Nuoširdi užrašinės „Planuokis“ apžvalga: Ar tai tik popierius?

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Prisipažinsiu, apie „Planuokis” užrašinę girdėjau seniai. Turbūt pirmą kartą ir išgirdau, kai ji atsirado – 2016 metų pabaigoje ar ankščiau. Galvojau, kad tai tiesiog dar viena užrašinė, tačiau parduodama ne knygynuose, o per visokius laiškus bei straipsnius.

…Jo. Nepanašu.

Prieš daugmaž metus ją įsigijau. Tiksliau – galiausiai mane įtikino ją įsigyti draugas Saulius Bagdonas, nes koks galiu būti iššūkių fanatikas, jei nepabandysiu dalyko, apie kurį kalba vis daugiau produktyvumo herojų?

Vos gavęs šią užrašinę, ją atsiverčiau.
Praverčiau pirmus kelis lapus.
Dar kelis…
Mintyse sujungimas.

Akimirksniu rašau žinutę kolegei Ingai, kuri man irgi apie „Planuokis” pasakojo:

danielius apie planuokis messenger

 

Kas tas „Planuokis”? Tai ne užrašinė!!!

…Na, taip, yra apie 20 tokių lapų šio įrankio gale: langeliais bei be langelių. Taip pat yra kalendorius, yra savaitės metuose ir dienos, eilutės bei valandos, kur gali surašyti sau patogiai, kuo ruošiesi užsiimti…

Bet tai ne tokia užrašinė, kurią rastum paprastam knygyne ar Maximos lentynose.

Tiesą sakant, atsivertęs „Planuokis” supratau, kad pasirinkimas jo nesiuntinėti po knygynus, o parduoti tiesiai į rankas gerų metų trokštantiems žmonėms net labai logiškas. Tarp tų užrašinių, iš išorės, „Planuokis” pasimestų – mažai kas net atsiverstų. O viduje čia…!!!

Kas yra viduje?

Štai, leisk pirmiausiai praversiu nuo galo iki priekio:

(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = ‘https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.11&appId=379791539068876’;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Posted by Danielius Goriunovas on Sunday, 17 December 2017

…Ir vėl nuo pradžios:

 1. Prasideda, aišku, neįdomiu Vardas Pavardė, telefonas. Jei pamestum – kad galėtų žmonės grąžinti. Tradiciška ir gal visai naudinga.
 2. Instrukcijos! Va ir pradedi suprasti, kad rankose laikai ne šiaip kažką – kokioje įprastoje užrašinėje reiktų instrukcijų!? Aišku, kaip supratau pavertęs toliau – instrukcijos įdėtos neveltui.
 3. …Nes pradėsi nuo praeitų metų apžvalgos! Kaip jie praėjo? Kaip vertini? Kuo džiaugiesi? Ką norėtum savyje pakeisti? Turėtum pastebėti, kad tai labai panašūs klausimai, kurių klausiame ir ONBO.lt 30-ties dienų treniruočių pradžioje.
 4. Koks tavo idealus gyvenimas? Nori pildai, nori ne (kaip ir visą kitą, aišku), bet turi du tuščius lapus apsirašyti savo svajonių gyvenimą! Jei tiki visatos traukos dėsniu ar šiaip norisi sau išsikelti užduotį ir PAGALVOTI, ko trokšti – nereikia ieškoti tokios užduoties kažkur kitur, jau turi čia.
 5. Kokie tavo gyvenimo tikslai? Ir ateinančių metų tikslai? Vėlgi, pabandyk išgryninti. Nors man asmeniškai tokie pratimai kažkaip vis nepadėdavo (dar nežinau kodėl), bet yra daaaaaaaauuuuuuug Onbiečių, kurie atsako į tokius klausimus ir jiems padeda!
 6. Tu gali dar ir nusipiešti savo svajonių žemėlapį! Kaip tai veikia aš dar nežinau, nes dar nespėjau nusipiešti – bet yra ir toks pratimas čia, jei pirmųjų negana. Visi šie užduočių lapai pavaizduoti ir internete.
 7. Taigi pravertus šiuos 11 lapų (taip, neprailgsta!) – metų, mėnesių kalendorius. Ko ir turėtum, savaime suprantama, tikėtis. Patogu susidėlioti priminimus apie gimtadienius ir kitokius dalykus, kurie žinai, kad tikrai metų eigoje bus.
 8. Kassavaitiniai planai. Kiekvienai savaitei – po vietą užrašams. Taupu, talpu, šaunu, patogu. Štai, aš jau pradėjau pildyti Sausio mėnesio užrašus:planuokis darbu kalendorius
 9. Mėnesių gale – jų apžvalgos! Ką pasiekei? Kaip vertini? Kas patiko? Kas ne? Ką keisi? Nepamiršk, kad tavo gyvenimas yra kaip įmonė – jei negalvosi apie tai, kaip tau išties einasi, tai niekur ir nepajudėsi. Šie lapai labai svarbūs, o kitos užrašinės pamiršta! Štai ir jų nuotrauka, dar pats pildyti nespėjau, nes dar nepraėjo mėnesis 🙂planuokis dienotvarke apzvalga
 10. Po 12-kos mėnesių: metų apžvalga! Pakartokime, tai kaip ėjosi? Tai kritiškai svarbus dalykas, padedantis augti ir man. Aš pats tokius užrašus rašydavau į savo Evernote, bet dabar, matomai galėsiu pildyti „Planuokis” viduje kartu su kitu!!
 11. Ir lapai užrašams, kaip minėjau.

