Ką daryt su savimi, kai tau 20-30?

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Įžanga Danieliaus, tekstas poetės Rimantės Paulauskaitės.


Štai… Pagaliau išėjai iš kalejimo. Jau 12 metų atsėdėjai, bet tarytum nebūtų gana – galbūt pasiėmei papildomus 4 ar 6…

Ogi kaip pasaulis pasikeitė, nuo tada, kai pakliuvai čia! Kadaise, kai dar buvai jaunas ir gražus (dabar tik gražus) viskas buvo kitaip. Mama padarydavo valgyti, galėjai dienų dienas sėdėti mIRCe, kiek vėliau One.lt forumiukuose…

…O dabar???

Košmaras. Ieškai sau poros. Nėra. Nes visi jie, po velnių, į kažkokius Tinderius sulindę! Darbo? Nėra. Reikia 20+ metų patirties ir penkių diplomų. Pinigų? Nėra. Nu iš kur tau. Tėvai jau neduoda…

Ah…

KĄ DARYTI?

Svarbiausia – NEPANIKUOK. Mes tuoj tau pasakysime, ką daryti. Ir, žinai, nedaryk nieko.

Taip, išgirdai teisingai. NEDARYK NIEKO. VISIŠKAI.

Kartą mano vokiečių kalbos mokytoja patarė atsistoti viduryje kambario ir stovėti spoksant į vieną tašką. Ilgai netvėriau.

Tau irgi ilgainiui atsibos nieko nedaryti ir imsi daryti kažką. Arba tėvai tave, visą smirdantį (nes net nesiprausei) su didžiausiai priekaištais išmes iš namų. Arba kaimynai iškvies policiją, nes namie būsi pratupėjęs penkis mėnesius… Arba ne. Gali pabandyt ir patikrint.

Bet ar tikrai tau pavyks nedaryti nieko? Che, che… Štai ir šio triuko nuostabumas. Jei nežinai ką daryti – nedaryk nieko ir tuojau greitai sužinosi!

Vis dar nežinai KĄ DARYTI?

Nepanikuok. Viskas bus gerai. Gale…

TU MIRSI. Ir pašersi sliekus po kapinių pušim.

Išsigandai? Čia ne grasinimas. Nesiseka man grąsinti… Tai faktas. Vieną kartą (nebent tiki reinkarnaciją – tada kelis kartus), kai tau bus 130 arba rytoj tu pakratysi kojas paskutinįsyk. Nežinia kada ir kaip, bet tai įvyks ir tu visgi norėsi daugiau nei tik idealiai sužaistų žaidimų kolekcija ir metų darbuotojo titulas McDonalde 50 metų iš eilės.

Rimtai, to nori?

Nesakyk taip. Tikiu, kad nori nuveikti daugiau gyvenime.

Pavyzdžiui, susirasti tą žmogų, kuris tave pakęstų ir leistų prisiglaust fiziškai. Kas kad teks parsisiųst tą bjaurų Tinder ir savaitėmis vesi iš proto vietinius. Dėl meilės verta! Rasi kažką pakankamai gerą ir stengsies, nes tik pastangos ir pagarba tą “pakankamai gerą” pavers “labai geru”.

Arba ne ir išsiskirsite. Bandysi vėl arba įsigysi katę/šunį/kiaulę

Darbą rasi. Darbo pilna, tik atsiversk Darbo biržos puslapį arba nueik į kokią Facebook grupę su darbo skelbimais. Pradžioje būsi išrankus, bet vėliau suveiks išgyvenimo instinktas, nes ateityje norėsi (na ir dabar gal nori) valgyt ir kad nelytų ant galvos. Bus darbas, bus ir pinigų.

Norėsi daugiau teks įdėti papildomų pastangų ir išmokti kažką.

Ir taip, tai skamba darymas labai daug, bet čia aš tau ATSKLEISIU PASLAPTĮ, kuri asmeniškai man, Rimantei padeda

MAŽI ŽINGSNELIAI

Tu neprivalai rytoj pat susirasti žmoną/vyrą ir darbą. Ne, tikėtina ir nepavyktu, nors vėlgi gali pabandyt. Galiu klysti, o tau pasisekti.

Maži žingsneliai padės, kai jausi sąstingį, nežinosi, ką daryti su savimi, išjudins. Tokio žingsnio pavyzdys būtų šią pat akimirką susirasti pakenčiamą skelbimą ir išsiųsti vieną CV. Viskas. Tikėtina, kad ties vienu CV neapsistosi, kadangi jau atsivertei darbo skelbimus ir CV po ranka… Atsibusi, išsiuntęs jų daug daugiau. Dar kelis kartus pakartojus net nepastebėsi, kaip pasipils darbo pokalbiai ir rasi sau tinkamiausią šiuo metu darbą.

Štai ką turėtum daryti su savimi dėl savęs – žengti vieną žingsnelį. Garantuoju, tai bus gerų dalykų pradžia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *