Interviu su Daliumi Viršilu: Įdomiausias Lietuvos vyras atsakinėja į Tavo klausimus

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Šis įrašas parašytas 2015 metų kovo 25 dieną.


Įsivaizduok. Ką darytum, jei vieną dieną, visai netyčiom, tarkim grįžtant autobusu namo… Sutiktum vieną įdomiausių vyrų Lietuvoje?

…Ar jį užkalbintum? Ko jo paklaustum?

*Kosteli*

Pala, nenutuoki apie ką aš? Tuomet leisk, pirma su juo supažindinsiu…

Jo vardas Dalius Viršilas.

Ir savo išvaizda jis nėra išskirtinis. Nėra pernelyg gražus ar bjaurus (man), žemas ar aukštas, ilganosis ar koks raudonplaukis…

…Tačiau šis 35 metų vyras turi patirtį, kurią daugelis galėtų sukaupti tik per kokius keturis gyvenimus. Patirtį, įgytą nuo 2008 metų pasaulinės krizės, galutinai pakeitusios Daliaus ir jo šeimos ateitį…

Sudominau? Tuomet skaityk toliau… 😉

Tai mūsų herojus – susipažinkite!

Štai jo istorija. (Ji išskirtinė!)

Pasakysiu paprastai: Dalius visada buvo verslus. Ir gudrus kaip lapė.

Iki 2008 metų jis sugebėjo sukurti milžinišką nekilnojamo turto verslą Lietuvoje, su visais verslo atributais: milijoniniais sandoriais, kelionėmis į Hong Kongą, atostogomis ir daugiaženkliais uždarbiais…

…Tačiau atėjus pasaulinei krizei, visa tai staigiai ir skaudžiai baigėsi. Prarastas verslas, santaupos ir netgi šeimos namai…

Ką tokiu atveju darytų paprastas žmogus?

Ar jis bandytų vėl stotis ant kojų, nors skolos bankui siekia milijonus eurų? Ar ieškotų to, ką visą gyvenimą darė ne taip? Ir svarbiausia – ar mokytųsi gyventi iš naujo, vietoj to, kad prigertų pigaus vyno?

Gaila, bet didelė dalis žmonių, ypač jei jiems pinigai visą gyvenimą buvo svarbiausia… To neiškęstų. Neveltui per krizes padaugėja savižudybių…

Tačiau tai ne mūsų herojus.

Dalius suprato, kad visa tai vyksta ne veltui. Kad tai jo praeities pasirinkimų pasekmė. Ir tą akimirką jis pašventė savo gyvenimą mokymuisi. Tobulėjimui. Rasti, ką darė blogai, ištaisyti…

…Ir tuomet padėti mokytis kitiems.

Štai ką jis pasiekė vos per kelis metus:

…Neblogai, ar ne?

Aš irgi taip manau. Todėl ir nusprendžiau paimti iš jo interviu!

Labas, Daliau! Nujaučiu, kad dalis skaitytojų dar vis nenutuokia, kas tu toks. O kadangi negražu man vienam kalbėti, ar galėtum trumpai papasakoti apie save?

Aš – paprastas žmogelis: sūnus, brolis, stengiuosi būti mylintis vyras ir dviejų dukrų tėvelis. Dar kartais esu rašytojas, kartais skaitytojas, kartais vartotojas, kartais verslininkas, kartais lyderis, kartais pasekėjas, kartais mokinys, o kartais ir patarėjas.

Esu tas, ką valgau ir ką tuo metu veikiu.

Aš kaip visatos išvestinės integralas, neturintis tobulumui ribų. Siela, šiuo metu įsikūnijusi vienoje iš šios planetos gyvūniškų kūnų, vietiniam mokslui žinomu kaip Homo Sapiens.

Skaitytojams įdomu, kokie mokytojai ir kas tave labiausiai įkvėpė drastiškai pakeisti gyvenimo kryptį, mokytis visko iš naujo ir tuomet mokyti kitus?

Na, aš stengiuosi kitų nemokyti. Jei kas ir išmoksta iš manęs ko nors, tai jau jų reikalas, ne mano. Neturiu jokių ketinimų ko nors mokyti. Galiu tik mokytis pats…

Mano mokytojai (ne būtinai prioriteto tvarka):

 • Rūta Viršilienė, Emilija ir Agota Viršilaitės, Stasė Viršilienė (mama), Viktoras Viršilas (tėvukas), Povilai Viršilai (brolis ir bočius) ir t.t.
 • Leonardo Da Vinci, Otto Von Bismarck, Vydūnas, Mahatma Ghandi, Albertas Einšteinas, Nikola Tesla ir t .t.
 • Valstybinė Mokesčių Inspekcija, Mauras Urbonavičius (advokatas), Valstybinė Statybos Inspekcija, Sodra ir t.t.
 • Penkios mano bankrutavusios įmonės.

Ir generalinis mano mokytojas – GYVENIMAS.

Tuomet kodėl rašai pamokančias knygas ir kuri mokymų programas? Ar tai nėra mokymas?

Knygas rašau ir programas kuriu norėdamas pasidalinti patirtimi, siekdamas padėti žmogui išsispręsti svarbiausius uždavinius bei įgyvendinti svajones ar tikslus, kurie pagerina gyvenimą.

Labiau patariu nei mokau. Aš, šiuo atveju, patarėjas.

Tikiu, kad tavo kelionė nebuvo iš lengvųjų. Kas tau padėjo nepasiduoti ir kur rasdavai jėgų sunkiausiomis akimirkomis?

Vienareikšmiškai, visos jėgos radosi iš meilės savo gyvenimo moteriai. Jei ne ji, net turbūt nebūtume mudu, Danieliau, susitikę 2014-aisiais.

Na, o gyvenimą susikurti iš naujo privertė finansinė krizė, kuri iš tikrųjų visai ne finansinė. Ji asmeninė: nepažinojimas savęs, nebuvimas savimi ir nedarymas to, ko geidžia širdis.

Visa tai iškreipia tave iš kelio, pradedi blaškytis ir daryti visai nereikalingus, kančią pagaminančius dalykus…

Sakai, kad norint pasiekti tikslą, vyrui reiktų rasti savo gyvenimo moterį? Ką tuomet daryti moteriai?

Tikslą žmonės pasiekia ne tik dėl moters. Dėl šeimos, dėl vaikų, dėl bendruomenės, dėl kaimo, dėl tautos. Kuo didesnis tikslas, tuo daugiau žmonių, kuriems jis atneša naudos.

Norint pasiekti tikslą, reikia turėti viziją, strategiją tai vizijai pasiekti, planą, grafiką, įsipareigojimus savo moteriai ar bendruomenės nariams bei energijos veikimui.

Moterims reikia turėti karštą širdį, gudrią galvą ir gražų kūną – tuomet visų tikslų ji automatiškai pasieks.

O kaip rasti tą gyvenimo moterį/vyrą?

Antrąją Daliaus knygą irgi skaičiau. Mano įvertini-mas: 4 iš 5 Debesylos debesys. Neblogai!

Mano istorija aprašyta antroje knygoje. Iki susipažinimo su Rūta visą laiką tvirtinau, kad NIEKADA gyvenime nesituoksiu ir niekada neturėsiu vaikų.

…O dabar esu susituokęs jau 15 metų ir turiu dvi dukras. Anūkų kol kas neturiu.

Vieno sėkmės recepto nežinau, o mano toks: neprievartauk nei savęs, nei gyvenimo, neskubėk ir niekada nesakyk niekada.

Ką patartum žmonėms, norintiems pakeisti savo gyvenimą? Kaip jiems išeiti iš senų gyvenimo ritmų ir patirti tai, kas nepatirta?

Nori pakeisti gyvenimą – keisk. DABAR.

Keisk dienotvarkę, keisk maistą, keisk darbą, keisk partnerį (tik ne vieną po kito), keisk gyvenamą vietą, keisk bendravimo ir gyvenimo būdą, keisk miestą…

Keisk, keisk, keisk… Ir tada patirsi viską, kas nepatirta.

Aišku, turi numatyti, kas apmokės sąskaitas, nes jei nenumatysi, teks apmokėti pačiam, kaip teko man.

Tai slapto recepto į geresnį gyvenimą nėra?

Jis yra, tik mes per daug išdidūs, kad jį pamatytume, suvoktume, priimtume ir panaudotume tokį, koks jis yra. Jis per daug subtilus, kad apie jį verta būtų šūkauti užsilipus ant bačkos aikštės vidury…

Tai visų gerai pažįstami:

 • Dėkingumas
 • Meilė
 • Tyrumas
 • Nuolankumas
 • Sąžiningumas
 • Teisingumas
 • Taikumas
 • Augimas
 • Drąsa
 • Ir linksmumas.

Nieko gyvenime neturėtume sureikšminti, o ypač savęs. Elkimės su žmonėmis, gyvūnais, augalais ir visa aplink save esančia gyvybe taip, kaip norėtume, kad su mumis elgtųsi…

Ir slaptasis receptas pats atsiskleis mums tiesiai prieš akis. Jei būsim akli, tai jo nepamatysim.

Ačiū už atsakymus, Daliau!

…Nors palauk…

Teisingai – Dalius atsako į Jūsų klausimus. Visus klausimus.

Aš nepamiršau. Dar prieš imantis šio interviu klausiau tavęs, prenumeratoriau – „O ko pats norėtum paklausti Daliaus?“.

…Ir Tu man atsakei. Ačiū už tai!

Tolimesnė dalis – eksperimentas. 100% atviri Jūsų klausimai ir 100% natūralūs, namuose užauginti, Daliaus atsakymai.

…Skamba smagiai! 😉

*Vėl atsigręžia į Dalių*

Kaip nepasiduoti?

Kas suteikė tau jėgų nepasiduoti sunkiausiu metu, kas buvo ta viltis ir kaip užtenka valios bėgioti?

Aistra, noras išsiaiškinti savo galimybes…

Taigi, du mėnesiai naujame darbe. Šaunus kolektyvas, kompanija pakilime, bet atėjo tas laikas, kai visas susižavėjimas, kuris būna naujoje darbo vietoje, išgaravo, prasidėjo monotonija, kasdienybė. Nebėra „variklio”, planas pasiektas, įvykdytas. Kaip toliau save motyvuoti?

Ką nori duoti PASAULIUI? Atsakyk į tai. Tobulėjimas tavo išeitis. Moteris (arba Vyras, vaikai, įsipareigojimai, karjera, politika, verslas, širdies pašaukimas).

Iš kur semiesi energijos ir jėgų nesustoti? Juk visiems būna tokių blogų dienų, jog atrodo visi prieš tave ir kartais tikrai sunku patikėt, jog viskas gali pasikeist.

Visko būna. Žinojimas, kad ir tai praeis bei dėkingumas už visas gyvenimo dovanas nuramina protą ir suteikia jėgų tiesiog pabūti ramiai ir nieko nedaryti.

Kaip siekiant savo svajonių nepalūžti ir būti stipriam?

Nepalūžimo ir buvimo stipriu metodu: grūdintis, ieškoti bendraminčių, palaikymo komandos, stiprinti kūną, protą ir dvasią.

Kas suteikia naujų jėgų ir gyvenimo džiaugsmo?

MEILĖ. Šeima. Draugai. Įsipareigojimai ir žinojimas, kad esu reikalingas bei galiu ir noriu padėti žmonėms.

Kaip susitvarkei su kamuojančiu nerimu ir spaudimu dėl skolų?

Nusispjoviau ant visko ir du metus ignoravau visus ir viską, o paskui bankrutavau! Tai nėra pavyzdys, bet tuo metu toks buvo sprendimo būdas…

“Jei nori pasiekti savo troškimus – turi pirmiau daryti”, teigia Dalius.

Kaip pakeisti savo gyvenimą?

Kaip gyventi geriau, kai neturi jokio ypatingo išsilavinimo, ypatingų charakterio savybių, talento, pinigų, sveikatos, idėjų, turtingų draugų, giminių?

Ką reiškia geriau? Svarbiausia – būti laimingu. Būti laimingu reiškia kasdien bent šiek tiek paaugti sveikatos, darbo, santykių tvirtumo, meilės, atsidavimo, padėjimo kitiems srityse. Progresas lygu laimė. Ir gyvensi geriau negu vakar.

O kaip ryžtis išeiti iš tos aplinkos, kurioje blogai jaučiuosi, nes negaliu suprasti, kas mane laiko?

Reik ilgai medituoti. Juokauju. Susiraskit pakaitalą – geresnę aplinką ir tuomet jas sukeiskite vietomis. Nebus jokio nuostolio. Nepatiks – sugrįši atgal. Irgi be nuostolio.

Kada įvyksta „lūžis”? Aš labai noriu jį pasiekti, smarkiai atsispirti nuo dugno, bet nežinau, ką padaryti, kad jis jau įvyktų.

Kantrybė yra talentas. Lūžis jau yra, tik jo nepripažįsti. Kai pripažinsi, jog jis yra, tada ir bus lūžis, dugnas, nuo kurio atsispirsi. Kitaip  gali laukti mirties, jei nori… Kitokio dugno nebus – visus dugnus patys nusistatome.

Kur yra tavo sėkmės paslaptis?

Nėra tokių dalykų kaip sėkmės paslaptis. Yra uždavinys – sprendi, kol išsprendi. Gal tai ir yra sėkmė ? Čerčilis sakė: niekada, niekada nepasiduok – gal čia ta paslaptis…

Kaip pasiekei savo tikslų gyvenime?

Nusistatydamas, suplanuodamas, įvykdydamas.

Kaip tapti sveikesniam?

Aš irgi apie tai kaip tapti sveikesniam rašiau! 😉

Kaip numetei 30 kg riebalų ir priaugai 10 kg raumenų būdamas jau virš 30-ties metų?

Maistas ir judėjimas.

Ką manai apie riešutų sviestą? Ar jis tinkamas svoriui numesti?

Netinkamas!

Kaip turėti pinigų?

Kaip teisingai tvarkytis su finansais, kad nebūtų skolų, pinigai augtų?

Daugiau uždirbti, mažiau išleisti, o skirtumą teisingai investuoti ar paskirstyti į skirtingus taupymo bei investavimo fondus ar indeksus.

Kaip būti produktyviam?

Kaip suderini visas veiklas?

Nelabai suderinu. Kartais darau vieną, kartais – kitą. Kartais viena labiau einasi – tada jį ir darau, kartais kitkam įkvėpimo atsiranda – tuomet jį vykdau…

Kaip rasti įkvėpimo ir motyvacijos?

Kas tave labiausiai motyvuoja? Ir kas įkvepia?

Motyvuoja moteris ir pinigai. Įkvepia meilė.

Kas tave paskatino kažką daryti, o ne stovėti vietoj ir nieko nedaryti?

Kančia.

Ir visa kita…

Kiek savo laiko skiri žmonai per dieną, per savaitę, galbūt per mėnesį… Trečdalį? 1/25? 1h?

Ne tiek, kiek norėtų ji, bet tiek, kiek yra sveika – pora valandų per dieną.

Kokią reikšmę tau turi tikėjimas? (Nekalbu vien apie religiją).

Esminę reikšmę. Jei tiki tuo, ką darai, jei tiki savimi, jei tiki aukštesnėmis jėgomis nei tu pats – gyvenimas žymiai laimingesnis, geresnis, sveikesnis ir turtingesnis bei lengvesnis.

Ar tau buvo taip, jog suvokei visa ko prasmę ir gyvenimas pasirodė daug paprastesnis negu daug kas sako, tačiau tiesiog sunku tą įrodyti?

Kai suvokiau, kokioje vergovinėje santvarkoje gyvename ir kas, ką ir kaip valdo – nebenorėjau čia būti… Bet dabar esu ramus, žinau savo vietą ir nekeliu bangų. Niekam nieko nebenoriu įrodyti.

Kaip interpretuoji 10 Dievo įsakymų šiuolaikiniame kontekste?

Kurio dievo? Žydų dievo? Normaliai. Teisingi įsakymai, saugantys žydų tautą nuo degradacijos. Viskas ten gerai.

Kaip parašyti gerą knygą?

Gerai parašyti raides, kurios susijungia į žodžius, kurie sudaro sakinius, kurie lengvai skaitosi ir kažką svarbaus reiškia skaitytojui.

Kas yra svarbiausia norint sėkmingai įveikti priklausomybes?

Pripažinti, kad turi priklausomybę, išsiaiškinti, kodėl tu ją turi, kieno verslą tu paremi, į kokią pramonę investuoji, kas iš tavęs pelnosi ir kokia kažkam iš to nauda. Reikia turėti priežastį – meilės objektą (moteris, vaikai), kuriam tu paaukosi dalį savęs – savo priklausomybę.

Kas pagal tave yra tikroji laimė?

Kvėpuoti, vėpsoti, mylėti, tylėti. Niekam nebūti rakštimi subinėj, sugebėti ir galėti padėti kitam, turėti savo vietą šeimoje, atsiduoti ir ištirpti veikloje.

Ar būti gera (?) mama ir savo sūnaus labui saugoti santykius su jo tėvu, su kuriuo nebuvom susituokę, bet bendros ateities nebematau? Ar būti savimi ir gauti drąsos ryžtingiems veiksmams?

Marods tą jau atsakiau – klausyti širdies ir sveiko proto būtų idealiausia visais atvejais. Meilė ir pusiausvyra.

Koks buvo išmintingiausias patarimas, kurį esi girdėjęs?

„Ir tai praeis“.

Kas, tavo nuomone, gyvenimą daro prasmingą?

Atsidavimas, tarnystė žmonėms, pareigų vykdymas, savęs pažinimas ir buvimas savimi.

Kokias gyvenimo pamokas būtum norėjęs žinoti prieš 10 metų?

 1. Investuoti reikia tik tai, kas lieka iš pajamų atėmus išlaidas.
 2. Beprotiška įsimylėti pinigus.
 3. Viskas ateina savo laiku. Būk savimi, kad ir koks atrodytum kitų žmonių akyse.
 4. Neužstatyk tėvų ir šeimos namų bankui, kad ir kas bebūtų, kad ir kaip pelningai atrodytų tas biznis.
 5. Nereikia patikti visiems, stenkis patikti sau ir savo gyvenimo partneriui.
 6. Draugas draugu, bet kai ateina vargas, svarbiausi yra brolis ir tėvas.

Jeigu būtum pats įtakingiausias pasaulio žmogus, ką norėtum pakeisti?

Tough one. Save.

Jeigu galėtum viso pasaulio žmonėms išsiųsti 30s žinutę, koks būtų jos turinys?

Jei žmogus žmogui žmogus, tai ir žmogus žmogui žmogus. Kaip tu myli pasaulio gyventojus, taip ir pasaulio gyventojai myli tave. Pyktis yra laikina beprotystė, nebent tu pyksti ant savęs ir galiausiai iš visko pasimokai.

Kokiu tikslu parašei savo knygas?

Įvairiais. Pirma – gimtadienio dovana sau. Antra – norėjosi pasidalinti su liaudimi įvairiais sprendimais, kurie padėjo įveikti krizes. Trečia – norėjosi sukonspektuotai išreikšti svarbiausius žmogaus dalykus. Bendrai paėmus – noras rašyti ir dalintis.

Kokių įpročių labiausiai reikia atsikratyti? Kokius ugdyti?

Visų, kurie trukdo gyventi arba kenkia tavo ir aplinkinių sveikatai, santykiams bei teršia aplinką. Ugdyti tuos, kurie veda į galutinį (arba ne) tikslą

Koks turi būti moksleivio požiūris į mokyklą, mokytojus?

Draugiškas, ramus, nuolankus, atjautus. Mokytojai mokyklose patiria daug streso bei atiduoda visą savo gyvenimą, tad turi būti dėkingumas, nuoširdumas ir, galim sakyti, užuojautumas.

Ką manai apie globalinį atšilimą?

Jis vyksta. Gal ir suplanuotai…

Kodėl darai tą, ką darai? Kas tave skatina judėti į priekį ir koks gi tas tavo  tikslas? Ko tikiesi?

Kartais norisi padaryti kažką svarbaus, rimto, bet kartais tiesiog reikia atnešti duonos ant stalo. Darau tai, ką darau dėl dviejų priežasčių – myliu savo šeimą ir darau tai, kas juos daro laimingesnius.

Kita priežastis – noriu užsipildyti visomis prasmėmis ir nugyventi gyvenimą, kuris skirtas man, atlikti savo misiją, išspręsti uždavinius, padėti žmonėms ir ramiai išeiti žinant, kad po mano pabuvimo niekam nereikės sutvarkyti žaislų dėžės. 🙂

*Atsikvėpia* Ačiū, Daliau!

Ačiū Daliui! Tikiuosi, kad viso šio interviu metu nepamečiau tavo dėmesio, Debesylieti. :))

O dabar turiu mažą klausimą Tau:

Kaip vertini šį interviu? Ar patiko? Galbūt ne? Kodėl?

Man nuoširdžiai įdomu. Ar man ateityje imti daugiau interviu iš garsių Lietuvos saviugdos ir tobulėjimo meistrų? Ar norėtum juos pamatyti?

Prašau pasidalink interviu su feisbuko draugais, kuriems gali patikti Debesyla…