 25, bet gyvenimas vis dar lagina stambiu mastu.. (Beje, su praejusiu gimtadieniu!)

<…>

Tavo pasimetusi skaitytoja

Mano atsakymas.

Laaabas, Vitalija!

Taigi pirmiausiai. Kaip, ar tavo klausimai vis dar išlikę? Ar jautiesi taip pat, kaip jauteisi balandžio 11-tą dieną?

Žinai, turiu tokią gal kiek keistą filosofiją ir gilų įsitikinimą, kad viskas praeina.

Ar bent praeina daugelis dalykų – skausmas po nesėkmių, nusivylimas po klaidų, baimė po naujų iššūkių pradžios… Ir kartu praeina mano skaitytojų problemos. Viskas praeina. Ir tai išlaisvina – kam stresuoti šią akimirką, jei po savaitės galbūt nereiks nė prisiminti? :))

Bet taigi. Kaip tau einasi?

Mano pokyčiai taip ir įvyko – tingint spręsti problemas. Jos tiesiog pačios praėjo. Nemokėjau bendrauti… Tada bendravau… Tada skaudėjo, o po kurio laiko – jau nebe. Hm! Neturėjau pinigų… Tada kūriau dalykus… Tada parodžiau, kur padėti pinigus, o po kurio laiko – jau turėjau pinigų.

Hm!

Pamenu tave, Vitalija, pamenu 😛

Bet galbūt skubi keisti save šiandien? Galbūt per daug sėdi feisbuke ir instagrame bei skaitai nuostabių visokių Debesylų ir Meilutyčių istorijas? Galbūt per daug lygini save su kitais… Ir pati per mažai vertini savo pasiekimus?

  • Ar skaitei https://debesyla.lt/gyvenimo-pasiekimai/? Ką galvoji?
  • Ir šiaip, ką galvoji?
  • Ar kada bandei rašyti sau (arba kitiems) dienoraštį?
  • Ar skaitai knygas?
  • Ar žiūri „Black mirror“?
  • Ar galvoji?
  • Ar nusiprausi po dušu?
  • Ar valgai skanius ledus?
  • Ar kvėpuoji?
  • Ar nepamiršti, kad tu – tai mažas, unikalus genų rutuliukas, kokio daugiau niekur tiesiog nėra? Tokio net tarp 7,5 milijardo žmonių nerasi?

Ką manai?

– Danielius