Tu esi robotas. Ar galėtum pakeisti savo įsitikinimus?

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Kiekvienas iš mūsų turime laisvę būti laimingais, todėl, kad visas gyvenimo idėjas ir įsitikinimus susikūrėme patys.

Kai gimėme ir augome, buvome nelabai sąmoningi, turėjome daug autoritetų ar stipresnių už mus žmonių, kuriais tikėjome, nes jais pasitikėjome arba jų bijojome. Visas idėjas ir įsitikinimus apie gyvenimą susikrovėme padedant kitiems žmonėms.

Kadangi buvome maži ir nesąmoningi, neturėjome tiek racionalaus mąstymo, kad galėtume padaryti daugiau laisvės suteikiančių sprendimų.

Kažkur išgirdome, jog toks veiksmas yra geras, ir įsirašėme į protą programą, kad tai yra gerai. Vėliau kažkur išgirdome, jog kitas veiksmas ar elgesys yra blogas, ir užprogramavome save, jog tai yra blogai. Vadinasi, kiekvienas taip besielgiantis žmogus yra blogas ir tokius žmones reikia teisti.

Taip diena po dienos prisirinkome ir prisitaikėme sau begalę programų iš kitų žmonių bei gyvenimo situacijų.

Džiaugiuosi už tuos, kurie prisirinko pozityvių programų.

Tačiau, kad ir koks gyvenimas gražus buvo, ar kokie geri tėvai buvo – nėra nei vieno žmogaus, kuris nebūtų prisirinkęs negatyvių programų.

Daugelis, prisirinkę tokių programų ir įsitikinimų, retai svarstome, ar jie mums dar tinka. Gyvenime dažnai sutinku žmonių, kurie elgiasi ne pagal savo amžių, atrodo, yra suaugę ir daug matę visko gyvenime, bet bijo imtis veiksmų arba laiko užspaustą pyktį kaip maži vaikai.

Pasakymas – obuolys nuo obels netoli rieda – tai puikus atspindys, kaip vaikai yra savo tėvų programų atspindžiai, nepriklausomai nuo savo amžiaus.

Programos nesensta, jos sėdi mūsų viduje ir važiuoja penkta pavara, jeigu jų neišvalome.

Jos veikia automatiškai: emocija sako, jog kažkokio veiksmo reikia bijoti, ir mes tiesiog jo bijome, nes kartą gyvenime patyrėme kažkokią emocinę situaciją ir ja patikėjome.

Mes patys laisvai pasirenkame savo reakcijas į ankstesnes ir dabartines gyvenimo situacijas.

Kadangi tai mūsų darbas – vadinasi, reakcijomis visada galima suabejoti ir pakeisti jas į pozityvias ar išimti visam laikui. Žinoma, tam padaryti reikės drąsos – kadangi visi žmonės, kurie tūno baimėje, mokys tave bijoti, arba visi žmonės, turintys tam tikrą programą, mokys jos laikytis ir bandys tave atkalbėti bei norės, kad būtum kartu su jais ir nesikeistum.

Tačiau, jeigu tu prisiimsi atsakomybę už kiekvieną programą savo gyvenime ir pasitikrinsi, ar ji tau reikalinga, ar ji suteikia tau laisvės bei laimės? Paklausk savęs, kaip aš gyvenčiau be šios programos?

…Kaip galėčiau atsikratyti šios programos?

Anksčiau ar vėliau rasi būdų, kaip perlipti šias programas ir susitvarkyti gyvenimą taip, jog jis taps gražus ir paprastas.

Linkiu suabejoti savo ,,sena programine įranga“ ir judėti tolyn.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *