Knygų programėlė „Milžinas“: Ar verta per ją skaityti knygas?

Straipsnio autorius: Paršelis Antanas

Paršelis Antanas

Esu mūrininkas ir žinomiausias rašytojas Paršų mieste.

Skaityti mėgau visada – ir vaikystėje, ir paauglystėje. Apskritai visas vasaras praleisdavau prie knygų. Ir dabar reguliariai skaitau, nes knygos man – geriausias poilsis.

Popierinė knyga daugumai žmonių yra pagrindinis arba net vienintelis priimtinas variantas ir nesakysiu, kad tai atgyvena, nes pati mielai skaitau ir naujas, dar spaustuve kvepiančias, ir senas, pageltusiais lapais, popierines knygas. Vis dėlto visada buvau smalsi ir vien popierinių knygų man negana…

Turiu nemažai knygų PDF ir ePub formatu, nors knygų skaitymas kompiuteryje man mažiausiai patiko. Knygas skaičiau ir telefone, išbandžiau nemažai tam skirtų programėlių (kiekviena su savais pliusais ir minusais). Vėliau įsigijau skaityklę, tačiau dabar ji ilsisi kažkur lentynoje, gal ne ta skaityklė, kad taip ir neprisijaukinau.

Dabar jau nepamenu, kur, kaip ir kodėl pamačiau „Milžino“ programėlę, bet šiuo metu intensyviai ja naudojuosi ir norėčiau pasidalinti savo patirtimi.

KAIP SKAITYTI

Programėle galima naudotis ir Android, ir iOS įrenginiuose, knygas skaityti ir telefone, ir planšetėje. Tačiau ji bus naudinga ir turint skaityklę ar norint skaityti per kompiuterį.

Pati skaitau tik telefone, nes jis visada po ranka ir man tai labai patogu.

KAIP NAUDOTIS

Parsisiunti programėlę ir perki prenumeratą (tokiu atveju be jokio papildomo mokesčio gali skaityti 1000 knygų) arba neįsigydamas prenumeratos perki atskiras knygas.

Šiuo metu pati perku prenumeratą, nes skaitau knygą po knygos ir tik per programėlę.

Atskirų knygų kol kas nebandžiau pirkti, bet jei nori tai padaryti, apsilankyk „Milžino“ svetainėje – vos tik įsigijus knygą, ji atsiras ir programėlėje.

SKAITYMAS

Skaitymą gali pritaikyti pagal poreikius: pasirinkti šriftą, teksto dydį, paraštes, puslapio spalvą, tarpus tarp eilučių ir ekrano ryškumą.

  • Yra paieškos funkcija – tik įvesk raktinį žodį ar frazę;
  • Nori išsaugoti patikusį puslapį? Pirmyn!;
  • Likai sužavėtas rašytojo išmone? Pasidalink citata su draugais arba išsaugok citatą sau;
  • Nori dalį teksto išsiversti į kitą kalbą? Vuala!

Tiesą pasakius, gali būti, kad ne visas funkcijas atradau ir išbandžiau, nes paprastam skaitytojui reikia nedaug, tik kad galėtum be vargo tęsti nuo tos vietos, kur baigei. Na, ir kad būtų patogu skaityti… Bet kodėl galėtų būti nepatogu, jei skaitymą gali pritaikyti pagal savo poreikius? Aišku, jei turi išankstinį nusistatymą prieš naujoves arba pripažįsti tik popierines knygas, lengvai rasi kontrargumentų viskam, ką parašiau.

PASIRINKIMAS

„Milžine“ apstu įvairių žanrų, ir seniau išleistų, ir naujausių knygų, tad turėtum rasti atitinkančias tavo skonį. Knygų asortimentas vis plečiasi, tad kažin ar kada galėsi pasigirti, kad perskaitei visas ir nebeliko, ką skaityti.

PLIUSAI

Gali skaityti bet kur ir bet kada – svarbu, kad neišsikrautų telefonas. Jei mėgsti vis užmesti akį, kas vyksta feisbuke ar kur kitur, teks išjungti internetą, kad galėtum ramiai paskaityti (taip, atsisiuntus knygą, skaitymui interneto nebereikia). Apšvietimas nesvarbus – ekrano ryškumas lengvai keičiamas. Knyga gali būti pati storiausia – jos svoris vis tiek bus kaip telefono. Pietauji – skaitai, važiuoji autobusu – skaitai, guli vonioje – skaitai (truputį rizikingai gyveni, ane?), nesimiega – skaitai, išvyksti atostogų – skaitai… Juk telefonas visada su tavimi (na, gal beveik visada). Knygų įvairovė didelė, siųskis, kiek nori, nepatinka – ištrink, skaitydamas keisk šriftą, pasižymėk geriausias vietas, baigęs skaityti, pasidalink įvertinimu ir apžvalga „Milžino“ svetainėje. Knygų mylėtojams negali nepatikti.

AR YRA MINUSŲ?

Žinoma, tobulėjimui ribų nėra. Gal norėtųsi galimybės personalizuoti savo paskyrą, būtų visai smagu ir turėti galimybę pačiam kategorizuoti knygas, skirstyti pagal skaitymo progresą, autorius, patikimo lygį ir panašiai… Nes baigus skaityti ta knyga lieka toje pačioje skiltyje „Atsisiųstos“, tarp daugybės kitų, skaitytų ir dar neskaitytų. Toli gražu ne visas knygas rasi (bet ir parduotuvėje ar bibliotekoje gali ši bėda ištikti). Nedaug, bet yra knygų, kurios prieinamos tik pirkimui, su prenumerata nepavyks knygos „išsinuomoti“. Retai skaitančiam žmogui prenumerata netiks, bus gaila kas mėnesį išgaruojančių 5 eurų, ypač jei jis gyvena netoli bibliotekos. Bet tokiu atveju galima nusipirkti tik patikusias el. knygas.

BAIGIAMASIS ŽODIS

Perversmas, išstumsiantis popierines knygas iš rinkos? Drįsčiau nesutikti, popierinės knygos visada turės savo vietą visų širdyse.

Ar visus aspektus susakiau, ar ne per daug išgyriau, ne per mažai sukritikavau? Išbandyk pats, gal tai netaps vieninteliu ir mėgstamiausiu būdu skaityti knygas, tačiau gal norėsi kažkada įsigyti vieną kitą el. knygą, gal ilgoje kelionėje prispirs noras skaityti ir prisiminsi „Milžiną“.

Norėjau trumpai, gavosi kaip visada, atsisveikinu ir keliauju skaityti Joël Dicker romaną „Baltimorės knyga“. Taip, ne kur kitur, o per „Milžino“ programėlę telefone.

– Akvilė Stankevičiutė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *