Trumpas pamąstymas apie tariamą kultūros lygio kritimą

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Na, nežinau, aš nei vienam iš išvardintų ir daugelio nevardintų dalykų nepastebiu jokio kultūros žemėjimo. Labiau gal kad viską matęs, bo viskas pasiekiama, tai nebe tokį didelį įspūdį padaro?

Dievaži, tereikia pažvelgti: ir filmų, ir muzikos, ir žaidimų, ir galų gale teatro yra tikrai neblogo. Bei kartu yra ir ne visai gero. Čia kaip su bandelėm – gali pirkti bandelę su obuolių džemu Maximoje, arba gali nusipirkti ją iš kepyklėlės kažkur senamiesčio mažyčiam kiemelyje. Arba galų gale gali pats išsikepti.

Jei nerandi kultūros – tai tik tavo vieno problema, kultūra niekada nebuvo tai, kas būtų visur ir visada. Pakartosiu, NIEKADA nebuvo kaip masinis dalykas. Kultūros, kaip ir gerų kepyklėlių reik paieškoti, pereiti per 9 prastas ir galiausiai rasti draugų rekomenduotą vieną.

Išties gal net būtų galima sakyti ir priešingai – kultūra, kaip tik, didėja. Ar tiksliau tos kultūros matomumas. Dėka to pačio interneto ir tos pačios blogosios globalizacijos, kultūros rasti tik lengviau. Kiek tu galėjai aplankyti muziejų savam mieste prieš 20 metų? Garantuoju – tikrai mažiau nei dabar. O čia aš net neskaičiuoju tokio dalyko kaip interneto. Kiek muziejų gali aplankyti internete per vieną dieną? Taip, kelis tūkstančius ar daugiau. Ir ne šiaip kaimo Jono dailininko paveiksliukus paspoksoti feisbuke, nors tiesa, tai irgi būtų kultūros dalis, bet dar ir kokio reto, gal net uždrausto autoriaus Kinijoje kūrybos.

Taigi, jei nori rasti kultūros – tu jos rasi – ir daug lengviau nei “ankščiau”. O jei nori tik skųstis, kad kultūros nebėra ir kad visi žmonės tampa viena mase – prašom, prisijunk prie tos pačios besiskundžiančiųjų masės, priimsime mes tave atvirom rankom.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *