Kaip jaustis geriau, jei reikia dirbti šeštadieniais?

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Kad ir kaip bebūtų gaila, dalis mūsų keliasi anksti ir praleidžia dieną darbe, kuri tampa nuovargio ir streso šaltiniu. Galime įsivaizduoti, kaip tai nuvilia ir trina iš svajonių mūsų ateities perspektyvas.

Šie patarimai tinka ir žmonėms, kurie myli savo darbą, galbūt tiesiog įžvelgsite dar daugiau pliusų jame ir tapsite laimingesni.

Bet iš pradžių atsakykite sau, ar šis darbas tikrai yra skirtas jums?
 
Ir ką jūs galite padaryti, jog darbas taptų malonesnis?

Nustokite vaidinti auką, nes auka jūs nesate.

Motyvacija nuo pačio ryto.

Važiuodami į darbą pagalvokite, kiek galimybių jums suteikia atlygis už darbą. Kuo galite mėgautis pabaigę darbą ir įnėrę į socialinį gyvenimą? Pozityvus požiūris iš pačio ryto bus puiki motyvacija, kuri pavers jūsų dieną malonesne ir produktyvesne.

Darbo perspektyvos.

Darykite tai, ką galite daryti geriausiai. Pagalvokite apie darbo perspektyvas, pažvelkite į ateitį ir įsivaizduokite didesnį paveikslą.

Jūs esate svarbesnis už darbą.

Negalvokite, jog jeigu daug kas gyvena taip, kaip jūs dabar gyvenate, tai taip ir turi būti ir nieko negalite pakeisti. Jūs esate savo gyvenimo šeimininkas, darbas yra tik priemonė jūsų tikslui pasiekti.

Planuokite.

Kurkite savo ateitį, darykite to-do sąrašus, veiksmų planusSusirašykite savo darbus prioritetais, skirkite laiko hobiui, mokslui ir visom kitom veiklom. Taip nepamirškite ir dirbi, ir mėgautis savo gyvenimu, kuris yra pilnas galimybių, tik jas reikia išnaudoti.

Susikoncentruokite vienai užduočiai.

Neleiskite savo mintims nukrypti, kuomet atliekate darbą. Taip nepatirsite daug streso ir viską atliksite greičiau. Atlikite viską, kol tai netapo vilkinimu. Pamirškite rutiną, tiesiog imkitės darbo ir negalvokite apie tingėjimą.

Žinokite, ko iš jūsų tikisi.

Viską išsiaiškinkite iš karto. Kuo greičiau suprasite savo vadovo ar kolegos lūkesčius, tuo darbas bus produktyvesnis ir greičiau atsivers perspektyvos.

Pertraukėlės.

Dinkite iš savo darbo vietos, bent kelioms minutėms. Įkvėpkite gryno oro, palikite telefoną, kompiuterį kabinete ar ofise.

Niekada nepraleiskite pietų pertraukos – tai ne tik pertrauka skirta pavalgyti, bet ir atgaivinti mintis bei įkvėpti šviežio oro. 

Valgykite kiek įmanoma šviežesnį maistą. Laikykitės atokiau nuo kofeino ir adrenalino. Net ir užkandis turėtų būti apgalvotas: obuolys visada yra sveikiau už traškučius.

Išmokite atsipalaiduoti.

Nesvarbu, net jeigu bosas jūs spaudžia dėl ypatingai svarbios užduoties, dienos pabaigoje tai vis tiek telieka darbas ir jūs esate svarbesnis už jį. Po kelių metų gailėsitės, jog paaukojote tiek daug jėgų ir sveikatos tam darbui. Todėl visada skirkite laiko sau ir nepamirškite atsipalaiduoti.

Susikurkite malonią darbo aplinką.

Prisistatykite malonių daikčiukų ant savo darbo stalo, nuotraukų ar kitokių prisiminimų, kurie kiekvieną laisvą minutę privestų jus pasijausti taip gerai, kaip tą įamžintą akimirką. Nebendraukite su kolegomis, kuriems apkalbos yra pirmoje vietoje, ištrinkite negatyvumą iš savo aplinkos. Būkite linksmesnis ir atsipalaiduokite, tai juk svarbiausia.

Išsijunkite darbo rėžimą.

Darbe praleidžiate trečdalį dienos, neleiskite darbui įsisukti ir į laiką, kuris jam nepriklauso. Trumpai tariant, atsisveikinkite su darbu kiekvieną vakarą ir tiesiog jį pamirškite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *