Sugrąžink nuobodulį: Nuobodulys yra gerai!

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Šis įrašas parašytas gegužės 21 dieną, 2013.


Geriausiais vaistas nuo nuobodulio yra smalsumas. Nuo smalsumo vaistų deja nėra.

Dorothy Parker

Vakar vakare paklaustas apie tai kaip kovoti su nuoboduliu aš supratau vieną dalyką – mes nužudėme nuobodulį. Taip, mes jį nužudėme ir tai yra siaubinga.

Aš siūlau daryti ne ką kitą, o grąžinti nuobodulį atgal į mūsų gyvenimus!

Nuobodulio sunaikinimas

Žinau, kad tai skamba kaip didžiausias visų šiuolaikinių pramogų kanalų išniekinimas, bet nuobodulys yra vienas iš geriausių tau kada nutikusių dalykų.

Taip, suprantu, kad nuobodulys yra… Na, velniškai nuobodus.

O atsiliepdami į tą mieguistumo bei neramumo jausmą mes visaip bandome jį užmušti. Daugeliu atveju tai jau padarėme.

Kada paskutinį kartą važiavai autobusu ar traukiniu į svetimą miestą (tarkime iš Kauno į Vilnių ar atgal) neturėdamas po ranka nei laikraščio, nei knygos, nei mp3 grotuvo, nei išmaniojo telefono su visu, visu internetu viduje?

Nesistebėčiau jei atsakytum, kad to jau senokai nebuvo – nuobodulio mušimas jau tapo savaime suprantamas.

Na, kaip dar galima keliauti į 100-to kilometrų kelionę neturint po ranka bent dešimties laiko praleidimo būdų? Juk kelionė trunka ištisą valandą su penkiom minutėm – siaubas!

Dar blogiau, kad tai taikoma ne tik kelionėms.

Neseniai teko stebėti: ateina jaunuolis poliklinikoje pas šeimos daktarę, laukt tenka jam apie 10 min. Tas ir taip sėdi, ir anaip sėdi, paima vieną lankstinuką, greit numeta, paima antrą, tą paskaitęs vos žodį irgi numeta šalin. Jis turėjo palaukti vos 10 minučių, o tokia kančia!

Turėti išeitį nuo nuobodulio pasidarė savaime suprantama. Net važiuodami vos 20 min. autobusu iš namų į darbą kai kurie sugeba pasiimti internetą IR knygą. Gražu žiūrėti į jų žongliravimus!

Nuobodulio nauda

Nuobodulys turi savų milžiniškų privalumų kurių dažnas iš mūsų jau nebepastebi dėka visų pramogų šaltinių aplinkui mus.

 •  Nuobodulys skatiną kūrybą.

  Taip, tai neišvengiama, argi nepastebėjai, kad geriausios mintys kūrybai, naujai veiklai ar norui susirasti geresnį darbą atsiranda būtent kai nuobodu?

  Turėdami greitą išeitį mes mieliau renkamės piktus paukščius bei facebooko draugus, bet kartu prarandame visą tą kūrybos potencialą, visą tą džiaugsmą kurti kažką prasmingo ar tiesiog malonaus tau pačiam.
 • Nuobodu? Reiškia tau reikia poilsio.

  Prieš dvi savaites aš minėjau, kad poilsis ateina tik kai supranti jog ilsiesi. Panašiai ir čia, suprask, kad nuobodžiauji… Ir tuo mėgaukis!

  Na gerai, gal kiek per smarkiai pasakyta, bet užtat tikrai gali pasinaudoti nuobodžiavimo akimirka tam, kad sukurtum ką naują ar suprastum, kad tau tikrai reikia atostogų.
 • Nuobodulio baimė įkalina.

  Pameni kai kalbėjau apie tą vaikinuką kuris neturėdamas išmaniojo telefono neišbuvo ramiai net 10 minučių? Pameni mano jau minėtus kelionių bei jų nuobodulio užmušimo atributus? 

  Tai įkalina. Tai suvaržo. Tai kas turėjo atnešti laisvę veikti ką tik nori priverčia mus užsiimti kažkuo tariamai vis įdomesniu.

  Ne, neskaityk to straipsnio apie lietuvos BVP augimą, sako pramogos, geriau eikš čia, pažiūrėk juokingą video kaip kačiukas bando pagauti savo uodegą! Nebaigei to žiūrėti? Nieko tokio, palik jį įjungtą, pabaigsi vėliau!

  Bet tu juk žinai, kad tu to video žiūrėti nepabaigsi. Gali būti, kad dabar pat tu esi įsijungęs facebook bei atidėjai jį tam, kad perskaitytum šį straipsnį. O gal atvirkščiai?

Jei tau nuobodu – tu esi sveiko proto, jei tu bandai nuo jo bėgti – irgi sveiko proto.

Bet nebėk visą laiką ir išmok priimti nuobodžiavimą kaip kažką kas yra būtina, kas yra gerai ir kas yra sveika.

Net aš pats šį įrašą sugalvojau parašyti būtent kai gulinėjau neturėdamas veiklos. 😉

P.S. Jei jums patiko šis įrašas nepamirškite to parodyti pasidalindami juo su draugais!