8 požiūrio taškai, skiriantys tave nuo milijonierių

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

 

Daugelis iš mūsų kartais susimąstome apie sėkmę, pasisekimą versle ir gyvenime. O jeigu mūsų paklaustų, kas lemia žmonių sėkmę versle ir gyvenime?

Manau būtų įmanomą kažką atsakyti, taigi šiandien pateiksiu 8 kertinius dalykus, vedančius link sėkmės.

Tiesa, jų pats neišmąsčiau.

Aistra ir entuziazmas.

Vidinė ugnelė, aistra ir entuziazmas mūsų daromai veiklai yra vienas pagrindinių degalų. Pamiršk tokius žodžius, kaip vėliau, nenoriu, ai, kam čia ir… Taip pat, motyvuok save, dažniau stebint savo srities žmones, klausykis jų istorijų, pasisemk žinių ir drąsiai jų klausk klausimų.

Darykime tai, ką mėgstame ir nuo ko jaučiame malonumą, o ne siekime greitai pasipelnyti ir gauti kuo daugiau pinigų.  

“Aš mokėčiau, kad galėčiau dirbti tai, ką dirbu.

– Carol Colleta

Jeigu darysime ir sieksime to, kas mus veža ir kas mums patinka, pinigai ateis patys.

Darbas.

Nepakanka 2 ar 4 valandų per dieną, kad pasiektume daug. Puikus pavyzdys yra mūsų lietuviškasis Ilja Laursas, kuris daug ir sunkiai dirbo su savo GetJar ir pirmas atostogas turėjo tik po 6 ar 7 metų. Tai tik parodo, kad turime daug dirbti, domėtis ir tobulėti savo srityje.

“Tai vien tik sunkus darbas. Niekas negimsta lengvai. Bet man smagu.”

– Rupert Murdoch, CEO @ Big Cheese

Įdėkime daug darbo, bet tuo pačiu ir mėgaukimės dideliu ir sunkiu darbu. Nes pats Steve Jobs yra pasakęs, kad darykime tai, kas patinka ir nereikės dirbti nei vienos dienos savo gyvenime!

Geriausio siekimas.

Mūsų ribos yra ten, kur jas užsibrėžiame. Turėkime labai didelius, globalinius tikslus ir jų siekime. O jeigu kažkam tai atrodys juokinga, pažiūrėsime, kas juoksis vėliau. Kai Bill’as Gates’as kūrė Microsoft, daug aplinkinių vadino jį kvailiu, dėžių (kompiuterių) žiurke. Puikiai matome, kuo viskas baigėsi. Na, ar vis dar tęsiasi.

Siekime patys gauti kuo daugiau žinių. Tobulėkime kiekvieną dieną, žiūrėkime seminarus, mokymus, skaitykime knygas ir bendraukime su savo srities profesionalais. Nebijokime klausti, o galbūt ir pakviesti susitikti pabendrauti. Metų skirtumas – ne problema.

“Būti sėkmingu reiškia sukišti savo nosį į veiklą ir prakeiktai išmanyti tai!

– Alex Garden

Nepamirškime, geriausias to siekimas – bandyti, bandyti ir dar kartą bandyti.

Susitelkimas ir disciplina.

Susitelkime ir susikoncentruokime į vieną dalyką ir nesiblaškykime per daug kitur. Matykime savo tikslą ir nuoširdžiai jo siekime. Pabandykite atsisakyti naktinio blaškymosi mieste, po klubus su alkoholiu ir grįžimo paryčiais. Tai pakeiskime vyno taure ar alaus bokalu su bendraminčiais vakare, bendraujant ir gvildenant įdomias, naudingas temas.

Stumkime save į priekį.

“Stumk save. Fiziškai, mintimis, turėtum spausti save, spausti, spausti.

 – David Gallo

Stumkime save nuo drovumo ir nedrįsimo kažko paklausti ar kažkur nueiti. Būkime drąsus, bei pasitikintys savimi ir tuo, ką darome. Ne abejokime kažkuo, o tiesiog darykime.

Drovumą ir abejones – pamirškime ir ištrinkime!

Kaip ir minėjau, mūsų ribos yra ten, kur mes jas užsibrėžiame. Jeigu manysime, kad mes per prasti, kad galbūt neįmanoma to pasiekti – taip ir bus. Jeigu sieksime ir tikėsime, kad viskas įmanoma, kad mes būsim geriausi pasaulyje – taip ir bus, o jei ne tiksliai taip, tai bent jau arti to.

Be abejo, ne visada lengva save pastūmėti ir padrąsinti. Tuomet tam turime savo mamas, kolegas ir bendraminčius. Visada pastūmėkime savo draugus ar gimines į priekį, suteikime jiems pasitikėjimo. 

Parodykime save, bei savo veiklą.

Dauguma sako, jog nori būti milijonieriais. Puiku! Sukurkime vertę, kurią žmonės norės pirkti. Žmonės dažniausiai perką daiktą, kuris jiems suteiks tam tikrą vertę ar jausmą. 

Geriausias pavyzdys yra Steve Jobs, kuris sukūrė itin vertingą prekinį ženklą Apple. Puikiai žinome, kad žmonės Apple produktus dažniausiai perka dėl obuoliuko, kuris jiems suteikia gero įvaizdžio ir patogumo jausmą.

Neslėpkime savo idėjų, sudarykime planą, kaip mes jas pateiksime ir sukursime vertę, kurios norės žmonės.

Idėjos.

Ką daryti, kad kiltų idėjos? 

  1. Klausykite ir stebėkite aplinką;
  2. Būkite smalsus;
  3. Dažnai klauskite kitų ir savęs;
  4. Analizuokite ir spręskite problemas;
  5. Susipažinkite su įdomiais žmonėmis.

Pasakokime savo idėjas kitiems, klauskime ar mūsų idėja jiems padėtų. Klauskime patarimų ir nebijokime, kad mūsų idėją kažkas pavogs! Tai yra dažna daugelio baimė, neatskleisti idėjos, nes ji yra tokia gera ir vertinga, kad jeigu kažkas sužinos iškarto susikraus turtus ir ją pavogs. Taip nėra.

Pailiustruosiu tai itin gera Ilja Laurso fraze: 

Idėja yra niekas – darbas yra viskas.” 

– Ilja Laurs

Nepasiduokime ir bandykime daug kartų.

Statistiškai 1 iš 9 idėjų būna pasisekusi, tad nebijokime bankrutuoti. Iš tikrųjų bankrotas yra pakankamai geras dalykas, nes save atlaisvini naujoms idėjoms ir įgauni itin vertingos patirties.

Su kiekviena nesėkme, didinsime savo tikimybę pasiekti kažko daugiau, tad jokiu būdų nepasiduokime. Bandykime, kurkime, bankrutuokime, vėl bandykime, ir vėl nebijokime kristi, bet vieną kartą tikrai pasiseks, nes būsime įgavę itin daug patirties ir žinių.

Nepasiduodantis,
Danielius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *