Idėjos iš Debesylos galvos

Asmeninio efektyvumo programos „Pagreitis“ apžvalga Efektyvaus gyvenimo treniruotės!

Išleista 2018-05-21 į Apžvalgos Psichologija

Lietuvoje turbūt nėra saviugdos trenerio, kuris nebūtų kalbėjęs apie asmeninį efektyvumą. Produktyvumas, darbai… Argi tai nėra nuvalkiota?

Prieš 3 mėnesius pamačiau asmeninio efektyvumo mokymus „Pagreitis”.

Kuo jie gali nustebinti? Nusprendžiau išbandyti, išnagrinėti ir aprašyti, kaip mokymų metu jaučiausi aš. Štai, kas nutiko.

Programa pagreitis apzvalga

Itin trumpai: kam „Pagreitis” skirtas?

  • Užstrigusiems.
  • Pradedantiems.
  • Vyresniems nei 40-ties.
  • Norintiems draugų.

Po akimirkos paaiškinsiu išsamiau.

Kai prisijungiau prie „Pagreičio”, nežinojau ko tikėtis.

Manau, kad nežinai ir tu. Užsuk į programos pristatymo puslapį! Ar jis ką nors paaiškina?

…Ar pasako, ką tiksliai gausi? Ko tikėtis? Kas čia per autoriai visą šitą sugalvojo? Išvis – čia el. paštu vyks? Feisbuke? Akis į akį?

Prie treniruočių prisijungiau aklai.

Turėjau pinigų – programa tikrai nėra brangi (žinant, kad vyksta pilnas 4 savaites), o autorė Jūratė Kančauskienė turi viešą profilį feisbuke, taigi savęs ji neslepia.

…Ir man patiko!

Man nuoširdžiai patiko, ką gavau. Programa nebuvo ideali, ji manęs (itin) nenustebino, bet tai, ką gavau – buvo gardu! Tiesą sakant, jei savo „Tinginio manifesto” dar neparašei – tau gali būti net naudingiau bei smagiau nei man.

…Kas viduje?

Pirma: Tai treniruotės užstrigusiems.

Nes yra dviejų tipų žmonės:

  1. Tie, kurie jau pakeliui. Jiems tereikia tęsti, ką pradėjo.
  2. Tie, kurie užstrigo rutinoje. Rutinoje. Rutinoje. Rrrrrrrrrrruuuuuuuu…

„Pagreitis” vargiai padės tiems, kuriems ir taip sekasi. Na, jei nuoširdiai – jiems mažai kas išvis padės, išskyrus juos pačius. Tačiau „Pagreitis” išjudins užstrigusius.

Galbūt tave?

Prisijunk ir mokytoja Jūratė tau duos… Čempionatą. Rungtynes su balų lentelėmis, pasižadėjimais dalyvių grupėje ir griežtas taisykles.

Dvi man labiausiai įsiminusios taisyklės buvo:

  1. Atsikelti prieš 6:00 kiekvieną rytą, išskyrus sekmadieniais;
  2. Misijas atlikti griežtai iki vidurnakčio, arba balai už atliktas užduotis neįsiskaičiuos į čempionatą. Cha, cha! Dirbk!

…Tai primena ONBO.lt sistemą, kuri irgi sukurta išjudinančių treniruočių principu. Tačiau Onbo pamokose treniruojame mąstymą, o „Pagreityje” labiau mokomas asmeninis efektyvumas – kaip neapsileisti ir prižiūrėti save. Tai jau skirtumas.

Antra: Pradedantiems.

Treniruočių metu temos nėra nagrinėjamos giliai. Nėra mokslinių tyrimų, išsamių video, kilometrinių straipsnių (eh… Mano mėgstamiausi!) ar didelių diskusijų, kas yra teisinga.

Užtat yra aibė skirtingų užduočių.

Manau, kad jų man nereikėtų išduoti. Visgi sugadinčiau malonumą jas patirti, nustebinti save! Bet patikėk – užduotys smagios, įvairios, tinkamos visiems. Pats ryte pamatęs užduotis nusijuokdavau ir išsišiepęs jas vykdydavau. Buvo smagu.

Trečia: Vyresniems nei 40-ties.

Man yra 25-eri, esu aktyvus interneto naudotojas ir dažnai ankstyvas naujų idėjų, technologijų vartotojas. Todėl savo kartai ir jaunesniems „Pagreičio” negaliu rekomenduoti.

Nors užduotys įvairios, smagios, vertingos, jos nėra ekstremalios.

O man norisi ekstremalumo! Man norisi, kad mokymai išneštų smegenis velniop. Man norisi vienos nakties nuotykių be prezervatyvų, su keistais japoniškais siaubo filmais, naujausiais vegan-techno-eko maisto kūriniais, VR pokalbiais… Na, bent man. Nors buvo užduočių, kurios jaudintų (bei gąsdintų!), mažai jų šokiravo. Užduotys labai… Tinkamos visiems.

Taigi, jei nori tvirtumo, ramybės, užtikrintumo savo gyvenime, bet nenori per daug rizikos, tau patiks „Pagreitis”. Tai saugios treniruotės.

Ketvirta: Norintiems draugų.

Bet žinai, ko visiškai nesitikėjau? Ir kas trenerei Jūratei Kančauskienei pavyko bene labiausiai? Ji subūrė bendruomenę. Ir ne šiaip feisbuko grupę, o tokią, kuri KASDIEN dalinosi savo potyriais, vienas kitą ragino, dalinosi pamokomis.

Jei jautiesi vienas – čia toks nebebūsi.

Tai geriau už atsitiktines feisbuko grupes ar komentarus po Andriaus Tapino pasisakymais. Čia galėsi surasti tikrų draugų.

…Aš nežinau, kaip mokymų autorei tai pavyko. Galbūt padėjo tai, kad kiekvienas turėjo po porininką ir kasdien su juo minutei susiskambindavo. Bet nejau tik tai? Atrodo, kad dalyviai buvo specialiai atrinkti, nes jie tiesiog sulipo! O jie nebuvo atrinkti, jie tiesiog atsitiktiniai žmonės, kaip esame mes du.

Ir taip, iš mokymų kilo draugystės. Dalyviai dar ir dabar tarpusavyje bendrauja. Štai, gali išgirsti tai ir iš pačių dalyvių – jų atsiliepimuose.

Patiko!

„Pagreitis” yra keturių savaičių trukmės saviugdos čempionatas. Pamokas ir video įrašus gausi į savo el. pašto dėžutę, užduotis atliksi tikrame pasaulyje, pamokomis ir pergalėmis dalinsiesi uždaroje feisbuko grupėje.

Na, jei prisijungsi.

Bendrai: šie mokymai kokybiški, įdomūs, draugiški užstrigusiam!

O ką manai tu? Ar jau dalyvavai „Pagreityje”?

Su tavimi kartu,
[parasas]

Tags: Pagreitis