Svarbiausias dalykas keičiant save yra… Tavo noras.

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Šis įrašas parašytas 2013 metų liepos 1 dieną.


“Būk savo norų ponas ir savo sąžinės vergas.”

Viktoras Franklis

Mano draugė Jurgita manęs klausė: “Danieliau, o ką daryti kai nori kažką keisti, bet bijai tai daryti? Na, kai esi pripratęs prie savęs netenkinančio būvio ir gerai taip kaip yra?”

Jei ji būtų to paklaususi prieš kelis metus aš būčiau ją apipylęs skambiomis frazėmis, motyvaciniais paveiksliukais ir velniai žino kuo. Ir turbūt būčiau buvęs mylimas ir gerbiamas, kad taip gražiai paglosčiau savimeilę.

Aš tada dar nežinojau, kad svarbiausias dalykas keičiant save yra supratimas, kad tau to nereikia.

Keisk save

Keisk save ir tapk geresniu, sako įvairūs pažystami, draugai, balsas už motyvacinių video ir sportinių bėgimo batelių reklamos. Na, ko lauki, tiesiog padaryk tai! Būk geresniu!

Klausimas: O ar malonu kažką keisti kai pats to nenori, o tik verčia kiti?

Žmogaus kūnas (ar širdies balsas) yra gan protingas aparatas. Kai kažkas yra nemalonu, baisu ar netinkama jaučiame lygiai ta patį jausmą. “Ne, nenoriu, šalin!” šaukia spigus balselis galvoje. O mes labai noriai to balselio klausom.

Ar pastebėjai, kad baimė, nemalonumas ir netinkamumas atsiskleidžia lygiai taip pat? Ar nejaugi galėtų būti, kad mes bijom dėl to, kad tai mums tiesiog netinkama? Ar nejaugi širdies balsas gali ne tik raginti ką nors daryti, bet ir raginti kažko nedaryti?

Pasirodo, kad gali. Baimė ne tik rodo, kad mes nežinom kas bus, baimė rodo ir kas yra pikta bei nemalonu (netinkama). Na, kaip gaisras ar didelis vilkas miške.

Du skirtingi dalykai yra kai tu pats nori keisti ką ir kai tu nori keisti nes kažkas tai primygtinai pasiūlė.

Imk ir pagalvok dabar apie tą dalyką kurį tarytum nori padaryti, bet bijai pradėti. Ar tu išties to dalyko nori? Tu pats? Pamiršk visus raginimus, na, kad tau bus geriau, kad tu būsi laimingesnis ir panašias nesamones. Pamiršk tai. Ar tas noras yra giliai tavyje?

Kitaip tariant: ar tu tai darytum net jei tai būtų nemalonu? Ar tu pirktum naują mersą net jei tai būtų skausminga fiziškai? Paaukotum koją vardan to svajonių darbo? Keliautum po pasaulį palikęs mylimąjį namuose?

Tai ką tau siūlo kiti tau NĖRA reikalinga. 

Tau reikalinga tai ko tu pats ir tik pats nori. Dar nebuvo narkomano kurį sėkmingai išgydytų prievarta. Dar nebuvo apkūnaus vaiko kurį išgydytų priverstinom kūno kultūros pamokomis. Ir labai abejoju ar bus.

Požiūris

“Negalvok apie savo gyvenimą kaip apie kažką privalomo. Galvok apie jį kaip apie kažką tau leidžiamo.”

Leo Babauta

Aš tau prižadu, supratęs, kad keitiesi tik kai pats to nori, vien dėl savęs, padarysi daug daugiau nei kada ankščiau.

Pamiršk motyvacinius filmus, plakatus ir filmo Rocky muzikinį takelį – jie beverčiai. Jei tu nori kažką padaryti pats sau, vien dėl savęs pačio, tau tų motivacijų neprireiks. Tu jos ir taip turi daugiau nei reikia. Jei nematai dar jos – praverk akis.

Jei visgi kažko nenori daryti, motyvacinis turinys tau niekuo nepadės. Taip, tu gal tą vieną kartą užsidėsi tuos bėgimo batelius ir sąžiningai apibėgsi kvartalą. Bet ar tu taip bėgsi kiekvieną dieną? Greičiausiai jau antrą kartą tu pasidarysi vienkartinę lengvatą (ar taip bent sau sakysi) ir sutrumpinsi kelią. Apie trečią išvis net nekalbu.

Pamiršk požiūrį “reikia nes taip yra gerai”. Keisk jį į “noriu, nes man taip patinka”.

O ką daryti jei visvien griaužia sąžinės balsas, kad nepadarai ko turėtum? Pamiršk tai, primink sau, kad kai tikrai pradės degti šikna tu tai padarysi be jokių raginimų. Taip jau visgi gamtoje sudaryta, kad darome kažką tik tada kada jau visai darosi blogai.

Kai bus labai blogai tu pradėsi tai daryti net neraginamas. O iki tol – ilsėkis, pamiršk tai ką tariamai privalai daryti.

Atsipalaiduok, galų gale!