Milžiniška įpročių galia (lašas po lašo ir akmenį pratašo)

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Šis įrašas parašytas 2013 metų birželio 17 dieną.


Kartais patys aiškiausi ir savaime suprantamiausi dalykai būna ir patys nepastebimiausi. Ir vienas dalykas kurį aš visai nesenai pastebėjau yra būtent įpročių galia.

Įpročiai ir įgūdžiai. Kiekvienam kampe (ir ilgesnėje sienos atkarpoje) rasi bent po tris knygas ir dar dvyliką mokamų seminarų apie juos. Keista kaip kažkas kas nulemia mūsų kiekvienos dienos eigą (o kartais dar ir sekančios dienos pradžią) gali būti toks nematomas!

Nežinau kaip, bet tik praeitą trečiadienį užfiksavau dalį savo keistų (ir ne itin keistų) papratimų kuriuos spėjau įgytį nuo šių metų pradžios. Ir kiek nustebau pamatęs, kad, velniai, įpročių galia stačiai milžiniška! Jie veikia!

Įpročių galia

Pasirodo jei pakankamai kažką kartosi (net ir to nepastebėdamas) pasieksi ir to ko nesitikėjai. Panašiai kaip ir su investicijom ir skolom banke, galų gale procentai grįžta susumuoti vienoje bangoje. Aišku, kalbant metaforiškai. Dar negirdėjau, kad geležinės disciplinos vienuoliai Himalajuose dažnai skęstų cunamiuose.

Bet tiek to, tu apie tai tikrai nujautei. Štai tie keli dalykai kuriuos pastebėjau:

Rašymas

Vasario 25 dieną aš sau užsibrėžiau tikslą išmokti žmogiškai rašyti.

Per dieną – po vieną pastraipą. Pagal vakar dienos statistiką: 28 puslapiai, arba 10,7 tūkstančių žodžių, arba 63 tūkstančiai raidžių. Ir tai per dieną rašant vos 10 min.

Sutinku, kad pusė teksto (o labiausiai pradžia) yra prasčiau parašyta net nei kurie delfi komentarai, bet tai vis vien palieka gerą gabalą teksto!

Pastebėjimų kolekcionavimas

Kovo 16-tą dieną pradėjau kolekcionuoti kiek neįprastus dalykus – mintis ir pastebėjimus apie save. Vienoje iš kolekcijų “99 pastebėjimai apie save” 73 visiškai originalūs ir nauji (t.y. nė vienas jų nėra iš ankščiau) pastebėjimai jau vietoje. Aš net pats stebiuosi kaip jų tiek prirašiau.

Žongliravimas buteliais

Kalbant apie dalykus apie kuriuos nustebau, kad padariau: žongliravimas. Aš esu turbūt pasaulyje prasčiausias daiktų gaudytojas (tai įrašyta Guineso rekordų knygoje), bet kažkokiu protu nesuvokiamu būdu dabar vos kartą iš trijų pametu į orą išmestą butelį (ar kokį duonos kepalą, ar dešros šmotą)! 

Įsivaizduojat? Aš jau beveik Valančiūnas! Ir tai vien dėl tų kartų kai virtuvėje darydavausi valgyti!

Tiesa, kalbant apie savo įpročius nereiktų pamiršti ir neigiamų įpročių. Kad ir kiek būtų nemalonu apie juos galvoti, o širdis sakytų (širdies tipo reik klausyti), kad geriau ignoruoti tai, ignoruoti nedera.

Socialiniai tinklai ir email’as

Sveiki, aš esu Danielius ir aš esu socialinių tinklų megėjas. RescueTime duomenimis aš gegužės mėnesį socialiniuose tinkluose (daugiausiai fb) praleidau 35 valandas, 20 val. Skypėje ir dar 5 val. Gmaile. Tuo metu rašant – vos 14 valandų, dirbant apskritai prie Debesylos – 17 valandų. Tuo metu su draugais ne internete praleidau apie 32 valandas.

Retorinis klausimas pamąstymui: socialiniai tinklai kelia socialumą ar jį mažina?

Youtube ir filmai

Bet socialiniai tinklai dar nėra taip blogai kaip mano youtubės ir filmų statistika. Po velnių, aš turbūt nežiūriu tiek daug filmų nes per youtube neturiu laiko tam! Pasiruošę? Tram-param: … 54 valandos. Eee… Penkesdešimt keturios!?? 

Na, be abejo, tai turbūt paaiškina tai, kad aš įpratau valgydamas kažką žiūrėti, bet čia jau virš visko, netikiu, kad aš dvi paras per mėnesį praleidau vien valgydamas! Ypač kai aš valgau tiek nedaug!

Kaip tu investuoji savo laiką?

“Lašas po lašo ir akmenį pratašo”

Lietuvių liaudies patarlė

Vos 10 minučių per dieną rašymo gali atnešti dešimtis tūkstančių žodžių, vos 5 min. ankščiau žadintuvo užsistatymas per savaitę gali atnešti trimis valandomis ankstesnį kėlimosi laiką. Pasirodo maži indėliai greitai susijungia į vieną didelę bangą!

Bet visgi, kodėl ir tau nepabandžius paanalizuoti savo dienotvarkę?

Pabandyk! 😉