Kodėl turėti mažiau. Odė minimaliam gyvenimui.

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Šis įrašas parašytas 2013 balandžio 15 dieną.


“Pats turtingiausias žmogus pasaulyje yra ne tas, kuris daugiausiai turi, bet tas, kuriam mažiausiai reikia.”

Robin Sharma

Kaip ir praeitą pirmadienį, mano močiutė vėl tapo įkvepėja. Pirmiau apie darbą vardan darbo, šį kartą apie tai kodėl turėti mažiau. Jos kambarys, turbūt kaip ir jos dienotvarkė, bene kupinai prikrautas įvairiausių popierių, popieriaus segtuvų, senų laikraščių ir dėžių su dar daugiau įvairaus turto.

Aš jai sakau – apsitvarkyk, leisk, aš net sutvarkysiu, tau patiks. Bet ji atsako, kad gal, o gal, gali prireikti to keturių metų senumo vietinio laikraščio, galbūt. Bet aš nepasiduodu ir sakau, kad mažiau yra geriau.

O visgi kodėl?

1) Tu geriau žinosi ką jau turi.

Tai neišvengiama – turėdamas mažiau tu ne tik geriau prisiminsi ką turi (sudie, “atminties trūkume”), bet ir geriau žinosi kur tai turi.

Įsivaizduok situaciją kur atsidarius stalčių iš jo su sprogstama jėga išlekia įvairūs pieštukai bei sąsiuviniai, bei situaciją kur stalčiuje randi du reikalingus sąsiuvinius ir keturis skirtingus pieštukus. Kurį kartą lengviau prisiminti ką jau turi?

2) Tu labiau vertinsi ką turi.

Nežinodamas ką turi tu negali to vertinti. Turbūt dažnam iš jūsų namuose netrūksta elektros lizdų (rozečių) ir jų turbūt turite vienam kambaryje po bent tris.

Kada paskutinį kartą dėkojot Dievui ar namo architektui už šį išradimą? Kaip manai kodėl vaikystės laikais filmai bei žaislai buvo geresni, o prieš kelerius metus tie patys pokštai internete linksmesni?

3) Tau reikės mažiau vietos.

Kam reikalinga atskiro sandėlio nuoma, naujas būstas su trimis sandėliukais bei ta gigantiška spinta užimanti pusę kambario ploto? Teisingai, turint mažiau daiktų dingsta ir problema kur juos laikyti.

4) Tavo mintys taps lengvesnės.

Taip, netvarka bei milžiniškas įvairiausių daiktų kiekis sukelia stresąsako įvairūs moksliniai žurnalai. Nors turbūt net nereikia ir jokių mokslinių tyrimų tam – ar kada bandėte surasti savo namų raktus toje krūvoje įvairiausių daiktų išmėtytų ant grindų bei stalo?

O ir be viso to, įvairiausi papildomi šalutiniai daiktai, nori to ar nenori, nukreipia dėmesį nuo darbo kurį tu dirbi, ar poilsio kuriuo mėgaujiesi. Tie mažyčiai vizualiniai priminimai daiktų kurie ten neturėtų būti priverčia tavo mintis dirbti. O žinant, kad žmogiškas multi-taskingas neegzistuoja, aišku jog laikyti beverčius daiktus po nosimi yra tiesiog kvaila.

5) Tu turėsi daugiau pinigų.

Nori sutaupyti daugiau pinigų tai kelionei į Japoniją? Skundiesi, jog lietuvoje mažos algos, o kredito bankas jau nebeduoda, nes turi milijonus skoloje? Pabandyk turėti mažiau.

Pirk tik tai kas yra išties kokybiška (juk skūpas perka du kartus), parduok viską ko jau nebenaudoji, paprasta. Ir nebesijaudink dėl to, kad galbūt, oi galbūt, tau prireiks kurio iš tų daiktų – jei tu net nelietei to daikto jau daugiau nei metų tu jo jau ir nepanaudosi.

Na, ar jau panorėjote pagaliau pradėti savo gyvenime pavasarinį apsikuopimą?