Dabar, aišku, jau turėtum suprasti, kad tai ne šiaip užrašinė…

 

Kai šypsena iki ausų, tai ką čia ir bepridursi 😆
.
Išankstiniai užsakymai jau vyksta. Užsisakyti galite čia – https://planuokis.com/?pl=6
.
#Planuokis2019 #laikas #planuotismagu

Posted by Milda Sabiene on Tuesday, 4 September 2018

IŠSKIRTINAI: Trumpas interviu su „Planuokis” autore Milda Sabiene

Danielius

Taigi. Man pradžiai ir įdomiausia: O… KODĖL visgi šita užrašinė/įrankis buvo sukurtas? Kodėl tai kūrei, jei dabar prekyboje yra berods tiek ir tiek užrašinių? 🙂

Milda

Ieškojau daug daug ir visur, išmėginau labai daug įvairaus lygio, kur kainos siekė nuo 3 eur iki 200 eur. Pirkau ne tik Lietuvoje, bet ir siunčiausi iš užsienio. Bet niekaip neradau tokios, kurioje optimaliai būtų sudėta viskas, kas man svarbu ir reikalinga, kur būtų ne tik darbo planavimas, tačiau ir asmeninis gyvenimas. Man svarbu buvo, kad būtų patogi naudoti, ne per stora ir ne per sunki, kad galėčiau labai aiškiai matyti tiek visus metus, tiek kelis mėnesius iškarto, tiek savaitę viename lape. Taip, vyras mane atkalbinėjo nuo šios idėjos, nes sakė, kad nebepopuliaru, visi elektroninėse versijose planuoja, tačiau aš tikiu, kad jeigu man norisi rašyti ir malonu tai daryti, tai lygiai taip vaikšto gatvėmis daug tokių žmonių, kuriems tai taip pat aktualu 🙂

Danielius

O, nu kaip fainai!

Paskutiniu metu domiuosi apie panašių asmeninių (iš savęs gimusių) projektų pradžiomis… Kaip tu – leidai iškart dideliu tiražu, nes tikėjai, kad patiks daug kam, ar pirmiau mažesniu, tik sau ir draugams, kad pirma gautum atsiliepimus, ar visgi tokio dalyko reikia?

Ir čia viena dirbai su projektu pradžioje, ar su kažkuo kartu? 🙂

Milda

Iš pradžių leidome mažesniu tiražu, nes nors ir buvo tikėjimas, tačiau skpetikų aplinkui buvo daug, o palaikymo ne per daugiausiai, todėl realiai tik tikėjimas padėjo šiam projektui gimti. Nes buvo daromi nestandartiniai sprendimai ir surasti spaustuvę, kuri tai galėtų padaryti bent 80 proc., buvo reikalų. Tiražą pirmąjį lėmė ne tik artimų draugų ratas, tačiau ir savikaina, nes jei gaminti mažą tiražą taip kaip norėjome, kaina būtų kosmosinė. Todėl turėjome laviruoti tarp kiekio ir realiai visada buvo klausimas – o už kokią kainą aš pati pirkčiau tokį kalendorių? Tiražai kasmet augo ir smagu, kad viskas išsiparduoda, nes žmonės vertina. Projektą pradėjome tryse, vėliau likome dviese, o dabar aš viena.

Danielius

Mini nestandartinius sprendimus. Kokie jie? Planuokis matau, kad odiniu viršeliu, kokybišku popieriumi, gražiu dizainu. Ar yra dar kažkas, ko nepastebėjau, tačiau jūsų komanda apgalvojo ir padarė?

Milda

Ieškojom kas gali pagaminti ploną, lankstų, kokybišką viršelį, su apvalintais kampais. Pasirodo tai problema ir pirmais metais turėjome problemų dėl kokybės ir teko perdarinėti, nes dirbdamos su mumis spaustuvės kiekvienais metais gauna sau gamybinius iššūkius ir daryti tai, ko jie niekada nedarė. Dėl techninių dalykų apvalintus viršelių kampus atidėjom vėlesniems sprendimams, nes prioritetas yra kokybė.

Taip pat kiekviena kartą tiek su dizaineriu, tiek su maketuotoju vis reikėdavo diskutuoti ir tikinti, kad musm reikia ir gražiai, ir kokybiškai, tačiau reikia maksimaliai išnaudoti visą lapo plotą. Neprarandant grožio, išlaikant kokybę, tačiau optimizuojant visą įmanomą vietą.

Nestandartiniai sprendimai taip buvo nuo išanksinių užsakymų (Lietuvoje žmonės nepratę pirkti daikto, kurio nėra pačiupinėję), bei tai, kad pardavimo vietų neieškojome ir sprendimas buvo, kad jei Planuokis stovės knygynuose, tai žmonės jo nesupras. Apie jį reikia papasakoti. 🙂

Danielius

Kai kuriems žmonėms kliūna, kad dienoraštis prasideda tik nuo sausio 1 dienos. Kodėl pasirinkai sausio 1 dieną? Ar apskritai – kodėl sunumeruotos dienos?

Milda

Visada bus tų, kuriems kažkas kliūna. Jeigu padarysim nuo rugsėjo 1 d. (beje, planuose yra), tai kažkam užklius, kad ne nuo sausio 1 d. 😆. Pradžioje laikėmės tradicinio požiūrio, kad nuo sausio 1 d., nes didžioji dauguma žmonių Lietuvoje būtent sausio 1d. laiko kaip Naujų Metų atskaitos tašką.

Kaip dienos metuose sunumeruotos ir turi aiškią savo seką, taip ir mes laikomės tokio paties principo. Nes jei ištiesų pildai Planuokis ir naudoji jį kaip įrankį, tai visos dienoa yra vertingos. Ir jei kažkuriomis dienomis renkiesi ilsėtis ir nieko nedaryti, tai su džiaugsmu gali tai pasižymėti kalendoriuje, nes visos dienos ir visos valandos bei minutės yra vienodai vertingos.”Visada bus tų, kuriems kažkas kliūna. Jeigu padarysim nuo rugsėjo 1 d. (beje, planuose yra), tai kažkam užklius, kad ne nuo sausio 1 d. 😆. Pradžioje laikėmės tradicinio požiūrio, kad nuo sausio 1 d., nes didžioji dauguma žmonių Lietuvoje būtent sausio 1d. laiko kaip Naujų Metų atskaitos tašką.

Kaip dienos metuose sunumeruotos ir turi aiškią savo seką, taip ir mes laikomės tokio paties principo. Nes jei ištiesų pildai Planuokis ir naudoji jį kaip įrankį, tai visos dienoa yra vertingos. Ir jei kažkuriomis dienomis renkiesi ilsėtis ir nieko nedaryti, tai su džiaugsmu gali tai pasižymėti kalendoriuje, nes visos dienos ir visos valandos bei minutės yra vienodai vertingos.

Danielius

Ačiū, Milda!

 

…„Planuokis” yra įrankis – ne užrašinė – trokštantiems iš gyvenimo daugiau.

O dar ir kokybė. „Planuokis”, pasirodo, spausdintas ant išties kokybiško popieriaus ir tvirtu viršeliu:

Posted by Danielius Goriunovas on Sunday, 17 December 2017

Norėdamas sužinoti daugiau apie šį įrankį, dar paklausiau atsiliepimų feisbuke. Taip, tiesiog debesyliečių. Štai, ką jie atsakė:

planuokis atsiliepimai facebook debesyla
(Yra ir daugiau atsiliepimų.)

…Tai ko lauki? „Planuokis” 2019-tiems metams ruošiamas šiuo metu. Užsisakyti iš anksto gali šiandien. Įpusėjus kitiems metams bus jau vėlu. 🙂

Ir pabandykime įvertinti šį asmeninio augimo įrankį balais:

5/5 ☁️ už kokybišką, tvirtą, malonų spausdinimą.

4/5 ☁️ už jo, kaip kalendoriaus, dizainą. Idealus! Išskyrus vieną dalyką – savaitės kalendoriuje sužymėtos dienų valandos nuo 6:00 iki 21:00. Kuo blogai? Na, esu didelis naktinėtojas, tai man reikėtų valandų iki 02:00! 😀 Bet čia geras priminimas, kad galbūt tiek naktinėti nesveika.

5/5  ☁️ už užduotis šios užrašinės pradžioje. Nuoširdžiai, net jei jau per klaidą įsigijai kitą darbo knygą – visvien pakartok šias užduotis ir jas atlik. Jos tiesiogine prasme keičia gyvenimą geryn. Tai pats patyriau.

Sumoje: 5/5 ☁️! Jei nesi iš proto išėjęs, tai čia ideali naujų metų knyga.

Na, vėlgi, raginu įsigyti „Planuokis” sau arba padovanoti artimiesiems kaip naujų metų dovaną. Gali iš anksto rezervuoti savo kopiją per šią nuorodą.

„Planuokis” pildantis,
Danielius