Laiškas debesyliečiams grįžus po mėnesio be interneto

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Pirmąsyk išleista: 2016 metų sausį


Labas, Debesylieti,

Kaip einasi? Ar jau prisijungei prie Debesylos forumų? Ir ar pradėjai pildyti savo naujametinius pažadus?

Jei taip – viskas gerai. Jei ne – tada… Na, kažką sugalvosiu. Parašyk laišką, jei nesiseka – pasistengsiu padėti ir galbūt įkvėpsi straipsniui.

Bet šis laiškas ne apie tai.

Nuo gruodžio 12-tos iki sausio 13-tos buvau atsijungęs iš interneto ir šį laišką rašau dar neatsidaręs jūsų el. laiškų bei netikrinęs feisbuko žinučių. Tačiau vis kažkaip Kaune sutikdamas Debesyliečius (kiek jūsų jau daug!) girdėjau, kad kyla įvairiausių klausimų. Na, ar spėju, kad gali kilti.

Ir įdomiausia, kad šie klausimai kartojasi. Taigi… Leisk į juos iš kart atsakyti. Tikiuosi, kad bus įdomu bei atsakysiu ir į tavo klausimus. 🙂

Čia yra mano nuotrauka. Paprasta nuotrauka.

1) Tai kur buvai dingęs visą mėnesį?

Nuo gruodžio 12-tos (viena diena paankstinau, nes labai norėjosi) iki sausio 13-tos buvau visiškai sau atsijungęs internetą. Kitiems jo naudoti nedraudžiau, bet pats – nagų nekišau.

Pasidariau sau šį iššūkį, nes užkniso pastovus sedėjimas internete ir vengimas rašyti, kurti, projektuoti ar paprasčiausiai mėgautis gyvenimu.

2) Kaip sekėsi mėnesis be interneto? Ką per jį nuveikei?

Štai mano dienoraštis (ar keliadienraštis), kuriame iššūkio metu užsirašinėjau svarbiausius pojūčius ir atradimus.

Bet šiaip – tai turbūt buvo geriausias mano metų iššūkis. Per jį perskai-čiau virš 10 naujų knygų ir viena jų nuotraukoje viršuje. Taip pat baigiau ir redaktorėms esu paruošęs… 50 naujų tekstų. Pusė jų, tiesa, ne Debesylos tekstai ir dažniausiai gana trumpi. :))

Plačiau papasakosiu apie tai straipsnyje, kurį pradėsiu galbūt šios savaitės gale, kai atsakysiu į laiškus ir perduosiu komandai darbus.

3) Tai kada naujas straipsnis? Ir kas kiek laiko šie pasirodys straipsniai?

Naujas – savaitės bėgyje, turbūt. Priklauso kiek netinginiaus redaktorės, nes nors tekstas baigtas, liko jų darbas peržiūrėti ir ištaisyti klaidas. Jos dažniausiai apie 4 dienas vienam tekstui užtrunka.

Šiais metais stengiuos straipsnius išleisti vieno ar kelių per savaitę dažnumu, o laiškų tau siųsiu mažiau. Pasistengsiu ne dažniau nei laišką per savaitę (arba 5 dienas).

(Jei kada nusižengsiu savo šiai taisyklei – primink. 🙂 )

4) Girdėjau rašai knygą? Apie ką ji?

…Iš kur girdėjai? Ar tu mane persekioji? Ar man jau įsigyti užuolaidas??

Taip, rašau. Tiesą sakant rašau tris – vieną novelę ir dvi Debesylai. Bet dėmesį sutelkiau šiuo metu tik vienai, apie paprastumą. Ją pavadinsiu „Tinginio manifestu“ arba „Nulis: nebūk vienas, būk nulis“. Tačiau pirma turiu ją pabaigti. 🙂

Aš asmeniškai tikiu, kad paprastumas yra vienas svarbiausių dalykų. Siekiant tikslų, svajonių, perkant pirkinius ar apskritai dirbant darbe. Todėl savo pasakojimą čia ir pradėjau.

5) Kada pasirodys “Kaip pradėti bendrauti” antra dalis?

Turbūt iki šio mėnesio pabaigos. Nors tekstas jau baigtas, vėlgi darbas liko redaktorėms ir dizainieriams.

6) Kaip tu susijęs su J. Čeršnyš arba T. Rakausku? Ar jūs kartu kuriat Debesylą?

Su jais susijęs esu tik tiek, kad jie mano kolegos. T.y. dirba toje pačioje srityje – saviugdos ir mokymų. (Konkurentų čia nebūna.)

Debesyla buvo ir dar vis yra mano vaikas, jie tik mano pažįstami žmonės. 🙂

7) Aš norėjau Černyš knygos ir dabar gaunu jo laiškus. Ar galiu jų atsisakyt?

Taip, gali. Tavo (ar kitų debesyliečių) el. pašto adresų niekam niekada nedaviau ir nesiruošiu duoti, tačiau jei jį įvedei tu – tai tavo atsakomybė. Gali ramia sąžine atsisakyti tų laiškų.

Mano užduotis tebuvo tik surasti žmones, kurie norėtų padovanoti kažką kokybiško ir kažką dykai Debesyliečiams. Ir tikiuosi, kad tai išpildžiau. Ar per kitas Kalėdas irgi ieškoti dovanų?

8) Ar Debesylos forumai paleisti? Kas juose turėtų būti?

Taip, jie jau paleisti. Eikš čia. Juose, kaip ankščiau minėjau laiške, turėtų būti tai, kas pagal jūsų troškimą turėtų būti. Tai erdvė tavo asmeniniui augimui, daryk joje ką tik nori.

Vėliau parašysiu trumpą nusileidimo puslapį, kuriame ir aprašysiu detaliau, bet šiaip – skaityk laišką, kurį siunčiau sausio 1 dieną. 🙂

9) Kada atsakysi į mano laišką?

Jei jis trumpas – per kelias dienas. Jei ilgas arba parašytas netaisyklinga lietuvių kalba – per savaitę arba dvi. Ne dėl to, kad nemėgčiau ilgų laiškų, o tik todėl, kad jų, spėju, per šį mėnesį susikaupė nemažai.

10) Ar Gūsis grįžta jau dabar?

Ne, ne dabar. Debesylos Gūsį aš palieku uždarytą dar keliems menesiams, per kuriuos jį atnaujinsiu (ir gal pagaliau parašysiu straipsnį kas tai yra). Jį jau spėjo išbandyti keli debesyliečiai ir pamačiau, kad yra, ką pataisyti. Tą ir padarysiu.

11) Aš tave sutikau gyvai Kaune. Ar galiu jau girtis draugams?

Taip, gali. Kitą kartą nepamiršk pranešti tik Lryto paparaciams, kad aš vaikštinėju. …Arba geriau ne – man vis dar keista, kai mane kažkas atpažįsta. 🙂

12) Tj ką tju? :*

Prašyčiau. Neturiu laiko atsakinėti į tokius ar panašius „kaip sekasi?“ klausimus. Jei nori atsakymo – klausk geresnius klausimus.

13) Pala, Debesyla turi puslapį feisbuke?

Taip, turi. Štai jis.

14) Pala, o ar tu turi feisbuke anketą?

Taip, irgi turiu. Štai ji. Tačiau joje debesyliškų minčių mažai – daugiau-siai mintys apie rašymą bei pasaulį ir kitoks išsidirbinėjimas. Jei nori, gali mane sekti (follow). Į draugus nepažįstamųjų nepriimu – laikau ribą žemiau 110 žmonių.

15) Ar Debesylai reikia naujų pagalbininkų ir komandos narių?

Taip, reikia! Reikia kažko, kas padėtų man su feisbuko puslapiu ir debesylos dizainu. Ar apskritai su iliustracijomis. Jei moki piešti ir kurti (ar nori išmokti dizainerio amato) arba seki milijoną saviugdos puslapių feisbuke – parašyk man. Gali atsakyti tiesiai į šį laišką.

16) Palauk, aš turiu daugiau klausimų!

Puiku. Kokių? Jei ką praleidau – sakyk. Rašyk tai laiške ir tau pasistengsiu atsakyti.

Na, bet ar atsakiau į bent dalį tavo klausimų?

Tikiuosi, kad taip.

O dabar einu pasidaryti žalios arbatos… Ir atsivėrus Gmail skaityti, ką man per šį mėnesį internetas prisiuntė. Kaži šių laiškų bus daug, ar mažai? Vieną naktį sapnavau, kad radau 24 tūkstančius neperskaitytų laiškų… Buvo juokinga ryte suvokus mastą. 😀

Tavo, 
Danielius

P.S. Po šio iššūkio jaučiuosi ramesnis. Nežinau tik ar tai davė laikas gyvenant be nuolatinių interneto pramogų, ar tai ir turėjo įvykti šiuo metu mano gyvenime. Tai man neįprastas jausmas ir velniškai malonus. Reikės stebėti kaip keisiuos dabar kai vėl grįžtu prie interneto.

 

Šį laišką gavai, nes prenumeruoji Debesylą. Ar pamiršai?
Atsisakyti Debesylos prenumeratos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *